אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לארמניה

טיול מאורגן לארמניה - מסלול מקיף - 8 ימים

טיול מאורגן לארמניה הוא מסע בנופים יפהפיים החושף אותנו לתרבות עשירה והיסטוריה עתיקה ומרתקת. רמת ארמניה הגבוהה משתרעת בגבהים שבין 1,000-2,000 מטרים ומבורכת ביערות ירוקים, אגמים וערוצי נחלים זורמים אשר על מצוקיהם תלויים המנזרים המרשימים של העם הארמני העתיק. ארמניה מציעה מלבד נופי טבע של פסגות הרים, אגמים ונהרות, גם היסטוריה עתיקה ומפוארת, ערים עתיקות, כפרים, מצודות ומנזרים המנציחים את תלאות העבר של האומה במהלך ההיסטוריה. ירוואן, עיר הבירה, הינה עיר קסומה ותוססת, בה מוזיקה חיה מתנגנת ברחובות, בתי קפה מלאים בצעירים וסצנת אמנות פורחת. במהלך המסע נצא למסלולי טיול בהרים הגבוהים ביותר במדינה וביניהם הר הארגטץ הגבוהה מ 4,000 מטרים, ותצפית על הר אררט המקודש 5,156 מטרים. נבקר בבירה ירוואן ואתריה הקדושים. ניסע בדרכי הרים גבוהות, ערוצי נהרות שוצפים ונראה אגמים אלפינים, סיום הטיול יהיה באגם סוואן, אחד האגמים הגבוהים והיפים בעולם.

היתרון של דרכים

 • טיול ג'יפים בקניון אזאט
 • ביקור בבית קברות יהודי
 • ביקור במנזר חור ויראפ
 • מופע פולקלור בירוואן
 • אגם סוואן

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – ירוואן 

נצא בטיסה מת"א לירוואן (דרך יעד ביניים) בירת ארמניה. עם הנחיתה העברה למלון ללינה. לינה בירוואן.

יום 2הר ארגאטס – מצודת אמברד - ירוואן

בבוקר נצא בנסיעה צפונה לכיוון הר ארגטס Aragats (הגבוה בהרי ארמניה - 4,090 מטרים מעל פני הים). הר ארגטס הוא ללא ספק אחד האזורים היפים בארמניה. ההר בעל ארבע פסגות שנוצרו ממכתש וולקני עמוק בלועו. במהלך הביקור נטפס על מורדותיו של הר הארגטס בנסיעה משולבת בהליכה קלה אל אגם קארי הנמצא בגובה של 3,190 מטרים. בדרכינו דרומה נבקר במבצר אמברד Amberd מהמאה ה 11, הממוקם על מצוק מעל מפגש נהרות. אחר הצהריים נשוב לבירה ונבקר במוזיאון של סרגי פרג'נוב. פרג'נוב היה בימאי ואמן שיצר בסגנון אוונגרד בתקופה הסובייטית, והינו אחת הדמויות המעוררות גאווה אצל העם הארמני. בערב נצא לארוחת ערב משולבת עם מופע פולקלור.

יום 3 מקדש גרני – קניון אזאט – ירוואן

בבוקר ניסע לביקור במנזר גרארד, מנזר חצוב בסלע הגיר הינו אח המנזרים המרתקים של ארמניה ונחשבים ליצירות אומנות נדירות בזכות הפרטים הרבים שנחצבו בו במאה ה13. נמשיך לביקור במקדש הרומי גרני Garni, מהמאה הראשונה לספירה, שהוקדש לאל פגאני. לאחר נרד בטיול ג'יפים אל קניון הבזלת אזאט Azati ובו צורות מיוחדות של "משושים". אחר הצהריים נשוב לבירה ונבקר במוזיאון ואנדרטת ההנצחה לרצח העם הארמני. לינה וארוחת ערב בירוואן.

יום 4 ירוואן –  הר אררט – חורויראפ – דרך האגמים – סיסיאן

את היום נקדיש לביקורים בשני מנזרים חשובים בפרברי ירוואן;  נתחיל בביקור במנזר המיוחד חור ויראפ Khor Virap, מהמאה השלישית לספירה; על גבול טורקיה ארמניה, ממנו נשקף נופו המרהיב של הר האררט המקודש (תלוי בתנאי מזג אוויר). נמשיך לביקור במנזר נורוונק הממוקם בקניון טוף צבעוני לאורך אחד מיובליו של נהר הארפה. מאוחר יותר נעשה את דרכינו דרומה, בדרך האגמים לכיוון מחוז סניוק Syunic. בערב נגיע לעיר גוריס ללינה וארוחת ערב.

יום 5 סיסיאן– טאטב

את היום נקדיש לביקורים במחוז הדרומי סניוק. המחוז הדרומי נחשב לאזור הם ביותר במדינה ועל כן בו מגדלים את מיטב הפירות של ארמניה וביניהם המשמש הארמני הידוע כסמלה של ארמניה בעצם היותו המשמש הטוב בעולם. נבקר באחד המנזרים המרשימים והחשובים בארמניה – טאטב Tavev. המנזר שניבנה במאה ה9 שימש את הבישופות המקומית, נמצא בקצה ערוץ וורוטאן ותחתיו בריכות מים מינרלים. אל המנזר נגיע ברכבל החדש, ששבר את השיא העולמי כרכבל הארוך בעולם – "הכנפיים של ארמניה". לאחר הביקור במנזר נעשה את דרכנו חזרה לכיוון העיירה סיסיאן Sisian. באזור נבקר ב זוראטס קריאר Zorats Karer, אתר קדום בו ניצבים מעל 200 סלעים שגובהם מגיע ל 3 מטרים. במידה ויותיר לנו הזמן נמשיך דרומה לטייל בקניון וורוטאןCanyon Voroton . לקראת ערב נשוב לגוריס. לינה וארוחת ערב בגוריס.

יום 6 גוריס – ג'רמוק

בבוקר נשלים את סיורינו במחוז הדרומי, ונצא בנסיעה לעבר ג'רמוק. מי ג'רמוק הינם מי מעיינות מוגזים אשר נובעים באזור בו ממוקמת העיירה. העיירה משמשת כעיירת מרפא ונופש ומושכת אליה מטיילים רבי בימי הקיץ החמים של ארמניה. ההגעה נצא לראות את המפלים של העיירה, ונטעם את המים הנמכרים ביותר בארמניה.

יום 7אל אגם סוואן – דרך עמק היין ארני

בבוקר נצא מהעיירה לכיוון אגם סאוון. בדרכנו נעבור דרך הכפר ההרוס יגהג'יס Yghegis, שבו מלבד כנסיות ובזיליקות ישנו בית קברות יהודי עתיק, הממוקם מעבר לנהר. בית הקברות נחקר היום ע"י מומחים מהאוניברסיטה העברית. באתר מצבות עתיקות מסותתות באבן. בהמשך נגיע למעבר הרים סלים Selim ובו ממוקם חאן שיירות שנמצא בגובה 2410 מטרים, המקום מציין נקודת מנוחה בדרכי הסכר העתיקות. לאחר מכן נמשיך בנסיעה צפונה לעבר האגם הגדול בארמניה אגם סוואן Sevan - "העין של ארמניה". אגם סוואן הינו אגם אלפיני גבוה, הניזון מנהרות רבים הנשפכים מההרים בסביבתו. גובה פני האגם הוא כ- 1,900 מטרים מה שהופך אותן לאחד האגמים הגבוהים בעולם. אגם סוואן כמעט והפך לשואה אקולוגית (יבוש) אך ניצל ברגע האחרון עם נפילת ברית המועצות. אם מזג האוויר יאפשר, נוכל לטבול במימיו הקפואים יחד עם נופשים אחרים... לינה בסוואן.

יום 8ירוואן – תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיה חזרה לבירה ירוואן. עם ההגעה לסיור במרכז  של ירוואן, נבקר שוק הססגוני ורניסאז' Vernisage, נסייר בכיכר הרפובליקה, נמשיך רגלית דרך המדרחוב לעבר בניין האופרה המרשים ונעלה לתצפית מפארק הניצחון לאורך הקסקאד, משם נשקף נוף מרהיב של העיר. בהמשך נרד אל הכיכר המרכזית ההומה (אם יתמזל מזלנו נזכה לראות חבורות רחוב, שינגנו מוזיקה ארמנית חיה ותוססת ברחובות העיר. בערב נצא לחגוג את סיום הטיול בארוחת ערב חגיגית משולבת עם מופע מוזיקלי ארמני, ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  11/10/2019

  מחיר

  1,679 $

  מדריך

  הערות

  (סוכות)

 • תוספת ליחיד: $329

כלול / לא כלול

המחיר  כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2019).
* אשרת כניסה לארמניה (בעלי דרכון ישראלי).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: חצי פנסיון. 
* שני מופעי פולקלור
* אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל בארמניה.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות צהריים.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.