תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לנמיביה

טיול מאורגן לנמיביה - מסע ג'יפים - 17 ימים

נמיביה או "דרום מערב אפריקה" (שמה הקודם). ארץ מדברית, רחוקה פראית ומבודדת ביבשת השחורה. ארץ של דיונות חול הגבוהות בעולם, סוואנות, חופים מבודדים, רכסי הרים גבוהים, חיות בר ושבטים פראיים, המסרבים בעקשנות לקבל על עצמם את הקדמה. זוהי מדינה של שבטי פרא שתרבותם נכחדה עם השנים, בין שרידי השבטים, בני שבט ההימבה, שעדיין נשארו אותנטיים ונאמנים למסורתם, בת מאות השנים. טיול לנמיביה הינו טיול שטח אתגרי. מסלולנו מתחיל בבירה ווינדהוק ממנה ניסע דרומה עד וולביס ביי, כשדרכנו רצופה בחוויות והרפתקאות, שמורות, חיי בר ומפגשים מרתקים עם המקומיים ובני שבט ההימבה.

היתרון של דרכים

  • שבט ההימבה
  • ציוד מלא לג'יפים כולל מכשירי קשר
  • ימי סיור מלאים
  • ספארי בפארק אטושה
  • פנסיון מלא בימי הטיול בשטח

מסלול הטיול

יום 1ת"א – יוהנסבורג– ווינדהוק (נמיביה).  

מפגש בשעות הבוקר בנתב"ג וטיסה ליוהנסבורג, דרום אפריקה. בהמשך נצא בטיסה קצרה אל ווינדהוק, בירת נמיביה. עם ההגעה ניסע אל המלון וארוחת ערב. לינה ווינדהוק. 

ימים 2-3פארק אטושה.

היום נקבל את הג'יפים ולאחר שנעמיס אותם ונתארגן, נצא בנסיעה ארוכה אל שמורת אטושה (Etosha) – הגעה בשעות הצהריים המאוחרות. פרוש השם אטושה הוא "מקום המים היבשים". השמורה היא אחת הגדולות בעולם ושטחה גדול יותר משטח כל מדינת ישראל. בשמורה למעלה מ 140 סוגי בעלי חיים: פילים, ג'ירפות קרנפים וגנו; בין הטורפים נוכל לראות אריות, צ'יטות, נמרים וצבועים. בשמורה גם נציגים רבים ממשפחת האנטילופות. לב השמורה הוא אזור מלחות בו נובעים מעיינות רבים המהווים מקור משיכה לעדרי חיות הבר. עם ההגעה וביום שלמחרת נצא לספארי רכוב בפארק. בלילה נשב מול בורות המים המוארים באור זרקורים בסמוך לגדר המחנה ונצפה בבעלי החיים הבאים להרוות את צמאונם. לינה אטושה (קמפינג).

יום 4 אופאו – שבט ההימבה

עם שחר, נצא ממחנה הלילה לספארי נוסף אחרון ברחבי הפארק. נמשיך בנסיעה בין ריכוזי בעלי החיים ופנינו צפונה לאופאו בירת שבט ההימבה. במרכול המקומי נצטייד בכל הדרוש לנו לשבוע מדברי. המרכול משמש נקודת מפגש מרתקת בין השבטים השחורים של אפריקה ובין המתיישבים המערביים. נשים חשופות חזה, צבועות בשלל צבעים מסתובבות בין מדפי המרכול ביחד עם גבירות מערביות הלבושות במיטב האופנה המערבית... לינה במחנה באופאו (קמפינג).
שבט ההימבה, מאחרוני השבטים באפריקה שאימץ לעצמו אך ורק פירורי ציוויליזציה ועדיין נשאר אותנטי כפי שהיה במשך מאות שנים.

יום 5: נהר הקוננה (Cunene) - מפלי אפופה

בבוקר נצא בנסיעה לכיוון נהר הקוננה המסמן את הגבול בין נמיביה לאנגולה והוא זורם מערבה לכיוון האוקיינוס האטלנטי. הנהר הרחב והפראי, משמש בית גידול מצוין להיפופוטמים והתנינים הגדולים. על גדות הנהר חי שבט ההימבה. נמשיך בנסיעה עד מפלי אפופה (Epupa), כולל סיור במפלים באזור זה נבלה את הלילה. לינה במחנה באפופה (קמפינג). 

ימים 6-7לב הקאקולנד.

הקאקולנד (Kaokoland) הוא חבל ארץ מרוחק וכמעט בלתי מיושב; הקאקולנד הררי ותוואי הנוף בו משתנים מגבעות מכוסות בצמחית בוש להרים מיוערים בעצים ירוקים, עמקים אדירים ודיונות אדומות הכלואות בין ההרים והאוקיינוס האטלנטי. המקום מציע מפגש מרתק עם הקבוצות הנודדות של שיבטי ההימבה והאררו. נרד דרך מעבר ה- ואן זיל לעמק המריאן פלוס. במהלך הימים נפגוש את רועי הצאן והציידים של השבטים. נבקר בכפרים השונים ונפגוש את הנוודים שבדרך. הדרך קשה ואתגרית, מלאה בתצפיות, חלקן ממרום הגבעות, אותן נטפס בכדי לעקוף קטעים בלתי עבירים. לינה במחנות שטח (קמפינג).
הערה: בגלל מסלול הנסיעה הקשה ו"הפתעות" (חלקן בלתי צפויות), שהקאוקולנד טומן בחובו. לקחנו יום נוסף, שייתן לנו מרווח נשימה ויהפוך את המסע שלנו לכזה שמתנהל ברוגע, ביחס לפרק הזמן שנבלה בנמיביה. 

ימים 8-9הדיונות הצפוניות - נהר ההומניב – פילי המדבר.

נצא לאורך דיונות החול ונסע דרומה לכיוון פורוס (Purros). האזור פראי, עצום בממדיו, עם נופים מרהיבים ועוצרי נשימה; גן- עדן לאוהבי המדבר! אזור פורוס והערוצים היורדים מימנו ונשפכים לנהר ההומניב מושכים מים במשך כל ימות השנה ומשמשים מקור בלתי אכזב למפגש עם בעלי החיים ובעיקר עם פילי המדבר (במידה והם יסכימו למפגש איתנו...). פילי המדבר הם הפילים הגדולים והקשוחים בעולם. לינה במחנה בנווה המדבר פורוס (קמפינג).

יום 10 סספונטיין

בבוקר נצא בדרך מדהימה ביופיה החוצה נחלים, כשפנינו דרומה לעבר העיירה סספונטיין. בהמשך נגיע למבצר סספונטיין המרשים, ששימש בתחילת המאה כמצודה צבאית גרמנית ונבנה מאבן חול. המבצר שימש בתור קו הגנה צפוני עד שנת 1,915. כיום משמש המבנה כבית מלון, סספונטיין, לקראת ערב ניסע לנווה המדבר אנגונגו. לינה במחנה (קמפינג) באנגונגו (Ongongo).

ימים 11-12: דאמאראלנד (Damaraland)

נצא דרומה אל דאמאראלנד, בו מתגוררים בני שבט הדאמארה. אחד האזורים היפים והמרשימים בנמיביה. ערוצים, מישורים פתוחים ומרחבי עשב פתוח. במהלך הימים נראה את היער המאובן ובו גזעי עץ שנסחפו בשיטפון לפני כ 250 מיליון שנה, כאשר הארוך שבהם מגיע ל 30 מטר. נמשיך לטוואיפלפונטיין ונבקר באתר בו יש ציורי בושמנים, שלמרות שגילם לא נקבע בבירור. ממצאים נוספים באזור מלמדים על סימניי ישוב באזור זה כבר מלפני 6,000 שנה. בהמשך נרד אל האורגן פייפס, עמודי גרניט מרשימים, תוצאה של אירוע גיאולוגי מלפני 120 מיליון שנה. לא נוותר על שקיעה רומנטית למרגלות הר השולחן ברנדברג, ההר הגבוה בנמיביה. לינה במחנה (קמפינג) למרגלות הברנדברג.

יום 13כלבי הים של קייפ קרוס – וולביס ביי

נמשיך בנסיעתנו דרומה לכוון עיירת החוף וולביס ביי (Walvis Bay). האירופאי הראשון דייגו קאו היגיע לאזור בשנת 1,486. את העתקו של הצלב הגדול שננעץ באותו יום באדמה ניתן לראות עד היום. נבקר במושבת כלבי הים הגדולה והמפורסמת של קייפ קרוס. נראה את "אתר הקינון הגדול" בקייפ קרוס, כלבי ים בכל הגדלים משכשכים במימי המים הקרירים של האוקיאנוס. לאחר הביקור נמשיך לוולביס ביי, שם נסיים את מסע השטח הארוך ונתרענן בעיר הקיט; בעיר מגוון מסעדות והנמרצים שבנינו יוכלו למצוא גם פאבים ומועדונים. לינה במלון בוולביס ביי.

יום 14וולביס ביי (Walvis Bay) – הדיונות של מדבר נמיב

וולביס ביי היא עיר אידיאלית להתרענן בה לאחר מסע במדבר. חוף ים, מסעדות, מרכזי קניות, ציוויליזציה סוף סוף... במהלך היום (תלוי בשפל ובגאות הים) נצא לסיור לאורך החוף לצפות בפלמינגו החיים בלהקות גדולות וורודות בתוך ברכות מלח הסמוכות לאוקיינוס. וכמובן לא נוותר על דיונות החול הענקיות של מדבר נמיב, הדיונות מסמנות את הקו המפריד בין הים ובין המדבר העצום. לקראת אחה"צ, מצוידים ביין לבן וצונן נטפס למרומי הדיונה לתצפית בשקיעת השמש. לינה במלון בוולביס ביי.

יום 15 ווינדהוק

בבוקר נצא בנסיעה ארוכה חזרה לעבר ווינדהוק. בדרכנו לא נוותר על עצירה בשוק האומנים ובעלי המלאכה המקומי. אחה"צ נגיע לווינדהוק שם נבלה את הלילה כולל ארוחת סיום.

ימים 16-17יוהנסברג – ת"א

בוקר חופשי, בהתאם ללוח הטיסות - נטוס ליוהנסבורג, דרא"פ ומשם נעלה על טיסה בחזרה לישראל (נחיתה ביום מס' 17).     

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת יחיד: $489
  • תוספת חגים: $149

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לדצמבר 2018).
* לינה: לאורך הטיול נלון באתרי קמפינג מסודרים באוהלים נוחים עם מזרונים הנמצאים על גג הרכב; מספר לילות נלון גם בשטח עצמו. בווינדהוק ובסווקופמונד נישן במלונות בדרגת תיירות.
* תחבורה: רכבי שטח 4X4, מאובזרים בכל הציוד הנדרש לטיול שטח. 
* כלכלה: בערים ע.ב ארוחת בוקר בלבד, בשטח ע.ב פנסיון מלא, הכנת האוכל לאורך הדרך תיעשה ביחד עם המטיילים.  
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* אוטובוס/מיניבוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים בשאר הטיול. 
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* דלק לג'יפים – הערכה כ- 500$ לג'יפ (כ- 135$ לאדם) לכל הטיול.
* אשרת כניסה לנמיביה כ- 95$. 
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.