תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול ג'יפים בגאורגיה

ג'יפים בגאורגיה - הרי הקווקז כולל חבל קזבגי (8 ימים)

גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה היפה ביותר בעולם, היא מדינה בעלת מגוון אין סופי של תרבויות ונופים הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך והפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.

למרות שהמסע עובר במקומות רחוקים ונידחים דרגת העבירות של הדרכים קלה עד בינונית כך שניסיון בנהיגת שטח / ג'יפים לא הכרחי

היתרון של דרכים

  • הקווקז הגבוה
  • ארץ האגמים הגבוהים
  • מעבר צחרה צקארו
  • בקוריאני
  • עיר המערות וארדזיה
  • אחלציחה
  • העיר קוטאיסי

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – טביליסי

נצא בטיסת לילה מת"א לטביליסי, עם הנחיתה העברה למלון בטביליסי. לינה בטביליסי (ללא ארוחת ערב).

יום 2הקווקז הנמוך: ארץ האגמים הגבוהים – מעבר צחרה צקארו - בקוריאני

יום נסיעה ארוך... בבוקר נחתום על הג'יפים, נבדוק שמן מים, נתארגן על הציוד נצא לדרך, כיוון מערב. מעט אחרי היציאה מטביליסי והכרך הסואן נתחיל להתוודע לגיאורגיה האמיתית. זו ארץ הררית ומחורצת הזרועה אזורי ספר, שבטים מתורבתים וכפרים מנותקים. נתחיל בטיפוס חד ותלול אל רכס הקווקז התחתון הגעשי על הנופים הפראיים, האגמים והנחלים השופעים הכלואים בתוך הרכס. הדרך חוצה כפרים חקלאיים קטנים, מושבות רועי צאן נודדים המשמרים באורח חייהם את דרך אבותיהם הקדומה. לקראת הצהריים נגיע אל אזור האגמים הגיאורגי, נחצה את האגמים צלקה (Tsalka/წალკა) וטבצקורי (Tabatzkuri) ולקראת סוף היום נחצה את מעבר ההרים הגבוה, צחרה צקארו(Tskhratzkaro) או "בקוריאני פאס" בגובה 2,454 מטר משם נרד לעיירה בקוריאני (Bakuriani/ბაკურიანი) – עם ההגעה לעיירה נוכל לחזות באותו הדר עתיק המפאר חלק גדול מכפריה ועריה של גיאורגיה – זכר לתקופה בה היוותה בקוריאני את אתר הסקי היוקרתי והפופולארי ביותר באימפריה הסובייטית. לינה בבקוריאני.

יום 3הקווקז הנמוך: עיר המערות ורדזיה – אחלציחה

יום שטח של יערות מרהיבים ושטחי מרעה, המכסים חלקים גדולים של הקווקז התחתון. נבקר בכפרים קטנים ופוריים לצד עיירות רפאים נטושות ובעיקר נפגוש אנשים שההיסטוריה המפוארת וההווה הקשה ברורים היטב בפניהם. לקראת צהריים נדרים על רמות יבחטי, רמה געשית המתנשאת לגבהים של כ- 2,000 מטרים. הכפריים תושבי המקום רובם ארמנים, על השפה ומנהגיהם המיוחדים. בהמשך מסענו יביאנו אל העיירה אחלקלקי (Akhalkalaki/ახალქალაქი) ממנה נצא בנסיעה אל עיר המערות ורדזיה (Vardzia/ვარძია), אחד מהאתרים החשובים והיפים בגיאורגיה, עיר מערות שלמה החצובה בסלע. העיר נבנתה במאה ה- 12, עבור המלכה תמרה. זהו קומפלקס אדיר של אלפי חדרים הפרוסים על 13 קומות, כולל ציורי קיר ופרסקאות. לינה באחליציחה (Akhaltsikhe/ახალციხე).

יום 4הקווקז הנמוך: מעבר זקארי – קוטאיסי

יום שטח ארוך וקשה לפנינו – העמק בין הקווקז הגבוה לקווקז הנמוך על שיפוליו המתונים הוא האזור הפורה ביותר בכל המדינה. נצא בנסיעה מערבה לכיוון הפרובינציה המוסלמית אג'רה (Ajara/აჭარა), שלאחר מלחמת האזרחים של שנות התשעים נפרדה מהרפובליקה הגיאורגית, משם נפנה לכיוון צפון אל מעבר ההרים זקארי (Zekari) בגובה של 2,120 מטר, לאחר חציית קו פרשת המים נמשיך בנסיעה צפונה דרך העיירה בגדטי (Bagdati) אחרי נעבור דרך אזורי גידול הגפנים נרד אל עמק נהר ה'אוני' המפריד בין שני הרכסים ונבלה את הלילה בעיר השנייה בגודלה בגיאורגיה – קוטאיסי (Kutaisi/ქუთაისი). קוטאיסי.
הערה: יתכן כי מעבר ההרים של זקארי סגור (בעקבות גשם/ שלג), בהתאם ניסע בדרך חלופית.

יום 5קוטאיסי- מצחטה – גודאורי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בקוטאיסי (Kutaisi/ქუთაისი) העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה ובירתה הקדומה של הממלכה המערבית. עם ההגעה, נתחיל מביקור במנזר ואקדמיית גלאטי שנבנתה במאה ה 13 ע"י דוד הבנאי. המנזר נבנה כשער הכניסה אל העולם השמימי והינו אתר חשוב בזהות הלאומית הגיאורגית. במידה ויותיר לנו הזמן נבקר בכנסיית בגראטי ((Bagrati Church/ბაგრატის ტაძარი, אתר שימור נוסף של יונסקו...
נמשיך בנסיעה בדרך המהירה המובילה מקוטאסי לטיבליסי. נעצור לביקור בבירתה העתיקה של גיאורגיה מצחטה (მცხეთა/Mtskheta). נבקר בכנסייה בנק' תצפית יפהפייה, כנסיית ג'ווארי(Jvari Monastry/ჯვარი, ჯვრის მონასტერი) מתקופת ימי הביניים – כנסייה אליה הביאה, ע"פ המסורת הגיאורגית, הקדושה נינו את הצלב המקורי והציבה אותה על גבעה זו מול ארמון המלך. כנסייה זו משמשת גם כתצפית מרהיבה אל עבר העיר מצ'חטה היושבת על מפגש הנהרות מט'קבארי (Mt'kavri/მტკვარი) ואראגוי (Aragvi River). נערוך סיור בעיירה ובקתדראלת סווטיצחובלי (Svetitzkhoveli/სვეტიცხოვლის– העמוד החי) שנבנתה על שרידים עתיקים עוד מהמאה ה- 4 לספירה. בהמשך נפנה לכיוון צפון בדרך הצבאית הגיאורגית (Georgian Military Road/სამხედრო გზა), המחברת את טביליסי עם רוסיה, מהדרכים היפות ביותר באזור הקווקז! בדרכנו לעבר עיירת ההרים גודאורי (Gudauri), נצפה על מאגר המים החשוב ז'ינבאלי (Zhinvali/ჟინვალი) וכן במצודה החולשת על האזור בלב האגם – אנאנורי (Ananuri/ანანური). לינה בגודאורי.

יום 6הקווקז הגבוה – קזבגי – הכפרים סנו וג'וטה

בבוקר נמשיך בנסיעה לטיול בין הכפרים של הקווקז הגבוה; בשעות הבוקר נצא מגודאורי וניסע דרך מעבר ההרים ג'בארי (Jvari Pass) ונבקר באנדרטת הידידות שהקימו הקומוניסטים לציון 200 שנות כיבוש רוסי בגיאורגיה, בנקודת התצפית היפה ביותר בדרך הצבאית, משם נמשיך בנסיעה לעבר הכפר קזבגי (Kazbegi/ყაზბეგი) הקרוב מאוד לגבול רוסיה. מיקומו האסטרטגי על אחת מהדרכים היחידות המחברות את גיאורגיה לרוסיה דרך הקווקז היווה עד לפני סגירת הגבול, כר פעולה נרחב ונוח למבריחי גבול. בעיירה עדיין ניתן למצוא בירה רוסית, קוויאר שחור ואפילו דלק (מהול) מעבר לגבול. לאחר סיור בכפר נעלה על רכבי השטח ונטפס בדרכי עפר בין ההרים, אל כנסיית השילוש הקדוש (Gergety trinity church/ წმინდა სამება) ממנה נצפה לעבר הר קזבג (Kazbeg Mountain), מהגבוהים ביותר בגיאורגיה (5,036 מטר) ואחד מחמשת הפסגות של הרכס כולו. הנוף מסביב עוצר נשימה, פסגות הרים מושלגות, מדרונות הרים חשופים, מרבדי פרחים צבעוניים, טבע במלא הדרו. אחר הצהריים, אם הדרך תאפשר, נגיע אל תוך העמק הקרחוני המרהיב של סנו. בהמשך נתחיל לטפס לעבר כפר ההרים ג'וטה. בכפר נרד מהרכבים ונצא במסלול הליכה (כשעה+) משלב סיור בסמטאות הכפר ומשם נטפס לתצפית מרהיבה על רכס הקווקז. אחה"צ נשוב לגודאורי. לינה גודאורי.

יום 7קוטאיסי – טורוסו – טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נגיע אל קניון טרוסו (Truso Valley), עם ההגעה נצא למסלול הליכה (לא קשה) אל תוך העמק והכפרים, אם תאפשר הדרך והזמן, נפגוש את "אנשי העמק" שבתקופת הקיץ עוד יוצאים לכפרי הקיץ ולעיירות שבסביבה ואילו בחורף הם סגורים ומסוגרים בעמק הגבוה ללא כל אפשרות ליציאה. נרד בדרך המלך אל טביליסי – הבירה המודרנית של גיאורגיה. עם ההגעה נצא לטיול ראשוני בעיר כולל עליה ברכבל לתצפית מרהיבה על העיר מפארק אמטאטסמינדה לאחר נרד רגלית דרך מבצר נריקלה (Narikala/ნარიყალა), אל עבר הגנים הבוטניים של העיר . נהנה מארוחת סיום שמשלבת מופע פולקלור. לינה בטביליסי.

יום 8טביליסי - תל אביב

בבוקר נעלה על האוטובוס שייקח אותנו לסיור בטביליסי הבירה התוססת של גיאורגיה שהיושבת משני גדותיו של נהר המתקאברי (Mt'kavri/მტკვარი); נמשיך לעבר המסגד היחיד בטביליסי. במסגד מתפללים סונים ושיעים כאחד. נמשיך אל מתחם המרחצאות אבאנטובאני המפורסם. נגיע אל הרובע העתיק של העיר ונראה את בקתדרלת סיוני Sioni Cathedral/სიონის ღვთისმშობლის)) מהמאה ה-7 אשר שימשה עד לשנת 2004 כקתדראלה המרכזית של טביליסי. וכן ברובע היהודי ובבית הכנסת. לאחר נקנח את טיולנו בבילוי בשדרה המפורסמת של העיר, שדרות רוסטבלי. נסיים את ביקורנו בעיר בסיור רגלי במספר שווקים מרתקים בעיר – וכן ברובע היהודי ובבית הכנסת. לאחר נקנח את טיולנו בבילוי אחרון במדרחוב המפורסם והתוסס של העיר, שדרות רוסטבלי. לקראת ערב העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

תוספת יחיד: $279

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לפברואר 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/מסעדות קטנות (למעט ארוחת ערב ביום הראשון).
* מים מינרלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג לנד קרוזר (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר ארוכי טווח (מעל 10 ק"מ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי.

z