תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול ג'יפים בגיאורגיה

טיול ג'יפים בגיאורגיה - הרי הקווקז - לשומרי מסורת - 8 ימים

גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה היפה ביותר בעולם, היא מדינה בעלת מגוון אין סופי של תרבויות ונופים הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 052-8711000 או יעל מיטל   054-4529202

היתרון של דרכים

  • פנסיון מלא
  • ארץ האגמים הגבוהים
  • ציוד מלא לג'יפים כולל מכשירי קשר
  • כולל חבל הסוונטי העליון - אושגולי
  • סיור פנורמי בטביליסי

מסלול הטיול

יום 1 יום ג': ת"א – טביליסי


נצא בטיסת לילה מת"א לטיביליסי, עם הנחיתה העברה למלון בטיביליסי. לינה בטיביליסי. 

יום 2 יום ד': הקווקז הנמוך: ארץ האגמים הגבוהים – מעבר צחרה צקארו - בקוריאני


בבוקר נחתום על הג'יפים, נבדוק שמן מים, נתארגן על הציוד נצא לדרך, כיוון מערב. מעט אחרי היציאה מטביליסי והכרך הסואן נתחיל להתוודע לגיאורגיה האמיתית. זו ארץ הררית ומחורצת הזרועה אזורי ספר, שבטים מתורבתים וכפרים מנותקים. נתחיל בטיפוס חד ותלול אל רכס הקווקז התחתון הגעשי על הנופים הפראיים, האגמים והנחלים השופעים הכלואים בתוך הרכס. הדרך חוצה כפרים חקלאיים קטנים, מושבות רועי צאן נודדים המשמרים באורח חייהם את דרך אבותיהם הקדומה. לקראת הצהריים נגיע אל אזור האגמים הגיאורגי, נחצה את האגמים צלקה (Tsalka/წალკა) וטבצקורי (Tabatzkuri) ולקראת סוף היום נחצה את מעבר ההרים הגבוה, צחרה צקארו(Tskhratzkaro)  או "בקוריאני פאס" בגובה 2454 מטר משם נרד ללון באזור בקוריאני (Bakuriani/ბაკურიანი)) – עם ההגעה לעיירה נוכל לחזות באותו הדר עתיק המפאר חלק גדול מכפריה ועריה של גיאורגיה – זכר לתקופה בה היוותה בקוריאני את אתר הסקי היוקרתי והפופולארי ביותר באימפריה הסובייטית. לינה בקוריאני.


יום 3 יום ה': הקווקז הנמוך: מעבר זקארי –  קוטאיסי


יום שטח ארוך וקשה לפנינו – העמק בין הקווקז הגבוה לקווקז הנמוך על שיפוליו המתונים הוא האזור הפורה ביותר בכל המדינה. נצא בנסיעה מערבה לכיוון הפרובינציה המוסלמית אג'רה (Ajara/აჭარა), שלאחר מלחמת האזרחים של שנות התשעים נפרדה מהרפובליקה הגיאורגית, משם נפנה לכיוון צפון אל מעבר ההרים זקארי (Zekari) בגובה של 2,120 מטר, לאחר חציית קו פרשת המים נמשיך בנסיעה צפונה דרך העיירה בגדטי (Bagdati) אחרי נעבור דרך אזורי גידול הגפנים נרד אל עמק נהר ה'אוני' המפריד בין שני הרכסים ונבלה את הלילה בעיר השנייה בגודלה בגיאורגיה קוטאיסי (Kutaisi/ქუთაისი). לינה קוטאיסי.
הערה: בתקופות (אפריל – יוני) יתכן כי מעבר ההרים של זקארי סגור, בהתאם ניסע בדרך חלופית.

יום 4 יום ו': הקווקז הגבוה: חבל סוונטי – מסטיה


היום מתחילה ההרפתקה האמיתית... נצא מקוטאיסי צפונה לאורך הים השחור בנסיעה לחבל סוונטי (Svaneti/სვანეთი). מובלעת כמעט אוטונומית בלב הרי הקווקז הגבוה. למעשה שנים ארוכות לא ניתן היה לטייל באזור בגלל קשיי הדרך ובגלל קשיים אחרים. נעלה צפונה במעלה ההרים דרך העיר זוגדידי (Zugdidi/ზუგდიდი), אל נהר האנגורי שער הכניסה המערבי לאזור. ככל שנעלה יותר גבוה כך תשתנה גם הצמחייה מנוף מיוער וסב-אלפיני לנוף אלפיני חשוף. המקומיים שנפגוש בדרכנו ביום זה הופכים אט אט מחקלאים עובדי אדמה לרועי צאן שרועים את עדריהם על המדרונות המושלגים של ההרים. לקראת שעות הערב נגיע ללינה בעיירה מסטיה (Mestia/მესტია) שתושביו מדברים בשפה היחודית לאזור (סבנורי) ומשמרים אפילו דת עצמאית המשלבת את האמונה הנוצרית (זרם הכנסייה היוונית אורתודוכסית) עם מוטיבים פגאניים. מהכפר נשקף נוף מרהיב של פסגתו המושלגת של הר טטנולדי Tetnuldi/თეთნულდი)) המתנשא לגובה של כ- 4,800 מטרים.. הכנות לשבת, תפילות וסעודת שבת. לינה מסטיה.


יום 5 יום שבת: מסטיה


בבוקר לאחר תפילת השבת וארוחת שבת נצא לסיור רגלי בכפר מסטיה, במרכז הכפר מתנוססים מספר מגדלי הגנה שהיו נפוצים במחוז ההיסטורי סוונטי. באחד מהם נצא לסיור. מגדלים אלה מתוארכים אחורה למאה ה-12, פנים המגדל השתמר עם עבודות העץ המקוריות שלו, ומתוארכים אף הם לאותה תקופה.
לינה במסטיה. 

יום 6 יום א': הקווקז הגבוה: חבל הסוונטי העליון – הכפר אושגולי


יום מיוחד בלב הרי הקוקז הגבוה, מהיפים בטיול כולו: את הבוקר נתחיל בסיור בכפר מסטיה, במרכז הכפר מתנוססים מספר מגדלי הגנה שהיו נפוצים במחוז ההיסטורי סוונטי. באחד מהם נצא לסיור. מגדלים אלה מתוארכים אחורה למאה ה-12, פנים המגדל השתמר עם עבודות העץ המקוריות שלו, ומתוארכים אף הם לאותה תקופה. לאחר נצא בנסיעה לכוון הר אושבה ומשם נצא במסלול ההליכה אל קרחות צ'לאטי (מסטיה) העובר בתוך יער, לאורך נהר סוער וגועש שיביא אותנו אל תחתית הקרחון. בצהריים נצא אל הכפר אושגולי הדרך קשה (חסומה לחלוטין בשלג בימי החורף) וברוב ימי הקיץ היא אפשרית רק לרכבי 4X4. נעבור דרך רמת אושבה ונהר מולכרה אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר המשקיפה על שלושת הפסגות היפות ביותר בגיאורגיה: אושבה (Ushba/უშბა) המתנשא לגובה של 4,690 מטרים, טטנולדי (Tetnuldi/თეთნულდი) המתנשא לגובה של 4,800 מטרים,   ואם יתמזל מזלנו גם של פסגת השחרה (Shkhara/შხარა), הפסגה הגבוהה ביותר בגיאורגיה המתנשאת לגובה של 5,068 מטר.  לקראת הצהריים המאוחרות נגיע לכפר אושגולי השוכן בגובה של 2200 מטר. אזור הכפר אושגולי (Ushguli/უშგული) (הכפר הגבוה ביותר באירופה) - הן כפר הקבע והן סביבתו  הוכרזו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. באזור יותר מ 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקז (רוסיה) במאה ה 12. הבידוד הגדול של תושבי הכפר הקטן הביאו ליצירת אורח חיים ייחודי, מכניס אורחים וססגוני במידה רבה. כל זאת מול הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהכפר. תנאי הלינה באושגולי בסיסיים ביותר – אך האירוח הלבבי מחפה על הכול...

יום 7 יום ב': הירידה מהקווקז הגבוה – קוטאיסי


בבוקר נפרד מגן העדן של סוונטי ונצא דרומה דרך העיר זוגדידי (Zugdidi/ზუგდიდი), אל נהר האנגורי שער הכניסה המערבי לאזור ככל שנעלה יותר גבוה לכיוון קוטאיסי (Kutaisi/ქუთაისი) כשבדרכנו נחצה מעבר הרים בגובה 2600 מטרים בדרך הררית ארוכה וקשה העוברת בינות יערות עד אין סופיים ונהרות שוצפים. דומה שאין איש מפר את שלוות היער. בערב נגיע לקוטאיסי, שם לאחר ארוחת הערב, אם לא נהיה עייפים, נצא לטיול ערב רגלי אל כנסיית בגראטי ((Bagrati Church/ბაგრატის ტაძარი, אתר שימור נוסף של יונסקו. לינה קוטאיסי.

יום 8  יום ג': קוטאיסי – טביליסי – ת"א


השכמה מוקדמת... היום נסיים את סיורנו בקווקז ונרד בדרך המלך אל טביליסי – הבירה המודרנית של גיאורגיה. עם ההגעה לעיר ההומה נחזיר את הג'יפים ונעלה על האוטובוס שייקח אותנו לסיור פנוראמי בעיר על שווקיה, כנסיותיה, הרובע היהודי וכמובן המדרחוב שוקק החיים. לקראת ערב העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

הערה חשובה: טיול הג'יפים בגיאורגיה הוא טיול מיוחד ושונה מטיול מאורגן רגיל, בטיול מסוג זה הצלחת הטיול תלויה בשילוב שלנו כקבוצה. התנאים לא תמיד אידיאליים, יש לקחת בחשבון כי רמת השירותים בכלל ורמת המלונות בפרט היא לא כמו המוכרת לנו באירופה ובארה"ב.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: $249

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאוקטובר 2017).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/ סנדביצ'ים בהכנה עצמית. 
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג ניסן פייטפינדר או דומה (ארבעה נוסעים בג'יפ)
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.