תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול ג'יפים בגאורגיה

ג'יפים בגאורגיה - מהקווקז הנמוך אל הקווקז הגבוה 8 ימים

גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה היפה ביותר בעולם, היא מדינה בעלת מגוון אין סופי של תרבויות ונופים הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך והפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.
למרות שהמסע עובר במקומות רחוקים ונידחים דרגת העבירות של הדרכים קלה עד בינונית כך שניסיון בנהיגת שטח / ג'יפים לא הכרחי.

היתרון של דרכים

 • הקווקז הגבוה הפראי
 • ארץ האגמים הגבוהים
 • עיר המערות וארדזיה
 • העיירה היהודית אחלציחה
 • מצ'חטה הבירה העתיקה
 • קניון טרוסו (הצבעים)
 • כנסיית השילוש הקדוש
 • מפלי גוולטי
 • חבל היין

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – טביליסי

נצא בטיסת לילה מת"א לטביליסי, עם הנחיתה העברה למלון בטביליסי. לינה בטביליסי (ללא ארוחת ערב).

יום 2הקווקז הנמוך: ארץ האגמים הגבוהים – מעבר צחרה צקארו - בקוריאני

בבוקר נקבל את הג'יפים, נבדוק שמן מים, נתארגן על הציוד נצא לדרך, כיוון מערב. מעט אחרי היציאה מטביליסי והכרך הסואן נתחיל להתוודע לגיאורגיה האמיתית. זו ארץ הררית ומחורצת הזרועה אזורי ספר, שבטים מתורבתים וכפרים מנותקים. נתחיל בטיפוס חד ותלול אל רכס הקווקז התחתון הגעשי על הנופים הפראיים, האגמים והנחלים השופעים הכלואים בתוך הרכס. הדרך חוצה כפרים חקלאיים קטנים, מושבות רועי צאן נודדים המשמרים באורח חייהם את דרך אבותיהם הקדומה. לקראת הצהריים נגיע אל אזור האגמים הגיאורגי, נחצה את האגמים צלקה (Tsalka/წალკა) וטבצקורי (Tabatzkuri) ולקראת סוף היום נחצה את מעבר ההרים הגבוה, צחרה צקארו(Tskhratzkaro) או "בקוריאני פאס" בגובה 2,454 מטר משם נרד לעיירה בקוריאני (Bakuriani/ბაკურიანი) – עם ההגעה לעיירה נוכל לחזות באותו הדר עתיק המפאר חלק גדול מכפריה ועריה של גיאורגיה – זכר לתקופה בה היוותה בקוריאני את אתר הסקי היוקרתי והפופולארי ביותר באימפריה הסובייטית. לינה בבקוריאני.

יום 3הקווקז הנמוך: עיר המערות ורדזיה – העיירה היהודית אחלציחה

יום שטח של יערות מרהיבים ושטחי מרעה, המכסים חלקים גדולים של הקווקז התחתון. נבקר בכפרים קטנים ופוריים לצד עיירות רפאים נטושות ובעיקר נפגוש אנשים שההיסטוריה המפוארת וההווה הקשה ברורים היטב בפניהם. לקראת צהריים נדרים על רמות יבחטי, רמה געשית המתנשאת לגבהים של כ- 2,000 מטרים. הכפריים תושבי המקום רובם ארמנים, חלקם צוענים שחצו את הגבול. נעצור לביקורים ונלמד על השפה ומנהגיהם המיוחדים. המשך מסענו בדרכים ההרריות יביאנו אל עיר המערות ורדזיה (Vardzia/ვარძია), אחד מהאתרים החשובים והיפים בגיאורגיה, עיר מערות שלמה החצובה בסלע. העיר נבנתה במאה ה- 12, עבור המלכה תמרה. זהו קומפלקס אדיר מרהיב ביופיו של אלפי חדרים הפרוסים על 13 קומות, כולל ציורי קיר ופרסקאות. נצא לסיור רגלי קסום בין החללים והמבוכים החצובים בסלע ונבין את עוצמתו של המקום. נסיעה לאורך פיתולי הקניון של נהר המתקווארי לעיירה העתיקה אחליציחה (Akhaltsikhe/ახალციხე), סיור קצר בעיר, נראה את המצודה אם יתאפשר ניכנס לבית הכנסת העתיק. לינה בבקוריאני.

יום 4מהקווקז הנמוך לגבוה – קהילת הכפרים של מיטרבי – מצ'חטה הבירה העתיקה - גודאורי

את הבוקר נפתח בשטח... נטפס לקו פרשת המים, נחצה מעבר הרים ונרד לקהילת הכפרים של מיטרבי, משם נרד לעיר המעיינות המפורסמת בורג'ומי, משם נסיעה מפוטלת לאורך הכפרים של נהר מט'קבארי עד הדרך המהירה המובילה מקוטאסי לטבליסי. נעצור לביקור בבירתה העתיקה של גיאורגיה מצ'חטה (მცხეთა/Mtskheta). נבקר בכנסייה בנק' תצפית יפהפייה, כנסיית ג'ווארי(Jvari Monastry/ჯვარი, ჯვრის მონასტერი) מתקופת ימי הביניים – כנסייה אליה הביאה, ע"פ המסורת הגיאורגית, הקדושה נינו את הצלב המקורי והציבה אותה על גבעה זו מול ארמון המלך. כנסייה זו משמשת גם כתצפית מרהיבה אל עבר העיר מצ'חטה היושבת על מפגש הנהרות מט'קבארי (Mt'kavri/მტკვარი) ואראגוי (Aragvi River). נערוך סיור בעיירה ובקתדראלת סווטיצחובלי (Svetitzkhoveli/სვეტიცხოვლის– העמוד החי) שנבנתה על שרידים עתיקים עוד מהמאה ה- 4 לספירה. בהמשך נפנה לכיוון צפון בדרך הצבאית הגיאורגית (Georgian Military Road/სამხედრო გზა), המחברת את טביליסי עם רוסיה, מהדרכים היפות ביותר באזור הקווקז! בדרכנו לעבר עיירת ההרים גודאורי (Gudauri). הדרך עושה דרכה לאורך אגם ז'ינבאלי (Zhinvali/ჟინვალი), אגם מלאכותי החבוי בהרים. נעצור לביקור במצודת אנאנורי (Ananuri/ანანური), הנמצאת על שפת האגם וחולשת על האזור. אם יתאפשר נעצור לטבילה מרעננת ושחיה במים הקרירים. בהמשך הדרך מטפסת גבוהה, עם תצפיות נוף עוצרות נשימה ממעל. את היום נסיים בעיירת ההרים גודאורי. לינה בגודאורי.

יום 5הקווקז הגבוה – קניון טרוסו – כפר המבריחים קזבגי – כנסית גרגטי – מפלי גוולטי

בבוקר נמשיך בנסיעה לטיול בין הכפרים של הקווקז הגבוה. נצא מגודאורי ונמשיך במגמת טיפוס. נבקר באנדרטת הידידות שהקימו הקומוניסטים לציון 200 שנות כיבוש רוסי בגיאורגיה. ללא ספק זוהי אחת מנקודות התצפית היפות ביותר בדרך הצבאית. נחצה את מעבר ההרים ג'בארי (Jvari Pass) משם נמשיך בנסיעה לעבר קניון טרוסו (Truso Valley), המכונה גם קניון הצבעים. דרך העפר העושה דרכה לאורך פלג מים, בתוק עמק מרהיב, חוצה כרי דשא, אגמים, ופלגי מים בשלל צבעים וגוונים. נשלב מסלול הליכה (לא קשה) אל תוך העמק והכפרים. אם תאפשר הדרך והזמן, נפגוש את "אנשי העמק" שבתקופת הקיץ עוד יוצאים לכפרי הקיץ ולעיירות שבסביבה ואילו בחורף הם סגורים ומסוגרים בעמק הגבוה ללא כל אפשרות ליציאה. בחלקו השני ל היום נצא לכפר קזבגי (Kazbegi/ყაზბეგი) הקרוב מאוד לגבול רוסיה. מיקומו האסטרטגי על אחת מהדרכים היחידות המחברות את גיאורגיה לרוסיה דרך הקווקז היווה עד לפני סגירת הגבול, כר פעולה נרחב ונוח למבריחי גבול. בעיירה עדיין ניתן למצוא בירה רוסית, קוויאר שחור ואפילו דלק (מהול) מעבר לגבול. ארוחת צהריים נאכל בביתה של אנה שתארח אותנו ברוחב לב, בשמחה, כמיטב המסורת הגיאורגית... מהכפר נטפס בין ההרים, אל כנסיית גרגטי - השילוש הקדוש (Gergety trinity church/ წმინდა სამება) ממנה נצפה לעבר הר קזבג (Kazbeg Mountain), מהגבוהים ביותר בגיאורגיה (5,036 מטר) ואחד מחמשת הפסגות של הרכס כולו. הנוף מסביב עוצר נשימה, פסגות הרים מושלגות, מדרונות הרים חשופים, מרבדי פרחים צבעוניים, טבע במלא הדרו. את היום נסיים במפלי גוואלטי היפים, הנמצאים בסמוך לגבול עם רוסיה. נחנה את הרכבים ונצא במסלול הליכה קצר עד המפל הגדול, גובהו כ 30 מטרים שמתנפץ בשאון מים אדיר לבריכה שמתחת... האמיצים מוזמים להיכנס... (המים קפואים...). בערב נחזור למלון בגודאורי, עייפים ומרוגשים. לינה בגודאורי.

יום 6הקווקז הגבוה הפראי – אל חבל חבסורטי – כפר ההרים שטילי

בבוקר ניפרד מגודאורי ונצא בנסיעה לעבר אחד החבלים הנידחים והיפים בגיאורגיה. נרד דרומה חזרה לעבר מאגר המים ז'ינוואלי ולאורכו נצא צפון מזרחה על בסיס נהר פשווי ארגווי בדרך עפר עוצרת נשימה, אחת המיוחדות והמרגשות בקווקז. הדרך עושה דרכה דרך כפרים ציוריים אל המובלעת הציורית חבסורתי, נחצה מעבר הרים גבוה (כ- 2,670 מטרים). חבל ארץ נידח החבוי בתוך הרי הקווקז הגבוהים על גבול צ'צניה הרוסית. חבל חבסורתי היה מבודד לאורך מאות בשנים, על עצמאות אוטונומית ומעולם לא הוכפף לשלטון המרכזי, ובכך שימר מסורות מקומיות לאורך זמן. החבסורים נחשבים ללוחמי על גאים ונאמנים ולעתים רבות נבחרו למשמר המלך. את בני החבל ניתן לזהות בלבושם הייחודי משובץ רקמה או בשירתם היפה. הרבה משירי העם הגיאורגים הפופולאריים מגיעים מחבסורטי. את היום נסיים בכפר ההרים הגבוה שטילי, שהוא הגדול בכפרי חבסורטי. בבית אירוח בשטילי.

יום 7הירידה מהקווקז הגבוה – טלאבי

בבוקר נבקר ב"סלעים של שתילי" – תצורות סלע מרהיבות. נצא לשוטט בכפר ולראות ולחוש את חיי המקומיים ולהרגיש את אווירת סוף העולם. בצהריים ניפרד מחבל טושטי, נעלה על הרכבים ונרד מהקווקז הגבוה (לא לפני שנחצה שוב את מעבר הרים). משם נעלה על הדרך המובילה לכיוון העיר טלאבי (Telavi) אשר במרכזו של חבל Gomboris – חבל היין של גיאורגיה. לינה בטלאבי.

יום 8טלאבי – במרחבי חבל היין – טבילסי – תל אביב

את הבוקר נתחיל בשוק הססגוני והצבעוני של העיירה טלאבי. בהמשך נצא במרחבי הגבעות של חבל היין. נעצור בכפרים, נראה את הכרמים, נעצור לביקור באחד היקבים הפזורים ונלמד את השיטות הגיאורגיות הייחודיות להפקת היין. בהמשך, ניפרד מהנופים של הקווקז ונצא בנסיעה מערבה לעבר הבירה טביליסי. עם ההגעה, וככל שיותיר לנו הזמן נצא לסיור בטביליסי הססגונית והתוססת, מרכז העיר העתיק הסמטאות המבנים המיוחדים ואווירת הרחוב מכניסת האורחים. בערב עוד לפני הטיסה נצא לארוחת סיום חגיגית ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה מטביליסי לארץ.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  28/03/2021

  מחיר

  1,589 $

  מדריך

  הערות

  פסח - מנחם בר

 • תאריך

  13/05/2021

  מחיר

  1,589 $

  מדריך

  הערות

  חן אליעז

 • תאריך

  09/06/2021

  מחיר

  1,589 $

  מדריך

  הערות

  אלי קולודנר

 • תאריך

  06/07/2021

  מחיר

  1,589 $

  מדריך

  הערות

  יואב חרמוני

 • תאריך

  03/08/2021

  מחיר

  1,589 $

  מדריך

  הערות

  אורי רעי

 • תאריך

  21/09/2021

  מחיר

  1,589 $

  מדריך

  הערות

  סוכות - מנחם בר

תוספת יחיד: $279

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לפברואר 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/מסעדות קטנות (למעט ארוחת ערב ביום הראשון).
* מים מינרלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג לנד קרוזר (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר ארוכי טווח (מעל 10 ק"מ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי.

z