תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טרק ברואנדה

טרק ברואנדה, ארץ הקשת בענן - 8 ימים

מסלול טרק הכולל העפלה לפסגת הר קריסימבי

רואנדה, המכונה "ארץ הקשת בענן" ממוקמת במרכז אפריקה, בלב יערות הגשם הפראיים. רואנדה מכילה את כל הטוב שיש ליבשת אפריקה להציע. שופעת ביערות גשם מרתקים, גבעות מוריקות בשלל גוונים, אגמים והרי געש מרשימים ומהווה בית לאוכלוסיית גורילות ההרים אשר הולכת ונכחדת עם השנים.

במהלך הטיול נזכה לראות את רואנדה דרך הנוף הבראשיתי העוצמתי והבלתי נגמר. נתחיל באזור הציורי היפה ברואנדה "הגבעות הירוקות" שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחות חייהם. נמשיך לאחד משיאי הטיול הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול קונגו ואוגנדה. בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. אלו מכם שיבחרו יוכלו לצאת למפגש איתם פנים אל פנים. בשמורה נצא לאחת ההרפתקאות הגדולות ברואנדה, טרק בן יומיים אל פסגת הר הגעש קריסימבי. בהמשך נרד דרומה אל אגם קיבו, נצטרף אל הדייגים המקומיים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. את ההרפתקה שלנו ברואנדה נסיים בשני אטרקציות אדירות בשמורת יער הגשם נונגווי. עם שחר נצטרף לריינג'רים המקומיים למסלול הליכה במעבה היער בעקבות קופי השימפנזה, חוויה מרגשת ויוצאת דופן ולסיום המסע נצא למסלול הגשרים התלויים בו נוכל לראות את יער הגשם ממעוף הציפור...
חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו.

היתרון של דרכים

 • קואופרטיב הנשים של ניימירבו
 • חמשת הגדולים
 • טרק הכולל העפלה לפסגת הר קריסימבי
 • הגבעות הירוקות בניירגרמה
 • הפארקים הלאומים וולקנו ואקגרה
 • שיט קאנו בנהר מוקונגווה
 • אגם קיוו
 • גורילות ההרים (אפשרות)
 • דייג בסירות מסורתיות

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – קיגאלי

נצא בטיסה מתל אביב לקיגאלי בירת רואנדה (כחמש שעות). עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים ובדיקת קורונה, העברה לבית המלון והמתנה לתוצאות הבדיקה. לינה קיגאלי.

יום 2הגבעות הירוקות בניירגרמה – המלאכות המסורתיות – מוסנזה

בבוקר (בהתאם לקבלת תוצאות הבדיקה) נצא בנסיעה מערבה לעיירה מוסנזה, בירת הצפון. בדרך נעצור בגבעות ניירנגרמה, אחד האזורים הציוריים והיפים ברואנדה. משם לקוח הכינוי של רואנדה כ"ארץ הגבעות הירוקות". נראה כפרים ציוריים וחקלאים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, אינימבו. בהתאם לשעת היציאה מקיגאלי נצא במסלול הליכה בין השדות החקלאיים והכפרים הציוריים. במהלכו נראה את המקומיים עושקים במלאכות השדה והבית. נתארח בבית משפחה מקומית, שם נלמד את אורח החיים המקומי, המסורת, התרבות האומנות, שירה, ריקוד, נלמד על הרפואה המקומית הקדומה והשימוש בצמחים ושורשים למרפא. נצפ ה במלאכות הבית המסורתיות, ליקוט, טחינת קמח, בישול ולסיום נאכל ארוחת צהרים מקומית מסורתית. נמשיך בנסיעה בין העיירות והכפרים, בדרך נעצור בשווקים המקומיים נשוטט בין הדוכנים ונראה את המקומיים מציעים את מרכולם. בשעות אחר הצהריים המאוחרות/ הערב נגיע לעיירה מוסנזה, בירת הצפון, הנושקת לאזור הרי הגעש, אשר בפארק הלאומי דה ולקנו. לינה מוסנזה.
הערה: מסלול ההליכה ואורכו בהתאם לשעת קבלת תוצאות בדיקת הקורונה.

יום 3טרק הר קריסימבי Mt Karisimbi – יום הליכה 1

הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול רואנדה, אוגנדה וקונגו. השמורה ההררית משתרעת על שטח גדול של כ 160 קמ"ר של יער גשם טרופי משווני וכולל בתוכו חמישה הרי הגעש עוצמתיים על רכס הרי וירונגה (קריסימבי, ביסוק, מוהבורה, ג'נג'ה וסאביניו). בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. כאן התבצע הבסיס למחקר של חוקרת הגורילות ה"פרמיטולוגית" דיאן פוסי, אשר נרצחה, כנראה, על ידי ציידי גורילות.
ביומיים הקרובים נצא לטרק מרהיב ביופיו ועוצר נשימה לפסגת הר קריסימבי 4,507 מטרים, הוא הפסגה הגבוה ברכס הוירונגה והפסגה ה 11 בגובה באפריקה. חווית חיים אפילו להרפתקנים שבינינו.
לאחר ארוחת בוקר, התארגנות ונצא לדרך, הקפצה של הרכבים לנקודת התחלת המסלול (בגובה של כ 2,600 מטרים). תחילת המסלול בשביל חוקרת הקופים דיאן פוסי. השביל המרהיב במטפס ביער הגשם עובר בין 2 מהרי הגעש היפים בשמורה הר קריסימבי והר ביסוק, לאורך הדרך תצפיות נוף עוצרות נשימה, הטיול מספק גם הזדמנות נפלאה לתצפיות על חיות בר רבות, כולל סיכוי (קטן) לראות את גורילות ההרים בנוסף לקופים הזהובים. נלמד על יער הגשם ונשמע את סיפורה המרתק של חוקרת הקופים שהקדישה את חייה למחקר אודות הגורילות ולהגנה עליהם. במהלך המסלול נחצה מספר צמחייה שונים, בתחילה ההליכה ביער גשם טרופי הררי, בהמשך במורדות התחתונים של ההר נחצה יער הבמבוק, במדרונות הגבוהים יותר נמצא יער הגניה-היפריקום, וככל שנעפיל למעלה הצמחייה תיפתח ונגיע לחיגור האלפיני.
לינה במחנה אוהלים - מחנה הלילה שלנו יהיה בגובה של 3,700 מטרים, על קו היער החשוף, הלינה באוהלים בשקי שינה. הציוד האישי נישא על גבי פורטרים מוגבל לעד 5 ק''ג למטייל, כל מטייל הולך עם תיק הליכה יומי.

יום 4טרק הר קריסימבי Mt Karisimbi – יום הפסגה – 4,507 מטרים

השכמה לפנות בוקר, עוד לפני עלות השמש, נתחיל בטיפוס לילי ותלול בשביל צר ומפוטל. בהמשך השמש תזרח מבעד לעננים והנוף המרהיב יתגלה לנו מבין העננים. לאחר 2-3 שעות טיפוס נגיע לפסגה ממנה מבט על מכתש לוע ההר המעשן. הפסגה היא נקודת הגבול עם קונגו ביום בהיר הנוף מלמעלה עוצר נשימה. לאחר שננשום אוויר פסגות נתחיל במסע מטה שייקח לנו כ 5-6 שעות עד מחנה הבסיס שם נפגוש שוב את הרכבים שיקפיצו אותנו לעיירה מוסנזה. לינה מוסנזה.
הערה: הטיפוס לפסגה מותנה במזג אוויר ובתנאי הדרך, במידה והתנאים לא יאפשרו להגיע לפסגה נבחר במסלול הליכה חלופי.

יום 5הפארק הלאומי וולקנו – טרק גורילות ההרים (אפשרות) – טרק הקופים הזהובים - אגם קיבו

אפשרות 1 - טרק לגורילות ההרים (תוספת תשלום/ בהרשמה מראש)
השכמה לפנות בוקר, התארגנות ונצא לדרך בליווי סבלים וריינג’רים מקומיים. נצא בהליכה במעבה היער הסבוך, בעקבות גורילות ההרים, בעלי החיים והצמחייה הייחודית ליער הגשם. בעזרת הפקחים המנוסים, שיפלסו את הדרך בעזרת מצ'טות. נלך בשבילי היער הסבוך ונתחקה אחר עקבות גורילות ההרים החיות ביער. משך ההליכה ומידת הקושי יכולים להשתנות מאוד, תלוי במיקום ק בוצת הגורילות, ולאחר איתורם נוכל לשהות בקרבתם עד שעה. נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת. שימו לב: הסיור אל הגורילות מיועד למטיילים מגיל 16 ומעלה בלבד. נדרשת בדיקת קורונה מהירה (תבוצע בערב לפני).
אפשרות 2 – מסלול הקופים הזהובים
עם ההגעה נצא למסלול הליכה ביער הגשם, השביל המרהיב העושה דרכו ביער ה גשם עובר למרגלות 2 מהרי הגעש היפים בשמורה הר קריסימבי והר ביסוק, לאורך הדרך תצפיות נוף עוצרות נשימה, הטיול מספק גם הזדמנות נפלאה לראות את להקות הקופים הזהובים (מותנה) ותצפיות על חיות בר רבות, בנוסף נלמד על צמחיית יער הגשם המרתקת.
לאחר נצא בנסיעה אל אגם קיבו (Kivu Lake) האגם הגדול ביותר ברואנדה, והשישי בגודלו באפריקה. נגיע אל העיר גיסניי, אשר שוכנת בצפון האגם. לינה גיסניי.

יום 6אגם קיוו – הדייגים המזמרים – שביל הנילוס של קונגו – שייט לאיים הקסומים

עם זריחה נצטרף אל הדייגים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול במסלול המפורסם "שביל הנילוס של קונגו" (Congo Nile Trail). השביל המקורי עושה דרכו לאורך של יותר מ 220 קילומטרים עובר לאורכו של אגם קיבו עם נוף מרהיב לעבר האגם, האיים וקונגו הגובלת. אנחנו נשלב מסלול הליכה בשביל הנילוס של קונגו, המסלול עובר דרך כפרים אותנטיים, בתי ספר, כנסיות ומקומיים הנהנים להתלוות לחלק מהדרך. נמשיך במסענו לאורך האגם, אל עיירת הנופש המקומית קיבויה. בה נעלה על סירה ונפליג לאיים הקסומים באגם ביניהם אי הקופים, אי הקפה ואי נפוליאון. מדי פעם נרד אל אחד מהאיים לסיור רגלי אל היער שם נפגוש שבטים בני המקום המקיימים אורח חיים מסורתי. באחרון נטפס אל פסגת האי שם נוף מרהיב של 360 מעלות על האיים הטרופיים המנקדים את אגם קיבו. אחר צהריים נמשיך בנסיעה אל המחוז הדרומי ואל יער הגשם, ניונגווה, אחד היערות העתיקים באפריקה, המכיל חיי בר עשירים עשרות סוגי קופים, ציפורים מיוחדות ועוד.
לינה אזור נונגווי.

יום 7שמורת יער הגשם נונגווי – בעקבות השימפנזים – מסלול הגשרים התלויים – מטעי התה

השכמה מוקדמת, עם זריחה נצא (בקבוצות קטנות/ מוגבל לגילאי 16+ בלבד) בלווי ריינג'רים מקומיים למסלול הליכה בתוך היער בעקבות השימפנזים. הפקחים והמדריכים המקומיים יפלסו את הדרך, בתוך היער העבות, בו חיים 13 מינים שונים של קופים. ביניהם קופי הקלובוס הביישנים והקופים הזהובים הנדירים. לאחר איתורם, נעצור למפגש (המוגבל לשעה), בו נוכל לראות את קופי השמפנזה במפגש אינטימי חוויתי. נתבונן, נתצפת בהן משחקות, מסרקות אחת את השנייה, אוכלות או נחות. נחזור אל הלודג' מרוגשים ומלאי חוויות למנוחה קלה ונמשיך להרפתקה הבאה מסלול הליכה על הגשרים התלויים בתוך מבוכי יער הגשם של נונגווי, אחד מיערות הגשם הטרו פיים עתיקים באפריקה. תוך כדי פילוס הדרך במעבה היער ננסה לאתר את מושבות קופי הקולבוס וגם את הקופים הזהובים הנדירים. יער הגשם הוא זהו מקום נהדר גם לחובבי צפרות בתוכו מעל 300 מינים, אם יתמזל מזלנו נוכל לפגוש נמרים, חתולי בר, נמיות, חזירי בר ואנטילופות קטנות. בחלק מהמסלול נעבור על גשרי ענק התלויים מעל צמרות העצים ונחווה את מראות היער ממעוף הציפור. בסיום המסלול נשוב למלון לארוחת צהרים ומנוחה קלה. בשעות אחר הצהריים במהלך היום נבקר גם במטע תה ונלמד על גידול וייצור התה ברואנדה. לינה אזור נונגווי.

יום 8קואופרטיב הנשים של ניימירמבו – קיגאלי – תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נעשה את דרכנו חזרה לבירה לקיגאלי. אם יתאפשר (בהתאם לשעת ההמראה) נעצור לביקור בקואופרטיב הנשים ברובע הססגוני ניימירמבו שם ניחשף לאורחות חייהם של המקומיים. הקואופרטיב נוסד בשנת 2007 ע"י 18 נשים רואנדיות שיצרו פרויקט זה כדי לעזור לנשים במאבק נגד האלימות וכן כמקור פרנסה לאימהות חד הוריות. הפרויקט מעסיק מאות נשים מהקהילה, העוסקות בייצור תכשיטים, בגדים, משחקים ועוד... כיום מעמד הנשים ברואנדה השתפר (יש עוד הרבה מה לעשות), לנשים זכות הצבעה והן מחזיקות בתפקידי שלטון מרכזיים, חשובים ומשפיעים ביותר. סיור קצר להתרשם מהעיר, העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לישראל.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  13/05/2021

  מחיר

  3,879 $

  מדריך

  הערות

  שירין בן יעקב

 • תוספת ליחיד: $489

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קיגלי (רואנדה) – תל אביב.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאפריל 2021).
* מלונות/ לודג'ים מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה, מחנה אוהלים בטרק.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי ספארי ייעודיים בהתאם לתוכנית.
* פנסיון מלא (3 ארוחות ביום/ בימי הספארי לאנץ בוקס).
* טרק גורילות ההרים בוולקנו
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים והשמורות כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.

המחיר אינו כולל:

* אשרת כניסה לרואנדה (כ 50$ משולמת בכניסה למדינה).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי