תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לאוזבקיסטן וקירגיסטן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן וקירגיזסטן – 15 ימים - ליבה של דרך המשי

אוזבקיסטן משתרעת בין הנהרות אמו-דריה וסיר-דריה, והיא המדינה היחידה שלה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה, וללא כל ספק האטרקטיבית ביותר במרכז אסיה. בתחומה כמה מהערים העתיקות ביותר בעולם, סמרקנד, בוכרה וחיבה הן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האותנטיות והנוכחות של תושביה הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות והמסגדים, ואת המדרסות וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה. 

קירגיזסטן ממלכת ההרים הגבוהים של מרכז אסיה, הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם. באזור זה משגשגות כמה מן הערים העתיקות ביותר בעולם, שבעברן ריכזו את עיקר המסחר על דרך המשי ההיסטורית שחיברה בין אירופה לסין. תושבי האזור מיצגים פסיפס אנושי רב גוני הכולל בתוכו בליל מעניין של לאומים ושבטים נוודים ופוגש באוכלוסיות מרתקות, קירגיזים שהם שבטים רועים נוודים ממוצא תורכו-מונגולי. המסע בקירגיסטן, חוצה פסגות הרים מושלגות, קרחוני עד, קניונים שוצפים חרוצים בין ההרים, אגמים אלפינים גבוהים ומרחבי אחו ירוק ופורה. לאורך הדרך נשלב נסיעה בדרכים הרריות מהגבוהות בעולם, הליכות רגליות, ביקורים באתרים מרתקים על דרך המשי, שווקים מקומיים, כפרים ואוהלי נוודים. חווית חיים גם להרפתקנים שבינינו.

היתרון של דרכים

 • אוזבקיסטן
 • מופע פולקלור
 • סיור בשוק דרך המשי
 • הבזאר הגדול
 • עיר המדבר אורגנץ'
 • קירגיזסטן
 • קרקול
 • אגם סונג קול
 • מעבר הרים טו אשו
 • הבירה בישקק
 • מופע פולקלור

מסלול הטיול

יום 1 15 יוני: ת"א – טשקנט

נצא בטיסת צהריים אל טשקנט Tashkent, בירת רפובליקת אוזבקיסטן. נחיתה בשעות הערב.
עם ההגעה העברה למלון.

יום 216 יוני: טשקנט – אורגנץ' – עיר המדבר חיווה

בבוקר נצא בטיסה מטשקנט לאורגנץ'. עם הנחיתה נצא לביקור קצר בעיר המחוז אורגנץ' ולאחר נמשיך אל חיווה הציורית הנמצאת בלב המדבר. עם ההגעה נערוך ביקור בעיר המחוז המרכזית אורגנץ' ונמשיך אל חיווה Khiva אליה מגיעים כל תושבי האזור ואנשי המדבר למכור ולסחור במרכולתם השונה. נבקר בשוק הססגוני ונציץ מקרוב לחיים בצל המדבר – עיר מוזיאון המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה הטורקמנית – אוזבקית – איסלמית. חיווה היא עיר מדברית בה הזמן עצר מלכת, והטיול בה משרה אווירה של סיפורי אלף לילה ולילה. נטייל במתחם הארכיטקטוני המרשים של איצ'אן קלה Ichan-Kala, מקום מגוריו של החאן האחרון של חיווה וקברו של אשמעיל קחוג'ה  Ismail Khodja Mausoleum. נבקר במדרשה הגדולה של מרכז אסיה של מוחמד אמין חאן  Muhammad Amin Khan Madras. נראה את המצודה ה"ישנה" Kunya-Ark Castle מסוף המאה ה17 ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. בערב נצא לסיור לילי בעיר היפה. 

יום 3 17 יוני: חיווה – חציית המדבר האדום - בוכרה

הבוקר אנו חוצים את המדבר האדום Kizil kom בנסיעה ארוכה מזרחה אל העיר העתיקה בוכרה; לשעבר מרכזה הדתי והתרבותי של מרכז אסיה. בדרכינו נהנה מנופי המדבר ונהר האמודריה Amudarya. בוכרה Bukhara הינה מהתחנות החשובות ביותר על דרך המשי המפורסמת אשר הפכה למרכז הדתי והתרבותי חשוב ביותר. לאחר ארוחת הערב נגיע אל העיר ובמידת האפשר נצא לסיור ראשוני בעיר המרתקת. ארוחת ערב לינה בוכרה.

יום 418 יוני: בוכרה

יום מלא שיוקדש לסיור בין אתריה, מדרשותיה ומסגדיה של העיר בוכרה שריכוזם מעיד על חשיבותה הדתית והתרבותית. נבקר במוזוליאום של איסמעיל סמאני Ismael Samani Mausoleum, מבנה מהמאה ה9 שנבנה בהשפעת שושלת סמאנית. כמו כן נראה המאוזלאום של חסמה איוב Chashma Ayub הקרוי כך משוב ביקורו במקום. נתרשם ממסגד באמירים בולו האוז - Bolo-Hauz Mosque מהמאה ה17, המיוחד בזכות ריבוי העמודים, כיפה מרשימה ובריכה נאה. אלו הם רק חלק מהאתרים שנראה בעיר. נבקר בשוק הצורפים ושוק השטיחים ובהמשך נגיע לבית הכנסת והרובע היהודי בו חיה עד היום קהילה יהודית. לסיום - נעלה למבצר המשקיף אל העיר Citadel Ark. ארוחת ערב ולינה בבוכרה. 

יום 5 19 יוני: בוכרה – עיר המוזיאון סמרקנד

בבוקר נעלה על הרכבת המהירה בין בוכרה לסמרקנד. הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים של שטחי כותנה וחיטה רחבים עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. העיר סמרקנד - עירו של טימור לנג. סמרקנד Samarkand הייתה והנה עדיין אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית, סמרקנד Samarkand, הינה אחת הערים היפות במרכז אסיה והינה מוזיאון פתוח לאמנות האסלאם. האמנות בעיר מגיעה לשיאה בקישוטי מוזאיקות והמיולקות הצובעות את המבנים בטורקיז, כחול, ירוק ולבן מרהיבים. עם ההגעה לסיור מקיף בעיר סמרקנד, בה שלט טימור לנג. נצא אל רחבת כיכר רג'סטאן Registan Square  המוארת אשר הפכה להיות סימלה של העיר סמרקנד על שלושת המדרסות המרשימות המקיפות אותה מהמאות 15-17. כמו כן, נראה את המסגד של ביבי חנום Bibi Khanum והמאוזלאום של אמיר גורי Mausoleum Guri Emir. נמשיך אל המתחם הארכיטקטוני המרשים  בו קברו של המלך המכונה "המת החי" שאח אי זינדה Shakh-i-Zinda, שנחשב כמקום פולחן ועלייה לרגל באסלאם.  כמו כן נעלה אל התצפית של אולוג בק -Ulug Bek Observatory. אחר הצהריים נסייר במתחם ההנצחה של אימם אל בוכרי Imam Al Bukhariy Memorial Complex, מחבר את אחד ממקבצי החדית' החשובים ביותר. לינה בסמרקנד.  בערב נצפה בחזיון אורקולי במתחם. 

יום 6 20 יוני: סמרקנד – טשקנט

בבוקר נעזוב את סמרקנד וניסע דרך כפרים חקלאיים ושדות נרחבים ולאורכם של הפסגות המושלגות של הרי פמיר חזרה לטשקנט. בצהריים עם ההגעה נצא לסיור בעיר הבירה טשקנט Tashkent בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; נתחיל בשוק הססגוני - הבזאר הגדול ובסמטאות העיר העתיקה. לאחר נבקר בכיכר האמיר טימור וברחבת העצמאות, נסייר בעיר העתיקה ומתחם חסתי אימם Khasti) Imam), במתחם הקבר של קפל ששיןKaffal Shashi Mausoleum)), המדרסה של ברק חאןBarak Khan Madrassah) ), נראה את בית האוצרות בו שמור הקוראן  של החליף עוס'מן Koran) (of Khalif Osman ושערת הזהב של הנביא מוחמד. 
לינה בטשקנט.

יום 721 יוני: טשקנט – עמק פרגנה

היום נשלים את סיורינו בטשקנט ולקראת הצהריים נצא בנסיעה מזרחה לעבר העמק הפורה של אוזבקיסטאן וקירגיסטאן, עמק פרגנה Fergana)). בדרכינו נעלה למעבר הרים קמצ'יק Kamchik) ) הנמצא בגובה של 2267 מ' מעל פני הים ונמצא על אחת הדרכים המרהיבות בעולם. נבקר בעיירה קוקנד (Kokand) הממוקמת בקצה הדרום-מערבי של עמק פרגנה ועל צומת דרכים חשובה בה עברה דרך המשי הקדומה. בקוקנד נבקר בארמון החאן חודייאר ((Khudayar המכונה "הפנינה של קוקנד". הארמון נבנה במאה ה-19 עם 119 חדרים ושבעה חצרות, עם חזית מפוארת המעידה על עושרו של החאן. נמשיך לכפר רישטאן (Rishtan)  לביקור בבית מלאכה לקרמיקה, אל אחד המאסטרים החשובים של אוזבקיסטאן. לעת ערב נגיע לעיר פרגנה. לינה בפרגנה. 

יום 822 יוני: פרגנה – אוש (קירג'יסטאן)

בבוקר נחצה את הגבול הקירגיזי לכיוון עיר מסחר חשובה על דרך המשי, אוש (Osh), הנמצאת בין הרי הפאמיר הגבוהים לעמק פרגנה הפורה. תושבי העיר יודעים לספר כי עירם היא מהעתיקות ביותר בעולם. כהוכחה הם מספרים אגדה שקובעת כי העיר נבנתה על ידי שלמה המלך. במשך מאות שנים הייתה אוש אחת הערים החשובות על דרך המשי, כיום העיר אפורה ובעלת מראה קומוניסטי. באוש מתקיים בזאר ה"ג'אימה" - השוק הססגוני ביותר בקירגיסטן, שבו קירגיזים, אוזבקים וטאז'יקים מוכרים את מרכולתם. בשוק ניתן למצוא מלבוש אוזבקי מסורתי לצד בגדי נשים צבעוניים וקלטות של כוכבי זמר מקומיים. במידה ויותיר לנו הזמן נצא בהליכה רגלית אל הר סולימאן  - (Sulayman Mountain) קבר המלך שלמה על פי אמונת המקומיים - צוק סלע גבוה בלב העיר, המשמש מקום קדוש ומרפא לאנשים הסובלים מבעיות בריאות ומרכז עלייה לרגל. מפסגת ההר ומהמסגד הקטן שבראשו נשקף נופה של העיר וההרים ברקע. לינה באוש.
הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בבישקק.

יום 923 יוני: אוש – בישקק - אגם איסיק קול – צ'ולפן אתא

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה מאוש לבישקק. עם הנחיתה נצא לסיור בבישקק. בישקק (Bishkek) - בירתה המתחדשת של קירגיסטן. העיר הוקמה בשנת 1,878 ובין השנים 1,926 ו-1,991 הייתה ידועה בשם "פרונזה" - על שמו של מפקד הבולשביקים, מיכאיל פרונזה, שקבע כי היא תהיה בירת קירגיסטן. בשפה הקירגיזית פירוש המלה בישקק הוא מַחְבֵּצָה שנועדה ליצר תסיסה של חלב סוסים. בישקק ממוקמת על רמה בגובה 800 מטרים בצילם של רכס הרי טיאן שיאן. זוהי העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בקירגיסטן, היא מונה כ- 700,000 נפש (כחמישית מאוכלוסיית המדינה). תושבי העיר הם ערב-רב של מוצאות אתניים, כשהקבוצה הגדולה היא מהמוצא הקירגיזי-מונגולי והיתר הם מיעוטים רוסים, קזחים ואוזבקים. בעיר מרוכזים כל מוסדות השלטון והיא משמשת כמרכז ניהולי מסחרי לכל רחבי המדינה. בישקק מזכירה את הערים של התקופה הקומוניסטית; היא מלאה כיכרות ענק ומבני שלטון אדירים. כם ההגעה נצא לשוק התוסס והססגוני של העיר. ללא ספק אחד השווקים מיוחדים במרכז אסיה. בהמשך סיור ברחובותיה של העיר המציעה חיים מודרניים ואפנתיים, המהווים ניגוד מושלם לחיי הנוודים של ההרים הגבוהים. בצהריים נעזוב את בישקק ונצא לדרך... נסיעה לכיוון מזרח; על הדרך הראשית המובילה לעיר המחוז קראקול. בדרכנו נעבור בעיירה הצבאית לשעבר טוקמוק Tokmok. נמשיך לביקור במגדל בורנה Burana Tower. המגדל שבמקור הגיע לגובה של כ-45 מטרים הינו מינראט של מסגד ואחד השרידים האחרונים לעיר  העתיקה בלסגון Balasagun, אשר נבנתה ע"י השושלת הקרח נידית ששלטה במשך 300 שנה בין סמרקנד ועד קשגאר. נקיף את אגם איסיק קול Issyk kul זהו האגם הגדול בקירגיסטן ואחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בעולם! נמצא במרומי הרי טיאן שיאן, בגובה 1,608 מטרים. נמשיך לביקור באתר פטרוגליפים "ציורי סלע עתיקים", בסמוך לעיירה צ'ופלן-אתא השוכנת במרכז החוף הצפוני של האגם. לינה במלון לחוף האגם איסיק קול.

יום 1024 יוני: טיול ג'יפים/ רכבי שטח לערוץ גריגורייבסק – אגם סוטו בולאק 

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבי שטח מקומיים ונצא אל תוככי הרכס טיאן שיאן. פנינו אל ערוץ גריגורייבסק המרשים. בדרכינו נראה מאהלי נוודים ועדרי סוסים, יערות ירוקי עד ונחלים זורמים בכל עבר. נחלוף על פני אגם בדרך למעבר הרים קוק בל בגובה של 2,395 מטרים. נמשיך בערוץ סמיונובסק אל האגם סוטו בולק. שם נעצור לארוחת צהריים בשטח ומסלול הליכה, ונתחיל לנוע חזרה לעבר איסיק קול. נמשיך בנסיעה לעבר העיר קרקול ללינה.

יום 1125 יוני: קרקול – קניון אלטין ארשן (רכבי שטח)

העיר קרקול הינה הרביעית בגודלה בקירגיסטן ובה מגוון אתני עצום. העיר תוכננה בסגנון אירופאי ובין אתריה מוזיאון פרז'בלסקי הכולל יד זיכרון וגן בוטאני אשר נבנה לזכרו של מגלה העולמות. ה"בזאר" השוק המקומי הגדול והמפורסם שבה, הינו אחד הגדולים במדינה. בקור בו הוא הדרך הטובה ביותר לפגוש ולהכיר את התושבים המקומיים. השוק צפוף, צבעוני וריחני וניתן למצוא בו הכול מתליוני זהב ועד שרוך נעל... גם החלק הקולינארי "חזק" וטעים... בשוק נזכה לראות את האוזבקים מכינים "סמסי" עם בשר כבש, מרק אטריות "אשלנפו" הדונגאני, הלגמן האויגורי ו"קומיס" ו"קורט" מקומי. נמשיך לסייר בעיירה ונבקר במסגד הבנוי בסגנון פגודה סינית ובכנסייה האורתודוקסית הישנה שבנויה מעץ. נעלה עם רכב שטח 6X6 במעלה קניון אלטין ארשאן, עמק אלפיני קניוני ומיוער, מוקף פסגות קרחונים אשר התברך במעיינות חמים. את העלייה לתוך הקניון נעשה ברכב שטח סובייטי קשוח. עם ההגעה נצא לטיול רגלי (קל) עם הרועים הנוודים בעמק המופלא בין מאהלי "הג'יילו" – מאהלי הקיץ הקירגיזי. הליכה בנוף אלפיני עוצר נשימה של נהר גועש, פלגי מים, יער אשוח מרהיב. כולל רחצה במעיינות המים המפורסמים של המקום. לינה בקרקול.

יום 1226 יוני: קרקול – שמורת ג'טי אוגוז – אגם סונג קול

יום ארוך לפינו. ביום זה נחדור אל לב הרי הטיאן-שיאן Tian Shian. מקרקול נסע לאורך הגדה הדרומית של אגם איסיק קול. הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם ופסגתו הגבוהה מגיעה ל- 7,439 מ' בפסגת הניצחון. הרכס שמהווה חלק מרצועת ההימלאיה נפרס בין טשקנט, בירת אוזבקיסטאן ועד העיר אורומצ'י במערב סין. בדרכינו מערבה נעצור לביקור בשמורת ג'טי אוגוס Jety Oguz ("שבעת השברים") המפורסמת במסלע הייחודי לה. צורות הסלע וצבעי האדום/ חום שלו היוו בסיס לאגדות וסיפורים רבים... נמשיך לאורך חופו הדרומי של אגם איסיקול לעבר העיירה קושקור ומשם נטפס לעבר אגם סונג קול. בשעות אחר הצהריים נגיע אל מרחבי העשב האין סופיים שעל שפת אגם סונגקול Son Kul. האגם, אשר גודלו כגודל הכינרת, ממוקם ברום של 3,016 מטרים ומוקף פסגות. בעונת הקיץ שוקק אזור האגם מאהלי רועים-נוודים-דייגים ועדרי סוסים. את הערב נבלה עם הנוודים הקירגיזיים ומשפחותיהם. בלילה נלון ביורטות (אוהלים קירגיזים מסורתיים).

יום 1327 יוני: אגם סונג קול - בישקק

בבוקר נצא לטיול סביב האגם, כולל רכיבה על סוסים... (אפשרות בהתאם לזמינות). נהנה מהנוף המרהיב נלמד להכיר את הנבדים המקומיים. לאחר נתחיל בירידה ממרחבי העשב של אגם סונג קול לעבר העיירה צ'אייק Chaek. נמשיך בנסיעה מערבה לאורך נהר הקוקומרן Kokomeren. מימיו הסוערים כחולים וההרים סביב צבועים באדום הופכים את הדרך לאחת היפות והמרהיבות בטיול. נעצור לקפה על שפת הנהר ונמשיך לעבר עמק סוסמיר הפורה דרך המעברים הגבוהים לעבר הבירה בישקק. בערב נגיע אל הבירה, נתארגן במלון ונצא לסעוד ארוחת ערב חגיגית בשילוב של מופע פולקלור. לינה בבישקק.

יום 14 28 יוני:  בישקק – טשקנט

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לטשקנט. עם הנחיתה נצא לסיור בעיר הבירה טשקנט Tashkent בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; נתחיל בשוק הססגוני - הבזאר הגדול ובסמטאות העיר העתיקה. לאחר נבקר בכיכר האמיר טימור וברחבת העצמאות, נסייר בעיר העתיקה ומתחם חסתי אימם Khasti) Imam), במתחם הקבר של קפל ששיןKaffal Shashi Mausoleum)), המדרסה של ברק חאןBarak Khan Madrassah) ), נראה את בית האוצרות בו שמור הקוראן  של החליף עוס'מן Koran) (of Khalif Osman ושערת הזהב של הנביא מוחמד. לינה בטשקנט.

ימים 1529 יוני: בישקק– תל אביב

בבוקר המשך סיור בטשקנט, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א. 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד: $579

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2020).
* אשרת כניסה (ויזה) קבוצתית לקירגיסטאן.
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב וארוחות צהריים נוספות). כולל ארוחה בבית משפחה יהודית
* מים מינראלים צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 1 מופע פולקלור באוזבקיסטאן, 1 בקירגיסטן.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, רכבות מהירות, רכבי שטח, ג'יפים בהתאם לתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.