אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול ספארי בטנזניה

טיול ספארי בטנזניה - נוסע עצמאי- 8 ימים

הרפובליקה המאוחדת של טנזניה שוכנת במזרח אפריקה ומאחדת את טנגנייקה (בעבר קולוניה גרמנית) ומספר איים; זנזיבר, פמבה ומאפיה. בטנזניה חיים 38 מיליון תושבים, 99% אפריקאים, מתוכם 95% בנטו (שילוב של 130 שבטים) ו- 1% של אירופאים, אסייתים וערבים. השפות הרשמיות הן סוואהילית ואנגלית. אזורי החוף מישוריים ומזג האוויר טרופי, אזור הרמה יבש וחם ובהרים מזג האוויר קריר יותר. הנקודה הגבוהה ביותר בטנזניה היא הר קילימנג'רו (5,895 מטרים) והוא ההר הגבוה ביותר באפריקה. טיול ספארי לטנזניה הינו מסע מרתק בו נראה את מיטב בעלי החיים האפריקאים בסביבתם הטבעית. טיול לטנזניה הינו אחד מהטיולים היותר פופולאריים ומומלצים למשפחות בסביבה מושלמת למבוגרים וילדים כאחד.

היתרון של דרכים

  • אגם מניארה
  • קלדרת הנגורונגורו
  • אזור הסרנגטי
  • ערוץ אולדובאי
  • ביקור בכפר של שבט המסאי

מסלול הטיול

יום 1ת"א – קילימנג'ארו –  ארושה

נצא בטיסת לעבר שדה התעופה קילימנג'ארו (דרך יעד בניים) אליו נגיע בשעות אחה"צ; לאחר הסידורים הדרושים בשדה התעופה, המשך נסיעה לצילו של רכס מרו הגבוה לעבר עיר המחוז ארושה (ARUSHA) - המרכז לכל טיולי הספארי בצפון טנזניה. נתארגן בלודג' ובמידת האפשר נצא לסיור ראשון בספארי – שמורת ארושה הצנועה והנעימה.
לינה בארושה: The Arusha Hotel  או דומה
http://www.thearushahotel.com/

יום 2 שמורת טרנגיריה

בבוקר נעזוב את ארושה ונתחיל את חווית הספארי בביקור בשמורת הפרא המיוחדת טרנגירה. השמורה מפורסמת בעיקר בעדרי הפילים שבה ואין זה נדיר לראות עדרים של מעל 200 פילים! לאורך השמורה עובר נהר הטרנגירה שהוא מקור המים המרכזי והחשוב ביותר של חיות השמורה. מה שמאפשר ספארי נוח עם אפשרות טובה לראות את שפע חיות הבר. לינה בטרנגירה.
לודג' בטרנגיריה Tarangire Sopa Lodge  :  / או דומה לו
 http://www.sopalodges.com/tarangire-sopa-lodge/overview

יום 3מכתש הנגורונגורו

בבוקר נצא מהשמורה  לעבר אחת מתופעות הטבע המופלאות של מזרח אפריקה – הלוע הכבוי של הנגורונגורו (Nagorongoro); בשמורה זו שגודלה קצת מעל ל 200 קמ"ר מתרחשת תופעה מדהימה: בעלי החיים הנמצאים שם כמעט ואינם עוזבים את הלוע והאגם, המספקים להם את כל הדרוש למחייתם. מלחכי העשב ימצאו מספיק מזון באזור ואילו לטורפים זהו גן עדן אמיתי. הירידה אל תחתית הלוע היא ברכבי 4X4 בלבד. ספארי מרתק בשמורה ייחודית מאין כמוה. לינה, אזור נגורונגורו.
לינה נגורו נגורו: Ngorongoro Sopa Lodge או דומה
http://sopalodges.com/ngorongoro-sopa-lodge/overview

יום 4  שמורת הסרנגטי 

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לעבר שמורת הסרנגטי אליה נגיע לעת צהרים. בדרך נעצור במתחם האתר האנתרופולוגי המפורסם "ערוץ אולדובאי" בו נתגלו אלפי שרידים המשויכים ל"קוף הדרומי" (האוסטרלופטיקוס), מאבותיו הראשונים של האדם המודרני שחי באזור זה לפני כ 2.5 מיליון שנים. את שעות אחה"צ נקדיש לספארי ראשון בשמורת הסרנגטי המפורסמת. 
לינה סרנגטי: Serengeti Sopa Lodge או דומה
http://sopalodges.com/serengeti-sopa-lodge/overview

 
ימים 5-6שמורת הסרנגטי

ללא כל ספק – שמורת הסרנגטי (SERENGETI) הינה מהשמורות המפורסמות והמתוירות ביותר במזרח אפריקה; מרחבים אינסופיים של מישורי סוואנה בהן רועות מיליוני חיות; סוגים רבים של פרסתנים, משפחות שונות ורבות של אנטילופות, פילים, טורפים שונים, דורסים, מגוון רחב של ציפורים ועוד – יומיים  מרתקים של טבע וחוויות שיחרטו במוחנו לאורך שנים ארוכות!! לא נוותר כמובן גם על ביקור בכפר מסאי אוטנטי.  לינה סרנגטי.

יום 7 אגם מניארה

אנו יוצאים מערבה לאחד מאגמי השבר הסורי אפריקאי המרתקים – אגם מניארה (Manyara). לאחר ארוחת הצהרים נקדיש את היום לסיורים, ביקורים ותצפיות על החיות הרבות באזור האגם. נוכל לראות פילים, נמרים, צ'יטות ועוד. באזור האגם מפורסמת התופעה של אריות המתמקמים על העצים כדי שלא להיתקל בעדרי הפילים והבופלו, וכן כנקודת תצפית טובה לטרף אפשרי ומקלט מטפילי קרקע אחרים. לינה – אזור אגם מניארה.
לינה במניארה: Kirurumu Tented Lodge או דומה
http://www.kirurumu.net/kirurumu_manyara_lodge.html

יום 8מניארה - ארושה – תל אביב


בשעות הבוקר המוקדמות עוד נספיק לסיור אחרון באגם מניארה בטרם נצא לכיוון ארושה. נגיע לשדה התעופה ממנו נצא בטיסה חזרה ארצה.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

הערה חשובה: עקב שינויים אפשריים בלוח הטיסות של חברות התעופה– יתכן ויחול שינוי בסדר הביקורים בשמורות וכן הארכה / קיצור של לילה אחד בטיול – הכול בהתאם לצורך. תוספת ו/או הורדת לילה תהיה כרוכה בתשלום/זיכוי בהתאם.
 

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קלימנג'רו - תל אביב
* מיסי נמל, דלק ובטחון כידוע ביום פרסום ההצעה.
* אכסון בלודג'ים מקסימים ונוחים מדרגת תיירות ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים ומקלחות.
* ארוחות: שלוש ארוחות ביום בספארי (מארוחת ערב ביום הראשון ועד בוקר כולל ביום ה 8). 
חלק מארוחות הצהריים – Picnic Boxes (הארוחות אינן כוללות שתייה). 
* מים מינראליים (בקבוק לאדם ליום).
*תחבורה: רכב ספארי/שטח מיוחד 4X4 לביצוע כל ההעברות והסיורים. 
* ביקורים סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
* מדריך/נהג מקומי מקצועי דובר אנגלית.
* תדרוך מפורט, מגדירים, ומפות על המסלול.

המחיר אינו כולל:

* אשרת כניסה לטנזניה שמקבלים עם הנחיתה במדינה ועלותה 50$ לאדם.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* ביטוח נוסעים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.