אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לאוזבקיסטן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן - ליבה של דרך המשי - 9 ימים

אוזבקיסטן היפה שבמרכז אסיה היא ארץ של אגדות, היסטוריה מרתקת ומורשת יהודית ייחודית. סמרקנד, בוכרה וחיבה הנן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה והיא היחידה שיש לה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האוטנטיות של מדינה זו, ואת נוכחותם של התושבים הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות המסגדים שלהן, המדרשות וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה.

היתרון של דרכים

 • 2 מופעי פולקלור
 • סיור בשוק דרך המשי
 • הבזאר הגדול
 • עיר המדבר אורגנץ'

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – טשקנט

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה אל טשקנט (Tashkent), בירת רפובליקת אוזבקיסטן. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. לינה – טשקנט.

יום 2טשקנט - סמרקנד 

בשעות הבוקר נעזוב את העיר וניסע דרך כפרים חקלאיים ושדות נרחבים לאורך הפסגות המושלגות של הרי פמיר, לעבר העיר סמרקנד - עירו של טימור לנג. סמרקנד ((Samarkand הייתה ועודנה אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית, כמו כן היא ערש התרבות והאמנות של המזרח בעת העתיקה; 

בשעות אחה"צ והערב נצא אל רחבת הרג'סטאן (Registan Square) המוארת, אשר הפכה להיות סימלה של העיר סמרקנד על שלוש המדרסות המרשימות המקיפות אותה מהמאות 15-17. כמו כן, נראה את המסגד של ביבי חנום (Bibi Khanum) והמאוזלאום של אמיר גורי Mausoleum Guri Emir) ) בערב נטייל ברחבת הרג'סטאן. לינה בסמרקנד. 

יום 3 סמרקנד

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר סמרקנד, בה שלט טימור לנג. סמרקנד הינה אחת הערים היפות במרכז אסיה והינה מוזיאון פתוח לאמנות האסלאם. האמנות בעיר מגיעה לשיאה בקישוטי מוזאיקות ומיוליקות הצובעות את המבנים בטורקיז, כחול, ירוק ולבן מרהיבים. נתחיל עם ביקור בשוק המזרחי של העיר. נמשיך לסיור באתר החפירות והמוזיאון של העיר העתיקה אפרוסיאב ((Afrosiab. נמשיך אל המתחם הארכיטקטוני המרשים  בו קברו של המלך המכונה "המת החי" שאח אי זינדה (Shakh-i-Zinda), שנחשב כמקום פולחן ועלייה לרגל באסלאם.  כמו כן נעלה אל התצפית של אולוג בק (Ulug Bek Observatory). אחר הצהריים נסייר במתחם ההנצחה של אימאם אל בוכרי (Imam Al Bukhariy Memorial Complex), מחבר אחד ממקבצי החדית' החשובים ביותר.
אחרי ארוחת הערב נצא לצפות במופע פולקלור מסורתי. לינה בסמרקנד.

יום 4 סמרקנד –  בוכרה

יום ארוך לפנינו. נצא בנסיעה לעבר בוכרה - לשעבר מרכזה הדתי והתרבותי של מרכז אסיה. הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים של שטחי כותנה וחיטה רחבים, עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. נצא בנסיעה דרומה אל העיר שחריזאב ((Shakhrisabz, אחת הערים העתיקות של מרכז אסיה, ומקום הולדתו של המנהיג הטורקי-מונגולי טימור ((Timor. נתחיל עם ביקור בהריסות של ארמון הקיץ של טימור  (Ak-Saray Palace), שנבנה ב 1380 ונחשב לגרנדיוזי מכל ארמונותיו. נבקר במתחם של מסגד יום השישי (Kok Gumbaz Mosque)  הקרוי גם "בית המדיטציה". נבקר גם באתר הקבר של טימור וקברו של בנו הבכור. נמשיך בנסיעה מערבה אל בוכרה (Bukhara). בוכרה הינה מהתחנות החשובות ביותר על דרך המשי המפורסמת, אשר הפכה למרכז הדתי והתרבותי חשוב ביותר. לאחר ארוחת הערב נגיע אל העיר ובמידת האפשר נצא לסיור ראשוני בעיר המרתקת. לינה בבוכרה.

יום 5בוכרה

יום מלא שיוקדש לסיור בין אתריה ומסגדיה של העיר בוכרה, שריכוזם מעיד על חשיבותה הדתית והתרבותית. נבקר במוזוליאום של איסמעיל סמאניIsmael Samani) Mausoleum), מבנה מהמאה ה9 שנבנה בהשפעת שושלת סמאנית. כמו כן נראה את המוזליאום הקרוי על שמו של חסמה איוב .(Chashma Ayub) נתרשם ממסגד בולו האוז (Bolo-Hauz Mosque) מהמאה ה-17, המיוחד בזכות ריבוי העמודים שבו, כיפה מרשימה ובריכה נאה. אלו הם רק חלק מהאתרים שנראה בעיר. נבקר בשוק הצורפים ושוק השטיחים ובהמשך נגיע לבית הכנסת והרובע היהודי בו חיה עד היום קהילה יהודית. לסיום - נעלה למבצר המשקיף אל העיר (Citadel Ark). 
ארוחת הערב משולבת עם מופע פולקלור מסורתי. לינה בבוכרה. 
  

יום 6 בוכרה - אורגנץ' - חיווה

הבוקר אנו חוצים את המדבר האדום - קיזיל קום (Kizil kom), בנסיעה ארוכה מערבה אל עיר המדבר חיווה (Khiva) ; בדרכינו נהנה מנופי המדבר ונהר האמודריה (Amudarya). עם ההגעה נערוך ביקור בעיר המחוז המרכזית אורגנץ' ונמשיך אל חיווה אליה מגיעים כל תושבי האזור ואנשי המדבר למכור ולסחור במרכולתם השונה. נבקר בשוק הססגוני ונציץ מקרוב לחיים בצל המדבר. עם ההגעה אל חיווה ולאחר התארגנות במלון נצא לסיור לילי בעיר היפה. לינה בחיווה.

יום 7חיווה -  טשקנט

את מירב היום נקדיש לביקור בעיר חיווה הנמצאת בלב המדבר - עיר מוזיאון המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה הטורקמנית - אוזבקית - איסלמית. העיר המדברית נראית כאילו הזמן עצר בה מלכת, והטיול בה משרה  אווירה של סיפורי אלף לילה ולילה. נטייל במתחם הארכיטקטוני המרשים של איצ'אן קלה  Ichan) (Kala, מקום מגוריו של החאן האחרון של חיווה וקברו של אשמעיל קחוג'ה  ((Ismail Khodja Mausoleum. נבקר במדרסה הגדולה של מרכז אסיה של מוחמד אמין חאן (Muhammad Amin Khan Madras) . נראה את המצודה ה"ישנה" (Kunya-Ark Castle) מסוף המאה ה17. נמשיך לסייר באתרי העיר העתיקה של חיווה עד שעות אחר הצהריים ונצא לשדה התעופה לטיסה אל הבירה טשקנט. לינה בטשקנט.

יום 8טשקנט – רכס צ'ימגאן -  טשקנט

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל השלוחות המערביות של הרי הטיאן שיאן(Tian Shian)  באזור צ'ימגאן (Chimgan); הטיול לאזור זה יעניק לנו את האפשרות להכרות עם צד שונה של המדינה הגדולה: הרים ירוקים, אגמים, כפריים רוכבי סוסים, רודי דבש ועוד. יום נהדר של נופים וריחות של טבע. נעלה ברכבל לתצפית אל עמק נהר הבלדרסאי(Beldersay)  המרשים. 
חזרה לטשקנט ללינה.

יום 9טשקנט – ת"א

היום נקדיש את זמנינו לסיור מלא בעיר הבירה טשקנט Tashkent בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; נבקר בכיכר האמיר טימור וברחבת העצמאות, נסייר בעיר העתיקה ומתחם חסתי אימם Khasti) Imam), במתחם הקבר של קפל ששין Kaffal Shashi Mausoleum)), המדרסה של ברק חאן   Barak Khan Madrassah) ), נראה את בית האוצרות בו שמור הקוראן  של החליף עוס'מן Koran) (of Khalif Osman ושערת הזהב של הנביא מוחמד. נתוודע להיסטוריה והתרבות במוזיאון האתנוגראפי ומשם נמשיך אל השוק הססגוני - הבזאר הגדול. בערב, בהתאם לשעת ההמראה נצא בטיסה חזרה לת"א.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  12/04/2020

  מחיר

  2178 $

  מדריך

  הערות

  פסח - בהדרכת יוחאי פרימק - יציאה מובטחת

 • תאריך

  16/04/2020

  מחיר

  2089 $

  מדריך

  הערות

  בהדרכת שי שרון – SOLD OUT

 • תאריך

  11/05/2020

  מחיר

  2089 $

  מדריך

  הערות

  בהדרכת שירין בן יעקב - SOLD OUT

 • תאריך

  25/05/2020

  מחיר

  2178 $

  מדריך

  הערות

  שבועות

 • תאריך

  15/06/2020

  מחיר

  3,589$

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד 15 ימים – אוזבקיסטאן וקירגיסטן – בהדרכת אלון וינר – יציאה מובטחת

 • תאריך

  05/10/2020

  מחיר

  2178 $

  מדריך

  הערות

  סוכות - בהדרכת רונן חסון

 • תוספת ליחיד: $289

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ינואר 2020).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 2 מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.
 

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.