אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לאזרבייג'אן

טיול מאורגן לאזרבייג'אן – בדרך המשי הקווקזית -8 -ימים -המסלול המקיף, כולל קובה היהודית

 

אזרבייג'אן, המדינה הגדולה ביותר בחלקו הדרומי של הקווקז, ומשתרעת על הגבול בין אסיה ואירופה. היא גובלת ברוסיה הגדולה בצפון והיוותה חלק מבריה"מ עד נפילתה. ממזרח גובלת בגיאורגיה ובדרום מזרח בארמניה, העימות איתה על חבל נגרנו קארבאך עוד לא תם. הגבול הדרומי נפגש עם איראן, מקור ההשפעה התרבותי העיקרי. הים הכספי שמהווה מקור לעושרה נמצא מערבית למדינה.

במהלך הטיול נטעם מן המגוון הרחב של עושרה ויופייה של המדינה. נתחיל בעיר הבירה באקו, בהמשך נצא לביקור בשמורת גובוסטאן ונצפה בהרי הגעש הבוציים, אחת מן התופעות הייחודיות של האזור. משם נעלה צפונה בדרך המשי העתיקה לכיוון רכס הקווקז הגבוהה והמרשים. נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת, בערים עתיקות היושבות על  דרכי המשי עם שווקים ססגוניים. נטפס אל האזורים הגבוהים שם נגיע ל"אלבניה הקווקזית" מובלעת הנוצרית עם אוכלוסייה ייחודית ומרתקת. נסיים את הטיול בבאקו הבירה בה בולט המגוון הארכיטקטוני המרתק של סמטאות עתיקות לצד גורדי שחקים גבוהים. לא נוותר על הפולקלור המקומי, ריקודים קווקאזים ססגוניים, הטעמים הייחודיים של האוכל המקומי ונהנה מאווירה לבבית ומכניסת אורחים. חוויה ייחודית בדרך המשי.

היתרון של דרכים

 •     באקו (הבירה)
 •     המוזולאום של דירי באבה
 •     העיר העתיקה שמאחי
 •     כפר החרשים להיג'
 •     כפר ההרים קיש
 •     חאן דרך המשי העתיק בשאקי
 •     אמבטיות הנפט של נפטלן
 •     אלבניה הקווקזית
 •     ציורי הסלע גובוסטאן
 •     הרובע היהודי בגובה (קובה)
 •     מופע פולקלור קווקזי

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב – באקו – הר הבוער

נצא בטיסה ישירה מת"א לבאקו (נחיתה אחה"צ). 
עם הנחיתה העברה למלון, בהתאם לזמן נצא לסיור היכרות ראשוני במרכז העיר ובאזור הטיילת.
באקו היא בירת אזרבייג'ן. ממוקמת במזרח המדינה על חוף הים הכספי, אזור העיר באקו היה מיושב החל מאלף לפנה"ס, עדויות כתובות על העיר כבר מן המאה ה- 6 לספירה, העיר עברה מיד ליד לאורך ההיסטוריה, חלק ניכר מהזמן שלטו בה הפרסים ומידי פעם השלטון עבר לרוסים וחזר לפרסים. בשנת 1918 הוכרזה העיר כבירת הרפובליקה הדמוקרטית של אזרבייג'ן. הרפובליקה האזרית קיבלה את עצמאותה עם התפרקותה של ברית המועצות באוגוסט 1991. העיר באקו יושבת בסמוך לאזור שדות נפט גדולים, באזור העיר יש למעלה מ-1,000 בארות נפט וגז, מכאן חשיבותה הכלכלית של העיר. עם הנחיתה נערוך סיור פנוראמי בעיר וסביבתה ולעת ערב נערוך ביקור באתר האש הנצחית – ההר הבוער Yanar Dag. 
לינה בבאקו.

יום 2 באקו – רכבי שטח – הכפר חינליג – גובה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיר הצפונית קובה Quba. העיר ממוקמת בצפון מזרח המדינה כ- 170 ק"מ מבאקו, נמצאת למרגלות המזרחיים של הרי הקווקז הגדול. עם ההגעה נעלה על רכבי שטח (נהגים מקומיים) וניכנס אל לב ההרים בדרכי הרים משובשות ואיטיות אך בנופי הרי הקווקז המרהיבים. נצא בנסיעה לאורך ערוץ צר לעבר הכפר חינליג  Khinaliq(בהתאם לתנאי מזג האוויר), הכפר הגבוהה באזרבייג'ן וממוקם בגובה של 2,350 מ', שפת תושביו שונה בשל בידודו ולכאורה שייכים לממלכת אלבניה הקדומה. הכפר ממוקם בלב הרי הקווקז ומוקף נוף הררי משגע. תושבי המקום ידועים בזכות טכניקת רקמה ייחודית ובעלת ערך ברחבי המדינה. כמו כן ידועים במנהגים ייחודיים. נשוב לקובה ונערוך סיור בעיירה ולינה בגובה.

יום 3 גובה – העיירה היהודית קראסניה סלובודה -  באקו

הבוקר נערוך ביקור בעיירה היהודית קרסנה סלובודה (Krasnaya Sloboda), הנמצאת על הגדה הצפונית של נהר Kudyal. היהודים התיישבו במקום במאה ה- 13, ופתחו את המסחר באזור. עד להתפרקות ברית המועצות היו בעיירה קרוב ל- 20,000 יהודים, מתוך 11 בתי כנעסת שפעלו בעבר פועלים היום כשישה. במידת האפשר נשלב מפגש מרגש עם יהודים שחיים בה עד היום. בסיום נצא בנסיעה לחזרה לבאקו

יום 4 העיר העתיקה שמאחי - כפר חרשי הנחושת להיג' – גבלה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה מערבה לכיוון העיר שמאחיShamakhi . בדרך נעצור בכפר מרזה Maraza ונבקר במוזוליאום הידוע של דירי באבה Diri Baba שבקומתו העליונה ישב שייך' שיעי המרעיף ברכות חמות על הבאים... בהמשך נצא לביקור בעיר העתיקה שמאחי הינה אחת ממרכזי התרבות והמסחר של אזרבייג'ן. שמאחי הינה אחת הערים הראשונות שנבנו בצפון המדינה, הייתה למרכזה של שושלת המלוכה שירבאנשאה מהמאה ה- 18. בהמשך נסטה צפונה בדרך עפר צדדית לכיוון הכפר הקסום להיג' Lahich שתושביו מפורסמים בעבודות הנחושת. עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר המשמש כשער לטיולים רגליים בהרים. את היום אנחנו נסיים בעיירה גבלה. לינה בגבלה.

יום 5 גבלה – כפר ההרים קיש – חאן שיירות עתיק בשאקי

בבוקר נצא צפון מערבה כשפנינו לעבר אחת הנקודות החשובות על דרך הסחר העיר שאקיSheki. בדרך נערוך ביקור בעיירה אוגוז ונראה את בית הכנסת העתיק. נמשיך לביקור בכפר ההרים קיש Kis, שם נכיר את תרבות "אלבניה הקווקזית" - אומה נוצרית אפופת מסתורין ששכנה באזורים אלו בעבר. לאחר הביקור נצא לעבר שאקי. שאקי (Saki) הנחשבת לאחת הערים היפות במדינה. העיר שנמצאת מדרום לרכסי הקווקז, הייתה בעבר תחנת מסחר חשובה על דרך המשי ועסקה בייצור משי, בתקופת השלטון הסובייטי הוקמו מפעלים ליצור משי שעובדים עד היום. בעיר סמטאות, מבנים עתיקים, מסגדים, אורחנים, חמאמים ששימשו בעבר את סוחרי דרך המשי. העיר מפורסמת בדברי המתיקה שמייצרים בה, במיוחד פחלווה מקומית... ארוחת ערב ולינה בשקי.

יום 6 שאקי – שמורת גובוסטאן

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל עם ביקור בשוק הססגוני, נבקר בתוך העיר העתיקה המוקפת חומה, נשוטט בין הסמטאות הצרות, נבקר בארמון המפואר שבנה הג'י צ'אליבי, בחאן העתיק הידוע בזכות חזיתו הייחודית המעוטרת בגומחות וצבעים ססגוניים, נמשיך לביקור בבית מלאכה עתיק ליצור הויטראז' האזרי המדהים – שבקה. לא נוותר על החנויות, הדוכנים, בתי הקפה ותושבי העיר הלבביים. בסיום נצא בנסיעה לשמורת גובוסטאן. נמצאת דרומית מערבית לבאקו הבירה. בשמורה יש הרי געש בוציים (Mud Volcanoes) רבים וההערכה היא כי מתוך 700 הקיימים בעולם, 300 נמצאים במזרח אזרבייג'אן. בהמשך נצא לאתר הפטרוגליפים (ציורי סלע), את הציורים החצובים בסלע נמצא בפאתי השמורה השוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי מדברי. הציורים משויכים לתקופת האבן ולאחריה. לעת ערב נגיע אל באקו בהתאם לזמן נצא לסיור בטיילת של העיר. לינה בבאקו

יום 7 סיור בבאקו

את היום נקדיש לבירה באקו. נפתח בסיור רגלי בעיר הפנימית – העיר העתיקה של באקו – העיר מוקפת חומה בתחומה סמטאות ציוריות דוכני מזכרות ורוכלי עתיקות, מבנים ששימשו כאורחנים, שהומרו למסעדות יפייפות, מוכרי שטיחים והמון הומה. נתרשם מארמון שושלת שירוונידית מהמאה ה-15 וממגדל הבתולה מהמאה ה-12. נערוך ביקור במוזיאון השטיחים שם נלמד את מגוון הטכניקות לאריגת שטיחים. אחר הצהריים נערוך סיור ברבוע החדשני של העיר. נתרשם מאחד המבנים הגאוניים שנבנו בשנים האחרונות – מרכז התרבות על שם היידר אלאייב. המבנה שתוכנן ע"י האדריכלית זאהה חדיד, נראה כתופעה חייזרית בלב העיר, מקומרת ומעוקלת ובוהקת בלובנה, מהווה מקום עבור מוסדות תרבותיים רבים בהם ספריה, מוזיאון ומרכז כנסים. לעת ערב נתארגן לארוחת ערב מלווה במופע פולקלר. לינה בבאקו

יום 8 באקו - ת"א

בבוקר המשך סיור בקובה עם שיטוט קצר בשוק המקומי ובהתאם לשעת ההמראה נצא לעבר שדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  12/04/2020

  מחיר

  1,569 $

  מדריך

  הערות

  פסח - טוביה גרוס

 • תאריך

  27/05/2020

  מחיר

  1,569 $

  מדריך

  הערות

  שבועות

 • תאריך

  02/09/2020

  מחיר

  1,569 $

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  30/09/2020

  מחיר

  1,569 $

  מדריך

  הערות

  סוכות

 • תאריך

  14/10/2020

  מחיר

  1,569 $

  מדריך

  הערות

 • תוספת ליחיד: $289

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2020).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100$.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה לאזרבייג'ן (26 דולר משולמים בכניסה למדינה).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.