אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לנמיביה

טיול מאורגן לנמיביה - אל ארץ ההימבה והשמורות המערביות של אפריקה - 15 ימים

נמיביה, ארץ של מדבריות רחבי ידיים, דיונות חול גבוהות, סוואנות, חופים מבודדים, רכסי הרים גבוהים, חיות בר ושבטים פראיים, המסרבים בעקשנות לקבל על עצמם את הקדמה. הטיול לנמיביה הוא טיול אל מקום רחוק פראי ומבודד, זהו מפגש מרתק עם הקולות, הצבעים והריחות של מדבר הדיונות הגבוה בעולם, של שבט ההימבה הפראי והמבודד, של הפילים בשמורת אטושה  ועוד אתרים מופלאים. לא נוותר על סיורים רגליים, מפגשים בלתי אמצעיים עם שבטים נידחים ואין ספור חוויות והרפתקאות נוספות. מסלול הטיול נבנה בדרך, שאתם כמטיילים לא רק "תראו" את נמיביה, אלא גם "תתמזגו" עם התרבות והקצב התוסס שלה. כאן טמון ההבדל הגדול בין ליהנות ולהתפעל מאפריקה לבין להתאהב ביבשת השחורה. הטיול מתוכנן היטב לאור היכרותנו העמוקה עם נמיביה, כמו גם ניסיוננו העשיר בטיולי שטח והרפתקאות. אך ביחד עם זאת מסלול הטיול אינו כפוף ללוחות זמנים נוקשים ולמרות המטרות היום יומיות שנציב לעצמנו - הוא ניתן להגמשה בהתאם להחלטת המדריך בשטח.

היתרון של דרכים

 • שבטי ההימבה והאררו
 • ספארי בשמורת אטושה
 • לינה בלודג'ים יחודיים
 • סיור בשמורת ארינדי
 •  יוהנסבורג
 • ווינדהוק
 • שמורת נמיב - נאוקלופט   
 • מדבר החולות של נמיביה
 • מפרץ וולביס
 • היער המאובן
 • שבטי ההמיבה והאררו0
 • הר השולחן ברנדברג
 • הפארק הלואמי אטושה
 • ציורי הבושמנים

מסלול הטיול

יום 1ת"א – יוהנסבורג– ווינדהוק (נמיביה).  

מפגש בנתב"ג וטיסה ליוהנסבורג, דרום אפריקה. בהמשך נצא בטיסה קצרה אל ווינדהוק, בירת נמיביה. עם ההגעה ניסע אל המלון, התארגנות וארוחת ערב. לינה ווינדהוק. 

יום 2שמורת נמיב- נאוקלופאט.  

נצא בנסיעה דרומה מעיר הבירה לעבר שמורת נמיב- נאוקלופט (Namib Naukluft National Park), השמורה הגדולה בנמיביה, מדבר חול עצום עם דיונות גבוהות. בשמורה הגדולה נופים מגוונים כגון: קניונים עמוקים, ודיונות ענק, המשתרעות מאופק לאופק. נטייל ברגל וברכב במדבר. לינה בלודג'.

יום 3 מדבר החולות של נמיביה – הדיונות הגבוהות.

בבוקר נצא ברכבי שטח 4X4 אל דיונות החול הענקיות של מדבר נמיב בסאסוסוולי. הדיונות מסמנות את הקו המפריד בין הים ובין המדבר העצום. במהלך היום נסייר בין הדיונות השונות, נבקר בעמק המוות המדהים ועוד. לקראת אחה"צ, מצוידים ביין לבן וצונן נטפס למרומי הדיונה הגבוהה רוסטוק ריץ' לתצפית בשקיעת השמש. לינה בלודג'.

יום 4 החופים של האוקיאנוס, מפרץ וולביס, שמורת הוולוויצ'יות.

בבוקר נצא בנסיעה לכוון מפרץ וולביס (Walvis Bay), שם נפגשות דיונות החול עם האוקיאנוס. נמשיך לסיור לאורך החוף לצפות בפלמינגו ובציפורים אחרים החיים בלהקות גדולות וורודות בתוך לגונות וברכות מלח הסמוכות לאוקיינוס. אחה"צ נצא לשמורת הוולוויצ'יות, צמחי מדבר עתיקים (חלקם בני למעלה מ 2,000 שנה). בערב נגיע לוולביס ביי, שם נסיים את מסע השטח הארוך ונתרענן בעיר הקיט; בעיר מגוון מסעדות והנמרצים שבנינו יוכלו למצוא גם פאבים ומועדונים. לינה במלון בוולביס ביי.

יום 5כלבי הים של קייפ קרוס.

בבוקר נבלה בלגונה הגדולה של וולביס ביי, נצפה במגוון העצום של ציפורי המים המגיעות כל שנה לבלות את החורף (יוני – נובמבר). לקראת הצהריים נצא בנסיעה בדרך העושה דרכה לאורך החופים המרהיבים של האוקיאנוס האטלנטי, נחלוף על פני אוניות טרופות ועיירות רפאים ונגיע לקייפ קרוס. האירופאי (פורטוגזי) הראשון דייגו קאו היגיע לאזור בשנת 1,486, את העתקו של הצלב הגדול שננעץ באותו יום באדמה ניתן לראות עד היום. נבקר במושבת כלבי (דובי) הים הגדולה והמפורסמת של קייפ קרוס. נראה את "אתר הקינון הגדול", כלבי ים בכל הגדלים משכשכים במימי המים הקרירים של האוקיאנוס. לינה בקייפ קרוס.

יום 6דאמאראלנד (Damaraland).

בבוקר נצא בנסיעה בדרך מדהימה ביופייה החוצה נחלים, כשפנינו מזרחה אל אזור נהר אוגב (Ugab), אל דאמאראלנד, בו מתגוררים בני שבט הדאמארה. אחד האזורים היפים והמרשימים בנמיביה. ערוצים, מישורים פתוחים ומרחבי עשב פתוח. במהלך הימים נראה את היער המאובן ובו גזעי עץ שנסחפו בשיטפון לפני כ 250 מיליון שנה, כאשר הארוך שבהם מגיע ל 30 מטר. נמשיך לטוואיפלפונטיין ונבקר באתר בו יש ציורי בושמנים, שלמרות שגילם לא נקבע בבירור. ממצאים נוספים באזור מלמדים על סימניי ישוב באזור זה כבר מלפני 6,000 שנה. 
בהמשך נרד אל האורגן פייפס, עמודי גרניט מרשימים, תוצאה של אירוע גיאולוגי מלפני 120 מיליון שנה. לא נוותר על שקיעה רומנטית שבאופק הר השולחן ברנדברג, ההר הגבוה בנמיביה. 

ימים 7-8 הקאקולנד.

היום פנינו מערבה אל הקאקולנד (Kaokoland). זהו חבל ארץ מרוחק וכמעט בלתי מיושב; הקאקולנד הררי ותוואי הנוף בו משתנים מגבעות מכוסות בצמחית בוש להרים מיוערים בעצים ירוקים, עמקים אדירים ודיונות אדומות הכלואות בין ההרים והאוקיינוס האטלנטי. המקום מציע מפגש מרתק עם הקבוצות הנודדות של שיבטי ההימבה והאררו. במהלך הימים הבאים נפגוש את רועי הצאן והציידים של השבטים, נבקר בכפרים השונים, נפגוש את הנוודים שבדרך ונהנה מטבע בראשיתי עוצר נשימה. את הלילות נעשה באופאו בירת שבט ההימבה. המקום משמש נקודת מפגש מרתקת בין השבטים השחורים של אפריקה ובין המתיישבים המערביים. נשים חשופות חזה, צבועות בשלל צבעים מסתובבות ביחד עם גבירות מערביות הלבושות במיטב האופנה המערבית... לינה באופאו.

יום 9 נהר הקוננה (Cunene) - מפלי אפופה.

בבוקר נצא בנסיעה לכוון נהר הקוננה המסמן את הגבול בין נמיביה לאנגולה והוא זורם מערבה לכיוון האוקיינוס האטלנטי. הנהר הרחב והפראי, משמש בית גידול מצוין להיפופוטמים והתנינים הגדולים. על גדות הנהר חי שבט ההימבה, מאחרוני השבטים באפריקה שאימץ לעצמו אך ורק פירורי ציויליזציה ועדיין נשאר אותנטי כפי שהיה במשך מאות שנים. נמשיך בנסיעה עד מפלי אפופה (Epupa). באזור זה נבלה את הלילה. לינה בלודג' באזור אפופה/ אופאו.

ימים 10-11 הפארק הבלאומי אטושה.

נצא בנסיעה אל שמורת אטושה (Etosha), פרוש השם אטושה הוא "מקום המים היבשים". השמורה היא אחת הגדולות בעולם ושטחה גדול יותר משטח כל מדינת ישראל. בשמורה למעלה מ 140 סוגי בעלי חיים: פילים, ג'ירפות קרנפים וגנו; בין הטורפים נוכל לראות אריות, צ'יטות, נמרים וצבועים. בשמורה גם נציגים רבים ממשפחת האנטילופות. לב השמורה הוא אזור מלחות בו נובעים מעיינות רבים ובורות מים המהווים מקור משיכה לעדרי חיות הבר. עם ההגעה וביום שלמחרת נצא לספארי רכוב בפארק. בלילה נשב מול בורות המים המוארים באור זרקורים בסמוך לגדר המחנה ונצפה בבעלי החיים הבאים להרוות את צימאונם. לינה בלודג'ים באיזור אטושה.

ימים 12-13שמורה פרטית ארינדי.

נצא בנסיעה אל שמורת ארינדי (Erindi), שמורה פרטית, במהלך הימים הבאים נצא לסיורים ברחבי השמורה בעקבות מיטב חיות הבר המרתקות של אפריקה: פילים, קרנפים, אריות, נמרים, אריות ובאפלו. נשלב סיורים רכובים, הליכות קלות ונהנה מלודג' יוקרתי ומפנק.

ימים 14-15ווינדהוק – יוהנסברג – ת"א.

בבוקר (בהתאם לשעת ההמראה) עוד נספיק לספארי אחרון בשמורה, מיד לאחר מכן נצא בנסיעה חזרה לעבר ווינדהוק. בהתאם לזמן ההמראה עצירה בשוק האומנים ובעלי המלאכה המקומי. בהתאם ללוח הזמנים, נטוס ליוהנסבורג, דרא"פ ומשם נעלה על טיסה בחזרה לישראל.  

  
* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  02/09/2020

  מחיר

  6,189$

  מדריך

  הערות

 • תוספת ליחיד: $789

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2020).
* לינה: לאורך הטיול נלון במלונות כפריים/ לודג'ים/ מלונות בדרגת בדרגת תיירות טובה.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג בעל עבירות טובה המיועד לנסיעות בדרכי עפר/ רכבי שטח פתוחים בחלק מהשמורות.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון וארוחות נוספות.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* אשרת כניסה קבוצתית לנמיביה. 
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.