תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
 קירגיסטן ומערב סין

מרכז אסיה – בדרך המשי העתיקה/ הסעיף הצפוני קירגיסטן ומערב סין - 18 ימים טיול לשומרי מסורת

צ'אנג-אן, דון-הואנג, קשגאר, טייאן-שאן, איסיק קול, סמרקנד, בוכרה, קושטא. אלפי קילומטרים, אלפיים שנה, ההרים הכי גבוהים, המדבריות הכי צחיחים, הערים הכי עשירות. משי, תבלינים, סוסים, זהב וכסף, רעיונות, המתאות, דתות, גשר בין מזרח למערב, מחוז כיסופים, דלק לדמיון "דרך המשי".
"דרך המשי", שם נאה לרשת קשרי המסחר היבשתיות והימיות שפרחה בין סין להודו, במרכז אסיה, פרס, ביזנטיון ואירופה. אלה הדרכים שבהן העושר והידע הטכנולוגי של המזרח, כמו נייר, דפוס ואבק שריפה הגיעו לאירופה והרעיונות הדתיים נעו ממערב לכיוון סין. כולם השאירו בה משהו ממסורותיהם: מערות מצוירות, אינספור של פיסול בודהיסטי, מסגדים ומינרטים, חאנים ומבני קבורה.  
זאת הייתה דרך המסחר החשובה ביותר בעולם עד לפני 500 שנה, אז ננטשה, עד שהרפתקנים וארכיאולוגים גילו אותה שוב. כמו שאנחנו נעשה בטיול זה. 

את המסע שלנו  נתחיל במערב סין ואל קשגאר - העיר המערבית ביותר בסין, שם גרה קבוצה טורקית מוסלמית אחרת, האויגורים. בימי ראשון מתקיים בה השוק המסורתי של בעלי החיים. לנעלה בדרך הקרקוראם – אחת הדרכים היפות בעולם, העושה דרכה אל אגם קראקול שוכן בגובה של מעל 3,000 מטרים, בין פסגות הרי קונגור המגיעות לגובה של מעל 7,000 מטרים. נופים מרהיבים של פסגות מושלגות, נהרות זורמים ונוודים על דרך המשי העתיקה. הדרך ממשיכה וחוצה את מדבר טקלאמאקן, דרך אוקיאנוס חולות אדיר, ומגיעה אל טורפן, שקע שהוא גם החם והקר ביותר בסין ובו ההרים הבוערים ואחד ממקומות ייצור היין המרכזיים בסין

חלקו הבא של המסע בדרך המשי חוצה את הרי הטיאן שיאן בקירגיסטאן ארץ ממלכת ההרים הגבוהים של מרכז אסיה, הרי הטיאן שיאן, Tien Shan – הרי השמיים. נופי טבע בתוליים, פסגות הרים מושלגות. ניסע לאורכו של אגם איסיק קול, נטייל בין אוהלי הנוודים והדייגים, האמיצים ילגמו מה"קומיס" חלב סוסות מותסס! הקירגיזים, הם רועים נוודים ממוצא טורקי-מונגולי, לבושים בתלבושות מסורתיות חיים בקיץ ביורטות, האהלים המסורתיים, ומתכנסים בחורף אל בתי הבוץ שלהם ביישובי הקבע. 

לאורך הדרך נשלב נסיעה בדרכים הרריות מהגבוהות בעולם, הליכות רגליות, ביקורים באתרים מרתקים על דרך המשי, שווקים מקומיים, כפרים ואוהלי נוודים. חווית חיים גם להרפתקנים שבינינו.
 

היתרון של דרכים

  • אגם איסיק קול
  • הסעיף הצפוני של דרך המשי
  • שוק יום א' בקשגר
  • מופע מוזיקלי
  • שמורת ג'טי אוגוז

מסלול הטיול

יום 1יום א': ת"א – אורומצ'י (סין)

בבוקר נצא בטיסה מת"א לאורומצ'י (סין) דרך יעד ביניים. ננחת במוסקבה בשעות הצהריים נצא לסיור פנוראמי בעיר מוסקווה. אחר הצהריים נצא בטיסת המשך לבירת חבל שינג'יאנג, אורומצ'י, Urumqi.

יום 2 יום ב': נחיתה באורומצ'י – המשך לטורפאן

בבוקר ננחת באורומצ'י. עיר גדולה זו היא כור היתוך אויגורי-סיני-מרכז אסייתי. למחוז האויגורי היסטוריה עשירה ועקובה מדם, כאשר במהלך השנים שלטו באזור לא פחות מ 15 שליטים ואימפריות. הבולטת ביניהם היא הממלכה המונגולית. בעיר נוכל לראות ערב רב של תושבים רובם הגדול בני מרכז אסיה, בני ח'אן, קזחים, מונגולים, טג'יקים, בני חווי, טטארים ועוד. בשעות הצהריים נמשיך בנסיעה לטורפן Turpan- המקום הנמוך ביותר בסין. זאת הנקודה החמה והיבשה ביותר שבמחוז שינג'יאנג ובה עמק הכרמים שמהם בוצרים את הענבים המפורסמים של האזור, ומייצרים את היין השינג'יאנגי. בערב מופע מוסיקלי של נגנים אויגורים. לינה וארוחת ערב בטורפן. 

יום 3 יום ג': נווה המדבר של טורפן

נבקר באתרי המדבר של טורפן- בינות כרמי גפנים, במערכת הובלת המים תת קרקעית הקרויה קארז, בערים העתיקות גאוצ'אנג, Gaochang, וג'יאהוחה, Jiaohe, המעידות על התיישבות קדומה ופורחת על דרך המשי, במערות בזקליק, Bezeklik, למרגלות הרי האש, flaming mountain, בהם התגלו ציורי קיר מרהיבים, בקברי אסטנה המרהיבים שקירותיהם נושאים ציורים עתיקים ומרהיבים, באמין מינרט, אחד מהסמלים של האזור, ובעמק הענבים והצימוקים. בלילה נעלה על רכבת לילה לנסיעה חווייתית אל קוצ'ה. לינה ברכבת תאים ל 4 ללא הפרדה (אפשרות לשדרוג לתאים של 2 בתוספת שתלום ובהתאם לזמינות). 

יום 4יום ד': קוצ'ה ומערות קיזיל (מערות אלף הבודהות)

העיירה קוצ'ה היא עיירה ששימשה בעבר בירת ממלכה מקומית מתקופת שושלת החאן. ניסע צפונית מהעיר אל קיזיל,  Kizil Caves לביקור במערות אלף הבודהות, מתחם של מאות מערות חצובות מהמאות ה 3-10 לספירה. זמן בו הבודהיזם שלט עד לבואו של האסלאם לאזור. משם נמשיך בדרך הררית המטפסת בהרי הטיאן שיאן, מרחב של כרי עשב ירוקים, יערות על מדרונות ההרים ועמקי נהרות פוריים המעובדים בידי אנשי המקום. לינה בקוצ'ה.

יום 5 יום ה': קשגאר

היום נשלים את סיורינו בקוצ'ה ונצא בטיסה לעיר השוק קשגאר Kashgar אשר במערב סין. לעת ערב נגיע לקשגאר, עיר אויגורית עתיקה ומרתקת אשר הציתה את דמיונם של נוסעים  רבים במערב בעבר וגם בהווה. האויגורים הם עם טורקי, היושב קבע בערים ובנאות המדבר של שינג'יאנג, הרפובליקה הטורקית במערב סין. לינה בקשגאר.

יום 6יום שישי: קשגאר והסביבה

את הבוקר נקדיש לאתריה של קשגאר. נבקר באתר הקבר של הקדוש אבק חוג'ה, קבר מהמאה ה 17 המשמש יעד לעולי רגל רבים. נבקר במסגד המרכזי, המסגד הגדול ביותר בסין שנבנה במאה ה – 15. נסייר ברובעי העיר בהם מתרחשת פעילות רבה של בעלי מלאכה, צורפי זהב וכסף, רוקעי נחושת, אורגי שטיחים ועוד. נצא לסיור מרתק בעיר העתיקה של קשגאר ונדלג בין סמטאות צרות בהן נושבת רוחה של דרך המשי הקדומה. ארוחת ערב בסגנון אויגורי. בערב קבלת שבת ולינה בקשגאר

יום 7שבת: סיורים רגליים בקשגאר

לאחר תפילה נצא לסיוריים בקשגאר. לינה בקשגאר.

יום 8 יום א':  קשגאר התוססת ושוק יום ראשון - הרי הפמיר - אגם קראקול וטשקורגן

נבקר בשוק יום ראשון, יום השוק המסורתי בערי דרך המשי. זהו שוק ענק שאליו מגיעים סוחרים מכל המדינות השכנות ליום מופלא של המולה ושפע של סחורות, בדים צבעוניים, כובעים רקומים, שטיחי לבד של נוודים, סוסים, עזים וגמלים דו-דבשתיים. נמשיך לביקור באתריה של העיר קשגאר, מרכז מוסלמי גדול במחוז שינג'יאנג, Xīnjiāng והעיר החשובה ביותר בנתיב מסחר קדום זה. לקראת הצהריים נעלה מקשגאר דרום מערבה לעבר רכס הרי הפמיר Pamir והגבול הטג'יקי הסוגר על המדבר, ואל אגם קראקול Karakul Lake. נסע בציר הראשי, נבקר באחד הכפרים המקומיים, ניכנס לבתים לראות את אורח חייהם של הטג'יקים, ונחלוף על פני הרים אדומים בדרך לאגם קרקול. אגם קרקול שנמצא בגובה של 3600 מ' מרשים בזכות העובדה שממוקם למרגלות פסגת מוצטאגטה Muztagh Ata  7546 מ' הלבן "אבי כל הקרחונים" שוכן לו אגם קראקול, ופסגת הקונגור Kongor 7719 מ', אחת מהנקודות היפות לאורכה של הדרך. לקראת ערב נגיע אל העיירה טאשקורגאן. לינה בטשקורגן  Tashkorgan .

יום 9 יום ב': דרך הקרקוראם – אחת הדרכים היפות בעולם

היום נטייל בעיירת המבצר טאשקורגאן. פירוש שמה של העיר – מצודת האבן, העומדת במקומה כ 1800 שנה. נטייל בעיירה בין שכונות הטג'יקים ואף נוכל לראות את חיי היום יום של משפחה ממוצעת. לקראת צהריים נצא צפונה בכביש המהיר קרקוראם  Karakorum Highway . בדרך נהנה מנופים מרהיבים של פסגות מושלגות, נהרות זורמים ונוודים על דרך המשי העתיקה. ניסע לאורך שולי המדבר ליאנגיהיסאר Yengisar, מרכז תעשיית הסכינים, ונתרשם מהמגוון הייחודי של סכינים מסוגים שונים שמציגים סוחרי העיר. נבקר בשוק המקומי, נצפה בטחנות הקמח הנפלאות, ונעבור בעיירות אויגורית אוטנטיות. לעת ערב נשוב לקשגאר. ארוחת ערב ולינה בקשגאר.

יום 10 יום ג': מעבר לקירגיסטאן – טאש רבאת - נארין

מוקדם בבוקר נעזוב את קשגאר ונצא בדרכים המרהיבות להרים הגבוהים בדרך המדבר  אל מעבר הגבול לקירגיסטאן, מעבר טורוגארט,  Torugart pass שגובהו כ-3,700 מטרים. אחרי הסדרת המסמכים במעבר הגבול (צריך הרבה סבלנות).  לאחר ביקורת הדרכונים וסידורי הויזה  נצא בנסיעה לעבר מחנה טאש רבאט  Tash Rabat,  חאן השיירות עתיק שהשתמר כמעט בשלמותו, על דרך המשי האגדית. נמשיך בנסיעה לעבר העיירה נארין. לינה בנארין.

יום 11יום ד': נארין – מעבר טוסור – קג'י סאי

אחד הימים היפים והאתגריים בטיול... ביום זה נחדור אל לב הרי הטיאן-שיאן Tian Shian. השכם בבוקר נטפס בדרך הררית אתגרית ומפותלת אל הקניון המרשים, העמוק והצר של נהר נארין הקטן בהמשך נראה את עמק ג'ילי סו, שיחשוף בפנינו נוף מרהיב של שטחי מרעה עצומים, אוהלי נוודים קירגיזים (היורטות) ועדרי סוסים המלחחים עשב במרבדים המוריקים. נטפס אל מעבר ההרים טוסור (כ 3,900 מטרים). ללא ספק אחד משיאי הטיול, אחד ממעברי ההרים המוטוריים הגבוהים בקירגיסטאן. משם נשקף נוף מרהיב של פסגות הרים מושלגות וקרחוני עד אדירים. לאחר המעבר ייחשף בפנינו אגם איסיק קול (כ 1,600 מטרים). לעת ערב נגיע אל בית הארחה בישוב קג'י סאי. שם נעביר את הלילה.

יום 12 יום ה': לאורך הגדה הדרומית של איסיק קול – ערוץ קיזיל סו - קרקול

ביום נמשיך בטיולינו בלב הרי הטיאן-שיאן Tian Shian. נסע לאורך הגדה הדרומית של אגם איסיק קול. הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם ופסגתו הגבוהה מגיעה ל- 7,439 מ' בפסגת הניצחון. הרכס שמהווה חלק מרצועת ההימלאיה נפרס בין טשקנט, בירת אוזבקיסטאן ועד העיר אורומצ'י במערב סין. בדרכינו נבקר בערוץ קיזיל סו, או בתרגום מילולי, מים אדומים. הערוץ מכונה כך משום שמי הנהר לעתים נראים בצבע אדום. שם נצא למסלול הליכה יפה.

יום 13יום שישי: ג'טי אוגוז - קרקול

בבוקר נבקר בשמורת ג'טי אוגוס Jety Oguz המפורסמת במסלע הייחודי לאזור. צורות הסלע וצבעי האדום שלו היוו בסיס לאגדות רבות וזכו לכינויים כגון "שבעת השוורים".  ואחר הצהריים נגיע אל קרקול לקבלת שבת ולינה.

יום 14שבת: קרקול

את היום נקדיש לסיורים רגליים בעיירה קרקול. לינה בקרקול.

יום 15יום א': קרקול – צ'ולפאן אתא

בבוקר את סיורינו בקרקול כולל מוזיאון פרז'וולסקי, ובצהריים נצא לאורך האגם איסיק קול Issyk kul , זהו האגם הגדול בקירגיסטן ואחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בעולם! נמצא במרומי הרי טיאן שיאן, בגובה 1,608 מטרים. נמשיך אל צ'ולפון אתא Cholpon-Ata בצידו הצפוני של האגם, נעצור בצדי הדרך לשוקי פירות ולשוקי דגים מיובשים. כמו כן נבקר באתר ציורי סלע קדומים. לינה באתר נופש מקומי ליד אגם איסיק קול.

יום 16יום ב': צ'ולפן אתא – צ'ונקורצ'ק

בשעות הבוקר נתרווח מעט על חוף האגם אחרי המסע ארוך. נצא לשייט חווייתי על האגם ונפרוס את ארוחת הצהריים בעל הסירה. לאחר מכן נצא מערבה לביקור במגדל בורנה Burana Tower. המגדל שבמקור הגיע לגובה של כ-45 מטרים הינו מינראט של מסגד ואחד השרידים האחרונים לעיר בלסגון Balasagun, אשר נבנתה ע"י השושלת הקרח נידית ששלטה במשך 300 שנה בין סמרקנד ועד קשגאר. אתר בורנה, בירת שבטי הטורקים השחורים – הקארחנידים, שריד לתרבות הנוודים ההרריים. בהמשך ניסע לעבר שמורת צ'ונקורצ'ק. עם ההגעה וקבלת החדרים נתארגן לארוחת ערב משותפת. לינה בריסורט בשמורה.

יום 17יום ג': בישקק

בבוקר נערוך הליכה רגלית והמעוניינים יוכלו להנות מרכיבת סוסים חוויתית בשמורה. לאחר מכן נצא לעבר הבירה. בישקק, Bishkek - בירתה המתחדשת של קירגיסטן, Kirghizstan. העיר הוקמה בשנת 1,878 ובין השנים 1,926 ו-1,991 הייתה ידועה בשם "פרונזה". על שמו של מפקד הבולשביקים, מיכאיל פרונזה, שקבע כי היא תהיה בירת קירגיסטן. בשפה הקירגיזית פירוש המלה בישקק הוא מַחְבֵּצָה שנועדה ליצר תסיסה של חלב סוסים. בישקק ממוקמת על רמה בגובה 800 מטרים בצלם של רכס הרי טיאן שיאן, Tien Shan. בישקק היא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בקירגיסטן, היא מונה כ- 700,000 נפש (כחמישית מאוכלוסיית המדינה). תושבי העיר הם ערב רב של מוצאות אתניים, כשהקבוצה הגדולה היא מהמוצא הקירגיזי - מונגולי והיתר הם מיעוטים רוסים, קזחים ואוזבקים. בעיר מרוכזות כל מוסדות השלטון והיא משמשת כמרכז ניהולי מסחרי לכל רחבי המדינה. בישקק מזכירה את הערים של התקופה הקומוניסטית; היא מלאה כיכרות ענק ומבני שלטון אדירים. ארוחה חגיגית בשילוב של מופע פולקלור. לינה בבישקק.

יום 18 יום ד': בישקק- ת"א

מוקדם בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים חזרה לארץ.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
טיול בקירגיסטאן ומערב סין איננו טיול רגיל; רמת השירותים רחוקה מלהשביע רצון או להיות דומה למוכר לנו מאירופה, הכבישים משובשים, בתי המלון לעתים לוקים בחסר ולעתים לא קיימים כלל ועל כן נלון בתנאים בסיסיים ביותר. 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: 839$

כלול / לא כלול

המחירים כוללים:
* טיסות בינלאומיות
* מיסי שדות תעופה, מיסי ביטחון ותוספות דלק.  
* טיסות פנימיות
* לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה 
* כלכלה: על בסיס חצי פנסיון + אפשרות להכנת כריכים לצהריים בסין, פנסיון מלא בקירגיסטן כולל פיקניקים בצהריים וארוחות ערב חב"ד 
* אוטובוס תיירים ממוזג: להעברות ונסיעות כנהוג בסין. רכב 6X6 קמז 22 מושבים לנסיעות בקירגיסטן
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה. 
* מופעים כמפורט בתוכנית הטיול.
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 350$.


המחיר אינו כולל:
* ויזה לקירגיסטן כ 90$ (כולל דמי טיפול) 
* ויזה לסין כ 70$ (כולל דמי טיפול) 
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות שאינה כלולה בתפריט.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הקבוצה (מקובל לתת 4-5$ ליום).