אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

הקווקז הרוסי | הטיול המקיף 8 ימים

הקווקז הרוסי – הטיול המקיף- קברדינו בלקריה, צפון אוסטיה, אינגושטיה וצ'צניה - 8 ימים

רכס הרי הקווקז מתנשא לאורך 1,200 קילומטרים בין הים הכספי במזרח לים השחור במערב, ומהווה את קו הגבול הדרומי בין אירופה לאסיה. כבר בתקופת הברונזה נחשב הרכס לנקודת מפגש בין מרכז אסיה, מזרח אירופה, המזרח התיכון והעולם הערבי. התוצאה ססגונית, מרתקת ומפחידה.
לכל אורכו מפוצל הרכס ומסוכסך אתנית, דתית ופוליטית. גיאורגיה וארמניה הן נוצריות כמו גם צפון אוסטיה; קרצ'אי צ'רקסיה, קברדינו בלקריה, צ'צ'ניה, אינגושיה ודגסטאן מוסלמיות. מלחמות ומאבקי כוח בעלי שורשים עמוקים והבחישה האלימה באזור של סטאלין, יליד גיאורגיה, יצרו בליל אתני והביאו למצב שבו כולם נגד כולם, וכולם יחד נגד הרוסים. מאז התמוטטות ברית המועצות נכנס האזור כולו למערבולת אלימה, שמתפרצת כל פעם בחלק אחר של הרכס.
מסע בקווקז הרוסי בין הרפובליקות של קברדינו בלקריה, צפון אוסטיה, אינגושטיה וצ'צניה. הוא מסע המשלב נופים מרהיבים של פסגות הרים מושלגים, קרחוני עד, אחו אלפיני פורח, נהרות סוערים, אגמים, מעינות גיאוטרמים, ערים עתיקות, כפרי מצודות, אנשים מרתקים, שווקים צבעוניים ותוססים בשילוב של מטבח מקומי טעים.

היתרון של דרכים

 • מינראלניה וודי
 • השוק בפיטיגורסק
 • רחצה במעיינות חמים
 • רפובליקת  "קברדינו-בלקריה"
 • הקווקז הגבוה

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – מינראלניה וודי (רוסיה)


נצא בטיסת בוקר מת"א למינראלניה וודי (רוסיה). עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים ונצא לסיור בעיירות הספא ההיסטוריות הרוסיות של מינרלניה וודי, קיסלובודסק ופיטיגורסק. העיירות שוכנות בעמק רחב שבו נובעים 1,200 מעיינות של מים מינראליים מוגזים, סודה. האתרים העתיקים הוקמו כחלופה לאתרים באירופה. קצינים פצועים התאוששו כאן, וקרם דה לה קרם של האריסטוקרטיה הרוסית נהרו לבריכות הטרמו מינראליות והטיילות התוססות של עיירות הספא. גם כיום זה אחד האזורים הייחודיים והמבוקשים ברוסיה. לינה פיטיגורסק.


יום 2: רפובליקת "קברדינו-בלקריה" – אל הקווקז הגבוה - עמק בקסן – רכבל אל הר אלברוס


בבוקר נטפס אל הקווקז הגבוה, נסיעת הרים מרהיבה המובילה לטרנאוז Tyrnyauz 
עיר מכרות בלב עמק בקסן Baksan. העיר הממוקמת במקום מרהיב מוקפת משני צידיה במדרונות תלולים ובפסגות משוננות. במרכזה מערכת שיכונים קומוניסטית ישנה. מאז סגירת המכרה, רוב תושבי העיר מובטלים, כולם חסרי תקווה. עמק בקסן הוא הדרך הראשית אל ההר. בתקופה הקומוניסטית היה האזור אחד מאתרי הנופש המבוקשים ביותר בברית המועצות. תיירים, מטפסים וגולשים מכל הגוש הקומוניסטי הגיעו למקום בקיץ ובחורף. העמק צר ומצוקים תלולים יורדים מדי פעם היישר לתוך המים, מחייבים את הכביש לחצות את הנהר מצד לצד. נמשיך בנסיעה לכיוון עיירת ההרים טרסקול Terskol, עיירת נופש סובייטית, הממוקמת בקצה הדרך, בגובה של 1,600 מטרים השוכבת בצל הפסגה הגבוהה ביותר באירופה: הר אלברוס האדיר. זהו שער הכניסה לליבו של הקווקז ולהר הגבוה באירופה המתנשא לגובה של5,642  מטרים. עם ההגעה נצא לסיור באזור המשלב הליכות רגליות קלות וטיפוס ברכבל אל מחנה הבסיס בגובה 3,800 מטרים ממנו תצפית מרהיבה על כל האזור. לינה טרסקול.

יום 3: נאלצ'יק – רפובליקת "צפון אוסטיה" – ולאדיקווקז


בבוקר נשלים את הסיורים באזור הר אלברוס האדיר ולאחר נרד מהקווקז לעיר נאלצ'יק Nalcik, בירת "קברדינו-בלקריה", רפובליקה אוטונומית בקווקז הרוסי מיושבת בעיקר על ידי צאצאי הצ'רקסים העתיקים. עם ההגעה נצא לסיור רגלי בעיר. המסגד המרכזי, כיכר הידידות, שדרות וכיכר לנין, פארק התרבות והנופש, הפרלמנט, גרין מרקט, המוזיאון הלאומי ועוד... בהמשך נחצה לכוון העיר ולאדיקווקז, הייתה הנקודה הראשונה שנשלטה ע"י רוסיה בקווקז הצפוני והיא בירת צפון אוסטיה, רפובליקה אוטונומית, שלתושביה שורשים פרסים המתמזגים עם מסורות נוצריות אורתודוכסיות. עם ההגעה נצא לסיור בעיר הציורית הנמצאת בצל הפסגות הגבוהות של הרי הקווקז. לינה ולאדיקווקז.

יום 4: רפובליקת "אינגושטיה" – הנקרופוליס האדיר של דרגאוס – כפר המצודות דז'יראך


בבוקר נמשיך מזרחה דרך הנוף הררי המרהיב בין הכפרים הציוריים של צפון אוסטיה. ניסע בעמק האדיר של נהר פיאגדון Fiagdon שם נראה את "עיר המתים של הקווקז" הנקרופוליס האדיר של דרגאוס Dargavs. משם נחצה אל רפובליקה של "אינגושטיה", ללא ספק מהפראיים והמיוחדים בקווקז. האזור נראה כלקוח מהאגדות. נטפס אל הכפר ההררי המרוחק של דז'יראך Dzheyrakh, המפורסם במגדלי ימי הביניים שלו, המביטים בהוד והדר אל רכס הקווקז הגדול. שם נוכל לדמיין את חיי המקומיים באחד מהאזורים הרחוקים והפראיים בקווקז. אחר הצהריים נחזור ללינה בולאדיקווקז. לינה ולאדיקווקז.

יום 5: רפובליקת צ'צ'ניה – גרוזני הבירה


בבוקר נבקר במגאס Magas הבירה העתיקה של אינגושטיה כולל ביקור באנדרטת הזיכרון הלאומי. בהמשך נסיעה לגרוזני בירת הרפובליקה הצ'צ'נית, רוסיה. העיר שוכנת על נהר סאנז'ה Sunzha. "גרוזני" פירושו "מפחיד" ואכן לאורך כל שנות ההיסטוריה תושבי העיר הטילו את מורתם על תושבי האזור. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בין סמטאות העיר העתיקה, נבקר במוזיאון הלאומי ובאתר ההנצחה המפורסם. נעלה על אחד מגורדי השחקים לתצפית מרהיבה על העיר ונסיים במסגד הגדול, שהוא הגדול ביותר ברוסיה "הלב של צ'צ'ניה". המסגד ממוקם בליבו פארק ענק יפה על גדת הנהר. ארוחת ערב משולבת במופע פולקלור. לינה גרוזני.

יום 6: רפובליקת צ'צ'ניה – מרומי הקווקז – כפר ההרים איטום קאלה


בבוקר נחזור להרים, נטפס שוב אל מרומי הקווקז הפעם אל הכפר הצ'צ'ני העתיק איטום-קאלה Itum-Kale. נשלב הליכות רגליות קצרות, תצפיות נוף מרהיבות וסיורים בסמטאות הכפר בין המגדלים המרהיבים. נשלב ארוחת צהריים צ'צ'נית מסורתית אצל משפחה בהרים. בדרך חזרה בהתאם לזמן נעצור בארגון Argun ו גודרמס Gudermes עיירות נפט עם מונומטים מרשימים ושווקים צבעוניים. אחר הצהריים נחזור לגרוזני להמשך סיור בעיר. לינה גרוזני.

יום 7: רפובליקת צ'צ'ניה – חזרה ל"קברדינו-בלקריה" – פיטיגורסק – מעיינות חמים


נתחיל במסענו חזרה למחוז "קברדינו-בלקריה". נעצור בעיר הקטנה בסלאן, ונשמע את סיפורה העצוב של העיר... כולל סיור במרכז העיר המעוטר בפסלים סטלינים. נמשיך בדרך הראשית העוברת בין הים הכספי לים השחור מצפון לקווקז. הדרך חוצה שדות חקלאים, בשטח, טרקטורים מיושנים ועגלות חמורים. בצהריים נגיע לעיר פיטיגורסק . Pyatigorskברז'נייב נהג לנפוש במעיינות המרפא שבמקום. לאחר התמקמות במלון נצא לחגיגה באחד מהמעיינות החמים באזור. ארוחת ערב לסיום הטיול. לינה פיאטיגורסק.

יום 8: השוק בפיאטיגורסק - מינראלניה וודי – תל אביב


בבוקר נצא לסיור בשווקים התוססים של העיר. בהתאם לשעת ההמראה – העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.


* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  15/08/2018

  מחיר

  1,189$

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  22/08/2018

  מחיר

  1,189$

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  29/08/2018

  מחיר

  1,189$

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  23/09/2018

  מחיר

  1,189$

  מדריך

  הערות

  סוכות

 • תוספת ליחיד:269 $

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן למאי 2018).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב – לא כולל ארוחת ערב ביום הראשון).
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.