אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לדרום אפריקה

טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה - 16 ימים

דרום אפריקה היא מהארצות המרתקות והיפות באפריקה כולה. במדינה עושר היסטורי, תרבותי וכמובן – שפע של שמורות טבע ונופים מרהיבים. בטיול לדרום אפריקה היפה נגלה כי היא מתאפיינת ברמות סוואנה, טורי הרים מכחילים ונחשולי חולות המשתרעים אל האופק כאוקיאנוס זהוב. במרחבי העשב משוטטים להם בעלי החיים – ג'ירפות, זברות, פילים, בעלי כנף ועוד. מסלול מקיף לדרום אפריקה כולל את יוהנסבורג, עיר כורי הזהב והיהלומים שהפכה למרכז השוקק של דרום אפריקה, חבל אומפומלנגה העטור ביערות אורן ואקליפטוס, קניון הבלייד, חלון האלוהים ושמורת הקרוגר היפה מכולם. נבקר גם בקייפטאון, מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, כף התקווה הטובה, כלבי ים, פינגווינים, מעבר ההר השחור, נתיב הגנים המפורסם, שהוא ללא ספק אחד מהדרכים היפות ביותר בעולם, יער ציציקמה, ופורט אליזבט. נחצה את הגבול אל בוצוואנה השכנה לסיור בשמורת צ'ובה ואת סיום הטיול נעשה במפלי ויקטוריה, ללא ספק אחד משבעת פלאי תבל.

היתרון של דרכים

 • יום סיור בפארק קרוגר
 • ספארי בשמורה פרטית
 • כולל מפלי ויקטוריה
 • סיור בארץ היין
 • מערת הנטיפים קנגו

מסלול הטיול

יום 1ת"א – מפלי ויקטוריה 

טיסה מת"א אל מפלי ויקטוריה (דרך יעד ביניים). הנחשבים לאחד משבעת פלאי עולם ואחד מהמראות המופלאים ביותר באפריקה. זרם המים האדיר של נהר הזמבזי נופל מגובה רב, בשאון מים אדיר אל קניון הבטוקה, קניון צר וגעשי. לעת שקיעה נפליג בחלקו הרחב של הנהר במעלה הזרם עד המפלים. נתור אחר תנינים והיפופוטמים במים, כמו גם אחרי בעלי חיים אחרים היורדים אל קו הנהר להרוות את צימאונם מידי פעם. נצפה במיני הציפורים תוך כדי שקיעה אפריקאית נפלאה. לינה באזור מפלי ויקטוריה. 

יום 2בוצואנה - שמורת הטבע צ`ובה 

בבוקר נחצה את הגבול לבוצואנה לשמורת הטבע צ`ובה, השוכנת על גדת נהר הצ'ובה Chobe, שם תהיה לנו ההזדמנות ליהנות משפע של חיות פרא בשמורה. צפייה בעדרי פילים מהגדולים בעולם, היפופוטמים, תנינים, שפע של אנטילופות, תאואים וטורפים. יציאה לסיורי ספארי רכובים במרחבי השמורה העצומה ולאורך הנהר. הפלגת ספארי בנהר צ`ובה הצופה בחיות הבר שבאות אל הנהר. בערב חזרה למפלי ויקטוריה ללינה.

יום 3מפלי ויקטוריה - יוהנסבורג 

עם הבוקר נצא לסיור במפלים המפורסמים שנחשבים לאחד מפלאי הטבע הגדולים בעולם. בשיא ספקתם הם מכסים רוחב של 1700 מ` ונופלים מגובה של 100 מ`. בני המקום קראו למפל מוסע-אואה-טוניה "העשן הרועם" ודיוויד ליוינגסטון שראה אותם לראשונה בשנת 1855 קרא להם על שם המלכה ויקטוריה. מי המפל הגועשים נכנסים בשצף רב לתוך קניון צר ומפותל במורד הנהר. קניון מרהיב זה נחרץ בבזלת השחורה בתהליך של חתירה לאחור. לאחר הסיור נחזור אל שדה התעופה ונמריא אל יוהנסבורג, נעלה על האוטובוס ולקראת ערב נגיע אל המלון הממוקם על אם הדרך לשמורת הקרוגר. 

יום 4חבל מפומלנגה – קניון נהר הבלייד

יום של טבע ונופים בחבל מפומלנגה ואיזור קניון נהר הבלייד. שמורת נהר הבלייד היא ללא ספק מהשמורות המרשימות בטיול לדרום אפריקה, בעיקר בגלל עושר הנוף, הצומח היפהפה ומפלי המים השוצפים. נעלה לתצפית בחלון האלוהים שבקצה המצוק המשקיף מזרחה על יער סובב טרופי טבעי ונרחב, ומעבר לו מישורי השמורה. נמשיך משם צפונה, אל סירי המזל של טום בורקה, מסלול מרשים של נופי סחף ומפלי מים. נבקר גם במפלי מק-מק Mec Mec, בהמשך ביקור בסלעים האדומים. הסלעים נחצבו ע"י מים ואבנים שנפלו לתוך נהר בלייד ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים). הסלעים האדומים מסמנים את תחילת קניון נהר הבלייד, שהוא אחד מהקניונים העמוקים הירוקים והיפים בעולם! על הנוף המדהים שלו וחיי הטבע המופלאים. מקומות כמו חלון האלוהים, סירי המזל ומפלי ליסבון הם חלק מהמקומות המיוחדים שבו. נבקר גם בשלושת הרונדאלים, שלושה סלעים בצורת בקתות ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה באזור וייט ריבר..

יום 5קרוגר פארק 

בבוקר נצא בנסיעה אל פארק הקרוגר הידוע – משמורות הספארי המפורסמות ביותר בעולם. הפארק הלאומי מכסה שטח ענק של כ 20,000 קמ"ר, מהווה בית גידול לכ 150 מינים של יונקים, כ- 500 מיני ציפורים וכ- 100 מיני זוחלים. נראה את חיות הבר בסביבתן הטבעית ונקווה לראות את "חמשת הגדולים" : פיל, קרנף, אריה, בופאלו ונמר. המסלולים מגיעים לבורות מים או לאפיקי נחלים, ומאפשרים תצפית טובה על מאות מיני בעלי החיים ששוכנים בפארק ומגיעים לבורות להרוות בהם את צימאונם. לינה באזור וייט ריבר.

יום 6יום סיור בשמורה פרטית 

בבוקר נצא לספארי בשמורה פרטית. נעלה על רכבי שטח ונצא לראות את בע"ח השונים שבשמורה, זוחלים, עופות ויונקים, בניהם פילים. במהלך הביקור נשלב הליכות רגליות. לינה בשמורה פרטית.

יום 7יוהנסבורג 

בבוקר עוד נספיק טיול ספארי אחרון ואחריה נצא  בנסיעה אל אחד ממעברי ההרים של דרך הפנוראמה ונבקר במפל הגבוה  Lone Creek  בשעות אחר הצהריים נגיע חזרה ליהונסבורג. לינה יוהנסבורג.

יום 8יוהנסבורג - פורט אליזבט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר כולל הסווטו והמאבק של השחורים לחרות פוליטית בדרום אפריקה, כמו כן גם נבקר בפרטוריה, עיר הבירה האדמיניסטרטיבית, על אתרי מרכז הממשל והשלטון שבה. בהמשך נצא בטיסה לפורט אליזבת, עם ההגעה ובהתאם לשעת הטיסה נצא לסיור בעיר. לינה פורט אליזבט.

יום 9דרך הגנים – שמורת יער ציציקמה 

הבוקר נצא לעבר החלק בו מרוכזים קניונים עמוקים של נחלים הזורמים במים שחורים (מיצוי חומצה טנית משורשי הצומח של חבל הכף) לעבר קו חוף מרהיב בו יערות גשם טרופיים שנושקים לקו המים. נתחיל בדרך מפרץ פלטוברג ושמורת החוף של יער הציציקמה. נכנס אל אחד מיערות העד לראות את העצים הענקיים. נעצור לתצפית בעיירה פלטנברג ביי ובנחל בלאוקרנץ, ומשם נמשיך אל עבר שפך נחל הסערות. נלך במסלול נפלא בתוך יער גשם על שפת הים לעבר גשר מתכת מתנדנד מעל שפך הנחל בתוך קניון שגובהו 100 מטרים. בשעות הצהריים נגיע לעיר הציורית נייזנה (Knysna) בלב דרך הגנים. לינה בנייזנה.

יום 10דרך הגנים –  אזור האגמים

בבוקר נצא להפלגה בלגונה של נייזנה לכיוון הפתח לים נצא למסלול הליכה, באזור ראש הסלע המערבי בשמורת הטבע Featherbed שעל שפת המים. נופים מרהיבים בין מצוקים וים, תוך כדי הליכה בחברות צומח משתנות. בתום המסלול נפליג חזרה לנייזנה. לאחר נמשיך בנסיעה מערבה לכיוון מערב בנתיב הגנים הידוע. הדרך עושה דרכה לאורך קילומטרים של רצועות חוף הררית וצרה, שלאורכה שזורים אגמים, מפרצים, מצוקים, קניונים ונחלים. ברצועה הצרה והמוגבהת, ששמותיה בשפת המקומיים הם "מים צלולים" ו"רודי הדבש" התפתחה צמחייה נפלאה בעושרה. לצד יערות גשם אפשר למצוא חורשים נטועים ופרחי בר, באזור יותר מ 9,000 סוגים של מיני פרחים שונים. נעבור דרך עיירת הנופש ויילדרנס (Wilderness) והעיר ג`ורג (George) תוך כדי מספר עצירות לתצפית בנקודות נוף יפות. לקראת אחה"צ נגיע אל העיירה אודסהורן ללינה וארוחת ערב. לינה אודסהורן.

יום 11אודסהורן - מערת הנטיפים Cango ומעבר ההר השחור

אודסהורן, העיר בעלת עבר היהודי ידועה בכינוי "ירושלים הקטנה". על שם הקהילה היהודית הגדולה אשר הייתה שם בתחילת המאה ה- 20. נצא ליום מרהיב של גיאולוגיה ומראות נוף מהממים. ניסע צפונה לכיוון מערת קנגו (Cango), מערת הנטיפים מהגדולות בעולם ונעשה בה סיור מודרך. בתום הביקור נעבור לרכבים קטנים וניסע בדרך עתיקה במעלה ההר השחור. עצירות התצפית תפרושנה בפנינו נופים מדהימים המשלבים את הצומח באזור. ההר השחור הוא תופעה מרהיבה במיוחד של תהליך הנקרא הרי קמט, בו סלעי משקע של אבן חול בני 400 מיליון שנה, התרוממו, נסגרו והתקפלו בעקבות תהליך קריעת היבשות שחל לפני 100 מיליון שנה. נעצור בעיירה הקטנה פרינס אלברט (Prince Albert) להפסקת צהריים ומשם נמשיך מזרחה ונחצה שוב את ההר השחור בחזרה לאודסהורן. המעבר השני, מירינגספורט (Meeringspoort), חורץ את ההר השחור בתוכו לאורך אפיק של נחל בתוך קניון נישא ורם, והוא תופעת טבע מרשימה נוספת של קימוט ושבירת שכבות סלעי משקע. נסיים את היום בביקור במוזיאון העירוני של אודסהורן בו נוכל לראות את בית הכנסת הראשון של הישוב ונדבר על תולדות ההתיישבות היהודית בעיר ובמדינה. לינה אודסהורן. 

יום 12קייפטאון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באזור היין הידוע, נבקר בעיירה סטלנבוש, שם נסייר באחת מאחוזות היין היפות ונטעם מהיינות הנפלאים. סטלנבוש היא העיר השנייה שנוסדה בדרום אפריקה, בעיר אוניברסיטה מפורסמת ושתי אנדרטאות הקשורות עצמם להיסטוריה של דרום אפריקה, האחת מוקדשת להגעתם של מהגרים צרפתיים ב-1688 (Huguenot) והשנייה לשפת האפריקנס הנמצאת ליד העיר פארל. בהמשך  נמשיך צפונה אל קייפטאון מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, ממוקמת בצילה של פסגת השטן, ופסגת ראש האריה, אשר נושקת להר השולחן המשתפל מגובה של 1,082 מטרים לכוון כף התקווה הטובה. העיר נולדה כאשר יאן ואן ריבק נחת כאן בשנת 1,652, כאשר הגיעה עם צי של 3 ספינות מהולנד, כדי להקים תחנת שירות לספינות של החברה במסען אל הודו. התושבים המקומיים היו הוטנטוטים, רועי כבשים. העיר יפיפייה, ארכיטקטורה הולנדית התפתחה עם ארכיטקטורה ויקטוריאנית ועם אלמנטים מוסלמיים, שהובאו לעיר עם העבדים מהמזרח. לינה קייפטאון.

יום 13קייפטאון

קייפטאון העיר היפה ושובת לב, משלבת ישן וחדש, תוססת, ססגונית ומלאת חיים. קייפטאון או בשמה בפי המקומיים "עיר האם" ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי, היסטוריה וחדשנות. את הימים הבאים נקדיש לביקורים וסיורים באתרי העיר. נראה את מיני הממשל המרשימים ובנייני הפרלמנט נבקר בכיכרות העיר המקסימה, נבקר ברובע הלאי, במוזיאון דרום אפריקה ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. כמובן שנבקר  בווטר פרונט (Waterfront) מרכז הקניות, הבידור והאוכל של העיר. לינה בקייפטאון.

יום 14כף התקווה הטובה

סר פרנסיס דרייק, בהקיפו את כף התקווה הטובה ב 1880, רשם בזמן ספינתו "כף זה הוא מלא ההוד והיפה ביותר שראינו בכל היקף כדור הארץ" אף שלא ירד לחוף יכול לראות כמה יפה האזור. כף התקווה הטובה הוא מפגש הזרמים, מפגש האוקיאנוס השקט והאטלנטי. בין השאר נשוט לאי כלבי הים, ניסע בדרכים פנוראמיות – נעבור בעיירות ציוריות ומושבת פינגווינים. לקראת ערב נחזור לקייפטאון. בשעות הערב נצא לסיור רגלי באזור ווטר פרונט. לינה בקייפטאון.

ימים 15-16קייפטאון– תל אביב 

הבוקר נעלה ברכבל אל הר השולחן (מותנה במזג האוויר), התצפית מההר מספקת נופים עוצרי נשימה של העיר וחופיה. ההר עשוי אבן חול מעל בסיס של סלע גרניט והוא נישא לגובה של 1,067 מטר מעל המפרץ. אורכה של פסגתו השטוחה היא כמעט 3 ק"מ מקצה אל קצה. ההר מהווה בית לכ-1,500 מיני צמחים, אשר רבים מהם מקומיים ואינם נמצאים בכל מקום אחר בעולם בשעות אחר הצהריים בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה, לטיסה חזרה לישראל. 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  10/04/2020

  מחיר

  4,889 $

  מדריך

  הערות

  טיסות אתיופיאן - שי שרון

 • תאריך

  15/10/2020

  מחיר

  4,889 $

  מדריך

  הערות

  טיסות אתיופאן – שירין בן יעקב - SOLD OUT

 • תאריך

  05/11/2020

  מחיר

  4,889 $

  מדריך

  הערות

  טיסות אתיופאן – מדריך מצוות דרכים - SOLD OUT

 • תאריך

  15/11/2020

  מחיר

  4,889 $

  מדריך

  הערות

  טיסות אתיופאן – מדריך מצוות דרכים

 • תאריך

  03/12/2020

  מחיר

  4,889 $

  מדריך

  הערות

  טיסות אתיופאן – מדריך מצוות דרכים

 • תוספת ליחיד $879

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים – חברת אתיופאן
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לדצמבר 2019).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית)
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, רכבי שטח ייעודיים בשמורות.
* לינה: מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה/ לודג'ים בשמורות.
* כלכלה: חצי פנסיון ו3 ארוחות צהריים נוספות.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ויזה במעבר למפלי ויקטוריה כ 45-55$ (משולמים במקום).
* תשר למדריך הישראלי (נהוג לתת כ4-5$ לאדם ליום)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.