תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול לדרום אפריקה

דרום אפריקה ומפלי ויקטוריה מסלול מקיף 13 ימים- חו"ל ברמה אחרת - טיולים לשומרי מסורת

דרום אפריקה היא ארץ מגוונת של רמות סוואנה, טורי הרים מכחילים ונחשולי חולות כאוקיאנוס של זהב. בעלי החיים היפים והמיוחדים בעולם פוסעים במרחבי העשב האין סופיים. מסלול מקיף לדרום אפריקה כולל את יוהנסברג, עיר כורי הזהב והיהלומים שהפכה למרכז הסואן של דרום אפריקה, חבל אומפומלנגה העטור ביערות אורן ואקליפטוס, קניון הבלייד, חלון האלוהים ושמורת הקרוגר היפה מכולם. נחצה את הגבול לממלכת סווזילנד וארץ הזולו, נחזור לדרום אפריקה לעיר החוף דרבן, משם לקייפטאון, מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, כף התקווה הטובה, כלבי ים, פינגווינים, מעבר ההר השחור, מרכז גידולי היען, דרך הגנים המפורסמת, שהיא ללא ספק אחת מהדרכים היפות ביותר בעולם, יער ציציקמה, ופורט אליזבט. את סיום הטיול נעשה במפלי ויקטוריה, ללא ספק אחד משבעת פלאי תבל.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל  0544529202

 

 

היתרון של דרכים

  • יום סיור בפארק קרוגר
  • דרך הגנים
  • מפלי ויקטוריה
  • אודסהורן וחוות היענים
  • מערת הנטיפים קנגו

מסלול הטיול

ימים 1-2ימים א'-ב': ת"א – יוהנסבורג – רכס אומפומלנגה – קניון נהר הבלייד 

נצא בטיסת אחה"צ מת"א ליוהנסבורג (אל-על). נחיתה בבוקר, לאחר מעבר ביקורת הדרכונים, נעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה מזרחה לכוון רכס המפומלנגה. המחוז הצפון מזרחי. נעבור באחד ממעברי ההרים של דרך הפנוראמה בהתאם לזמן נבקר במפל הגבוה Lone Crak. לינה באיזור גראסקופ (Graskop). 

יום 3יום ג': קניון נהר הבלייד

יום של טבע ונופים בחבל אומפומלנגה ואיזור קניון נהר הבלייד. ללא ספק אחת השמורות המרשימות בטיול לדרום אפריקה, בעיקר בגלל עושר פינות הנוף, הצומח היפהפה ומפלי המים. נעלה לתצפית בחלון האלוקים שבקצה המצוק המשקיפה מזרחה על יער סוב טרופי טבעי ונרחב, ומעבר לו מישורי השמורה. נמשיך משם צפונה, אל סירי המזל של טום בורקה, מסלול מרשים של נופי סחף ומפלי מים. נבקר גם במפלי מק-מק Mec Mec, בהמשך ביקור בסלעים האדומים. הסלעים נחצבו ע"י מים ואבנים שנפלו לתוך נהר בלייד ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים). הסלעים האדומים מסמנים את תחילת קניון נהר הבלייד, שהוא אחד מהקניונים העמוקים הירוקים והיפים בעולם! על הנוף המדהים שלו וחיי הטבע המופלאים. לא נוותר על ביקור בשלושת הרונדאלים, שלושה סלעי ענק המעוצבים בצורת בקתות אפריקאיות ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה באזור.

יום 4יום ד': קרוגר פארק 

בבוקר נצא בנסיעה אל פארק הקרוגר הידוע – משמורות הספארי המפורסמות ביותר בעולם. הפארק הלאומי מכסה שטח ענק של כ 20,000 קמ"ר, מהווה בית גידול לכ 150 מינים של יונקים, כ 500 מיני ציפורים וכ 100 מיני זוחלים. נערוך טיול  בספארי על גבי רכבי שטח פתוחים. נראה את חיות הבר בסביבתן הטבעית ונקווה לראות את "חמשת הגדולים"- פיל, קרנף, אריה, באפולו ונמר. המסלולים מגיעים לבורות מים או לאפיקי נחלים, ומאפשרים תצפית טובה על מאות מיני בעלי החיים ששוכנים בפארק ומגיעים למקורות המים להרוות בהם את צימאונם. לינה בתוך שמורת פארק קרוגר באזור Skukuza.

יום 5יום ה': קייפטאון העיר

במהלך היום חזרה ליוהנסבורג ומשם נצא בטיסה לקייפטאון. ללא ספק העיר שמסמלת יותר מכל את מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, ממוקמת בצילה של פסגת השטן, ופסגת ראש האריה, אשר נושקת להר השולחן המשתפל מגובה של 1,082 מטרים לכוון כף התקווה הטובה. העיר נולדה כאשר יאן ואן ריבק נחת כאן בשנת 1652, כאשר הגיעה עם צי של 3 ספינות מהולנד, כדי להקים תחנת שירות לספינות של החברה במסען אל הודו. התושבים המקומיים היו הוטנטוטים, רועי כבשים. העיר יפיפייה, ארכיטקטורה הולנדית התפתחה עם ארכיטקטורה ויקטוריאנית ועם אלמנטים מוסלמיים, שהובאו לעיר עם העבדים מהמזרח. 
קייפטאון העיר יפה ושובת לב, משלבת ישן וחדש, תוססת, ססגונית ומלאת חיים. את היום נקדיש לביקורים וסיורים באתרי העיר, נעלה ברכבל אל הר השולחן (מותנה במזג האוויר), בנייני הפרלמנט וכיכרות העיר המקסימה, נבקר ברובע הלאי, במוזיאון דרום אפריקה ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. 

 
יום 6יום שישי: כייף התקווה הטובה

סר פרנסיס דרייק, בהקיפו את כייף התקווה הטובה ב 1880, רשם ביומן ספינתו "כף זה הוא מלא ההוד והיפה ביותר שראינו בכל היכף כדור הארץ" אף שלא ירד לחוף יכול לראות כמה יפה האזור. כיף התקווה הטובה הוא מפגש הזרמים, מפגש האוקיאנוס ההודי והאטלנטי. יום מרגש לפנינו נסיעה אל כף התקווה הטובה אל מקום מפגש זרמי האוקיינוס, בין השאר נשוט לאי כלבי הים, ניסע בדרכים פנוראמיות - עיירות ציוריות ומושבת פינגווינים. לקראת ערב נחזור לקייפטאון. אחר צהריים נחזור למלון להכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום 7יום שבת: קייפטאון

לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי בעיר (תחום שבת).

יום 8יום א': דרך הגנים - אודסהורן וחוות היענים

יציאה לכיוון מזרח אל עבר נתיב הגנים הידוע. הדרך עושה דרכה לאורך קלומטרים של רצועות חוף הררית וצרה, המשתרעת בין העיר מוסל ביי לבין שפך נהר הסערות, שזורים אגמים, מפרצים, מצוקים, קניונים ונחלים. ברצועה הצרה והמוגבהת, ששמותיה בשפת המקומיים הם "מים צלולים" ו"רודי הדבש" התפתחה צמחייה נפלאה בעושרה. לצד יערות גשם אפשר למצוא חורשים נטועים ופרחי בר, באזור יותר מ 9000 סוגים של מיני פרחים שונים. נבקר במוזיאון הימי ע"ש דיאז בעיר מוסל ביי (Mossel bay), שם נבקר במוזיאון הימי ובעץ תיבת הדואר הסמוך לו. משם נמשיך ונחצה את הרכס המרשים, האוטיניקואה (רכס רודי הדבש), דרך מעלה רובינסון, ונגיח אל אזור אקלימי חצי מדברי. נטייל בעמק הקרו (Karu) הקטן, הידוע בכנויו ארץ חרבה, מרכז גידול היענים של דרום אפריקה.  נגיע אל העיר אודסהורן, העיר בעלת עבר היהודי ידועה בכינוי "ירושלים הקטנה". על שם הקהילה היהודית הגדולה אשר הייתה שם בתחילת המאה ה- 20. נערוך סיור בחוות יענים ונלמד על העוף המוזר והתעשייה הרחבה סביבו. לינה באזור. 

יום 9יום ב': דרך הגנים - מערת הנטיפים Cango ומעבר ההר השחור - נייזנה

יום מרהיב של גיאולוגיה ומראות נוף מהממים. ניסע צפונה לכיוון מערת קנגו (Cango), מערת הנטיפים מהגדולות בעולם ונעשה בה סיור מודרך. בתום הביקור נעבור לרכבים קטנים וניסע בדרך עתיקה במעלה ההר השחור. עצירות התצפית תפרוסנה בפנינו נופים מדהימים המשלבים את הצומח באזור, שגם הוא כולו מממלכת הצומח של הכיף. ההר השחור הוא תופעה מרהיבה במיוחד של תהליך הנקרא הרי קמט, בו סלעי משקע של אבן חול בני 400 מיליון שנה, התרוממו, נסגרו והתקפלו בעקבות תהליך קריעת היבשות שחל לפני 100 מיליון שנה. משם נמשיך מזרחה ונחצה שוב את ההר השחור בחזרה לאוטשהורן. המעבר השני, מירינגספורט (Meeringspoort), חורץ את ההר השחור בתוכו לאורך אפיק של נחל בתוך קניון נישא ורם, והוא תופעת טבע מרשימה נוספת של קימוט ושבירת שכבות סלעי משקע. נמשיך לביקור במוזיאון העירוני של אוטשהורן בו נוכל לראות את בית הכנסת הראשון של הישוב ונדבר על תולדות ההתיישבות היהודית בעיר ובמדינה. לקראת ערב נגיע לעיר הציורית נייזנה (Knysna) בלב דרך הגנים ונפליג בלגונה שלה לכיוון הפתח לים. לקראת ערב עוד ננסה לצאת לסיור ב- Water Front שבה, על שפת הלגונה. לינה - נייזנה.

יום 10יום ג': דרך הגנים – שמורת יער ציציקמה – פורט אליזבט – יוהנסבורג

הבוקר נצא לעבר החלק בו מרוכזים קניונים עמוקים של נחלים הזורמים במים שחורים (מיצוי חומצה טנית משורשי הצומח של חבל הכף) לעבר קו חוף מרהיב בו יערות גשם סוב טרופיים נושקים לקו המים. נעצור לתצפית בעיירה פלטנברג ביי ובנחל בלאוקרנץ, ומשם נמשיך אל עבר שפך נחל הסערות. נלך במסלול נפלא בתוך יער גשם על שפת הים לעבר גשר מתכת מתנדנד מעל שפך הנחל בתוך קניון שגובהו 100 מ`. בתום הסיור נחזור לכפר ציורי וקטן בקצהו של יער גשם בשמורת הציציקמה (Tsitsikama). ממשיכים מזרחה דרך מפרץ פלטוברג ושמורת החוף של יער הציציקמה. בשעות הערב נגיע לעיר המתיישבים פורט אליזבת, ממנה נצא בטיסת ערב ליוהנסבורג. לינה באזור שדה התעופה. 

יום 11 יום ד': מדרום אפריקה אל מפלי ויקטוריה 

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה וטיסה אל מפלי ויקטוריה הנחשבים לאחד משבעת פלאי עולם ואחד מהמראות המופלאים ביותר באפריקה. זרם המים האדיר של נהר הזמבזי נופל מגובה רב, בשאון מים אדיר אל קניון הבטוקה, קניון צר וגעשי. לעת שקיעה נפליג בחלקו הרחב של הנהר במעלה הזרם עד המפלים. נתור אחר תנינים והיפופוטמים במים, כמו גם אחרי בעלי חיים אחרים היורדים אל קו הנהר להרוות את צימאונם מדי פעם. נצפה במיני הציפורים תוך כדי שקיעה אפריקאית נפלאה. לינה באזור מפלי ויקטוריה. 

ימים 12-13ימים ה' - שישי: מפלי ויקטוריה - יוהנסבורג – תל אביב

עם בוקר נצא לסיור במפלים המפורסמים שנחשבים לאחד מפלאי הטבע הגדולים בעולם. בשיא ספקתם הם מכסים רוחב של 1700 מ` ונופלים מגובה של 100 מ`. בני המקום קראו למפל מוסע-אואה-טוניה "העשן הרועם" ודיוויד ליוינגסטון שראה אותם לראשונה בשנת 1855 קרא להם על שם המלכה ויקטוריה. מי המפל הגועשים נכנסים בשצף רב לתוך קניון צר ומפותל במורד הנהר. קניון מרהיב זה נחרץ בבזלת השחורה בתהליך של חתירה לאחור. לאחר הסיור בבוקר נחזור לשדה התעופה ונמריא חזרה ליוהנסבורג. ומשם לטיסה חזרה לישראל (אל-על). נחיתה בשעות הבוקר של יום 13 (יום שישי).

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד $679

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2020).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית)
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, רכבי שטח ייעודיים בשמורות.
* לינה: מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה/ לודג'ים בשמורות.
* כלכלה: חצי פנסיון + ארוחות צהריים כריכים בהכנה עצמית.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ויזה במעבר למפלי ויקטוריה כ- 30$ (משולמים במקום).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.