תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לסרי לנקה

טיול מאורגן לסרי לנקה - לשומרי מסורת - 12 ימים טיול גיאוגרפי בדגש שמורות טבע ותרבות כולל החופים המופלאים של הצפון

 

סרי לנקה, שבעבר נקראה ציילון, מוכרת ברחבי העולם כאזור גידול התה הטוב יותר בעולם היא ארץ טובלת בנופים ירוקים עם מורשת בודהיסטית מרתקת ועתיקה. כאחת מספקיות התבלינים, האבנים היקרות והשנהב – יש חוקרים הסבורים כי אי זה הינו האי תרשיש, האי איתו ניהל שלמה המלך סחר מקיף כבר בימי בית ראשון. השילוב של חופים יפים עטורי דקלים, כפרי דייגים מסורתיים, פסגות הרים גבוהות, ערים עתיקות ומסחריות החצובות בסלע ועל גבי מצוקים הופכים את היעד הזה לאחד מיעדי התיירים המועדפים במפת התיירות. את סיורנו באי הקסום נתחיל בביקור במעון לפילים יתומים, נעקוב אחרי חיות בר בספארי של שמורות הטבע, נטפס למתחמי הערים המקודשות, אל חוות התבלינים ואם יתמזל מזלנו גם נשתתף בטקסים במקדשים מרהיבים. 

לפרטים והרשמה נא לפנות לעדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל 054-4529202

היתרון של דרכים

 • ביקור בחוות צבי היום
 • מופע פולקלור
 • סיור בפארק יאלה
 • מוזיאון המסכות
 • ספארי ג'יפים בשמורת מינריה

מסלול הטיול

ימים 1-2 ימים א'-ב': תל-אביב –  קולומבו –  כפר הדייגים נגומבו 

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה מנמל התעופה בן גוריון (דרך יעד ביניים) לקולומבו, בירת סרי לנקה. נחיתה ביום שלמחרת בצהריים, מייד עם הנחיתה נצא בנסיעה צפונה לעיירת דייג מפורסמת נגומבו, נצפה בדייגים היוצאים לים בסירות המיוחדות שלהם ונבקר בשוק הדגים התוסס והמפורסם. לינה וארוחת ערב באזור. הערה: בהתאם לשעת הנחיתה יתכן ונבקר בשוק הדגים בבוקר שלמחרת.

יום 3 יום ג': פינואלה (מקלט הפילים) – מקדש הסלע 

בבוקר נצא בנסיעה צפונה אל פינוואלה, מקלט לפילים יתומים, בבעלות המדינה המשקיעה מאמצים רבים לשמר את אוכלוסיית הפילים האסיאתיים שכמעט נכחדה כליל מן האי. נצא לביקור במקדש הסלע של דאמבולה (Dambulla) קומפלקס המורכב מחמש מערות המשמשות עד עצם היום הזה כמקדשים. נטפס בין מערות הקדושה עם מאות פסלי הבודהה מזהב טהור וציורי הקיר המרשימים של מאות דמויות דתיות מהפולקלור הבודהיסטי. בערב נגיע לדאמבולה ללינה וארוחת ערב. 

יום 4יום ד': פולנורואה (הבירה העתיקה) – ספארי (ג'יפים) בשמורת מינריה

בבוקר נצא בנסיעה לפולנורואה (Polonnauruwa), אחת מערי הבירה הקדומות של הממלכה הסינהאלית. בימי תור הזהב של העיר סביב המאה ה- 10 זכתה פירינואלה לשגשוג ופריחה מרשימים ביותר, הותקנו בה מאגרי מים גדולים, מקדשי פאר, ארמונות ומצודה פנימית. לאחר סיור מרתק ומרשים נעלה על ג'יפים ונצא לספארי בשמורת מינריה המפורסמת באוכלוסיית הפילים האסייתים שבה. בשמורה שי יותר מ 300 פילים אסיאתים פראיים החיים בקבוצות במרחבי העשב הפראי של רמת סרי לנקה, נוכל לראות גם עדרי באפלו, צבאים, נמיות, חמוסים ועשרות מיני ציפורים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות. בערב נחזור לדאמבולה ללינה וארוחת ערב. 
 

יום 5יום ה': סלע סיגריה – גני התבלינים – מטאלה - קאנדי

בבוקר השכם נצא אל "סלע סיגיריה" (Sigiriya), מצודת ארמון וגן הממוקמים על סלע מונוליט אדיר ממדים בגובה 200 מטרים, נטפס ב- 1,200 המדרגות המובילות אל פסגת הסלע, ויש הרואים באתר קסום זה כפלא השמיני של העולם. בעבר זוהו במקום 500 ציורי קיר של עלמות חשופות חזה (כיום נשארו 10 בלבד). מהפסגה נשקפת תצפית נוף יפהפייה. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה אל גני התבלינים של מטאלה (Matale), חוות גידול תבלינים בה מגדלים תבלינים רבים כמו: כורכום, קינמון, הל, אגוזי מוסקט, פלפל, אניס, ועוד. נסיעה אל העיר קנדי הממוקמת באזור ירוק ופורה ושימשה גם היא עד לנפילת האי לידי הבריטים ב1815, כבירת סרי לנקה העצמאית. עם ההגעה נצא לטייל במרכז העיר של קאנדי (Kandy). בערב נצא למופע פולקלור מקומי ונהנה מהאווירה התרבותית הססגונית של עיר זו. לינה בקנדי.  

יום 6יום שישי: קאנדי – הגנים הבוטנים בפארדינייה – מפעל התה – נוארה אלייה

בבוקר נצר לביקור במקדש השן, שם על פי האמונה שמורה אחת משיניו של בודהא. לאחר נצא לפארדנייה (Peradeniya), לביקור בגנים הבוטניים, גנים אלו הם הגנים הראשונים שנבנו  למטרת הנאה על ידי המלך סינהאלה. הגנים שהורחבו על ידי הבריטים, פרושים על פני שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים, צמחים ופרחים מסוגים שונים ומגוונים. נסיעה בין הרים ירוקים המכוסים במטעי תה על שיפולי ההרים. נשתדל לבקרבמפעל התה. שם נחזה בתהליך הייצור והאריזה, בקטיף ובייבוש התה. בתום הסיור נמשיך לעיר נוארה אליה (Nuera Eliya), העיר הגבוהה ביותר בסרי לנקה הממוקמת בגובה של 1,889 מטרים מעל לפני הים, למרגלותיו של הרי פידרו ופסגת אדמס, שתי הפסגות הגבוהות ביותר באי. קבלת שבת, סעודת ליל שבת ולינה בנוארה אלייה. 

יום 7יום שבת: נוארה אלייה

לאחר תפילות שבת וסעודת שבת נצא לסיור רגלי באיזור. לינה בנוארה אלייה.

יום 8יום א': שמורת מישורי הורטון – קאטרגמה

נקום מוקדם ונצא בוואנים אל שמורת מישורי הורטון היפהפייה, המאכלסת סוגים רבים של בעלי חיים וצמחייה ייחודיים למקום. הליכה של כ- 6 ק"מ תביא אותנו אל "סוף העולם": צוק תלול היורד בחדות מגובה רב. הנוף הנשקף משם ושמיכות העננים שבמקום מקנים תחושה מיסטית למבקרים כאן. נמשיך ונלך עוד מרחק קצר אל מפלי בייקר היפים. לאחר מכן נסיעה אל אזור אלה (Ella), המבורך בנופים היפים ביותר באי, נהנה מהגבעות המוריקות, ומטעי התה הפזורים בכול מקום. מסענו יביאנו אל מפלי רוואנה (Ruena Waterfalls) המרהיבים, מפלי מים הסמוכים לעיירה אלה, הנופלים מגובה של 11 מטרים תוך שהם מתיזים רסס לבן ומרענן על המבקרים. משם נמשיך אל העיר קטארגמה (Kataragama). בהתאם לזמן נצא לבירור במקדש קטארגמה, הגיבור המקומי, אל המלחמה ההינדואי, שהגיע אל האי שם זכה לכבוד מלכים ממלכי הסינהאלה, על פי האגדות קיבל הגיבור המקומי שתי מתנות מהמלאכים: בית עשוי מעלים ואישה יפהפייה. נשוטט בין רחובות העיר ונשמע סיפורים רבים הנכתבו על הדמות הזו בהתאם לדתות ומסורות הרבות שבסרי לנקה. לינה בקאטרגמה. 
הערה: בהתאם לשעת ההגעה יתכן ואת הביקור במקדש קאטרגמה נעשה בצהרי היום שלמחרת.

יום 9יום ב': קטארגמה – ספארי באזור יאלה – גול

נצא לפארק הלאומי יאלה (yala National Park), שם נעלה על רכבי השטח לנסיעת ספארי בפארק הלאומי הגדול ביותר בסרי לנקה, המשתרע על שטח של 1,259 דונמים. השמורה מגוונת בבעלי חיים ונקווה ליום תצפיות טוב. אם יתמזל לנו נראה מלבד איילים ואנטילופות, גם תנינים, פילים ומגוון גדול של עופות וקופים. בצהריים נצא לאורך החופים הדרומיים (רובם נפגעו מגל הצונאמי הגדול ושוקמו) בדרכנו אל העיר גול (Galle), עיר פורטוגזית, שנבנתה על ידי הכובשים הפורטוגלים במאה ה 16 לספירה, ומשמשת דוגמא מצוינת לסגנון הבנייה המיוחד של הכובשים האירופאים בדרום מזרח אסיה, שהשכילו לשלב ארכיטקטורה אירופאית קלאסית עם שילובים אסיאתיים מסורתיים, בגלל ייחודיות זו, הוכרזה גול כעיר מורשת עולמית על ידי אונסקו. בתום הסיור בעיר הקולוניאלית נצא אל אזור החוף ללינה באחת מערי החוף. לינה וארוחת ערב באחד מהמלונות מהחוף. 

יום 10 יום ג': החופים המערביים – כפרי הדייגים – מוזיאון המסכות 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל באלפטייה ומשם נצא לשייט של כשעה וחצי אל כפרי הדייגים של אזור זה, נביט בבעלי החיים לאורך הנהר ובשיטות הדייג המיוחדות של הדייגים המקומיים. משם נמשיך אל אמבואלמנגודה ונצא לביקור במוזיאון קטן של מסיכות מקומי, המציג לראווה אוסף מסכות של אלים ודמויות בפולקלור הדתות של סרי לנקה. לינה וארוחת ערב באחד מהמלונות מהחוף.

ימים 11-12 ימים ד'-ה': החופים המערביים – חוות צבי הים – קולומבו – תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה אל בקוסוגודה ונבקר במדגרת צבי ים. נראה כיצד מגנים על הצבים ושומרים על הביצים אשר מוטלות כל יום לאורך החוף. בצהריים נגיע אל קולומבו בירת סרי לנקה, בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר המסחרית והתוססת. נבקר באזור הנמל, באזור ה- Kottah, אזור של שווקים צבעוניים. נראה את המצודה וכמובן מגדל שעון שיזכיר לנו (ולא סתם) את יפו. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב, נחיתה ביום 12 בבוקר. 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  15/08/2021

  מחיר

  2,879$

  מדריך

  הערות

  מיקי אביקסיס

 • תאריך

  03/10/2021

  מחיר

  2,879$

  מדריך

  הערות

  אלי קולודנר

 • תוספת ליחיד: $489

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים)
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2021).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים/ רכבי שטח ע"פ התוכנית.
* מדריך ישראלי מצוות דרכים.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100$.

המחיר לא כולל:
* אשרת כניסה לסרי לנקה (כ- 40$ כולל דמי טיפול).
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.