תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לקווקז הרוסי

הקווקז הרוסי – הטיול המקיף (8 ימים) סטברופול, קברדינו בלקריה, צפון אוסטיה, אינגושטיה וצ'צניה

 

רכס הרי הקווקז משתרע לאורך 1,200 קילומטרים בין הים הכספי במזרח לים השחור במערב, ומהווה את קו הגבול הדרומי בין אירופה לאסיה. כבר בתקופת הברונזה נחשב הרכס לנקודת מפגש בין מרכז אסיה, מזרח אירופה, המזרח התיכון והעולם הערבי. התוצאה ססגונית, מרתקת ומפחידה.

לכל אורכו מפוצל הרכס ומסוכסך אתנית, דתית ופוליטית. גיאורגיה וארמניה הן נוצריות כמו גם צפון אוסטיה; קרצ'אי צ'רקסיה, קברדינו בלקריה, צ'צ'ניה, אינגושיה ודגסטאן מוסלמיות. מלחמות ומאבקי כוח בעלי שורשים עמוקים והבחישה האלימה באזור של סטאלין, יליד גיאורגיה, יצרו בליל אתני והביאו למצב שבו כולם נגד כולם, וכולם יחד נגד הרוסים. מאז התמוטטות ברית המועצות נכנס האזור כולו למערבולת אלימה, שהתפרץ כל פעם בחלק אחר של הרכס.
מסע בקווקז הרוסי בין הרפובליקות של סטברופול, קברדינו בלקריה, צפון אוסטיה, אינגושטיה וצ'צניה. הוא מסע המשלב נופים מרהיבים של פסגות הרים מושלגים, קרחוני עד, אחו אלפיני פורח, נהרות סוערים, אגמים, מעינות גיאותרמים, ערים עתיקות, כפרי מצודות, אנשים מרתקים, שווקים צבעוניים ותוססים בשילוב של מטבח מקומי טעים. חווית חיים אפילו להרפתקנים שבינינו...

היתרון של דרכים

 • מינראלניה וודי
 • השוק בפיטיגורסק
 • רחצה במעיינות חמים
 • רפובליקת "קברדינו-בלקריה"
 • הר האלברוס
 • מפלי דג'יילי סו
 • ולדיקווקז

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – מינראלניה וודי (רוסיה) - מחוז סטברופול - פיטיגורסק

נצא בטיסת צהריים לילה מת"א למינראלניה וודי (רוסיה). 
עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים, נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לדרך. נתחיל באזור "מינרלנייה וודי" עיירות הספא ההיסטוריות הרוסיות. העיירות שוכנות בעמק רחב שבו נובעים 1,200 מעיינות של מים מינראליים מוגזים, סודה. האתרים העתיקים הוקמו כחלופה לאתרים באירופה. קצינים פצועים התאוששו כאן, וקרם דה לה קרם של האריסטוקרטיה הרוסית נהרו לבריכות הטרמו מינראליות והטיילות התוססות של עיירות הספא. גם כיום זה אחד האזורים הייחודיים והמבוקשים ברוסיה. את הביקור נתחיל בעיר הספא הרוסית פיטיגורסק. פירוש השם פיטיגורסק ברוסית הוא "חמש פסגות" והיא נקראת כך על חמש פסגות משרשרת הרי קווקז הסובבים את העיר. העיר נוסדה בסוף המאה ה-18 כעיר מרפא של האריסטוקרטיה הרוסית. בעיר התגורר בצעירותו החלוץ הגיבור יוסף טרומפלדור. המשורר הרוסי המפורסם מיכאל לרמונטוב נורה בעיר בדו קרב בשנת 1841. נצא לסיור במרכז העיר, את הסיור נתחיל למרגלות הר המשוק המשקיף על העיר ומשם נרד לאורך המדרחוב למרכז העיר התוסס. לינה פיטיגורסק.

יום 2מחוז סטברופול - הר הטבעת, מפלי הדבש, קיסלובודסק "עיר השמש"

היום נצא לביקור ב"הר הטבעת" קולטסו גורה ומשם לסיור הכולל הליכה רגלית קלה את "מפלי הדבש" מאדובי וודופאט. בהמשך ארוחת צהריים במסעדה לאחר קראת צהריים נגיע לעיר המעיינות היפה קיסלובודסק המכונה גם עיר השמש. נתחיל בגלריה המפורסמת שם נוכל לטעום מכל סוגי המים המינראליים הקיימים באזור... חוויה רב חושית. בהמשך נצא לסיור בין שבילי הפארק היפה ובגן הוורדים המפורסם שבו. נחזור למרכז העיר העתיק בהליכה לאורך המדרחוב התוסס של העיר, נראה מבנים עתיקים, מזרקה מנגנת ויורקת אש ומים... ועוד אתרים המאפיינים את העיר. לקראת סוף היום נשאיר זמן חופשי להנאה מאווירת הלילה המיוחדת של העיר. לינה פטיגורסק.

יום 3הקווקז הגבוה – "קראצ'אי צ'רקסייה" - דולינת נרזאנוב – מפלי דג'יילי סו (רכבי שטח)

אחד הימים היפים והמופלאים בטיול - נצא בנסיעה לעבר רפובליקת קראצ'אי צ'רקסייה Karachay-Cherkessia. נתחיל בטיפוס בכבישים צדדיים אל "תצפית האנטנה" מעבר הרים אדיר המשקיף בהוד והדר על הר האלברוס הגבוהה. לאחר שננשום אוויר פסגות נמשיך בנסיעה בשביל הרים תלול היורד בדרמטיות לעבר עמק נהר הח'אסוט האדיר. בדרך נעצור בדולינת נרזאנוב. מקבץ של 17 נביעות מים מינראליים בטעמים שונים הפורצים בטבעיות מהאדמה. האדמה בקרבת הנביעות צבעונית מאופיינת בשלל בצבעי חלודה אדומים, כתומים, חומים שמעידים על כמות הברזל במים. לקראת צהריים נמשיך לשעוט במרחבי הקווקז הירוק, לאורך הדרך נראה את עדרי הבקר והכבשים הרועים במרחבי העשב... לקראת צהריים נרד אל עמק "דג'יילי סו". מקבץ של שלושה מפלי מים אדירים, האזור קניוני מרהיב ביופיו מוקף נוף מרשים של סלעים בצורת חרוט, דמויי ארמונות שנוצרו מההתפרצות הגעשית אחרונה של הר אלברוס הנשא ממעל. עם ההגעה נצא במסלולי הליכה קלים לראות את המפלים האדירים שהמפורסם ביניהם הוא מפל "סולטאן" סילון מים אדיר הנופל מגובה של כ 60 מטרים ויורד בשאון מחריש לתוך הנהר הגועש מתחת. ללא ספק הם המפלים היפים והציוריים בקווקז. המאמינים יוכלו להתרחץ "בבריכת הנעורים". המקומיים מאמינים כי מי שרוחץ בבריכה יזכה לחיים ארוכים. אחר צהריים נצא בנסיעה חזרה לפיטיגורסק (כשלוש שעות). את הנסיעה נשבור בארוחת ערב קווקזית המשולבת במופע פולקלור. לינה פיטיגורסק.

יום 4קברדינו-בלקריה" – רכבל הר אלברוס

אחד הימים היפים בטיול... בבוקר נצא בנסיעה (כשלוש שעות) אל עיירת ההרים טרסקול Terskol, עיירת נופש סובייטית, הממוקמת בקצה הדרך, בגובה של 1,600 מטרים השוכבת בצל הפסגה הגבוהה ביותר באירופה: הר אלברוס האדיר. זהו אחד משער הכניסה לליבו... בדרך נחלוף בעיר המכרות הנטושה לטרנאוז Tyrnyauz . העיר הממוקמת במקום מרהיב מוקפת משני צידיה במדרונות תלולים ובפסגות משוננות. במרכזה מערכת שיכונים קומוניסטית ישנה. מאז סגירת המכרה, רוב תושבי העיר מובטלים, כולם חסרי תקווה. עם ההגעה נצא לסיור באחד המקומות היפים והמרהיבים בקווקז הר אל ברוס האדיר, ההר הגבוהה בקווקז שפסגתו מתנשאת לגובה של 5,642 מטרים! נשלב הליכות רגליות קלות וטיפוס ברכבלים אל מחנה הבסיס בגובה 3,800 מטרים מימנו תצפית מרהיבה על כל האזור בראות טובה נוכל לראות את הפסגות הגבוהות מסביב, הר אושבה, הר שחרה, הטטנולדי (העלייה ברכבלים מותנת במזג האוויר ובתנאים בשטח). לינה באזור טרסקול.

יום 5 מפלי צ'יגם – האגם הכחול – רפובליקת "צפון אוסטיה" – ולדיקווקז

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה נחלוף בסמוך לעיר נאלצ'יק Nalcik, בירת "קברדינו-בלקריה". העצירה הראשונה שלנו תהייה במפלי צ'יגם. הפורצים בזרם חזק מתוך הסלע בתוך קניון מצוקי מרהיב ביופיו. עם ההגעה נצא להליכה קלה שתוביל אותנו למרפסת תצפית על המים הנופלים. בהמשך נעמיק לתוך ההרים נחלוף על פני עיירת המעיינות החמים אושיגר בואך "האגם הכחול" או בפי המקומיים Goluboye Ozrero מערכת של 3 אגמים הנשפכים אחד לשני. האגם הגדול צבעו כחול בוהק והשתקפות העצים במים הכחולים נותנת לו מראה הלקוח מהאגדות. עומקו של האגם הגדול יותר מ 200 מטרים! נסייר מסביב לאגמים ונהנה מהמראה המרהיב... המקומיים מנצלים את העניין שיוצר המקום בקרב המטיילים ומציעים למכירה את תוצרתם מהאזור. אחר הצהריים נצא לכוון העיר ולדיקווקז. ארוחת ערב. לינה ולדיקווקז.

יום 6עיר המתים דרגבאס –  מעיינות חמים – ולדיקווקז 

בבוקר נצא לצפון אוסטיה, אחד הימים המרתקים והיפים בטיול... נסיעה בדרך הרים מרהיבה, נחצה מעבר הרים ונרד אל העמק הרחב והמסתורי נהר מידג'ראבינדון. באזור כפרים והתיישבויות הלניות עתיקות מהמאה ה 13 לפני הספירה (תקופת הברונזה). חלק מהממצאים העתיקים שהתגלו באזור מוצגים  במוזיאונים המפורסמים ביותר בעולם, כולל הרמיטאז' והמוזיאון הצרפתי לארכיאולוגיה לאומית. שיא הביקור יהיה בעיר המתים דרגבאס. סדרת מבני קבורה מרשימים הבנויים ע ל צלע ההר בהם קבורים במשך דורות בני הכפר וקרוביהם. התושבים המאמינים עדיין באמונות פגאניות קוברים את מתיהם בתוך סירות עץ מיתוך אמונה שהם יגיעו לעולם הבא. גם כיום מבני הקבורה מלאים בעצמות ומומיות שניתן לראותם... במהלך הסיור תרגישו את רוחות המתים החולפות באוויר... ללא ספק אחד המקומות המסתוריים בקווקז... בהמשך היום נעזוב את העמק ונרד לרחצה וכיף באתר מעיינות חמים טבעי. לקראת סוף היום נרד אל ולדיקווקז בירת אוסטיה בדרך המרהיבה העושה דרכה בתוך הקניון המצוקי והמרהיב פיגדון העיר ולדיקווקז, הייתה הנקודה הראשונה שנשלטה ע"י רוסיה בקווקז הצפוני והיא בירת צפון אוסטיה, רפובליקה אוטונומית, שלתושביה שורשים פרסים המתמזגים עם מסורות נוצריות אורתודוכסיות. עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר הציורית הנמצאת בצל הפסגות הגבוהות של הרי הקווקז. לינה ולדיקווקז.

יום 7 רפובליקת "אינגושטייה" – מגאס הבירה החדשה –  רפובליקת צ'צ'ניה – גרוזני הבירה

הבוקר נרד אל "דרך הקווקז" הראשית, נחצה אל הרפובליקה של "אינגושטייה", ללא ספק מהמקומות הפראיים והמיוחדים בקווקז. התחנה הראשונה שלנו תהייה מגאס Magas הבירה החדשה של אינגושטיה. העיר נבנתה ועוצבה בהשראה מתקדמת ומתחדשת... הרחובות מעוצבים ומסוגננים, תחנות האוטובוס ממוזגות, ספריות ציבוריות פזורות ברחבי העיר, פחי מחזור זמינים לכל כשברקע מתנשא מגדל מגאס המעוצב כמגדל עתיק ומתנשא לגובה של עשרות מטרים (במידת האפשר נעלה לתצפית מראש המגדל). התאם לזמן... נמשיך לביקור בנזראן Nazren הבירה העתיקה של אינגושטיה כולל ביקור מרשים באנדרטת הזיכרון הלאומי. שם מוצגים מההיסטוריה הרחוקה והקרובה של אינגושטיה. אחר צהריים נעזוב את אינגושטיה בדרכו לגרוזני בירת הרפובליקה הצ'צ'נית. העיר שוכנת על נהר סאנז'ה Sunzha. "גרוזני" פירושו "מפחיד" ואכן לאורך כל שנות ההיסטוריה תושבי העיר הטילו את מורתם על תושבי האזור. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר. גרוזני זו עיר שנבנתה מחדש לאחר המלחמה העקובה מדם שהסתיימה ב 2002. מכל רחבי העיר ניתן לראות את גורדי השחקים והבניינים הגבוהים המאתרים את העיר. את הסיור בעיר נתחיל ב"ים של גרוזני". אגם מלאכותי ענק שבתוכו מזרקות. נמשיך לסייר בגן הפרחים התלויים ומשם נעלה על אחד מגורדי השחקים לתצפית מרהיבה על העיר. ארוחת ערב. לינה גרוזני.

יום 8 גרוזני – פיטיגורסק – תל אביב 

בבוקר נמשיך לסייר בגרוזני. נבקר באתר ההנצחה המפורסם לשליט אחמט קדירוב. שם נקבל הסבר על מלחמות צ'צנייה והפוליטיקה השברירית המרתקת במדינה, כולל הסבר על נסיבות מותו. נראה את הכנסייה המפורסמת ונסיים במסגד הגדול, שהוא הגדול ביותר ברוסיה "הלב של צ'צ'ניה". המסגד ממוקם בליבו פארק ענק יפה על גדת הנהר. לקראת צהריים נתחיל במסענו חזרה בדרך הראשית העוברת למרגלות הקווקז בין הים השחור לים הכספי. הדרך חוצה שדות חקלאים, בשטח, טרקטורים מיושנים ועגלות חמורים. בתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ממינראלנייה וודי לת"א.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  04/10/2020

  מחיר

  1,489 $

  מדריך

  הערות

  כתרי מעוז

 • תוספת ליחיד:269 $

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן למרץ 2020).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: חצי פנסיון (2 ארוחות ביום, ארוחות בוקר במלונות, ארוחות צהריים/ ערב).
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.