אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן ליפן

יפן באביב – ארץ השמש העולה - 15 ימים- המסלול המקיף כולל האלפים היפנים - פריחת הדובדבן

פירושו של השם יפן הינו "מקור השמש", ביפנית הוגים זאת ניהוֹן. יפן ידועה בנוסף כ"ארץ השמש העולה".

יפן הינה ארכיפלג של איים געשיים הממוקמת מצפון האוקיינוס השקט ומזרחה לחופי מעצמה אסיאתית נוספת- סין, היא המדינה ה-6 בעולם מן הבחינה התעשייתית וה-3 במדד העוצמה הכלכלית.

תחת סביבה מבודדת, כשהיא מוקפת בים מכל עבר, התפתחה באומה היפנית זהות לאומית-תרבותית הנפרדת ממדינות אסיאתיות אחרות. יפן הינה אומה פרגמטית ומעשית, הנכונה להטמיע בתוכה את מיטב אוצרות התרבות הבאים מן האחר, ויחד עם זאת היא עדיין שמרנית ונוקשה, ושומרת בקנאות על מסורת ייחודית לה.

טיול מאורגן ליפן יכלול אתרים מרהיבים בערים מודרניות עם שילוב באזורי הכפר, יחד עם היכרות עם התרבות המקומית וההסטוריה המיוחדת והעשירה.

היתרון של דרכים

 • הופעה בבית שלום
 • נסיעה ברכבת הבולט
 • האלפים היפנים
 • שיעור מדיטציה במנזר בודהיסטי
 • רובע הגיישות גיון

מסלול הטיול

ימים 1-2תל אביב – אוסאקה/טוקיו

נצא בטיסה מת"א דרך יעד ביניים לאוסאקה/טוקיו. עם הנחיתה, ובהתאם לזמן הנחיתה נסייר בעיר אוסאקה/טוקיו. לינה באוסאקה/טוקיו. אוסאקה  - עם אוכלוסייה של 2.5 מיליון איש, אוסאקה היא העיר השלישית בגודלה ביפן. תושבי העיר נחשבים כאנשים נעימי הליכות, ולתיירים שהות שם תהיה קלה ככל האפשר. העיר עצמה גדושה בהיסטוריה מימי הקיסר, אז קראו לעיר נאניווה והיא הייתה עיר הבירה. העיר מאוד יפה בשעות הלילה בה פניה הליליים מלאי ניאון, מסעדות טובות, ופאבים ומציעים את מיטב השיכר של האזור.

יום 3אוסאקה –  נארה - אוקיאמה

הבוקר נצא בנסיעה לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טוֹדָייגִ'י (Todaiji) מקדש בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים. זהו מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נבקר גם בגן האיילות, הגן המקיף את המקדשים ובו איילות הנהנות מהצומח שבו. נמשיך לביקור ותצפית במרכז המבקרים של גשר אקאשי, גשר המייתרים הארוך בעולם הן בממדי המפתח המרכזי והן באורכו הכולל ומגיע לאורך של 3,911 מ'. לאחר נמשיך בנסיעה לכיוון אוקאימה. ארוחת ערב ולינה באוקאימה.  

יום 4אוקיאמה – הירושימה – מיאג'ימה

את הבוקר נפתח במדיטציה במנזר זן שתלווה בטקס תה באחד מהמנזרים הבודהיסטיים באזור. לאחר נצא בנסיעה אל עבר הירושימה. עם ההגעה הבוקר נצא בשייט לאי מיאג'ימה Miyajima זהו אי מקודש הידוע בשער הכניסה – טורי (Torii), ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Tsukushima Jinja). בתקופה העתיקה הכניסה למקדש הייתה אכן דרך השער הזה. חלק מהמקדש בנוי בכלונסאות ממש על המים ואפשר לראות שם את ההבדלים הבולטים בין הגאות והשפל. האי נחשב כ"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה  ביותר ביפן". נמשיך לסיור בעיר, נבקר במספר אתרים בעיר שעברה את האירוע המשמעותי  במאה -20 ומאז הירושימה נהפכה לעיר שכל כולה מטרה אחת, קידום השלום. נבקר בפארק ובמוזיאון השלום. ארוחת ערב ולינה בהירושימה.

יום 5הירושימה – רכבת הבולט - קיוטו 

לאחר ארוחת הבוקר נסיים את סיורנו בהירושימה. נבקר בגן שוקייאן היפיפה, שפירושו גן הנוף המכווץ Shukkien Garden)). לאחר מכן נצא בנסיעה ברכבת ה"בולט" המהירה אל הבירה העתיקה – קיוטו. נתחיל את ביקורנו בקיוטו במקדש היאן, אשר נבנה בסגנון של ארמון סיני מסורתי ובו  הגן היפיפה עם מבנה עץ שבנוי על המים נמשיך אל דרך הפילוסופים שם נוכל להתהלך לאורך הנהר כאשר לצידיו חנויות בוטיק קטנות ועצי דובדבן. בערב נצא להופעת בית שלום – יפנים אוהבי ישראל. ארוחת צהריים ולינה בקיוטו.
קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן.

יום 6קיוטו הבירה העתיקה

נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם  מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש ריואנג'י(Ryoanji)  המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן . נמשיך לטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי. נשוטט ברחובות העיר העתיקה ונבקר גם בשוק האוכל של נישיקי (Nishki) והמדרחוב הססגוני שבקרבתו. בערב נבקר ברובע גיון (Gion), רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), מפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה ונצפה בהופעת מוזיקה יפנית מסורתית שתנוגן ע"י אומנים יפנים. ארוחת ערב ולינה בקיוטו. 

יום 7קיוטו - קנאזאווה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בניסעה לכיוון האלפים היפנים. נגיע לקאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה-16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתנה דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים השחיזו חרבות ורקמו מזימות. עם ההגעה לעיר נתחיל עם ביקור ובשוק הדגים של קנזאווה – Omicho Market בו מוצגים לראווה מגוון מאכלי ים ייחודיים לקנזאווה. נשוטט ונתרשם מהמגוון, ניקיון והאסטטיקה וכל אחד יוכל להתנסות במטעמים..... נמשיך את ביקורנו בגן קנרוקואן (Kenrokuen Park), גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבד מצדיק ביקור בקאנזאווה. נמשיך לשוטט ברחובות העיר העתיקה של קאנאזוואה וברובע הסמוראים העתיק. ארוחת ערב ולינה באזור קנאזוואה.

יום 8קנאזאווה - שירקאווה-גו- טקיאמה 

לאחר ארוחת הבוקר נסיים את סיורנו בקנאזאווה ומשם נמשיך לכפר שירקאווה-גוֹ (Shirakawa-gō), כפר יפני מסורתי, גם הוא בנוי כולו עץ וקש. נבקר במוזיאון הפתוח בו תצוגה של בתי איכרים שנבנו בצורה ייחודית המתאימה לאקלים במקום. סגנון ייחודי זה "גאשו זוקורי", אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה, הכפר הציורי מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה לעיר העתיקה הקסומה טַקַיאמַה (Takayama)  הנמצאת בלב האלפים היפנים... עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות שנים. נבקר גם  במוזיאון ה"מרכבות" ((Yatai Kaikan שם מאוחסנות העגלות המקושטות והמרהיבות בהן משתמשים פעמיים בשנה, באביב ובסתיו בפסטיבל טקיאמה הגדול. כולל ארוחת ערב. לינה בטקיאמה.

יום 9 מצומוטו  - חוות ווסאבי - ג'יגוקודאני (פארק הקופים) 

הבוקר נסיים את סיורנו באזור ונצא דרך מטעי התפוחים וחוות הווסאבי לעבר העיר מצומוטו, המוכרת בזכות טירת "העורב" השחורה - טירת מֵצוּמוֹטוֹ Matsumoto)) – נתרשם מהמבנה תוך טיול בגן המקיף את הטירה. משם נמשיך בנסיעה בנופיי האלפים היפניים ונחזה בטבע הרב גווני שמסביב: יערות, פסגות מושלגות, נחלים ונהרות, מקדשים רבים וכפרים מסורתיים, אל עבר נגאנו פארק הקופים נקווה שנזכה לראות את קופי השלג אדומי פנים משתכשכים בבריכות הגופרית החמים המעלות אדים, אלה הם קופי המקוק היפני, בעלי חיים הניחנים ביכולת הישרדות וביכולת למידה יוצאות מן הכלל. בדרך נבקר בחוות וואסאבי. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 10נגאנו – ניקו (Nikko) 

הבוקר נצא בנסיעה לעיירה היפה ניקו, השוכנת כ-140 ק"מ צפונית לטוקיו. ניקו הציורית שוכנת בן הרים, יערות ואגמים. ניקו שופעת במקדשים מרהיבים, בתי תפילה וקבורה מעוצבים בפאר, גגות משופעים מזהב, עמודים מרשימים המעוטרים בדרקונים ופרחים. נתחיל את ביקורנו במקדש טוֹשוֹגוּ ((Toshogu Shrine המיוחד, עם הקבר בתוכו אשר נבנה בשנת 1,636 לאחר מותו של השוגון טוקוגאווה איאסו כפועל יוצא של צוואתו המפורשת והוא עדות לגדולתו של השוגון אשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. מקדש זה הוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. משם נפנה לאגם קטן ויפה המוקף הרים, אגם צ'וזנג'י ((Lake Chuzenji, אשר חופיו עשירים בעצי דובדבן הפורחים בחודשי מרץ-אפריל וצבועים בשלל צבעי שלכת בחודשים ספטמבר-נובמבר (אנו מקווים כי בטיולים שמתוכננים במיוחד לתקופות אלו, נזכה ליהנות ממראות משכרים אלו). לאחר הביקור באגם נמשיך למפלי קגון Kegon Falls)) אשר מימיהם נופלים מגובה של כ-100 מ' ומקורם באגם צ'וזנג'י - כולל ירידה במעלית. בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. כולל ארוחת ערב ולינה מסורתית באזור.

יום 11ניקו - טוקיו

הבוקר נסיים את סיורנו בניקו ונעשה את דרכנו אל עבר טוקיו. עם ההגעה  נסייר במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נטייל בפארק הַרַאג'וּקוּ(Harajuku) , שם מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. נעלה אל רובע שינג'וקו הססגוני והתוסס לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. נבקר ברובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר. לינה וארוחת ערב בטוקיו.

יום 12הר פוג'י - האקונה 

את היום נקדיש לסיור בעיר האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם, שם גם נעלה על הרכבל לתצפית על עמק אוואקודני (Owakudani). נערוך גם ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. לקראת ערב נשוב לטוקיו ונבקר ברובע גינזה (Ginza), אזור קניות מהיוקרתיים, המהודרים והמשובחים ביותר בעולם, נטייל ככל שהזמן יותיר לנו. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

יום 13טוקיו 

נתחיל את יומנו בביקור בשוק הדגים המפורסם של טוקיו (Tsukiji Fish Market). משם נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno) אשר בתקופת האביב מלא בעצי דובדבן פורחים. נבקר גם במוזיאון אדו, הממחיש את המעבר מכפר הדייגים אדו לבירה התוססת טוקיו. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.
*יתכן ששוק הדגים של טוקיו יהיה סגור למבקרים

ימים 14-15טוקיו – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה נסיים את סיורנו בטוקיו ניפרד מיפן בברכת סיוֹנָרָה (להתראות...), נצא אל שדה התעופה ונעלה לטיסה חזרה לישראל (דרך יעד ביניים).

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  21/03/2019

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טיסות לופטנזה – בהדרכת שי שרון – SOLD OUT

 • תאריך

  24/03/2019

  מחיר

  5,549 $

  מדריך

  הערות

  טיסות קטאי פסיפיק – בהדרכת בנצי גורן – SOLD OUT

 • תאריך

  26/03/2019

  מחיר

  5,549 $

  מדריך

  הערות

  טיסות קטאי פסיפיק – בהדרכת זאב דר – SOLD OUT

 • תאריך

  27/03/2019

  מחיר

  5,689 $

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד (בקשו מאתנו תכנית) – בהדרכת רונן חסון

 • תאריך

  01/04/2019

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טיסות טורקיש - בהדרכת יוחאי פרימק

 • תאריך

  11/04/2019

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טיסות אירופלוט – בהדרכת יובל ארד – SOLD OUT

 • תאריך

  23/04/2019

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טיסות איירפרנס – בהדרכת רונן חסון – SOLD OUT

 • תאריך

  14/05/2019

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טיסות טורקיש – בהדרכת יובל ארד

 • תוספת ליחיד $939

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים. 
* חצי פנסיון.  
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מערכת אזניות שמע לכל מטייל
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 4-5$ לאדם ליום טיול)
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.