אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
סין לנוסע העצמאי

סין – טיול עומק לנוסע העצמאי/ דגש מיעוטים כולל סצ'ואן, יונאן ושנגרילה - 19 ימים

ב"דרכים" מחלקה מיוחדת המתמחה בארגון וביצוע טיולים לנוסע העצמאי ולקבוצות קטנות ביעדים שונים ברחבי העולם. הניסיון והידע הרב שרכשנו  עומדים לרשותכם! אנו נבנה עבורכם מסלול שיתאים בדיוק לצרכיכם,  כולל הזמנת טיסות, מלונות, פעילויות, אטרקציות, הדרכה מקומית, תדרוך מפורט, מפות, התאמת התקציב הפרטי שלכם ועוד.  יצאתם – שכחתם... יש מי שדואג לכם.

 

סין היא המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, יותר ממיליארד בני אדם החיים בפסיפס תרבותי רב גוני. סין היא אימפריה אדירה, עם עבר מפואר והיסטוריה של מאות ואלפי שנים. עד לאחרונה הייתה סין סגורה בין ימים למדבריות, בין רכסי הרים גבוהים, לג'ונגלים עבותים ולמרות זאת תרבות המדינה חלחלה לעולם הגדול והשפיעה מהמזרח הרחוק ועד לאירופה. טיול מרתק אל העמים והמעוטים בסין, אל התרבויות המפוארות של שושלת המלכים ועמי המיעוטים החיים כמו לפני מאות בשנים. מסע המשלב ישן וחדש, מנזרים עתיקים וערי ענק מודרניות, מסורת עם מודרניזציה, מקדשים עם קניוני פאר, ערבוביה מדהימה של מדינה המתפתחת קצב ענק כדי להדביק פער של מאות שנים לצד שימור מסורת עתיקה בת אלפי שנים...

היתרון של דרכים

  • מופע קונג פו
  • מופע אימפרשן
  • ימי סיור מלאים
  • סיור בריקשות
  • ביקור בחוות הפנדות

מסלול הטיול

ימים 1-2 ת"א – בייג'ינג

נצא בטיסה דרך יעד ביניים לבייג'ינג  (Beijing -北京) – בירת סין. עם ההגעה נצא בנסיעה לביקור במרכז העיר העתיקה בבייג'ינג, זוגות זוגות נעלה על ריקשות מקומיות שיובילנו אותנו בין סמטאות העיר הנקראות "חוטונגים". מסמטה רחבה יחסית, זרועה עשרות עצים נותני צל ומשרה אווירה נעימה,  מתפצלות סמטאות צרות שכדאי לתעות בכל אחת מהן. לאורך  הסמטאות הקטנות פזורות חנויות קטנות אך מעוצבות, גלריות קטנות, חנויות בגדים טרנדיות, מסעדות ובתי קפה. לאחר סיור ההיכרות הראשוני נצא לארוחת ערב מסורתית של ברווז פקינג. לינה בביג'ינג. בייג'ינג בירת הרפובליקה העממית של סין, מתפקדת כמחוז אוטונומי בעל שטח של כ- 16,800 קמ"ר. לתאר את בייג`ינג בכמה מילים זו משימה לא קלה היא עיר ענקית, מרתקת וצבעונית, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים ובאוכלוסיה ידידותית. היא משלבת ישן, היסטוריה ארוכת שנים ותרבות מפוארת, מול חדש, מודרניזציה מערבית. היא מציעה אתרים היסטורים מרשימים, שווקים צבעוניים ואוכל בעל ארומה מיוחדת האופיינית למקום. 

יום 3 בייג'ינג – העיר האסורה


את הבוקר נפתח בביקור בכיכר טיאן אנמן (Tiananmen Square/天安門廣場), נקראת גם "שער השלווה השמימית". זוהי הכיכר הציבורית הגדולה בעולם, בשטח כולל של 440 דונם, ואחת הכיכרות הגדולות בעולם, אשר נבנתה עם בניית העיר האסורה בזמן שושלת מינג. נעבור דרך שער השלום השמיימי ונכנס בשערי העיר האסורה (Forbidden City/故宫), ארמונם של קיסרי סין מימי שושלת מינג ועד לתחילת המאה ה20, מעל ל-500 שנים. העיר האסורה היא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם, מעבר למבצע הארכיטקטוני האדיר שכלל כרייה ושינוע של מאסות של אבנים מסותתות במשקל עצום, נאלצו המתכננים להתחשב קודם כל בפסיקות של יועצי הפנג שואי. לאחר ארוחת הערב,  נצא לצפות במופע קונג-פו מרהיב. לינה בבייג'ינג.

יום 4 בייג'ינג – החומה הסינית, דרך הרוחות, המתקנים האולימפיים. 

היום נצא לביקור באחד משבעת פלאי תבל ,ואחד מפלאי הארכיטקטורה הגדולים שנבנו אי פעם -  החומה הסינית (The Great Wall/长城) החומה הסינית הגדולה נבנתה במשך כ-2,500 שנה על ידי שושלות רבות, כהגנה מפני השבטים הצפוניים. לאחר ההגעה נעלה ברכבל לביקור ותצפית על חלק מהחומה הנמשכת לאורך של מעל ל-6,300 ק"מ. משם נמשיך לביקור בדרך הרוחות  - שדרה רחבה בת כמה מאות מטרים ובה מבנים ופסלים שהם אחת הדוגמאות השמורות הטובות ביותר לאמנות ולאדריכלות סינית. בדרך חזרה לא נוותר על ביקור בשדרת המתקנים האולימפיים ונתצפת על המבנים המרשימים "קן הציפור" ו"הקוביה", שנבנו במיוחד לאולימפיאדת בייג'ינג 2008, בערב נצא לבקר בשוק האוכל הלילי המיוחד בוואנגפוג'ינג (Wangfujing/王府井). ארוחת ערב ולינה בביג'ינג. 

יום 5 בייג'ינג – שיאן 

בבוקר נצא בטיסה לשיאן (Xian/西安), "השלווה המערבית", המתפקדת כספר היסטוריה המתאר את השינויים שחלו בסין במשך השנים. עדויות ארכיאולוגיות ושרידים של 13 שושלות מספרים כמה חשובה היתה שיאן בתקופות קדומות. נתחיל את ביקורנו בשיאן במאוזוליאום לזכרו של הקיסר הראשון, קיסר צ'ין, ובאתר הבלתי נשכח של חיילי הטרקוטה (Terra-cota Soldiers/兵馬俑) . חפירה ארכיאולוגית זו נחשבת לאחת התגליות החשובות של המאה העשרים. למעלה מ-6,000 דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרה-קוטה, ערוכים לקרב, שיוצרו ומוקמו כדי להגן על קבר מייסד שושלת צ'ין, הנחשב לאבי האימפריה הסינית, במאה השלישית לפני הספירה. אתר חיילי הטרקוטה - האתר המדהים נבנה כמשמר מצפון לקברו של הקיסר בסוף המאה השלישית לפני הספירה ונקבר בשריפה של איכרים זועמים בייסוד שושלת חאן מספר שנים מאוחר יותר. נמשיך בסיורנו למבנה המרשים של פגודת אווז הבר הגדולה (Giant Wild Goose Pagoda/大雁塔), המגיעה לגובה של 64 מטר. פגודת אווז הבר נבנתה במקורה כדי לשמש כמשכן לכתבים בודהיסטים שהובאו מהודו בידי הנזיר. לאחר שהביאם החל הנזיר לתרגמם לסינית. מקום משכנם של הסוטרות הראשונות שהובאו לסין במאה השביעית לספירה והובאו לקיסר אחרי מסע תלאות מהודו הרחוקה. בערב נצא לארוחת ערב, ארוחת כיסונים במילויים שונים המשולבת במופע ריקודים ושירה מימי שושלת טאנג. לינה בשיאן.

יום 6 שיאן – חבל סצ'ואן – צ'נגדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור ברובע המוסלמי ונבקר במסגד הגדול של שיאן, המסגד העתיק ברובע המוסלמי הוא אחד המסגדים הגדולים בסין,כנראה מהמאה ה-18 (The Great Mosque/西安大清真寺). הוא נבנה בסגנון סיני, ומשמש עדיין כמקום תפילה פעיל. אפשר לראות כאן שילוב מרתק של סגנונות אדריכליים סיניים ומוסלמיים ומסמל את הסבלנות הדתית ואת מיקומה ההיסטורי של שיאן כעיר בינלאומית כבר מהמאה התשיעית לספירה. לאחר נצא בנסיעה לנמל התעופה לטיסת אחר צהריים שתביאנו אל צ'נגדו (Chengdu/成都) בירת מחוז סצ'ואן (Sichuan/四川), החבל הפורה ביותר בסין. עיר מערבית מאוד מחד, אך בעלת מסורת עשירה מאידך. עם הנחיתה נצא לסיור בעיר הגדולה של צ'נגדו, נסייר בין סמטאות העיר ונתרשם מהמסעדות והחנויות הססגוניות הפזורות לאורך רחוב ג'ין לי. כולל בקור גם במקדש צ'ינג יאנג, אחד המקדשים הטאואיסטיים המוקדמים בסין, לינה צ'אנגדו.

יום 7 חבל סצ'ואן – צ'נגדו – חוות הפנדות – אמיי שאן

בבוקר נצא לביקור בחוות הגידול של הפנדות, מקום מדהים ביופיו. זוהי חוות הגידול והמחקר הגדולה והחשובה בעולם. בנוסף לפנדות השחורות-לבנות שאנו מכירים ישנם גם את הפנדות האדומות המקסימות. המקומיים מתייחסים למקום ביראת קודש. אחרי הביקור נצא אל אמיי שאן (峨嵋山 (Emeishan/, המכונה בספרות הסינית: "היופי שמתחת לרקיע". אמיי - שאן הוא אחד מחמשת רכסי ההרים הסיניים שקודשו על ידי הבודהיסטים.
עם ההגעה נעלה אל "מקדש עשרת אלפים השנים" (Wannian Si Temple), הוא המקדש העתיק ביותר בסין, הניצב בראש הר אמיי שאן. בעלייה אל ההר נראה פינות נוף מרהיבות, ערפילים משייטים בין פסגותיו המחודדות, יערות עשירים וסבוכים, חורשת במבוק, מקדשים קטנים וגדולים, שפע של פרחים, נחלים ובריכות. זרם בלתי פוסק של עולי רגל סינים ותיירים מכל רחבי הארץ נע בשבילי ההר ובין מקדשיו. לינה אמיי שאן.

יום 8 לשאן – פסל הבודהה הגדול - צ'אנגדו - לינה ליג'יאנג

בבוקר נצא אל העיירה לֶשָׁאן (Leshan/乐山), המצויה על נהר מין במפגש שלושת הנהרות, שם על גדת הנהר נמצא פסל הבודהה היושב הגדול בעולם שגובהו 71 מטר. לפני למעלה מאלף שנים נחצב בסלע במהלך 90 שנה בכדי להגן על השטים מזרמי הנהרות. נשוט ונצפה בפסל הענקי והמרשים מעשה יד אדם. בסיום השייט נמשיך בנסיעה לינה אמיי שאן. בשעות אחה"צ נחזור לשדה התעופה בצ'נגדו ונצא בטיסת ערב לליג'יאנג. עם ההגעה העברה למלון ללינה. לינה ליג'יאנג.

 
יום 9 ליג'יאנג סיור עיר - בריכת הדרקון השחור - הר השלג של דרקון אבן הירקן

ליג'יאנג (丽江/Lijiang) אשר במחוז יונאן לרגלי הרמה הטיבטית. ליג'יאנג יושבת על גבול טיבט, בעמק מוקף בהרים מושלגים המגיעים עד לגובה של 5,500 מ'. עיר עתיקה זו, שתעלות מים חוצות אותה לאורכה ולרוחבה, היא מקום מושבם של בני מיעוט הנאשי Naxi)/纳西族) ואחת התרבויות המטריאכליות האחרונות בעולם. נסייר בסמטאות האבן שלה, בין פלגי המים הצלולים ובין בתי התה ובתי הקפה המזמינים. נבקר  גם בכפרי הסביבה ובבריכת הדרקון השחור (Black Dragon Pool/黑龙潭) פארק יפיפה בו צמחייה נדירה ובתוכו אגם מוקף בשביל, גשרון ונוף נהדר. נמשיך להר השלג של דרקון אבן הירקןJade Dragon Snow Mountain/玉龙雪山)), נעלה ברכבל אל ההר המתנשא לגובה של יותר מ-5,500 מטרים. נצא גם למופע פולקלור ייחודי. לינה וארוחת ערב בליג'אנג.

יום 10 ערוץ דילוג הנמר והיאנגצה – ארץ השנגרילה

היום נצא לטיול באתרי הטבע היפים והמרשימים ביונאן, נתחיל בערוץ דילוג הנמרTiger Leaping) Gorge/虎跳峡). הוא המקום בו נהר היאנגצה העושה את דרכו דרומה נשבר לפתע ביוצרו את הנקיק העמוק בעולם, כ-3,000 מטרים מתחת להרים המקיפים אותו.  בתום הסיור נמשיך לז'ונגדיאן (Zhongdian/中甸) –הידועה בכינויה "ארץ השנגרילה" Shangrila/香格里拉)) שמה הספרותי של הממלכה השמיימית בהימאליה. האזור כולו זרוע באגמים, גבעות מוריקות וכפרים טיבטיים הטובלים בנופי הרמה. לינה וארוחת ערב בז'ונגדיאן.

יום 11 ארץ השנגרילה - קונמינג


לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפארק ביטהאי- שמורת טבע הררית בעלת נופים אופייניים לאזור זה. אגמי טורקיז, הרים נישאים ומושלגים ויערות גבוהים של עצים מחטניים. נטייל לאורך האגמים, בשבילים בינות לעצים הגבוהים והמרשימים וניסע ברכבים המיוחדים לשרות המטיילים בפרק. נוכל לראות את עדרי היאק, התאו הטיבטי, בעל החיים שבעבר סיפק חלק גדול מהצרכים של תושבי האזור ההררי. נוכל לראות את הפגודות הקטנות הנמצאות כמעט ליד כל בית ולהתרשם מעבודות האמנות המקומית . בשולי העיירה נבקר במנזר הטיבטי סונגדזאנליןSongzanlin/松赞林寺) )  בן 300 השנה המכונה "פוטלה הקטנה" על שום סגנונו האדריכלי. לאחר הסיור נצא בטיסה אל עבר קונמינג 昆明) (Kunming/ הממוקמת ברמה פורייה המוקפת בשרשרת גבעות והרים. עיר עם עבר עשיר ומעניין אשר מהווה מרכז אזורי לפינה מרוחקת זו בסין הגדולה. לינה בקונמינג. 

יום 12 קונמינג – ויער האבן – גווילין 


בבוקר נצא לביקור ביער האבן (Stone Forest/ 石林) – מתחם עצום של תופעה גיאולוגית ייחודית ומעניינת של עמודי אבן גיר אפורה אשר נוצרו בתהליכי בליה וחשיפה במשך מיליוני שנים. נצעד בין הצוקים ונשוב לעיר ללינה. בהמשך היום נטוס לכיוון דרום מזרח אל העיר גווילין (Guilin/桂林) פנינת התיירות הסינית, הממוקמת על גדות נהר הלי  ושוכנת בנוף קרסטי של הרים ומצוקי גיר הנחשב מהיפים בסין כולה. נבקר במערת נטיפים גדולה במערת חליל הסוף, הנקראת לודי יאן (Reed Flute Cave), זוהי מערת נטיפים מרהיבה מאריכה את הנטיפים והזקיפים במילימטר בשנה. את הטבע המרהיב הזה מאירים בצבעים פסיכודאליים, המדהימים את המבקרים. לאחר ארוחת ערב נצא לשוטט בשוק הלילה ואזור הקניות התוסס. לינה בגווילין.

יום 13 גווילין – לונגשנג – טראסות האורז


היום נסייר בגוילין וסביבתה. גוילין והאזור בו נמצאת העיר הוא נוף מדהים, יערות ושדות אורז שזורים תעלות ונהרות, ומתוכם מבצבצים הרים מזדקרים, שהם תוצאה של פעילות קרסטית (תהליך ארוך ואיטי של המסת סלעים קשים כמו גיר על ידי מים) ואשר גרמה להתמוטטות מערות גדולות. נצא צפונה בדרך החוצה כפרים שם נפגוש בני מיעוטים בכפריהם האותנטיים, נצפה באורח חייהם ונסייר בשדות האורז רחבי הידיים של לונגשנג (Longsheng Rice Teraces/龙胜梯田), משם נמשיך ונבקר את בנות מיעוט משבט היִאוּ אשר ידועות בשערן הארוך ונבקר באחד מבתיהם. 

יום 14 גווילין – יאנגשואו


בשעות הבוקר נצא בנסיעה מגווילין אל יאנגשואו (Yangshuo/阳朔县) ומשם נצא לשייט מדהים במורד נהר הלי, המפורסם בנופיו בסין ובעולם כולו. בלב גבעות הגיר המיוערות וחסרות ההסבר בצורתן, שוכנת העיר שהפכה למוקד לתיירות פנים וחוץ. למרות ההתפתחות המהירה של העיר בשנים האחרונות, היא נחשבת לאחת מפינות החמד היפות ביותר בסין. לאחר השייט נצא לבקר בגבעת הירח, גבעה עם קשת טבעית יוצאת דופן לצפות בצוקים המפורסמים, (Moon Hill/月亮山), בדייגים וסירותיהם הקטנות בעדרי התאו ובכפריים הרבים המנהלים את שגרת חייהם על גדות הנהר. אחר הצהריים נצא לשוטט בשוק הססגוני בעיירה, נצטייד במזכרות, חפצי אומנות וציורים סיניים או סתם נתפנק על קפה ועוגה. בערב נצא למופע ה-Impression מופע מדהים, המשלב בתוכו מאות שחקנים ותאורה מושלמת היוצרת השתקפות מיוחדת של צבעים על המים. לינה וארוחת ערב ביאנגשואו.

יום 15 יאנגשאו – עיר המים טונגלי - סוז'או "עיר הגנים"


בבוקר נצא בטיסה מגוילין שנגחאי, המשך אל העיירה טונגלי, אחת מערי המים העתיקות והיפות אשר נמצאות מדרום לנהר היאנג צ'ה. העיר היפה והציורית עם הסמטאות הצרות ובתי עץ עתיקים הבנויים על פי המסורת הסינית בין תעלות המים היפות. בהמשך נגיע לסוז'או ונתחיל סיור בעיר. נתחיל בביקור בגן המנהלן Humble) Administrator's Garden/拙政園), אחד הגנים המפורסמים ביותר בסין, מקום משכנם של אצילי סוז'ואו מהמאה השנייה לספירה, ששימש גם כגן למלומדים בתקופת שושלת טאנג, וכמנזר בתקופת שושלת יואן. משם נצא לבקר בגן גבעת הנמר (Tiger Hill/虎丘), מקום קבורתו של אביה המייסד של סוז'ואו אשר קברו נתון תחת "שמירתו" של הנמר הלבן, מה שמסביר את שמה של הגבעה. ארוחת ערב ולינה בסוז'או.

יום 16 סוז'או - שנגחאי


בבוקר המשך סיור בסוז'או כולל שייט בגן מאורת האריה בין תעלות המים של "ונציה של סין". בהמשך נסיעה אל העיר הענקית שנגחאי (Shanghai/上海) הממוקמת בדלתא של הנהר יאנג-טסה, האדיר והנהר הארוך ביותר באסיה. עם ההגעה נצא לסיור בטיילת ה"הבונד" (The Bund/外滩), אחד מסמליה המפורסמים של שנגחאי, ממנה נשקף נוף מרהיב של הרובע החדש והמודרני, פודונג ושל נהר ההוואנג פו החוצה את העיר. לינה שנגחאי. 

יום 17 שנגחאי


יום שלם שיוקדש לשנגחאי ואתריה. שנגחאי  היא אחת הערים הגדולות בעולם, והשנייה בגודלה בסין, זוהי עיר מודרנית, תעשייתית ועמוסה, המושפעת רבות מהעולם החיצון. את ביקורנו בעיר נתחיל בגן יו  (Yu Garden/豫园) שהוקם לפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים השורצים דגים. מהגן נגיע לרובע הסיני - שהוא למעשה שוק ענק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. משם נמשיך לביקור בבית הכנסת בעיר. בית הכנסת היהודי ממוקם באזור הגטו היהודי בשנגחאי, ושימש את פליטי המלחמה באירופה, שמצאו בעיר מקלט. בחצר בית הכנסת יש מוזיאון יהודי. נמשיך לביקור במקדש הג'ייד אחד המקדשים המפורסמים והחשובים של עיר החטאים שנגחאי. במקום נמצאים שני פסלי בודהה עשויים אבן ירקן בורמזי לבן (ג'יידיט), ומעוטרים בתכשיטים. נמשיך לרחוב ננג'ינג שם נתרשם מההמון ההולך ברחובות העיר בין חנויות המותגים המפורסמות. נטייל נאכל ארוחת ערב ולאחריה נצא למופע אקרובאטיקה מדהים לפי מיטב המסורת הסינית. לינה בשנגחאי. 

יום 18-19שנגחאי 


את יומנו נפתח בביקור במוזיאון לאומנות הנקרא "מוזיאון שנגחאי" המרתק. לאחר הביקור נאכל ארוחת צהריים, ונסכם את הטיול בתצפית מדהימה על העיר וסביבותיה ממרומי הבניין הגבוה ביותר בעיר ג'ין מאו   (Jin Mao Tower/金茂大厦) ובסין כולה והחמישי בגובהו בעולם, שגובהו 421 מטרים. המבנה הוא בצורת פגודה טלסקופית, המשוכה מעלה, ומבוסס על ספרת המזל 8: יש בו 88 קומות ובסיסו מתומן. לקראת הערב נצא בטיסה משנחאי חזרה לתל אביב.
 

כלול / לא כלול

המחירים כוללים:
* מיסי שדות תעופה, מיסי ביטחון ותוספות דלק (תוספת תשלום).  
* טיסות פנימיות:  טיסות כמפורט בתוכנית הטיול.   
* לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה בערים הגדולות, באזורים המרוחקים לינה כפרית טובה.  
* כלכלה: על בסיס חצי פנסיון/ ארוחת בוקר – בהתאם לימים. 
* רכב תיירים ממוזג: להעברות ונסיעות כנהוג בסין.
* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
* כניסה סיורים וביקורים: באתרים השונים - כמפורט בתכנית הטיול.
* מופעים כמפורט בתוכנית
* דמי רישום בסך 250$ 
* תדרוך מפורט ומפות על הטיול.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה לסין.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.