תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול פרטי בטנזניה

טיול ספארי בטנזניה - נוסע עצמאי- 8 ימים

הרפובליקה המאוחדת של טנזניה שוכנת במזרח אפריקה ומאחדת את טנגנייקה (בעבר קולוניה גרמנית) ומספר איים; זנזיבר, פמבה ומאפיה. בטנזניה חיים 38 מיליון תושבים, 99% אפריקאים, מתוכם 95% בנטו (שילוב של 130 שבטים) ו- 1% של אירופאים, אסייתים וערבים. השפות הרשמיות הן סוואהילית ואנגלית. אזורי החוף מישוריים ומזג האוויר טרופי, אזור הרמה יבש וחם ובהרים מזג האוויר קריר יותר. הנקודה הגבוהה ביותר בטנזניה היא הר קילימנג'רו (5,895 מטרים) והוא ההר הגבוה ביותר באפריקה. טיול ספארי לטנזניה הינו מסע מרתק בו נראה את מיטב בעלי החיים האפריקאים בסביבתם הטבעית. טיול לטנזניה הינו אחד מהטיולים היותר פופולאריים ומומלצים למשפחות בסביבה מושלמת למבוגרים וילדים כאחד.

היתרון של דרכים

  • אגם מניארה
  • קלדרת הנגורונגורו
  • אזור הסרנגטי
  • ערוץ אולדובאי
  • ביקור בכפר של שבט המסאי

מסלול הטיול

יום 1ת"א –  ארושה - ספארי בשמורת ארושה

נצא בטיסה מתל אביב לשדה התעופה של ארושה (טנזניה). לאחר הסידורים הדרושים בשדה התעופה, נפגוש את רכבי הספארי המיוחדים והחדישים, נכיר את המדריכים המקומיים ונצא לדרך... ניסע למרגלות הר מרו הגבוה לספארי ראשון רכוב בשמורת ארושה (Arusha) הקטנה והמעניינת – מפגש ראשון עם חיי הבר של מזרח אפריקה. השמורה בתוך יער גשם סבוך ובתוכו מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו) בו נוכל לראות עדרי באפלו ומינים סוגים של אנטילופות, אם יתאפשר נעלה לאגמי מומלה (בצפון) שם נוכל לראות להקות פלמנגו ואין ספור עופות מים, אם יתמזל מזלנו נוכל לראות על שפת האגם זברות וג'ירפות. לקראת ערב נצא אל אגם מניארה/ טרנגירי לארוחת ערב.
לודג' בטרנגירי:Tarangire Sopa Lodge / או דומה לו
http://www.sopalodges.com/tarangire-sopa-lodge/overview

יום 2 שמורת טרנגירי

בבוקר נצא אל חווית ספארי בשמורת הפרא המיוחדת טרנגיריה. השמורה המאופיינת בסוואנה רחבת ידיים, משובצת בעצי שיטה ובמאות עצי באובב אדירים בני מאות בשנים. השמורה מפורסמת בעיקר בעדרי הפילים הענקיים שבה שבה ואין זה נדיר לראות עדרים של מעל 200 פילים! לאורך השמורה עובר נהר הטרנגיר שהוא מקור המים המרכזי והחשוב ביותר של חיות השמורה. מה שמאפשר ספארי נוח עם אפשרות טובה לראות את שפע חיות הבר. במרחבים האדירים של השמורה נוכל לראות מאות מינים שונים של עופות, אריות, צבועים, נמרים, זאבים טלואים, אין ספור סוגים שונים של אנטילופות כולל האיילנד הענקיים הגנו, האימפלות, זברות לרבות ג'ירפות והיפופוטמים.
לינה במניארה: Kirurumu Tented Lodge/ או דומה לו
http://www.kirurumu.net/kirurumu_manyara_lodge.html

יום 3אגם מניארה

היום אנו יוצאים מערבה לאחד מאגמי השבר הסורי אפריקאי המרתקים – אגם מניארה (Manyara). זוהי שמורה קטנה שבליבה אגם סודה – כמו רבים מאגמי השבר, המשופעת באזורי גידול שונים ומגוונים - מה שמאפשר לאוכלוסיות רבות של בעלי חיים ממינים שונים לשהות ולשגשג בתחומה. לאחר ארוחת הצהרים נקדיש את היום לסיורים, ביקורים ותצפיות על החיות הרבות באזור האגם. נוכל לראות נציגים מאוכלוסיית הפילים הגדולה של השמורה, נמרים, צ'יטות ואם יתמזל מזלנו ניתקל בתופעה המפורסמת של אריות המתמקמים על העצים כדי שלא להיתקל בעדרי הפילים והבופלו, וכן כנקודת תצפית טובה לטרף אפשרי ומקלט מטפילי קרקע אחרים.
לינה – אזור אגם מניארה.

יום 4  שבטי הלקטים על שפת אגם אייסי – ההדזבה דטוגה ואירקו

הבוקר ניסע אל אזור השבטים. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול ספארי בטנזניה. באזור זה חיים בני שבטים מקומיים ששמרו על אורח חיים מסורתי, עם ההגעה נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה, שבט של לקטים וציידים, שם נוהגים עד עצם היום הזה בני השבט לצאת אל מסעות צייד יומיים. כיום נותרו עצה מאות מבני השבט החיים בקבוצות של 20-30 איש. בעונה הגשומה מוצאים בני השבט מסתור במערות סלע ובחללים של עצי באובב גדולים או שהם בונים סוכות מצמחים מקומיים. לא נוותר גם על ביקור בכפר של בני שבט הדטוגה, החי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי המצלקים את עור פניהם בצורות סימטריות מיוחדות כסימני יופי ושומרים על לבוש העור המסורתי. בעברם היה זה שבט נוודים, אך כיום עוסקים מפרנסיו בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות. שבט האירקו הוא שבט של בנאים המתמחה בייצור לבני בוץ, אותן הם שורפים בתנורים ענקיים, הבנויים מאותן לבנים. מקורם הרחוק של בני השבט מצפון קניה ואתיופיה נדדו לאזור אגם אייסי בעקבות גירושם בסכסוכים על אדמות מרעה, עד היום הם סובלים מבני שבט המסאי. בסיום היום נמשיך ללינה באזור מכתש הנגורונגרו.
לינה נגורו נגורו: Ngorongoro Sopa Lodge/ או דומה לו
http://sopalodges.com/ngorongoro-sopa-lodge/overview

יום 5קלדרת נגורונגורו – שבט המסאי – שמורת הסרנגטי

אנו יוצאים מהאגם לעבר אחת מתופעות הטבע המופלאות של מזרח אפריקה – הלוע הכבוי של הנגורונגורו (Nagorongoro); קלדרת נגורונגורו הינו האתר הידוע ביותר ב"אזור השימור נגורונגורו" והוא שהעניק לו את שמו. מכתש זה, שהוא הקלדרה השלמה הגדולה בעולם, נוצר עם קריסתו של הר געש לפני כ-2 מיליון שנים. עומקו 610 מ' ושטחו 260 קמ"ר. מורדותיו התלולים יוצרים מתחם סגור, ובעלי חיים כמעט שלא נכנסים ויוצאים ממנו. בשטחו הקטן יחסית של מכתש נגורונגורו חיים כ-25,000 בעלי חיים גדולים, וניתן למצוא בו את רוב בעלי החיים המאפיינים את מזרח אפריקה. עם בעלי החיים הנמצאים במכתש נמנים קרנפים, גנו, זברות, תאואים ועוד. אוכלוסיית הטורפים כוללת בין היתר אריות, נמרים וצבועים כמו כן יש במכתש פילים והיפופוטמים. הירידה אל תחתית הלוע מרגשת שנוף קירות המכתש נראים מכל עבר. הספארי בשמורת הנגורונגורו מרתק וייחודי מאין כמוהו. בשעות הצהריים המאוחרות נטפס חזרה לשפת המכתש בדרכנו אל שמורת הסרנגטי. בדרך נעצור לביקור בכפר מסאי (מאניאטה) ללמוד את אורך חייהם ולהכיר את התרבות המקומית. שבט המסאי הוא שבט של רועי בקר נוודים למחצה. הם חיים בצפון קניה ובטנזניה ומונים בקרוב כמיליון נפש. חלקם הגדול בחר להמשיך את חיי המסורת הפשוטים והעתיקים, לגור בכפר המסורתי בבקתות בוץ. ממשיכים ללבוש את השאל האדום המסורתי המאפיין אותם. בהמשך היום ניכנס לשמורת הסרנגטי, שם נבלה את הימים הבאים. ארוחת ערב ולינה בשמורת הסרנגטי. לינה – שמורת הסרנגטי.
לינה סרנגטי: Serengeti Sopa Lodge/ או דומה לו
http://sopalodges.com/serengeti-sopa-lodge/overview

ימים 6-7שמורת הסרנגטי

סרנגטי היא סוואנה אפריקאית גדולת ממדים המשתרעת על כ-60,000 קילומטרים רבועים. האזור מכיל מספר פארקים ואזורים הנתונים תחת פיקוח, בהם הפארק הלאומי סרנגטי אליו מועדות פנינו המשתרע על שטח של יותר מ-14,000 קילומטרים רבועים. השם "סרנגטי" מקורו בשפת המסאים ופירושו "ערבות אין-סופיות". הסרנגטי מוכרת בעיקר בגלל "הנדידה הגדולה" הדו-שנתית של אוכלי עשב, שהיא אחת מהנדידות היבשתיות הגדולות ביותר של בעלי חיים בכדור הארץ. בסביבות שני מיליון פרסתנים אוכלי עשב נודדים מהגבעות הצפוניות של הסרנגטי אל עבר הערבות הדרומיות, תוך כדי חציית נהר המארה המפריד בין שמורת הסרנגטי ולבין שמורת המסאי מרה וגם בין קניה לטנזניה. הנדידה מעמידה לבעלי החיים תלאות רבות, וחלק ניכר מהם לא שורד אותה. כ-250,000 גנואים מתים מדי שנה במהלך המסע המתארך עד למרחק של כ-800 קילומטרים. המוות נגרם בדרך כלל כתוצאה מפציעות, אפיסת כוחות, או טריפה על ידי אחד ממיני החתולים הגדולים המצויים בסרנגטי.
שמורת הסרנגטי, הינה מהשמורות המפורסמות והמתוירות ביותר במזרח אפריקה; מרחבים אינסופיים של מישורי סוואנה בהן רועות מיליוני חיות; סוגים רבים של פרסתנים, משפחות שונות ורבות של אנטילופות, פילים, טורפים שונים, דורסים, מגוון רחב של ציפורים ועוד יומיים מרתקים של טבע וחוויות. לינה סרנגטי.

יום 8שמורת הסרנגטי – ארושה – תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש לספארי אחרון בשמורת הסרנגטי הענקית; אולי הזדמנות אחרונה לראות להקה של כלבי בר במרדף אחר טרף מזדמן, צ'יטות או אריות. בהמשך נארוז את המזוודות ונצא אל שדה התעופה בשמורת הסרנגטי לטיסה חזרה לארושה ומשם נצא בטיסה חזרה לישראל

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קלימנג'רו – תל אביב (ישראייר)
* טיסה פנימית סרנגטי - ארושה
* מיסי נמל, דלק ובטחון כידוע ביום פרסום ההצעה.
* אכסון בלודג'ים מקסימים מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים – בהתאם לרשימה או דומים להם.
* ארוחות: שלוש ארוחות ביום בספארי (מארוחת ערב ביום הראשון ועד בוקר ביום ה 8).
חלק מארוחות הצהריים – Picnic Boxes (הארוחות אינן כוללות שתייה).
* מים מינרלים ברכב, במהלך סיורי הספארי, צ'ופארים ופינוקים.
*תחבורה: רכב ספארי ייעודי 4X4 לאורך הטיול.
* נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "דרכים Travel" ברואנדה.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים והשמורות כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים.
* מפה איכותית לכל זוג/משפחה.
* תדרוך מפורט לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:

* אשרת כניסה לטנזניה שמקבלים עם הנחיתה במדינה ועלותה 50$ לאדם.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* ביטוח נוסעים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.