תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לאזרבייג'אן

טיול מאורגן לאזרבייג'אן – בדרך המשי הקווקזית -8 -ימים -המסלול המקיף, כולל קובה היהודית -לשומרי מסורת

אזרבייג'אן, המדינה הגדולה ביותר בחלקו הדרומי של הקווקז, ומשתרעת על הגבול בין אסיה ואירופה. היא גובלת ברוסיה הגדולה בצפון והיוותה חלק מבריה"מ עד נפילתה. ממזרח גובלת בגיאורגיה ובדרום מזרח בארמניה, העימות איתה על חבל נגרנו קארבאך עוד לא תם. הגבול הדרומי נפגש עם איראן, מקור ההשפעה התרבותי העיקרי. הים הכספי שמהווה מקור לעושרה נמצא מערבית למדינה.

במהלך הטיול נטעם מן המגוון הרחב של עושרה ויופייה של המדינה. נתחיל בעיר הבירה באקו, בהמשך נצא לביקור בשמורת גובוסטאן ונצפה בהרי הגעש הבוציים, אחת מן התופעות הייחודיות של האזור. משם נעלה צפונה בדרך המשי העתיקה לכיוון רכס הקווקז הגבוהה והמרשים. נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת, בערים עתיקות היושבות על  דרכי המשי עם שווקים ססגוניים. נטפס אל האזורים הגבוהים שם נגיע ל"אלבניה הקווקזית" מובלעת הנוצרית עם אוכלוסייה ייחודית ומרתקת. נסיים את הטיול בבאקו הבירה בה בולט המגוון הארכיטקטוני המרתק של סמטאות עתיקות לצד גורדי שחקים גבוהים. לא נוותר על הפולקלור המקומי, ריקודים קווקאזים ססגוניים, הטעמים הייחודיים של האוכל המקומי ונהנה מאווירה לבבית ומכניסת אורחים. חוויה ייחודית בדרך המשי.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל 054-4529202

היתרון של דרכים

 • המוזולאום של דירי באבה
 • העיר העתיקה שמאחי
 • כפר החרשים להיג'
 • כפר ההרים קיש
 • חאן דרך המשי העתיק בשאקי
 • הקוקז הגדול 
 • אלבניה הקווקזית
 • הרי הגעש הבוציים של גובוסטאן
 • ציורי הסלע גובוסטאן
 • הרובע היהודי בגובה (קובה)
 • העיר העתיקה באקו
 • מופע פולקלור קוקזי

מסלול הטיול

יום 1 יום ד' - תל אביב - באקו

נצא בטיסה ישירה מת"א לבאקו (נחיתה אחה"צ). 
עם הנחיתה העברה למלון, בהתאם לזמן נצא לסיור היכרות ראשוני במרכז העיר ובאזור הטיילת.
באקו היא בירת אזרבייג'ן. ממוקמת במזרח המדינה על חוף הים הכספי, אזור העיר באקו היה מיושב החל מאלף לפנה"ס, עדויות כתובות על העיר כבר מן המאה ה- 6 לספירה, העיר עברה מיד ליד לאורך ההיסטוריה, חלק ניכר מהזמן שלטו בה הפרסים ומידי פעם השלטון עבר לרוסים וחזר לפרסים. בשנת 1918 הוכרזה העיר כבירת הרפובליקה הדמוקרטית של אזרבייג'אן. הרפובליקה האזרית קיבלה את עצמאותה עם התפרקותה של ברית המועצות באוגוסט 1991. העיר באקו יושבת בסמוך לאזור שדות נפט גדולים, באזור העיר יש למעלה מ- 1,000 בארות נפט וגז, מכאן חשיבותה הכלכלית של העיר. לינה בבאקו.

יום 2 יום ה' – באקו – קובה – רכבי שטח לחינליג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לגובה Quba (קובה) העיר נוסדה כנראה במאה ה- 15 ולאורך ההיסטוריה היה מקום מיוחד ליהודים שחיו באזור. עם ההגעה נעלה על רכבי שטח עם נהגים מקומיים וניכנס אל לב ההרים בדרכי הרים משובשות ואיטיות אך בנופי הרי הקווקז המרהיבים. נצא לאורך ערוץ צר לעבר הכפר חינליג  Khinaliq (בהתאם לתנאי מזג האוויר), הכפר הגבוהה באזרבייג'ן וממוקם בגובה של 2,350 מ', שפת תושביו שונה בשל בידודו ולכאורה שייכים לממלכת אלבניה הקדומה. הכפר ממוקם בלב הרי הקווקז ומוקף נוף הררי משגע. תושבי המקום ידועים בזכות טכניקת רקמה ייחודית ובעלת ערך ברחבי המדינה. כמו כן ידועים במנהגים ייחודיים. נשוב אל קובה להמשך סיור ככל שיותיר הזמן. לינה בגובה.

יום 3 יום ו' – העיירה היהודית קרסנה סלובודה – באקו

הבוקר נערוך ביקור בעיירה היהודית קרסנה סלובודה (Krasnaya Sloboda), הנמצאת על הגדה הצפונית של נהר Kudyal. היהודים התיישבו במקום במאה ה- 13, ופתחו את המסחר באזור. עד להתפרקות ברית המועצות היו בעיירה קרוב ל- 20,000 יהודים, מתוך 11 בתי כנסת שפעלו בעבר פועלים היום כשישה. במידת האפשר נשלב מפגש מרגש עם יהודים שחיים בה עד היום. בסיום נצא בנסיעה לחזרה לבאקו. קבל שבת ולינה בבאקו

יום 4 שבת - באקו

לאחר תפילות שבת וארוחת שבת נצא לסיור רגלי בבירה. בערב נצא למופע פולקלור ומגוון מטעמי הארץ. לינה בבאקו.

 יום 5 יום א' - המוזולאום של דירי באבה במרזה – העיר העתיקה שמאחי - כפר החרשים להיג' – גבלה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה מערבה לכיוון העיר שמאחי. בדרך נעצור בכפר מרזה Maraza ונבקר במוזוליאום הידוע של דירי באבה Diri Baba שבקומתו העליונה ישב שייך' שיעי המרעיף ברכות חמות על הבאים... בהמשך נצא לביקור בעיר העתיקה שמאחי הינה אחת ממרכזי התרבות והמסחר של אזרבייג'אן. שמאחי הינה אחת הערים הראשונות שנבנו בצפון המדינה, הייתה למרכזה של שושלת המלוכה שירבאנשאה מהמאה ה- 18. האזור ידוע כמקור היין והקוניאק הרוסי. בהמשך נסטה צפונה בדרך עפר צדדית לכיוון הכפר הקסום להיג' שתושביו מפורסמים בעבודת הנחושת. עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר המשמש כשער לטיולים רגליים בהרים. את היום אנחנו נסיים בעיירה גבלה. לינה בגבלה.

יום 6 יום ב' – גבלה – כפר ההרים קיש – חאן דרך המשי העתיק בשאקי

בבוקר נצא לסיור רגלי באזור ההררי והציורי של הכפר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוון צפון מערבה כאשר פנינו לכיוון עיר דרך המשי שאקי. נעלה לכפר ההרים קיש, שם נכיר את תרבות "אלבניה הקווקזית" - אומה נוצרית אפופת מסתורין ששכנה באזורים אלו בעבר, בערב ניסע לשאקי. נצא לסיור הלקוח מהאגדות בעיירת מסחר חשובה על דרך המשי העתיקה שאקי (Saki) הנחשבת לאחת הערים היפות במדינה. העיר שנמצאת מדרום לרכסי הקווקז, הייתה בעבר תחנת מסחר חשובה על דרך המשי ועסקה בייצור משי, בתקופת השלטון הסובייטי הוקמו מפעלים ליצור משי שעובדים עד היום. בעיר סמטאות, מבנים עתיקים, מסגדים, אורחנים, חמאמים ששימשו בעבר את סוחרי דרך המשי. העיר מפורסמת בדברי המתיקה שמייצרים בה, במיוחד פחלווה מקומית... נתחיל עם ביקור בשוק הססגוני, נבקר בתוך העיר העתיקה המוקפת חומה, נשוטט בין הסמטאות הצרות, נבקר בארמון המפואר שבנה הג'י צ'אליבי, בחאן העתיק הידוע בזכות חזיתו הייחודית המעוטרת בגומחות וצבעים ססגוניים, נמשיך לביקור בבית מלאכה עתיק ליצור הויטראז' האזרי המדהים – שבקה. לא נוותר על החנויות, הדוכנים, בתי הקפה ותושבי העיר הלבביים. אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה חזרה אל הבירה. לינה בשאקי.

יום 7 יום ג' - עיר דרך המשי שאקי - שמורת גובוסטן – אתר הפטרוגליפים - באקו

בבוקר נצא בנסיעה לשמורת גובוסטאן. נמצאת דרומית מערבית לבאקו הבירה. בשמורה יש הרי געש בוציים (Mud Volcanoes) רבים וההערכה היא כי מתוך 700 הקיימים בעולם, 300 נמצאים במזרח אזרבייג'אן. בהמשך נצא לאתר הפטרוגליפים (ציורי סלע), את הציורים החצובים בסלע נמצא בפאתי השמורה השוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי מדברי. הציורים משויכים לתקופת האבן ולאחריה. בהמשך היום נדרים חזרה לבירה, באקו (Baku). בסיום הביקור נשוב אל הבירה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. נתחיל בתצפית לעבר הים הכספי, הנמל והעיר העתיקה והפנתיאון לזכר חללי אזרבייג'אן בנגורנו קארבאך. נבקר במסגד שבו נמצאת "עזרת נשים" בנוסח היהודי, נראה את מגדל הבתולה, ארמון השושלת השוונידית ובקרוואן סאראיי. נבקר גם במקדש עובדי האש ובמוזיאון השטיחים. נערוך תצפית ב "הר הבוער עד אין סוף". נסייר ככל שיותיר לנו הזמן. בערב מופע פולקלור ססגוני. לינה באקו.

יום 8 יום ד' – באקו - ת"א

בבוקר המשך סיור בבאקו, בהתאם לשעת ההמראה נצא לעבר שדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד: $289

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2020).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* חצי פנסיון (ארוחות צהריים כריכים בהכנה עצמית).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה לאזרבייג'ן.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.