אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן ליפן

יפן – ארץ השמש העולה 15 ימים- צבעי השלכת - סתיו

יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. 

יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה. 

נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.
 

היתרון של דרכים

 • רחצה במעיינות חמים
 • לינה במלונות איכותיים בלבד
 • 3 לילות בקיוטו
 • לילה בניקו, העיירה המדהימה
 • הופעה בבית שלום
 • נסיעה ברכבת הבולט
 • האלפים היפנים
 • שיעור מדיטציה במנזר בודהיסטי
 • שייט למקדש הצף
 • עד 28 מטיילים בקבוצה

מסלול הטיול

יום 1-2 תל אביב - טוקיו

נצא בטיסה מת"א (דרך יעד ביניים) לטוקיו –  בירת יפן. עם הנחיתה העברה למלון ללינה בטוקיו.
טוקיו פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.

יום 3רכבת מהירה להירושימה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה ברכבת ה"בולט" המהירה אל הירושימה. עם ההגעה נתחיל עם ביקור במפעל המכוניות מאזדה (כפוף לאישור המפעל). נתוודע לסגנון העבודה המרשים ונראה את החידושים האחרונים.  נמשיך בשייט לאי מיאג'ימה Miyajima זהו אי מקודש הידוע בשער הכניסה – טורי (Torii), ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Tsukushima Jinja). בתקופה העתיקה הכניסה למקדש הייתה אכן דרך השער הזה. חלק מהמקדש בנוי בכלונסאות ממש על המים ואפשר לראות שם את ההבדלים הבולטים בין הגאות והשפל. האי נחשב כ"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה  ביותר ביפן". נשוב אל העיר לארוחת ערב ולינה בהירושימה.

יום 4הירושימה – קורשיקי – אוקאימה

לאחר ארוחת הבוקר נסיים את סיורנו בהירושימה. נבקר בגן שוקייאן היפיפה, שפירושו גן הנוף המכווץ Shukkien Garden)). לאחר נמשיך  בנסיעה מזרחה לעיר קורשיקי. עיירה זו, המרושתת תעלות מים,  שימרה צביון מסורתי ובמקביל אפשר לראות בה את השינויים שחלו במאה ה- 19, כאשר התעשייה נכנסה ויפן הפכה למדינה מתועשת. נסייר שם במרכז העתיק ולאחר הסיור נמשיך בנסיעה לכיוון אוקאימה. ארוחת ערב ולינה באוקאימה.  

יום 5אוקאימה – גשר אקשי - קיוטו 

את הבוקר נפתח במדיטציה במנזר זן שתלווה בטקס תה באחד מהמנזרים הבודהיסטיים באזור. נמשיך לביקור ותצפית במרכז המבקרים של גשר אקאשי, גשר המייתרים הארוך בעולם הן בממדי המפתח המרכזי והן באורכו הכולל ומגיע לאורך של 3,911 מ'. משם נמשיך בנסיעה לבירה העתיקה – קיוטו. נתחיל את ביקורנו בקיוטו במקדש היאן, אשר נבנה בסגנון של ארמון סיני מסורתי כולל סיור בגן היפיפה עם מבנה עץ שבנוי על אגם המים שבתוכו. 
בערב נצא להופעת בית שלום – יפנים אוהבי ישראל (בהתאם לאישור הארגון). לינה בקיוטו.
קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן.

יום 6/ קיוטו  

נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם  מקדש פבליון הזהב.המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש ריואנג'י(Ryoanji)  המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן . נמשיך לטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי. נשוטט ברחובות העיר העתיקה שם גם נאכל ארוחת צהריים, ונבקר גם בשוק האוכל של נישיקי (Nishki) והמדרחוב הססגוני שבקרבתו. בערב נבקר ברובע גיון (Gion), רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), מפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה ונצפה בהופעת מוזיקה יפנית מסורתית שתנוגן ע"י אומנים יפנים. לינה קיוטו. 

יום 7/ קיוטו - נארה

נמשיך בדרכינו לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים, אשר נותרו בה מקדשים רבים ופארק גדול ויפה, על רקע הרים וגנים שאיילים משוטטים בו בחופשיות.  נבקר במקדש טודייגי (Todaiji) מקדש בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים, הוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים ואחד מפלאי העולם הבודהיסטי העתיק. נבקר גם בגן האיילות – הגן המקיף את המקדשים ובו איילות הנהנות מהצומח שבו. אחר הצהריים נשוב לקיוטו להמשך סיורים. במידה ויותיר לנו הזמן, נמשיך לטיול ברובע ארשייאמה, על גדות הנהר בו המקומיים דגים בעזרת קורמורנים ונטייל ברגל ביער הבמבוקים העבות. לינה בקיוטו.

יום 8קיוטו - קאנאזאווה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בניסעה לכיוון האלפים היפנים. נגיע לקאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה-16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתנה דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים השחיזו חרבות ורקמו מזימות. נתחיל את ביקורנו בגן קנרוקואן (Kenrokuen Park), גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבד מצדיק ביקור בקאנזאווה. נמשיך לשוטט ברחובות העיר העתיקה של קאנאזוואה וברובע הסמוראים העתיק. לעת ערב נצא לרובע היגשי צ'איה שהוא רובע הגיישות עם בתי עץ עתיקים. שם נבקר בבית תה(בית הארחה) שפעל מאות שנים. ברובע זה נראה עבודות שונות בעיבוד עלי זהב, התעשייה המפורסמת ביותר של העיר קנאזאווה. ארוחת ערב ולינה באזור קנאזוואה.

יום 9קנאזאווה - שירקאווה גו- טאקיאמה 

 לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לכיוון טאקיאמה. בדרך נבקר בכפר שירקאווה-גו Shirakawa-go)) כפר יפני מסורתי, בנוי כולו עץ וקש. סגנון ייחודי זה – "גאשו זוקורי", (gassho-zukuri) אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה, מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. שם נבקר באחד הבתים. משם נמשיך לעיר העתיקה הקסומה טַאקַיאמַה (Takayama) הנמצאת בלב האלפים היפנים... עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות שנים. נבקר גם  במוזיאון ה"מרכבות" ((Yatai Kaikan שם מאוחסנות העגלות המקושטות והמרהיבות בהן משתמשים פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, בפסטיבל היבול. כולל ארוחת ערב. לינה בטאקיאמה.

יום 10 שוק איכרים – עמק קיסו - מטסומוטו 

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לגדות הנחל לשוק הבוקר הססגוני של העיירה בו נשמרת מסורת בת מאות שנים במהלכה נמכרת בשעות הבוקר התוצרת החקלאית של כפרי האזור . משם  נצא בנסיעה  בדרך הררית באלפים היפנים לעבר הכפר צומאגו (Tsumago) שם נצא למסלול הליכה מקסים על קטע עתיק על דרך הדואר נאקאסנדו, בין הכפרים היפנים הציוריים צומאגו ומאגומה. לאחר מכן, נמשיך לעבר העיר מטסומוטו. מטסומוטו המוכרת בזכות טירת הכתר – טירת מטסומוטו Matsumoto)). לינה במטסומוטו.

יום 11 ניקו (Nikko) – מקדש טושוגו – מפל קגון

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיירה היפה ניקו. ניקו הציורית שוכנת בן הרים, יערות ונוף מיוחד. ליפנים יש אמרה "מי שלא ראה את ניקו, לא ראה דבר יפה יותר מימיו". ניקו שופעת במקדשים מרהיבים, בתי תפילה וקבורה מעוצבים בפאר, גגות משופעים מזהב, עמודים מרשימים המעוטרים בדרקונים ופרחים. נתחיל את ביקורנו במקדש טוֹשוֹגוּ ((Toshogu Shrine המיוחד, עם הקבר בתוכו אשר נבנה בשנת 1,636 לאחר מותו של השוגון טוקוגאווה איאסו כפועל יוצא של צוואתו המפורשת והוא עדות לגדולתו של השוגון אשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. מקדש זה הוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. משם נפנה לאגם קטן ויפה המוקף הרים, אגם צ'וזנג'י ((Lake Chuzenji. לאחר הביקור באגם נמשיך למפלי קגון Kegon Falls)) אשר מימיהם נופלים מגובה של כ-100 מ' ומקורם באגם צ'וזנג'י (כולל ירידה במעלית).  בערב נרחץ במעיינות החמים בהם מתהדרת יפן – אונסן יפני מסורתי. לינה בניקו.

יום 12ניקו (Nikko)  - טוקיו (Tokyo)  

בבוקר נצא בנסיעה לטוקיו. עם ההגעה נתחיל עם סיור בעיר. נתחיל עם ביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקוּסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נבקר במוזיאון טוקיו –  אדו (Edo), המוזיאון הגדול ביפן, המאכלס בתוכו יותר מ-87,000 פריטים. המוזיאון מחזיק ברשותו קולקציית אמנות יפנית הגדולה בעולם הכוללת ציורים, פסלים, מסכות, בדים ועוד... נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno) אשר בתקופת הסתיו מלא בעצים בשלכת בשלל צבעים מרהיבים. בהתאם לזמן נמשיך לביקור באקיהברה (Akihabara)- "רובע החשמל" של טוקיו. לינה בטוקיו. טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים.

יום 13הקונה – הר פוג'י

את המשך היום נקדיש לסיור בעיר האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם, שם גם נעלה על הרכבל לתצפית על עמק אוואקודני (Owakudani). נערוך גם ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה לטוקיו. עם ההגעה נבקר ברובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר. לינה בטוקיו. 

ימים 14-15 טוקיו החדשה

נתחיל בבוקר בביקור בשוק הדגים המפורסם של טוקיו Tsukiji Fish Market (בהתאם לאישור הרשויות). לאחר לטיול בפארק הַרַאג'וּקוּ(Harajuku) , שם מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. נסייר במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. לסיום נעלה אל רובע שינג'וקו הססגוני והתוסס לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. בהתאם לזמן נמשיך לרובע גינזה (Ginza), אזור קניות מהיוקרתיים, המהודרים והמשובחים ביותר בעולם. נאכל ארוחת ערב מוקדמת ונתארגן לנסיעה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה  לת"א.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  14/10/2019

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טיסות טורקיש - בהדרכת חיים נאור

 • תאריך

  24/10/2019

  מחיר

  6,089 $

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד כולל סיאול 17 ימים – בקשו תכנית – בהדרכת ירון אלקלעי

 • תאריך

  30/10/2019

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טיסות טורקיש – בהדרכת טוביה גרוס

 • תאריך

  01/11/2019

  מחיר

  5,489 $

  מדריך

  הערות

  טיסות קת'אי פסיפיק – בהדרכת זהר אשכר

 • תאריך

  05/11/2019

  מחיר

  5,489 $

  מדריך

  הערות

  טיסות קת'אי פסיפיק – בהדרכת זאב דר

 • תאריך

  08/11/2019

  מחיר

  5,789 $

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד 17 יום (בקשו מאתנו תכנית) – בהדרכת רונן חסון

 • תוספת ליחיד 879$   

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים. 
* חצי פנסיון.  
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מערכת אזניות שמע
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 4-5$ לאדם ליום טיול)
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.