תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לגאורגיה

טיול מאורגן לגאורגיה - מסלול קלאסי - 8 ימים

גאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.

היתרון של דרכים

  • 2 ערבי פולקלור
  • רכבי שטח בקווקז הגבוה
  • עיר המערות ורדזיה
  • סיור עיר בטביליסי
  • שמורת הטבע בורג'ומי

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – טביליסי

נצא בטיסת לילה מת"א לטיביליסי, עם הנחיתה העברה למלון בטיביליסי. לינה בטיביליסי.
הערה: יתכן והיציאה תהיה בלילה שבין היום הראשון לשני, במידה ויחול שינוי זה – הטיסה חזרה תהיה בבוקר היום שאחרי סיום הטיול  

יום 2טביליסי – חבל היין

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה לכיוון העיר טלאבי (Telavi) אשר במרכזו של חבל גובוריס (Gomboris) – חבל היין של גיאורגיה, לא נוותר על ביקור באחד הכרמים והיקבים הפזורים לרוב ב"מולדת היין". המשך סיורנו יביאנו אל זירנארי (Signagi) עיירה קולוניאלית יפהפייה ש 23 מגדלים מקיפים אותה, אשר בעבר שימשה כשער של אירופה לדרך המשי. לקראת ערב נחזור לטיביליסי ללינה.


יום 3 טביליסי – גורי – בקוריאני

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר העיר גורי (Gori), עיר הולדתו של סטלין אשר עלתה לכותרות בקיץ 2008 בעת המלחמה עם רוסיה. נבקר בקומפלקס האדיר שנבנה סביב בית הולדתו של הרודן ובמוזיאון "שמש העמים" המנציח את פועלו ארוך השנים של המנהיג השנוי במחלוקת. לאחר הביקור נמשיך אל עיר המערות אופליסציחה (Uplistsikhe), קומפלקס ענק החצוב בסלע ובו מקדשים, רחובות, יקבים ומנהרות כולם בתוככי הסלע. העיר העתיקה שנבנתה כבר במאה ה-6 לפנה"ס ידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי המפורסמת. לאחר הביקור בעיר נגיע אל עיירת הסקי בקוריאני Bakuriani)), הממוקמת על רכס ההרים של הקווקז הנמוך. לינה בקוריאני.

יום 4בקוריאני – וארדזיה עיר המערות

את היום נפתח מוקדם בנסיעה דרומה לעבר מצודת חרטוויסי (Khertvisi Castle) מצודה שנבנתה במאה ה 10 לספירה. משם נמשיך אל וארדזיה (Vardzia), קומפלקס מרשים החצוב כולו בסלע מתקופת המלכה תמרה – מהמאה ה-12 לספירה. זהו ללא ספק, אחד מהאתרים המרתקים ביותר בגיאורגיה! מעל ל 3000 חדרים החצובים בסלע! באחד מהחדרים אשר שימש ככנסייה, נוכל לראות פרסקו (ציור קיר) נהדר של המלכה תמרה ואביה – הכל בצבעים שנשתמרו בצורה מדהימה כ- 800 שנה. נמשיך לביקור קצר בעיירה אחלציחה (Akhaltzikhe), בה חיה עד לא מזמן קהילה יהודית, ובמידת האפשר נבקר בבית הכנסת. נשוב ללינה וארוחת ערב בבקוריאני. לינה בקוריאני.

יום 5בקוריאני – בורג'ומי – קוטאיסי

נצא לאחר ארוחת הבוקר ונטייל באזור הקווקז הנמוך בעיירת המעיינות בורג'ומי (Borjomi) המפורסמת במעיינות החמים שבה משם נמשיך בנסיעה אל העיר ששימשה בתחילת ימי תור הזהב של גיאורגיה כבירתה של הממלכה, קוטאיסי (Kutaisi). עם ההגעה לעיר נצא לביקור באקדמיית גלאטי(Gelati)  ובקומפלקס המגורים בן שמונת מאות השנים. משם נמשיך לכנסיית בגרטי (Bagrati) ולבית הכנסת המקומי. לינה בקוטאסי. בערב מופע פולקלור גרוזיני.

יום 6אל הקווקז הגבוה

בבוקר התארגנות קלה ונצא לדרך, נתחיל בביקור בבירתה העתיקה של גיאורגיה – מצחטה (მცხეთა/Mtskheta). נבקר בכנסייה בנק' תצפית יפהפייה, כנסיית ג'ווארי (Jvari Monastry/ჯვარი, ჯვრის მონასტერი)מתקופת ימי הביניים – כנסייה אליה הביאה, ע"פ המסורת הגיאורגית, הקדושה נינו את הצלב המקורי והציבה אותה על גבעה זו מול ארמון המלך. כנסייה זו משמשת גם כתצפית מרהיבה אל עבר העיר מצ'חטה היושבת על מפגש הנהרות מט'קבארי (Mt'kavri/მტკვარი) ואראגוי (Aragvi River). נערוך סיור בעיירה ובקתדראלת סווטיצחובלי (Svetitzkhoveli/სვეტიცხოვლის– העמוד החי) שנבנתה על שרידים עתיקים עוד מהמאה ה- 4 לספירה. נמשיך לכיוון צפון בדרך הצבאית הגיאורגית (Georgian Military Road/სამხედრო გზა), המחברת את טביליסי עם רוסיה, מהדרכים היפות ביותר באזור הקווקז! בדרכנו לעבר עיירת ההרים גודאורי (Gudauri), נצפה על מאגר המים החשוב ז'ינבאלי (Zhinvali/ჟინვალი) וכן במצודה החולשת על האזור בלב האגם – אנאנורי (Ananuri/ანანური). לינה בגודאורי.

יום 7הקווקז הגבוה -  קזבגי – קניון הטרוסו (יום טיול ברכבי שטח)

ביום זה נמשיך את הטיפוס לקווקז הגבוה ולכיוון הגבול עם רוסיה. נצא בשעות הבוקר מגודאורי וניסע ב"דרך המלך", דרך מעבר ההרים ג'בארי (Jvari Pass) לעבר כפר המבריחים קזבגי (Kazbegi), הנמצא בצילו של אחד ההרים הגבוהים ביותר בקוקז, הר הקזבג המגיע שפסגתו גבוה מ 5,000 מטרים. בכפר נעלה על ג'יפים מקומיים, נבקר בכנסיית השילוש הקדוש (The Holy Trinity Church) ממנה נצפה לעבר הר קזבק, ומשם נצא בדרך ההררית המטפסת אל ההר לגובה של 2,170 מטר. לאחר מכן נמשיך לכפרי ההרים, קובי וציוני, נפגוש את האיכרים המקומיים תושבי ההרים רועים את הבקר ומעבדים את אדמותיהם כמו לפני מאות בשנים. נגיע לעמק הטרוסו ונצא למסלול הליכה קצר לראות את מרבדי הפרחים האינסופיים. אחה"צ נצא בנסיעה לטיביליסי. לינה בטיביליסי כולל ארוחת ערב משולבת במופע פולקלור לסיום.

יום 8טביליסי

בבוקר נצא לסיור בעיר היושבת משני גדותיו של נהר המתקאברי (Mt'kavri/მტკვარი); עיר הבירה טביליסי, נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונכיר את מבצר נריקלה (Narikala/ნარიყალა). נמשיך ונראה את המסגד היחידי ששרד בגיאורגיה והמעוניינים במסאג' מענג יוכלו להישאר לטיפול במרחצאות הגופרית של העיר... נגיע אל הרובע העתיק של העיר ונבקר בקתדרלת סיוניSioni Cathedral/სიონის ღვთისმშობლის)) מהמאה ה-7 אשר נבנתה כהעתק מושלם לכנסיית "דורמציון" בירושלים ושימשה עד לשנת 2004 כקתדראלה המרכזית של טביליסי. נסיים את ביקורנו בעיר בסיור רגלי במספר שווקים מרתקים בעיר – וכן ברובע היהודי ובבית הכנסת. לאחר נקנח את טיולנו בבילוי אחרון במדרחוב המפורסם והתוסס של העיר, שדרות רוסטבלי. בהתאם לשעת ההמראה – העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.


* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.
 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת יחיד: $269
  • תוספת יולי, אוגוסט וחגים: $79

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לפברואר 2019).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב – לא כולל ארוחת ערב ביום הראשון).
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
*הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.