תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לגאורגיה

גיאורגיה והרי הקווקז – הטיול הקלאסי המקיף (8 ימים) טיביליסי, הקווקז הנמוך, הקווקז הגבוה (קזבק) טיול גיאוגרפי לדתיים ושומרי שבת

גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל  0544529202

היתרון של דרכים

  • סיור בחבל היין
  • רכבי שטח בקווקז הגבוה
  • עיר המערות ורדזיה
  • סיור עיר בטביליסי
  • שמורת הטבע בורג'ומי

מסלול הטיול


יום 1 יום ה': ת"א – טביליסי

נצא בטיסת לילה מת"א לטיביליסי, עם הנחיתה העברה למלון בטיביליסי. לינה בטיביליסי. 
הערה: יתכן והיציאה תהיה בלילה שבין היום הראשון לשני, במידה ויחול שינוי זה – הטיסה חזרה תהיה בבוקר היום שאחרי סיום הטיול  

 
יום 2 יום ו': טביליסי – חבל היין

היום נצא לביקור באזור קאחטי – היא "ארץ היין" של גיאורגיה ונתחקה מקרוב אחר אורחות החיים של הכפריים והחקלאיים במדינה. בשעות הצהרים נחזור לטביליסי ונצא לסיור מודרך ראשוני בעיר הבירה המודרנית – ככל שהזמן יתיר לנו עד זמן התארגנות לשבת. בערב לאחר התפילות, ארוחת ליל שבת. לינה בטביליסי.

יום 3 שבת: טביליסי (סיור רגלי)

לאחר תפילת הבוקר של יום השבת וסעודת שבת, נערוך היכרות רגלית עם בירת גיאורגיה טביליסי ונטייל בסמטאותיה; נרחיב את ביקורנו ברובע היהודי הממוקם בתוך הרובע העתיק של העיר. נסייר רגלית בשדרות רוסטוולי המפוארים – רחובה המרכזי של העיר ונראה את המסגד היחידי ששרד בגיאורגיה. נראה את קתדראלת סיוני Sioni מהמאה ה-7 אשר נבנתה כהעתק מושלם לכנסיית "דורמציון" בירושלים ושימשה עד לשנת 2004 כקתדראלה המרכזית של טביליסי. במידת האפשר נבקר גם בשוק המרכזי של העיר. לינה בטביליסי.

יום 4 יום א': טביליסי – גורי – בקוריאני (הקוקז הנמוך)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר העיר גורי (Gori), עיר הולדתו של סטלין אשר עלתה לכותרות בקיץ 2008 בעת המלחמה עם רוסיה. נבקר בקומפלקס האדיר שנבנה סביב בית הולדתו של הרודן ובמוזיאון "שמש העמים" המנציח את פועלו ארוך השנים של המנהיג השנוי במחלוקת. לאחר הביקור נמשיך אל עיר המערות אופליסציחה (Uplistsikhe), קומפלקס ענק החצוב בסלע ובו מקדשים, רחובות, יקבים ומנהרות כולם בתוככי הסלע. העיר העתיקה שנבנתה כבר במאה ה-6 לפנה"ס ידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי המפורסמת. לאחר הביקור בעיר נגיע אל עיירת הסקי בקוריאני Bakuriani)), הממוקמת על רכס ההרים של הקווקז הנמוך. לינה בקוריאני.

          
יום 5 יום ב': בקוראייני – וארדזיה עיר המערות

את היום נפתח מוקדם בנסיעה דרומה לעבר מצודת חרטוויסי (Khertvisi Castle) מצודה שנבנתה במאה ה 10 לספירה. משם נמשיך אל וארדזיה (Vardzia), קומפלקס מרשים החצוב כולו בסלע מתקופת המלכה תמרה – מהמאה ה-12 לספירה. זהו ללא ספק, אחד מהאתרים המרתקים ביותר בגיאורגיה! מעל ל 3000 חדרים החצובים בסלע! באחד מהחדרים אשר שימש ככנסייה, נוכל לראות פרסקו (ציור קיר) נהדר של המלכה תמרה ואביה – הכל בצבעים שנשתמרו בצורה מדהימה כ- 800 שנה. לאחר הביקור המרתק נחזור אל ברג'ומי כשבדרך אנו עוצרים לביקור קצר בעיירה אחלציחה (Akhaltzikhe), בה חיה עד לא מזמן קהילה יהודית, ובמידת האפשר נבקר בבית הכנסת. נשוב ללינה וארוחת ערב בבקוריאני. 

יום 6 יום ג': בקוראייני – שמורת בורג'ומי – קוטאיסי

נצא לאחר ארוחת הבוקר ונטייל באזור הקווקז הנמוך בעיירת המעיינות בורג'ומי (Borjomi) המפורסמת במעיינות החמים שבה משם נמשיך בנסיעה אל העיר ששימשה בתחילת ימי תור הזהב של גיאורגיה כבירתה של הממלכה, קוטאיסי (Kutaisi). עם ההגעה לעיר נצא לביקור באקדמיית גלאטי(Gelati) ובקומפלקס המגורים בן שמונת מאות השנים. משם נמשיך לכנסיית בגרטי (Bagrati) ולבית הכנסת המקומי. לינה באורחן מקומי, ארוחת ערב עם שלל המיטב של המטבח הגיאורגי. לינה בקוטאיסי.


יום 7 יום ד': קוטאיסי – מצ'חטה – "הדרך הצבאית" – גודאורי – (הקווקז הגבוה)

נצא בנסיעה לעבר בירתה העתיקה של גיאורגיה – מצחטה (Mtzkheta). נבקר בכנסיית ג'בארי (Jvari) מתקופת ימי הביניים – כנסייה אליה הביאה הקדושה נינו את הצלב המקורי. תצפית מרהיבה אל עבר העיר מצ'חטה היושבת על מפגש הנהרות מט'קבארי ואראגוי. נערוך סיור בעיירה ובקתדראלת סווטיצחובלי (Svetitskhoveli – העמוד החי) שנבנתה על שרידים עתיקים עוד מהמאה ה-4. נמשיך לכיוון צפון בדרך הצבאית הגיאורגית (Military Road) – מהדרכים היפות ביותר באזור הקווקז! בדרכנו לעבר גודאורי נצפה על מאגר המים החשוב זינבאני (Zhinvani) וכן במצודת אנאנורי (Ananuri) החולשת על האזור. לינה וארוחת ערב בגודאורי (Gudauri). 

יום 8 יום ה': גודאורי – קזבגי –  טביליסי (הקוקז הגבוה – טיול ג'יפים).

ביום זה נמשיך את הטיפוס לקווקז הגבוה ולכיוון הגבול עם רוסיה. נצא בשעות הבוקר המוקדמות מגודאורי וניסע ב"דרך המלך", דרך מעבר ההרים ג'בארי (Jvari Pass) לעבר כפר המבריחים קזבגי (Kazbegi); הנמצא בצילו של אחד ההרים הגבוהים ביותר בקוקז, הר הקזבג המגיע שפסגתו גבוה מ 5,000 מטרים. בכפר נעלה על הג'יפים ומשם נצא בדרך ההררית המטפסת אל ההר לגובה של 2,170 מטר, נבקר בכנסיית השילוש הקדוש. בהתאם לזמן נצא לביקור בעמק הטרוסו כולל למסלול הליכה קצר לראות את מרבדי הפרחים האינסופיים, אחר הצהריים נרד בדרכים עקלקלות בדרך הצבאית אל טיבליסי – הבירה המודרנית של גיאורגיה, העברה אל שדה התעופה ומשם בטיסת לילה חזרה לת"א. 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: $249

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2020).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה - שלוש ארוחות ביום, ארוחות הצהריים פיקניק או כריכים בהכנה עצמית (ללא ארוחת ערב ביום הראשון).  
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
*הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.