תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לסין

טיול מאורגן לסין - ארצו של הדרקון - לשומרי מסורת - 17 ימים

סין היא המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, יותר ממיליארד בני אדם החיים בפסיפס תרבותי רב גוני. סין היא אימפריה אדירה, עם עבר מפואר והיסטוריה של מאות ואלפי שנים. עד לאחרונה הייתה סין סגורה בין ימים למדבריות, בין רכסי הרים גבוהים, לג'ונגלים עבותים ולמרות זאת תרבות המדינה חלחלה לעולם הגדול והשפיעה מהמזרח הרחוק ועד לאירופה. טיול מרתק אל העמים והמעוטים בסין, אל התרבויות המפוארות של שושלת המלכים ועמי המיעוטים החיים כמו לפני מאות בשנים. מסע המשלב ישן וחדש, מנזרים עתיקים וערי ענק מודרניות, מסורת עם מודרניזציה, מקדשים עם קניוני פאר, ערבוביה מדהימה של מדינה המתפתחת בקצב ענק כדי להדביק פער של מאות שנים לצד שימור מסורת עתיקה בת אלפי שנים...

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל 0544529202

היתרון של דרכים

  • מופע אימפרשן
  • החומה הגדולה
  • סיור בריקשות
  • חיילי הטרקוטה
  • גשר הזכוכית
  • המתקנים האולימפיים

מסלול הטיול

יום 1-2ג'-ד': תל אביב - בייג'ין

נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד ביניים) לבייג'ין. 
לאחר הנחיתה בבוקר מעבר ביקורת דרכונים. ונצא לסיור בעיר. עם ההגעה נצא בנסיעה לביקור במרכז העיר העתיקה בבייג'ינג, זוגות זוגות נעלה על ריקשות מקומיות שיובילנו אותנו בין סמטאות העיר הנקראות "חוטונגים". מסמטה רחבה יחסית, זרועה עשרות עצים נותני צל ומשרה אווירה נעימה,  מתפצלות סמטאות צרות שכדאי לתעות בכל אחת מהן. לאורך  הסמטאות הקטנות פזורות חנויות קטנות אך מעוצבות, גלריות קטנות, חנויות בגדים טרנדיות, מסעדות ובתי קפה.

בייג'ינג בירת הרפובליקה העממית של סין, מתפקדת כמחוז אוטונומי בעל שטח של כ- 16,800 קמ"ר. לתאר את בייג`ינג בכמה מילים זו משימה לא קלה היא עיר ענקית, מרתקת וצבעונית, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים ובאוכלוסיה ידידותית. היא משלבת ישן, היסטוריה ארוכת שנים ותרבות מפוארת, מול חדש, מודרניזציה מערבית. היא מציעה אתרים היסטורים מרשימים, שווקים צבעוניים ואוכל בעל ארומה מיוחדת האופיינית למקום. לינה בבייג'ינג.

יום 3יום ה': בייג'ין – החומה הסינית, דרך הרוחות, המתקנים האולימפיים

היום נצא לביקור באחד משבעת פלאי תבל ואחד מפלאי הארכיטקטורה הגדולים שנבנו אי פעם "החומה הסינית" (The Great Wall/长城) החומה הסינית הגדולה נבנתה במשך כ-2,500 שנה על ידי שושלות רבות, כהגנה מפני השבטים הצפוניים. לאחר ההגעה נעלה לביקור ותצפית על חלק מהחומה הנמשכת לאורך של מעל ל-6,300 ק"מ. משם נמשיך לביקור בדרך הרוחות שדרה רחבה בת כמה מאות מטרים ובה מבנים ופסלים שהם אחת הדוגמאות השמורות הטובות ביותר לאמנות ולאדריכלות סינית. בדרך חזרה לא נוותר על ביקור בשדרת המתקנים האולימפיים ונתצפת על המבנים המרשימים "קן הציפור" ו"הקוביה", שנבנו במיוחד לאולימפיאדת בייג'ינג 2008. לאחר ארוחת הערב, נצא למופע מסכת שושלת הזהב הבלתי נשכח שבתיאטרון החדש והמודרני ברובע Happy Valley. לינה בבייג'ינג.

יום 4יום שישי: בייג'ינג – מקדש השמיים – העיר האסורה

את הבוקר נפתח בסיור במקדש השמיים (Temple of heaven/天壇), פארק זה הוא לבטח אחד הסמלים הגדולים ביותר של העיר. המקום שימש בעבר כמרכז הפולחן הקיסרי, אך כיום הפארק על כל מקדשיו המדהימים, מדהים אף יותר מכל בשעות הבוקר המוקדמות, עת מגיעים אליו המוני סינים (רובם מבוגרים) לתרגל צורות שונות של התעמלות ואימון פיזי: טאי צ`י, צ`י גונג, ריקודים סאלונים, ריקודי מניפות, צעקות על עצים או חיבוקם ועוד... לאחר נצא לכיכר טיאן אנמן (Tiananmen Square/天安門廣場), נקראת גם "שער השלווה השמימית". זוהי הכיכר הציבורית הגדולה בעולם, בשטח כולל של 440 דונם, ואחת הכיכרות הגדולות בעולם, אשר נבנתה עם בניית העיר האסורה בזמן שושלת מינג. נעבור דרך שער השלום השמיימי ונכנס בשערי העיר האסורה (Forbidden City/故宫), ארמונם של קיסרי סין מימי שושלת מינג ועד לתחילת המאה ה20, מעל ל-500 שנים. העיר האסורה היא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם, מעבר למבצע הארכיטקטוני האדיר שכלל כרייה ושינוע של מאסות של אבנים מסותתות במשקל עצום, נאלצו המתכננים להתחשב קודם כל בפסיקות של יועצי הפנג שואי. אחר צהריים התארגנות לשבת. קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה בבייג'ינג.

 יום 5שבת: בייג'ין 

לאחר תפילה וארוחת שבת נצא לסיור רגלי באזור המלון. במוצאי שבת נצא לסיור לילי באזור הבילויים התןסס הוהאי השוכן על גדות נהר סיצ'אהיי. 
ארוחת ערב ולינה בביג'ינג. 

יום 6 יום א': שמורת ז'אנגג'יאג'יה (הגרנד קניון של סין) הרי שער השמיים וגשר הזכוכית

טיסת בוקר מבייג'ין לז'אנג'יאג'יה בירת מחוז חונאן. 
עם הנחיתה נצא לבקר באחד משיאי הטיול שמורת הטבע ז'אנגג'יאג'יה – הגרנד קניון של סין. ז'אנגג'יאג'יה היא שמורת טבע השוכנת בצפון מערב מחוז חונאן ומתאפיינת בנופים חריגים ומיוחדים ובמראות יוצאי דופן, המהווים השראה לסרטים רבים, כמו הסרט "אוואטר", של הבמאי המוערך ג'יימס קמרון. בשמורה ניצבים בגאון עמודי קארסט דקים המנוקדים בצמחייה ירוקה וחלקם מתנשאים לגבהים עצומים של מעל 300 מטרים, המשתלבים בפסגות הרים המבצבצות לעיתים מבעד לעננים, אגמים וערוצי נחלים וכפרים מקומיים עתיקים ומעניינים. את הסיור שלנו נפתח בהרי שער השמיים (Tianmen Shan). נטפס ברכבל הארוך ביותר בעולם אל פסגת ההר, משם נצא בהליכה קלה לאורך הצוקים הגבוהים. נהלך על שביל הזכוכית המפורסם מעל הצוקים ונרד בגרם המדרגות החשמליות הארוך ביותר בעולם דרך מערת טיאן מן. בסוף הסיור נרד מההר דרך כביש 99 הפיתולים... בהמשך נצא לביקור באחד מהפלאים ההנדסיים המרהיבים בסין ובעולם כולו, גשר הזכוכית של גראנד קניון ז'אנגג'יאג'יה (גשר הזכוכית הארוך והגבוה בעולם), הגשר המיוחד נפתח למבקרים לאחרונה (אוגוסט 2016). הגשר הארוך משתרע לאורך של 430 מטרים ונמתח בגובה של יותר מ- 300 מטרים מעל פני האדמה. נהלך על גשר הזכוכית, נתרגש, נצלם, נחייך, נצחק, מולנו נוף קרסטי מרהיב עין. 
לאחר סיור עוצר נשימה העברה למלון. לינה באזור שמורת ז'אנגג'יאג'יה.

יום 7 יום ב': שמורת ז'אנגג'יאג'יה - פארק וו לינג יואן (אווטאר) – מעלית הזכוכית

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום סיור בחלקו הצפוני של פארק וו לינג יואן (Wulingyuan). הפארק המרהיב זכה לתהילת עולם כששימש השראה לצילומי הסרט "אווטאר"... נעפיל אל הנופים הפראיים של יואן דזיה דזייה (Yuangjiajie). צוקי ענק מחודדים של אבן גיר רכה. משם נעלה במעלית זכוכית ענקית, אשר באמצעותה נעפיל לראש ההר. שם נצא לביקור מדהים שיערך בגובה של מעל 300 מטרים מעל פני האדמה. נצא לסיור בין צוקי הענק, שם תצפית מרהיבה על נופי פארק האגדיים... הגשר תחת השמיים, הר בין השמיים (Tianzi Shan). נמשיך בירידה מההר אל ארץ הפיות (Fairyland) שם נצא למסלול הליכה קליל בעמק קסום הלקוח מין האגדות.  לינה בשמורת ז'אנגג'יאג'יה.


יום 8 יום ג': שיאן - אתר חיילי הטרקוטה – פגודת אווז הבר

בבוקר נצא בטיסה מז'אנגג'יאג'יה לשיאן (Xian/西安), 
שיאן - "השלווה המערבית", בירתה העתיקה של סין, המתפקדת כספר היסטוריה המתאר את השינויים שחלו בסין במשך השנים. עדויות ארכיאולוגיות ושרידים של 13 שושלות מספרים כמה חשובה הייתה שיאן בתקופות קדומות. נתחיל את ביקורנו בשיאן במאוזוליאום לזכרו של הקיסר הראשון, קיסר צ'ין, ובאתר הבלתי נשכח של חיילי הטרקוטה (Terra-cota Soldiers/兵馬俑). חפירה ארכיאולוגית זו נחשבת לאחת התגליות החשובות של המאה העשרים. למעלה מ-6,000 דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרה-קוטה, ערוכים לקרב, שיוצרו ומוקמו כדי להגן על קבר מייסד שושלת צ'ין, הנחשב לאבי האימפריה הסינית, במאה השלישית לפני הספירה. אתר חיילי הטרקוטה - האתר המדהים נבנה כמשמר מצפון לקברו של הקיסר בסוף המאה השלישית לפני הספירה ונקבר בשריפה של איכרים זועמים בייסוד שושלת חאן מספר שנים מאוחר יותר. נמשיך בסיורנו למבנה המרשים של פגודת אווז הבר הגדולה (Giant Wild Goose Pagoda/大雁塔), המגיעה לגובה של 64 מטר. פגודת אווז הבר נבנתה במקורה כדי לשמש כמשכן לכתבים בודהיסטים שהובאו מהודו בידי הנזיר. לאחר שהביאם החל הנזיר לתרגמם לסינית. מקום משכנם של הסוטרות הראשונות שהובאו לסין במאה השביעית לספירה והובאו לקיסר אחרי מסע תלאות מהודו הרחוקה. ארוחת ערב. לינה בשיאן.

יום 9יום ד': שיאן – העיר העתיקה - המסגד הגדול - גוילין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר העתיקה של שיאן. נראה את חומות העיר המשמשים כמרכז כינוס לתושבי העיר לפעילות גופנית (פינג פונג, התעמלות בוקר, טאי צ'י ואפילו שירה בציבור...). נמשיך לביקור ברובע המוסלמי ונבקר במסגד הגדול של שיאן, המסגד העתיק ברובע המוסלמי הוא אחד המסגדים הגדולים בסין, כנראה מהמאה ה-18 (The Great Mosque/西安大清真寺). הוא נבנה בסגנון סיני, ומשמש עדיין כמקום תפילה פעיל. השיאן חיים כ 50,000 מוסלמים הידועים בשם חווי (Hui). אפשר לראות כאן שילוב מרתק של סגנונות אדריכליים סיניים ומוסלמיים ומסמל את הסבלנות הדתית ואת מיקומה ההיסטורי של שיאן כעיר בינלאומית כבר מהמאה התשיעית לספירה. 
בהמשך היום נצא בטיסה משיאן אל העיר גווילין (Guilin/桂林) פנינת התיירות הסינית, הממוקמת על גדות נהר הלי  ושוכנת בנוף קרסטי של הרים ומצוקי גיר הנחשב מהיפים בסין כולה. את הטבע המרהיב הזה מאירים בצבעים פסיכודאליים, המדהימים את המבקרים. לאחר ארוחת ערב נצא לשוטט בשוק הלילה ואזור הקניות התוסס. לינה בגווילין.

יום 10 יום ה': טראסות האורז – לונג שנג - כפרי המיעוטים - אנשי "היאו" 

בבוקר נצא בנסיעה צפונה לכוון אזור טרסות האורז שמצפון לגוילין. ללא ספק אחד מהאזורים היפים בעולם: יערות ושדות אורז שזורים תעלות ונהרות, ומתוכם מבצבצים הרים מזדקרים, שהם תוצאה של פעילות קרסטית (תהליך ארוך ואיטי של המסת סלעים קשים כמו גיר על ידי מים) אשר גרמה להתמוטטות מערות גדולות. הדרך המרהיבה חוצה כפרים ציוריים שם נפגוש בני מיעוטים בכפריהם האותנטיים, נצפה באורח חייהם ונלמד את תרבותם המרתקת. בהמשך נבקר בשדות האורז רחבי הידיים של לונגשנג (Longsheng Rice Teraces/龙胜梯田). נטפס אל שדות האורז של "עצם זנב הדרקון" רכס של טרסות אורז המשתרע מאופק לאופק. משם נמשיך ונבקר את בנות מיעוט משבט היִאוּ אשר ידועות בשערן הארוך ונבקר באחד מבתיהם. אחר צהריים/ ערב נחזור לגוילין. לינה בגוולין.

יום 11יום שישי: גוילין, מערת חליל הסוף - האנגז'ו

בבוקר נצא לבקר במערת חליל הסוף, מערת נטיפים מיוחדת שבפאתי העיר. לאחר מכן, נבקר במפעל פנינים ונשמע את סיפור הפנינה האמיתית המתורבתת, אחד הענפים המוצלחים בתעשיית המקום. בהמשך לאחר נעלה ברכבל אל ראש הר ונתמוגג מהנוף הנשקף לעינינו (בתקווה שהראות תאפשר זאת). התארגנות לקראת שבת. אחרי התפילה וקבלת שבת, נשתתף בסעודת שבת חגיגית. לינה בגוולין.

יום 12שבת: גוילין

לאחר התפילה וארוחת הבוקר, נצא לטייל ברחובות העיר. בצאת השבת נצא לצפות בדייג קורמורנים. 
לינה בגוולין.

יום 13 יום א': גווילין – יאנגשואו – גבעת הירח - שייט על נהר הלי

נצא בנסיעה עד לעיירה יאנג די (Yangdi). משם נצא בשייט על נהר הלי. הנהר המפורסם בנופיו בסין ובעולם כולו, זורם בלב גבעות הגיר המיוערות וחסרות ההסבר בצורתן. לאורך השייט נצפה בחיי הכפריים החיים לאורך נהר, בדייגים השטים על רפסודות במבוק על מי הנהר הזכים שברקע משתקפות הגבהות הירוקות. בהמשך נצא לבקר בגבעת הירח, גבעה עם קשת טבעית יוצאת דופן לצפות בצוקים המפורסמים, (Moon Hill/月亮山), בדייגים וסירותיהם הקטנות בעדרי התאו ובכפריים הרבים המנהלים את שגרת חייהם על גדות הנהר. בהמשך נגיע לעיירה הקסומה יאנגשו (Yangshuo/阳朔县). למרות ההתפתחות המהירה של העיירה בשנים האחרונות, היא נחשבת לאחת מפינות החמד היפות והמיוחדות ביותר בסין. יאנגשו היא עיירה ציורית של בתים הפזורים בין הצוקים המתרוממים בדרמטיות מהאדמה, בין שדות אורז ירוקים. עם ההגעה נתמקם במלון ונצא לסיור הכרות ראשוני בעיר. נשוטט בשוק הססגוני בעיירה, נצטייד במזכרות, חפצי אומנות וציורים סיניים או סתם נתפנק על קפה ועוגה. אחה"צ נצא למופע ה-Impression מופע מדהים, המשלב בתוכו מאות שחקנים ותאורה מושלמת היוצרת השתקפות מיוחדת של צבעים על המים. בתום המופע נשוב חזרה לגווילין. לינה וארוחת ערב בגווילין.

יום 14יום ב': עיר המים טונגלי - שנגחאי

בבוקר נצא בטיסה מגוילין לשנגחאי.
המשך אל העיירה טונגלי, אחת מערי המים העתיקות והיפות אשר נמצאות מדרום לנהר היאנג צ'ה. העיר היפה והציורית עם הסמטאות הצרות ובתי עץ עתיקים הבנויים על פי המסורת הסינית בין תעלות המים היפות. בהמשך נסיעה אל העיר הענקית שנגחאי (Shanghai/上海) הממוקמת בדלתא של הנהר יאנג-טסה, האדיר והנהר הארוך ביותר באסיה. עם ההגעה נצא לסיור בטיילת ה"הבונד" (The Bund/外滩), אחד מסמליה המפורסמים של שנגחאי, ממנה נשקף נוף מרהיב של הרובע החדש והמודרני, פודונג ושל נהר ההוואנג פו החוצה את העיר. לינה שנגחאי. 

 
יום 15 יום ג': שנגחאי

העיר הענקית שנגחאי (Shanghai/上海) ממוקמת בדלתא של הנהר יאנג-טסה, האדיר והנהר הארוך ביותר באסיה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. שנגחאי  היא אחת הערים הגדולות בעולם, והשנייה בגודלה בסין, זוהי עיר מודרנית, תעשייתית ועמוסה, המושפעת רבות מהעולם החיצון. את ביקורנו בעיר נתחיל בגן יו (Yu Garden/豫园) שהוקם לפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים השורצים דגים. מהגן נגיע לרובע הסיני - שהוא למעשה שוק ענק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. משם נמשיך לביקור בבית הכנסת בעיר. בית הכנסת היהודי ממוקם באזור הגטו היהודי בשנגחאי, ושימש את פליטי המלחמה באירופה, שמצאו בעיר מקלט. בחצר בית הכנסת יש מוזיאון יהודי. נמשיך לביקור במקדש הג'ייד אחד המקדשים המפורסמים והחשובים של עיר החטאים שנגחאי. במקום נמצאים שני פסלי בודהה עשויים אבן ירקן בורמזי לבן (ג'יידיט), ומעוטרים בתכשיטים. נמשיך לרחוב ננג'ינג שם נתרשם מההמון ההולך ברחובות העיר בין חנויות המותגים המפורסמות. נטייל נאכל ארוחת ערב ולאחריה נצא למופע אקרובאטיקה מדהים לפי מיטב המסורת הסינית. לינה שנגחאי

יום 16-17ימים ד'-ה': שנגחאי – תל אביב

נסכם את הטיול בתצפית מדהימה על העיר וסביבותיה ממרומי הבניין הגבוה ביותר בעיר ג'ין מאו  (Jin Mao Tower/金茂大厦)ובסין כולה והחמישי בגובהו בעולם, שגובהו 421 מטרים. המבנה הוא בצורת פגודה טלסקופית, המשוכה מעלה, ומבוסס על ספרת המזל 8: יש בו 88 קומות ובסיסו מתומן. נמשיך לסייר ככל שיותיר לנו הזמן ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה משנגחאי לתל אביב.

  • תוספת ליחיד: $689

כלול / לא כלול

המחירים כוללים:
* טיסות בינלאומיות: ת"א – בייג'ינג/ שנגחאי – ת"א.
* מיסי שדות תעופה, מיסי ביטחון ותוספות דלק.  
* טיסות פנימיות: כמפורט בתוכנית הטיול.  
* לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה 
* כלכלה: על בסיס חצי פנסיון + אפשרות להכנת כריכים לצהריים.
* אוטובוס תיירים ממוזג: להעברות ונסיעות כנהוג בסין. 
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה. 
* מופעים כמפורט בתוכנית הטיול.
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 150$.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות שאינה כלולה בתפריט.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הקבוצה (מקובל לתת 4-5$ ליום).
* טיפ למבשלת – (מקובל לתת 3$ ליום).