תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לאתיופיה

טיול מאורגן לאתיופיה - לשומרי מסורת -תוכניות מיוחדת הכוללת את השבטים של נהר האומו- 16 ימים

אתיופיה היא מדינה רחבת ידיים אשר נמצא בקרן אפריקה שבמזרח היבשת. היא נחשבת יעד אטרקטיבי למטיילים, כעצמאים או כחלק מטיול מאורגן.

  • זוהי מדינה בעלת היסטוריה רצופה עתיקה ביותר, ומקורה בקיסרות אקסום. בניגוד לתרבותה העתיקה והעשירה, אתיופיה נחשבת כאחת המדינות העניות בעולם.
  • חגיגות הטימקט בלליבלה: האירוע הדתי-לאומי משמעותי מאוד לזהות האתיופית הנוצרית והוא מתקיים בכל שנה ב- 19 בינואר, בערים אקסום ולליבלה. אלו הם 3 ימים בהם חוגגים האתיופים האורתודוקסים את "התגלותו" של הישות האלוהית בגופו של ישו והטבלתו ע"י יוחנן במי הירדן. האירועים הם דרמטיים וססגוניים, ובהם מצלצלים בפעמונים, נושפים בחצוצרות ובנוסף מנענעים רעשני מוטות ברונזה, לבושים בתלבושות מיוחדות ואף יוצאים לתהלוכות דתיות, במהלכן נושאים הצועדים דגמים של ארון הברית. הכוהנים נושאים דרשה לאורך כל הלילה והמיסה מתחילה בשעות הבוקר המוקדמות.

בטיול מאורגן לאתיופיה נכיר את ההיסטוריה והתרבות העשירה לצד הנאה מהנופים המרהיבים שייגלו לעינינו. מסע באתיופיה הוא קפיצה גדולה אל תרבויות העבר. נתיב המסע גולש לתוך ההיסטוריה המיוחדת של הנצרות האתיופית העתיקה. בחלק מהמקומות נוכל להבחין בקרבה הגדולה למקורות היהדות העתיקה, זכר למפגש (הרומנטי) התנכ"י החשוב בין מלכת שבא לבין שלמה המלך. המסע באתיופיה ללא ספק הוא מסע אל אחת התרבויות היותר מסתוריות שידע עולמנו אי פעם, זוהי תרבות עשירה ומרתקת הנעלמת בהדרגה מעולמנו המתפתח. 
בחלקו הראשון של הטיול נבקר בעמק נהר האומו הידוע בשם "מלכת אפריקה". זהו אזור מרוחק ופראי שלאורכו חיים שבטים: "מורסי" (Mursi), "קווגו" (Kwego) והמר (Hamer), שלא נחשפו כמעט לתרבויות חדשות. האזור המאופיין ברמה גבוהה, מעיינות חמים ומגוון עצום של חיות פרא אפריקאיים. אל אזור זה קיימות דרכי גישה בודדות, בהן נעבור בעזרת ג'יפים. בהמשך, ההרים נפתחים לסוואנה מישורית עשירה בציפורים, עדרי אנטילופות ובני שבטים המהלכים ערומים כאילו הזמן עמד בהם מלכת.
בחלקו השני של הטיול נבקר באדיס אבבה, נסייר ברחבי השוק הפתוח הגדול ביותר באפריקה, נבלה במועדון לילה מקומי אל צלילים וריקודים אתיופיים מסורתיים ושתיית תאג' (בירה המקומית, עשויה מדבש), נמשיך צפונה אל המפלים של הנילוס הכחול, נפליג בסירה אל כנסיות מסתוריות שבאגם טאנה ונסיים בכנסיות חצובות בסלע בעיר האגדתית לליבאלה. 

חגיגות הטימקט (Timkat) מתקיימים כל שנה בימים 19-20 ינואר – בזמן הטיולים בתקופה נחגוג עם המקומיים את החג הססגוני והמיוחד. זה ללא ספק האירוע הדתי החשוב ביותר באתיופיה. מוקד החגיגות הוא בצפון המדינה, בערים אקסום, לליבאלה וגונדר, שם חוגגים האתיופים האורתודוקסים את "ההתגלות", אותו אירוע מכונן בו התגלה כי בגופו של ישו שוכנת גם ישות אלוהית. בפסטיבל מציינים גם את ההטבלה של ישו על ידי יוחנן המטביל במי הירדן. זהו אירוע לאומי ומשמעותי מאוד לזהות האתיופית הנוצרית. הפסטיבל צבעוני, מרגש, סוחף, וכולל תלבושות מיוחדות ותהלוכות דתיות, במהלכן נושאים הצועדים דגמים של ארון הברית, שהאתיופים טוענים כי הגיע לאתיופיה יחד עם מנליק, בנם של מלכת שבא והמלך שלמה.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל    054-4529202

 

היתרון של דרכים

תאריכי יציאה ומחיר

כלול / לא כלול