תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לאוזבקיסטן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן - ליבה של דרך המשי- לשומרי מסורת - 9 ימים

אוזבקיסטן, היפה שבמרכז אסיה היא ארץ של אגדות, היסטוריה מרתקת ומורשת יהודית ייחודית. סמרקנד, בוכרה וחיבה הנן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה והיא היחידה שיש לה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האוטנטיות של מדינה זו, ואת נוכחותם של התושבים הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות המסגדים שלהן, המדרשות וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל 0544529202

 

 

היתרון של דרכים

 

 • 2 מופעי פולקלור
 • סיור בשוק דרך המשי
 • ביקורים בבתי כנסת
 • עיר המדבר אורגנץ'

מסלול הטיול

יום 1יום רביעי: טשקנט

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסת ערב לטשקנט, בירת הרפובליקה של אוזבקיסטן. והתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר הבירה טשקנט Tashkent בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; רחובות רחבים, מבנים מפוארים, שפע ירק ושדרות עצים הנטועים בה. האווירה אירופאית-רוסית אך עם זאת מרכז אסיאתית.  לינה טשקנט.  

יום 2 יום חמישי: טשקנט – אורגנץ' - חיבה

בבוקר נצא בטיסה לאורגנץ', עם הנחיתה נצא לסיור בעיר העתיקה המיוחדת על חומותיה וארמונותיה לרבות המוזולאום של פאהלוואן מחמוד ש"כבש את יצרו". נצא לסייר בין הארמונות, המסגדים, המינרטים, המדרסות, הסמטאות העתיקות לא נוותר על השוק הססגוני ונציץ מקרוב לחיים בצל המדבר (לעיר מחוז מרכזית זו מגיעים כל תושבי האזור ואנשי המדבר למכור ולסחור במרכולתם השונה). לאחר הביקור נמשיך בנסיעה קצרה אל חיבה ובמידת האפשר נבקר כבר ביום זה בעיר העתיקה. לינה בחיבה.

יום 3יום שישי: חיבה – בוכרה

חיבה העתיקה נמצאת בלב המדבר - עיר מוזיאון שמרכזה העתיק מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו - המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה הטורקמנית/ אוזבקית/ אסלמית. העיר העתיקה שבין החומות, נבנתה כבר במאה ה-8, בתחילה שמשה כתחנה חשובה על דרך המשי, נשתמרה במלואה. לפי האגדה שם בנו של נוח גילה כאן באר מים וזעק "חיוואק" – מים חיים. נטייל בינות לחומות העיר, המסגדים והמדרשות השונים בעלי הארכיטקטורה המדהימה. נמשיך לשווקים הצבעוניים והריחניים של העיר כולל בתי המלאכה הזעירה, חרשי עץ, אומנים, נפחים ועוד. בצהריים נצא בנסיעה אל בוכרה. בוכרה הינה מהתחנות החשובות ביותר על דרך המשי המפורסמת אשר הפכה למרכז הדתי והתרבותי חשוב ביותר. עם הנחיתה, בהתאם ללוח הזמנים נצא לסיור ראשוני בעיר המרתקת. בהמשך הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת בביה"כ של בוכרה. לינה בוכרה.

יום 4 שבת: בוכרה 

תפילות השבת והארוחות תהינה בביה"כ של בוכרה הנמצא ברובע היהודי, בהמשך נצא לסיורים רגליים באזור המלון ובמרכז העיר. אחרי ההבדלה נצא למופע פולקלור מסורתי. לינה בוכרה.

יום 5יום ראשון: בוכרה

יום מלא שיוקדש לסיור בין אתריה, מדרשותיה ומסגדיה של העיר בוכרה Bukhara שריכוזם מעיד על חשיבותה התרבותית והדתית. בוכרה היתה אחת מתחנות המסחר החשובות ביותר בדרך המשי. נתחיל במוזולאום של איסמאיל סמאני, לאחר נעבור אל הצ'שמה איוב (מעיין איוב). נצא אל ארמון החורף של האמיר הארק המשמש כמוזיאון מרשים, נתרשם מגובהו של המינרט העגול ונבקר במוזוליאום של איסמעיל סמאני Samanides, מבנה עתיק מהמאה ה- 10, שנבנה בהשפעת שושלת סמנידים, נחשב ליצירת מופת ארכיטקטונית. נתוודע אל הגיבור העממי נאסר א-דין שהיה פילוסוף וקומיקאי, שפיסלו נמצא ברחבת מדרסת קוקלדש הידועה. כמו כן, נתרשם מהלבי חאוז' Lyab I Hauz  בריכה המוקפת בעצי תות עתיקים, סביבה יושבים בנחת ומשחקים שש-בש ודמקה. בצידה השני של הבריכה נראה את מדרסת נאדיר דיוואן באג'י, אשר שימשה כאכסניה מרכזית על דרך המשי. נבקר גם בשוק הצורפים, שוק השטיחים ובהמשך נגיע לבית הכנסת והרובע היהודי בו חיה עד היום קהילה יהודית גדולה. לסיום - נעלה למבצר המשקיף אל העיר ובו מוזיאון המתעד את התפתחותה של בוכרה ועוד... לינה בוכרה.

יום 6 יום שני: בוכרה – סמרקנד

בבוקר נצא בנסיעה ארוכה לעבר סמרקנד - לשעבר מרכזה הדתי והתרבותי של מרכז אסיה. הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים ושטחי כותנה רחבים עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. הנסיעה תעבור דרך עיר המחוז החשובה שאחריסאבShahrisbz  עיר הולדתו של טימור לאנג מייסד האימפריה. מהעיר העתיקה נותר שער ארמון אק-סאראי המרשים, גובהו 40 מטרים והוא מעוטר במוזאיקה מרהיבה הנראית כתחרה בצבע טורקיז עז עם עיטורי לבן וזהב. סמרקנד עירו של טימור לנג Timor Lang הינה העיר השנייה בגודלה באוזבקיסטן ועתיקה כאתונה ובבל. סמרקנד הינה אחת הערים היפות במרכז אסיה בה שמור אוסף עצום של מונומנטים. העיר הייתה והנה עדיין אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית; בשעות אחה"צ והערב נצא אל רחבת הרג'סטאן המוארת אשר הפכה להיות סימלה של העיר סמרקנד על שלושת המדרשות המקיפות אותה מהמאות ה- 15-17. לינה בסמרקנד. בערב נטייל ברחבת הרג'סטאן. 

יום 7 יום שלישי: סמרקנד

עם בוקר נצא לסיור מקיף בסמרקנד - העיר הקסומה והכובשת ביופייה. נבקר במתחם המוזוליאום של "אמיר גורי" Gur Amir המרשים ביופיו, בו קבורים טימור לאנג (טימור הצולע) ובני שושלתו לרבות נכדו אולג בג מהשושלת הטימורידית. נבקר בנקרופוליס שאחי זינדה - המלך "המת החי",  שנחשב אתר עלייה לרגל המפורסם בעבודות הקרמיקה שבו. בהמשך נעלה אל מצפה הכוכבים שבנה אולג בג נכדו של טימור לנג ונבקר במוזיאון המתעד את חייו. נמשיך לקבר הנביא דניאל ומשם אל בית הקברות היהודי כולל ארמונו המרשים של אברהם קלנטרוב. נבקר בבזאר הפעיל והצבעוני של סמרקנד ונציץ גם אל בתי התה המפורסמים "הצ'אי חאנה". לינה סמרקנד.

יום 8/ יום רביעי: סמרקנד – טשקנט

נתחיל את היום בשוק דרך המשי - השוק המרהיב, הססגוני והתוסס של סמרקנד המלא כל טוב, משרוך נעל ועד מטילי זהב ומה שביניהם. בצהריים נצא בנסיעת רכבת מהירה חזרה לטשקנט הבירה. עם ההגעה המשך סיור הטשקנט. נבקר בכיכר לנין (שמה העתיק מהתקופה הרוסית) וברחבת העצמאות, נסייר בעיר העתיקה, נבקר בכיכר אמיר תימור שם נראה את האנדרטה שהיא זכר לרעידת האדמה שהרסה את העיר בשנת 1966. נראה את כיכר העצמאות, בניין הפרלמנט, נציץ אל ההיסטוריה והתרבות במוזיאון האתנוגראפי ומשם נמשיך אל השוק הססגוני - הבזאר הגדול. נמשיך לתצפית על בית האופרה.  לינה בטשקנט.

יום 9 יום חמישי: טשקנט – ת"א

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לת"א.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  13/10/2021

  מחיר

  2,049 $

  מדריך

  הערות

  יוחאי פרימק

 • תוספת ליחיד: $489

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון אפריל 2021).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* כלכלה: ארוחות בוקר וערב (חב"ד/ מסעדות כשרות/ בישול כשר במלון) + כריכים לארוחות הצהריים. 
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 2 מופעי פולקלור מקומיים.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

 

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.