אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

ג'יפים בהרי הקווקז הרוסי | 8 ימים

ג'יפים בהרי הקווקז הרוסי -קרצ'בו צ'רקסיה, קברדינו בלקריה וצפון אוסטיה- 8 ימים

רכס הרי הקווקז מתנשא לאורך 1,200 קילומטרים בין הים הכספי במזרח לים השחור במערב, ומהווה את קו הגבול הדרומי בין אירופה לאסיה. כבר בתקופת הברונזה נחשב הרכס לנקודת מפגש בין מרכז אסיה, מזרח אירופה, המזרח התיכון והעולם הערבי. התוצאה ססגונית, מרתקת ומפחידה.
לכל אורכו מפוצל הרכס ומסוכסך אתנית, דתית ופוליטית. גיאורגיה וארמניה הן נוצריות כמו גם אוסטיה הצפונית; קרצ'אי צ'רקסיה, קברדינו בלקריה, צ'צ'ניה, אינגושיה ודגסטאן מוסלמיות. מלחמות ומאבקי כוח בעלי שורשים עמוקים והבחישה האלימה באזור של סטאלין, יליד גיאורגיה, יצרו בליל אתני והביאו למצב שבו כולם נגד כולם, וכולם יחד נגד הרוסים. מאז התמוטטות ברית המועצות נכנס האזור כולו למערבולת אלימה, שמתפרצת כל פעם בחלק אחר של הרכס.
מסע ג'יפים בקווקז הרוסי בין הרפובליקות של קרצ'בו צ'רקסיה, קברדינו בלקריה וצפון אוסטיה. הוא מסע המשלב נופים מרהיבים של פסגות הרים מושלגים, קרחוני עד, אחו אלפיני פורח, נהרות סוערים, אגמים, מעינות גיאותרמיים, ערים עתיקות, כפרי מצודות, אנשים מרתקים, שווקים צבעוניים ותוססים בשילוב של מטבח מקומי טעים.

היתרון של דרכים

 • מינראלנייה וודי
 • קיסלוודסק
 • רפובליקת קרצ'בו צ'רקסיה
 • עמק נארזאן
 • מעיינות ג'ילי סו

מסלול הטיול

יום 1ת"א – מיניראלניה וודי - קיסלוודסק

נצא בטיסת בוקר מת"א למינראלניה וודי (רוסיה). עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים. נפגוש את אנשי הקשר המקומיים שלנו ונצא (העברה) לעיירה השכנה קיסלווודסק (Kislovodsk). עיירה הממוקמת לרגלי הקווקז הרוסי. בעברה הייתה פנינת עיירות הספא בקווקז. העיירה מוקפת גבעות אבן גיר, מערת נטיפים ובוסתני פרי. השם קיסלובודסק נובע ממי הנביעה בעלי טעם חמצמץ ומוכרים בעולם תחת השם Narazan. עם ההגעה התארגנות במלון ונערוך סיור בעיירה. ארוחת ערב ולינה בקיסלובודסק.

יום 2 קרצ'בו צ'רקסיה - רמת ברממיט הגבוה – עמק נארזאנוב

הבוקר נקבל הג'יפים, נתארגן על הציוד ונצא לדרך... לעבר רפובליקת קרצ'בו צ'רקסיה. נתחיל בטיפוס בדרך מאובקת ומפותלת עם תצפיות נוף עוצרות נשימה אל רמת ברממיט (Gora Bol'shoy Bermamyt). אחד המקומות היפים בקווקז... המישור ממוקם הגובה של מעל 2,500 מטרים על המדרונות הצפוניים של הקווקז. לאורך הדרך מדרונות סלע גיר אסימטריים מחורצים. לאחר שננשום אוויר פסגות נמשיך בנסיעה בשביל הרים היורד לעבר עמק נארזאן שהוא חלק מעמק ח'אסוט האדיר. בעמק זורם אחד מיובליו של נהר חסאוטה ובו כ 17 נביעות של מים מינרלים. האדמה בעמק צבעונית מאופיינת בשלל בצבעי חלודה אדומים, כתומים, חומים שמעידים על כמות הברזל במים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 3ג'ילו סו – מפלי סולטן


לאחר ארוחת הבוקר נצא במעלה הנהר, לעבר ג'ילו סו. האזור קניוני מרהיב ביופיו מוקף נוף מרשים של סלעים בצורת חרוט, דמויי ארמונות שנוצרו מההתפרצות הגעשית אחרונה של הר אלברוס (הפסגה הגבוהה ביותר באירופה - 5,642 מטרים). מהמצוקים נופלים שלושה מפלי מים עצומים, ביניהם מפל סולטן המפורסם הגדול והעצמתי ביותר. עם ההגעה נצא לסיור רגלי באזור בין המפלים הקסומים ובריכות המים הטבעיות. המעוניינים ירחצו במעיינות החמים של ה"מים הכסופים" המכונים בידי המקומיים "מי החיים". לינה באזור.

 
יום 4 הרפובליקה קברדינו-בלקריה – המפלים המלכותיים – אגמי שדחוריי


אחד הימים היפים והמופלאים בטיול. נצא לעבר מחוז זולסקי שנמצא במערב הקברדינו בלקריה אל "המפלים המלכותיים..." אך זהו אחד מתוך שמותיו הרבים של המפל המרהיב היפה ("כתר של צאר", מפלי "שבעים המטוסים" ו"מפלי אווטר"). סילון מים אדיר הנופל מגובה של כ 60 מטרים ויורד בשאון מחריש לתוך הנהר הגועש מתחת. ללא ספק הם המפלים היפים והציוריים בקווקז. נמשיך אל המרחבים האלפיניים של הקווקז הרוסי לעבר אגמי שדחוריי. שרשרת אגמים אלפינים שנוצרו מקריסה של שכבה קרס טית. האגדה מספרת שהאגמים נוצרו לאחר ששלושה אחים רועי צאן שנבלעו באדמה בקריסה יחד עם עדריהם... בהמשך היום נטייל בנופי הקווקז הצפוני ונהנה ממראות מרהיבים של פסגות מושלגות, נחלים זורמים, כפרים ציוריים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. לינה באזור.

יום 5אל הפסגות הגבוהות של הקווקז – קרחון בזנגי


לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרך הרים מטריפה אל עבר הפסגות הגבוהות של הקווקז. הגוש המרכזי של הרכס מהוה גבול טבעי בין הקווקז צפוני (רוסיה) לדרומי (גיאורגיה) ובו 4 הפסגות הגבוהות מ 5,000 מטרים, כאן זה ה"גג" של אירופה. בין הפסגות המטריפות, שחרה (5,201 מ'), דז'אנגו טו (5,049 מ') וקושטאן טאו (4,970 מ'). נמשיך בטיפוס בדרך הררית מפותלת המטפסת לעבר מחנה בזנגי. ממנו נצא לתצפית על קרחון בזנגי, "קרחון קיר הקרח" המפורסם. גוש קרח מצוקי (מאות מטרים של גובה) בגובה של מעל ל 4,000 מטרים, ממנו נשלחים נהרות קרח (לשונות) היורדים אל העמקים המחורצים, ביניהם ערוץ צ'רק שאורכו כ 100 קילומטרים. לינה באזור.

יום 6 צפון אוסטיה - עמק קרמדון – הכפר קובן


היום נטייל מזרחה לעבר אוסטיה הצפונית. נצא אל עבר עמק קרמדון בו זורם נהר גנלדון הניזון מקרחון קולקה. העמק ממוקם בגובה של 1,200 מטרים מעל פני הים. בהמשך נגיע לכפר הקטן קובאן. אחד הכפרים העתיקים בקווקז, בכפר נמצאו שרידי התיישבות אלנית עתיקה מהמאה ה 13 לפני הספירה (תקופת הברונזה). הממצאים העתיקים מוצגים במוזיאונים המפורסמים ביותר בעולם, כולל הרמיטאז' והמוזיאון הצרפתי לארכיאולוגיה לאומית. עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות. הכפר המיוחד בנוי מאבן מקומית כולל מגדלי אבן גבוהים הנותנים לו מראה מסתורי. לאחר נצא לרחצה באחד מהמעיינות החמים הפזורים באזור. לינה קובן.

 
יום 7חזרה לקברדינו-בלקריה – פיטיגורסק – מעיינות חמים


היום נעזוב את האזורים הפראיים של הרי הקווקז הצפוני ונתחיל במסענו חזרה אל רפובליקת "קברדינו-בלקריה". נצא בדרך הראשית העוברת בין הים הכספי לים השחור מצפון לקווקז. הדרך חוצה שדות חקלאים, בשטח, טרקטורים מיושנים ועגלות חמורים. בצהריים נגיע לעיר פיטיגורסק  Pyatigorskברז'נייב נהג לנפוש במעיינות המרפא שבמקום. שם נחזיר את הג'יפים. לאחר התמקמות במלון נצא לחגיגה באחד מהמעיינות החמים באזור. ארוחת ערב לסיום הטיול. לינה פיאטיגורסק.

יום 8השוק בפיטיגורסק –  מינראלניה וודי – תל אביב


בבוקר נצא לסיור בשווקים התוססים של העיר. 
בהתאם לשעת ההמראה – העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

הערה חשובה: טיול הג'יפים בקווקז הוא טיול מיוחד ושונה מטיול מאורגן רגיל, בטיול מסוג זה הצלחת הטיול תלויה בשילוב שלנו כקבוצה. התנאים לא תמיד אידיאליים, יש לקחת בחשבון כי רמת השירותים בכלל ורמת המלונות בפרט היא לא כמו המוכרת לנו באירופה ובארה"ב.
* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  08/08/2018

  מחיר

  1,589$

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  29/08/2018

  מחיר

  1,589$

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  23/09/2018

  מחיר

  1,589$

  מדריך

  הערות

 • תוספת ליחיד:279 $ 

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן למאי 2018).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב – לא כולל ארוחת ערב ביום הראשון).
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.