תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לסין

טיול מאורגן לסין - מסלול קלאסי לשומרי מסורת - 16 ימים

סין היא המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, יותר ממיליארד בני אדם החיים בפסיפס תרבותי רב גוני. סין היא אימפריה אדירה, עם עבר מפואר והיסטוריה של מאות ואלפי שנים. עד לאחרונה הייתה סין סגורה בין ימים למדבריות, בין רכסי הרים גבוהים, לג'ונגלים עבותים ולמרות זאת תרבות המדינה חלחלה לעולם הגדול והשפיעה מהמזרח הרחוק ועד לאירופה. טיול מרתק אל העמים והמעוטים בסין, אל התרבויות המפוארות של שושלת המלכים ועמי המיעוטים החיים כמו לפני מאות בשנים. מסע המשלב ישן וחדש, מנזרים עתיקים וערי ענק מודרניות, מסורת עם מודרניזציה, מקדשים עם קניוני פאר, ערבוביה מדהימה של מדינה המתפתחת בקצב ענק כדי להדביק פער של מאות שנים לצד שימור מסורת עתיקה בת אלפי שנים...

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל 0544529202

היתרון של דרכים

  • מופע מסכת שושלת הזהב
  • מופע אימפרשן
  • שייט בארבעת האגמים
  • החומה הגדולה
  • סיור בריקשות

מסלול הטיול

יום 1-2 ג'-ד': תל אביב - בייג'ין

נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד ביניים) לבייג'ין. 
לאחר הנחיתה בבוקר מעבר ביקורת דרכונים. ונצא לסיור בעיר. עם ההגעה נצא בנסיעה לביקור במרכז העיר העתיקה בבייג'ינג, זוגות זוגות נעלה על ריקשות מקומיות שיובילנו אותנו בין סמטאות העיר הנקראות "חוטונגים". מסמטה רחבה יחסית, זרועה עשרות עצים נותני צל ומשרה אווירה נעימה,  מתפצלות סמטאות צרות שכדאי לתעות בכל אחת מהן. לאורך  הסמטאות הקטנות פזורות חנויות קטנות אך מעוצבות, גלריות קטנות, חנויות בגדים טרנדיות, מסעדות ובתי קפה.                                                                                                                                                                                                                                                                                    בייג'ינג בירת הרפובליקה העממית של סין, מתפקדת כמחוז אוטונומי בעל שטח של כ- 16,800 קמ"ר. לתאר את בייג`ינג בכמה מילים זו משימה לא קלה היא עיר ענקית, מרתקת וצבעונית, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים ובאוכלוסיה ידידותית. היא משלבת ישן, היסטוריה ארוכת שנים ותרבות מפוארת, מול חדש, מודרניזציה מערבית. היא מציעה אתרים היסטורים מרשימים, שווקים צבעוניים ואוכל בעל ארומה מיוחדת האופיינית למקום. לינה בבייג'ינג.

יום 3יום ה': בייג'ין – החומה הסינית, דרך הרוחות, המתקנים האולימפיים

היום נצא לביקור באחד משבעת פלאי תבל ואחד מפלאי הארכיטקטורה הגדולים שנבנו אי פעם "החומה הסינית" (The Great Wall/长城) החומה הסינית הגדולה נבנתה במשך כ-2,500 שנה על ידי שושלות רבות, כהגנה מפני השבטים הצפוניים. לאחר ההגעה נעלה לביקור ותצפית על חלק מהחומה הנמשכת לאורך של מעל ל-6,300 ק"מ. משם נמשיך לביקור בדרך הרוחות שדרה רחבה בת כמה מאות מטרים ובה מבנים ופסלים שהם אחת הדוגמאות השמורות הטובות ביותר לאמנות ולאדריכלות סינית. בדרך חזרה לא נוותר על ביקור בשדרת המתקנים האולימפיים ונתצפת על המבנים המרשימים "קן הציפור" ו"הקוביה", שנבנו במיוחד לאולימפיאדת בייג'ינג 2008. לאחר ארוחת הערב, נצא למופע מסכת שושלת הזהב הבלתי נשכח שבתיאטרון החדש והמודרני ברובע Happy Valley. לינה בבייג'ינג.

יום 4יום שישי: בייג'ינג – מקדש השמיים – העיר האסורה

את הבוקר נפתח בסיור במקדש השמיים (Temple of heaven/天壇), פארק זה הוא לבטח אחד הסמלים הגדולים ביותר של העיר. המקום שימש בעבר כמרכז הפולחן הקיסרי, אך כיום הפארק על כל מקדשיו המדהימים, מדהים אף יותר מכל בשעות הבוקר המוקדמות, עת מגיעים אליו המוני סינים (רובם מבוגרים) לתרגל צורות שונות של התעמלות ואימון פיזי: טאי צ`י, צ`י גונג, ריקודים סאלונים, ריקודי מניפות, צעקות על עצים או חיבוקם ועוד... לאחר נצא לכיכר טיאן אנמן (Tiananmen Square/天安門廣場), נקראת גם "שער השלווה השמימית". זוהי הכיכר הציבורית הגדולה בעולם, בשטח כולל של 440 דונם, ואחת הכיכרות הגדולות בעולם, אשר נבנתה עם בניית העיר האסורה בזמן שושלת מינג. נעבור דרך שער השלום השמיימי ונכנס בשערי העיר האסורה (Forbidden City/故宫), ארמונם של קיסרי סין מימי שושלת מינג ועד לתחילת המאה ה20, מעל ל-500 שנים. העיר האסורה היא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם, מעבר למבצע הארכיטקטוני האדיר שכלל כרייה ושינוע של מאסות של אבנים מסותתות במשקל עצום, נאלצו המתכננים להתחשב קודם כל בפסיקות של יועצי הפנג שואי. אחר צהריים התארגנות לשבת. קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה בבייג'ינג.

יום 5 שבת: בייג'ין 

לאחר תפילה וארוחת שבת נצא לסיור רגלי באזור המלון. במוצאי שבת נצא נצא לסיור לילי במרכז העיר. ארוחת ערב ולינה בביג'ינג. 

יום 6 יום א': שיאן, אתר חיילי הטרה קוטה

בשעת הבוקר נצא ברכבת המהירה אל העיר שיאן. שיאן (Xian/西安), "השלווה המערבית", מתפקדת כספר היסטוריה המתאר את השינויים שחלו בסין במשך השנים. עדויות ארכיאולוגיות ושרידים של 13 שושלות מספרים כמה חשובה הייתה העיר בתקופות קדומות. עם ההגעה נצא לביקור באתר הבלתי נשכח של חיילי הטרקוטה (Terra-cota Soldiers/兵馬俑) ). חפירה ארכיאולוגית זו נחשבת לאחת התגליות החשובות של המאה העשרים. למעלה מ-6,000 דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרה-קוטה, ערוכים לקרב, שיוצרו ומוקמו כדי להגן על קבר מייסד שושלת צ'ין, הנחשב לאבי האימפריה הסינית, במאה השלישית לפני הספירה. לינה בשיאן.
יום 7/ יום ב': שיאן – גווילין 
הבוקר נצא לביקור ברובע המוסלמי ונבקר במסגד הגדול של שיאן, המסגד העתיק ברובע המוסלמי הוא אחד המסגדים הגדולים בסין,כנראה מהמאה ה-18 (The Great Mosque/西安大清真寺). הוא נבנה בסגנון סיני, ומשמש עדיין כמקום תפילה פעיל. המקום מסמל את הסבלנות הדתית ואת מיקומה ההיסטורי של שיאן כעיר בינלאומית כבר מהמאה התשיעית לספירה. בהמשך היום נצא בטיסה משיאן לגווילין (Guilin/桂林), פנינת התיירות הסינית, הממוקמת על גדות נהר הלי. עם ההגעה נתמקם במלון ונצא לסיור הכרות ראשוני בעיר. לינה בגווילין.

יום 8יום ג': גוילין, לונגשן – שדות האורז

היום נצא את גווילין וניסע בין ההרים המוריקים והגבוהים אל אזור השבטים – אחת מפנינות הטבע של הטיול. נצא צפונה, ניסע בדרך החוצה כפרים קטנים, שם נפגוש בני מיעוטים בכפריהם האותנטיים, נצפה באורח חייהם ונסייר בשדות האורז רחבי הידיים של לונגשן  (Longsheng Rice Teraces). משם נמשיך ונבקר את  בנות  מיעוט היאו ארוכות השיער ונבקר באחד מבתי הכפר. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נשוב לגווילין. לאחר ארוחת הערב, נצא לאחת מתוכניות השייט של הטיול – אולי המוצלחת ביותר. נשוט על ארבעת האגמים המלאכותיים שנוצרו על ידי ניקוז מי הביצות לשעבר.  לינה בגוילין.

יום 9יום ד': גוילין, יאנגשואו

בשעות הבוקר נצא ליאנגשואו (Yangshuo), עיירה השוכנת בין צוקי אבן הגיר בלב נוף קסום (נחשבת לבירת התרמילאים) ונשוט על נהר לי – נהר הבדולח. נעצור בכפר אותנטי ונעלה לסירה מיוחדת שתוביל אותנו על פני המים בין נופי הצוקים המיוחדים של האזור. אחר הצהריים נחזור ליאנגשו  ונצא לשוטט בשוק הססגוני בעיירה, נצטייד במזכרות, חפצי אומנות וציורים סיניים. בערב, לאחר הארוחה נצא למופע ה-  Impression אותו ביים ז'אנג יימו שביים גם את טקס פתיחת האולימפיאדה – מופע המשלב בתוכו מאות שחקנים ותאורה מושלמת היוצרת השתקפות מיוחדת של צבעים על המים (נא להצטייד בתכשיר נגד יתושים). לינה ביאנגשואו.

יום 10יום ה': גוילין, מערת חליל הסוף - האנגז'ו

הבוקר נחזור לגוילין ניסע לבקר במערת חליל הסוף, מערת נטיפים מיוחדת שבפאתי העיר. לאחר מכן, נבקר במפעל פנינים ונשמע את סיפור הפנינה האמיתית המתורבתת, אחד הענפים המוצלחים בתעשיית המקום. בתום היום. לאחר נעלה ברכבל אל ראש הר ונתמוגג מהנוף הנשקף לעינינו (בתקווה שהראות תאפשר זאת). אחר צהריים נצא לנמל התעופה ונטוס מגוילין להאנגז'ו (Hangzhou), עיר מסחר ובנקאות החשובה ביותר בדרום מזרח סין. עם הנחיתה נצא לסיור ראשוני בעיר. לינה בהאנגז'ו.
הערה: בהתאם ללוח הטיסות יתכן והטיסה לגוילין תצא בשעות הבוקר של יום שישי, בהתאם נעביר את ליל חמישי לגוילין.

יום 11יום שישי: האנגז'ו - סוז'או

בבוקר נצא לסיור בגן הדרקון הצהוב. נראה את התושבים הסינים עוסקים בפעולות "ספורטיביות" למיניהן (אם מזג האוויר לא הבריח אותם), נסייר בחורשת במבוק, נראה את המקדש הקטן השייך לזרם ה-DAO וכן את הדרקון שעל שמו נקרא המקום. לאחר נמשיך סיור בעיר... נבקר את הרובע העתיק ואת בית המרקחת המסורתי בו נחזה במכירת התרופות הסיניות. כמו כן, נבקר את מוזיאון הרוקחות שבאותו בניין, מבנה עץ עתיק מהמדהימים ביותר. לאחר נצא בנסיעה לסוז'או  (Suzhou)המוגדרת על ידי הסינים: "גן העדן של מטה". התארגנות לקראת שבת. אחרי התפילה וקבלת שבת, נשתתף בסעודת שבת חגיגית. לינה בסוז'או.

יום 12שבת: סוז'או

לאחר התפילה וארוחת הבוקר, נצא לטייל ברחובות העיר ונבקר בגן העתיק ביותר בעיר Canglan הקיים מזה כתשע מאות שנים. בצאת השבת, נצא למופע סיני מסורתי נוסח סוז'או בגן הדייג, עוד אחד מהגנים המפורסמים של סוז'או ואולי בעולם כולו. לינה בסוז'או.

יום 13יום א': סוז'או – עיר על המים – שנגחאי

בבוקר המשך סיור בסוג'או, נבקר במפעל רקמה נוסח סוג'או, נקבל הסבר על המלאכה המדהימה ונבקר ב"מוזיאון" של המפעל כדי להתרשם מהמוצגים המיוחדים כל כך. בהמשך נבקר "בעיר על המים" אחת מערי המים העתיקות והיפות אשר נמצאות מדרום לנהר היאנג צ'ה. העיר היפה והציורית עם הסמטאות הצרות ובתי עץ עתיקים הבנויים על פי המסורת הסינית בין תעלות המים היפות. בהמשך ניסע דרומה לכיוון אחת הערים המדהימות והמודרניות ביותר בסין שנגחאי. עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. בתום היום ניסע למלוננו אך לא לפני שנחזה מהמזח של אזור הבונד במראות המדהימים ובאורות של בנייני הענק שמעבר לנהר ההואנגפו. לינה בשנגחאי.

יום 14יום ב': שנגחאי

הבוקר נצא לביקור ברובע היהודי שם נבקר בבית הכנסת אשר שימש את הקהילה היהודית ואת פליטי המלחמה באירופה שמצאו מקלט בעיר מפני הנאצים. משם נצא בנסיעה אל הרובע החדש: פודונג ונטפס לתצפית מרהיבה על העיר ממרומי בניין ג'ין מאו - אחד הבניינים הגבוהים בעיר - Jin Mao Tower. נמשיך לביקור ביו יואן  (Yu Yuan)הרובע הסיני האותנטי עם השוק הססגוני. בשעות אחה"צ נבקר במוזיאון תכנון העיר ונתרשם מהמוצגים הממחישים את תהליך התפתחות שנגחאי מזה כמאה וחמישים שנה. לאחר ארוחת ערב נצא למופע אקרובטיקה מרהיב. 
לינה בשנגחאי.

יום 15יום ג': שנגחאי

בבוקר נצא להמשך סיור בעיר, נבקר במפעל המשי ונלמד על כל שלבי התעשייה אשר נולדה בסין לפני אלפי שנים והייתה סוד כמוס עד לפני כמה מאות שנים. נמשיך ל-ננג'ינג לו (Nanjing Lu), המדרחוב היוקרתי של העיר ומשם ניסע לשוק עירוני גדול עם מחירים המתאימים גם לישראלי המצוי. בערב בהתאם ללוח הטיסות, ניסע לנמל התעופה הראשי של שנחאי – פודונג לטיסת לילה חזרה לישראל. 

יום 16יום ד': 24 אוקטובר: שנחאי – תל אביב 

(הנחיתה בשעות הבוקר של יום ה').
* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

  • תוספת ליחיד: $689

כלול / לא כלול

המחירים כוללים:
* טיסות בינלאומיות: ת"א – בייג'ינג/ שנגחאי – ת"א.
* מיסי שדות תעופה, מיסי ביטחון ותוספות דלק.  
* טיסות פנימיות: כמפורט בתוכנית הטיול.  
* לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה 
* כלכלה: על בסיס חצי פנסיון + אפשרות להכנת כריכים לצהריים.
* אוטובוס תיירים ממוזג: להעברות ונסיעות כנהוג בסין. 
* רכבת מהירה מבייג'ין לשיאן.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה. 
* 4 מופעים כמפורט בתוכנית הטיול.
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 150$.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות שאינה כלולה בתפריט.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הקבוצה (מקובל לתת 4-5$ ליום).
* טיפ למבשלת – (מקובל לתת 3$ ליום).