תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול ספארי לרואנדה

רואנדה, ארץ הקשת בענן - שומרי מסורת - 8 ימים

 רואנדה, המכונה "ארץ הקשת בענן" ממוקמת במרכז אפריקה, בלב יערות הגשם הפראיים. רואנדה מכילה את כל הטוב שיש ליבשת אפריקה להציע. שופעת ביערות גשם מרתקים, גבעות מוריקות בשלל גוונים, אגמים והרי געש מרשימים ומהווה בית לאוכלוסיית גורילות ההרים אשר הולכת ונכחדת עם השנים.

במהלך הטיול נזכה לראות את רואנדה דרך הנוף הבראשיתי העוצמתי והבלתי נגמר. נתחיל בשמורת אקגרה, שם נוכל לראות את חמשת הגדולים אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נמשיך אל האזור הציורי היפה ברואנדה "הגבעות הירוקות" שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחות חייהם. נמשיך לאחד משיאי הטיול הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול קונגו ואוגנדה. בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. אלו מכם שיבחרו יוכלו לצאת למפגש איתם פנים אל פנים. בהמשך נרד דרומה אל אגם קיוו, נצטרף אל הדייגים המקומיים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. את ההרפתקה שלנו ברואנדה נסיים בשני אטרקציות אדירות בשמורת יער הגשם נונגווי. עם שחר נצטרף לריינג'רים המקומיים למסלול הליכה במעבה היער בעקבות קופי השימפנזה, חוויה מרגשת ויוצאת דופן ולסיום המסע נצא למסלול הגשרים התלויים בו נוכל לראות את יער הגשם ממעוף הציפור...
חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל 054-4529202

היתרון של דרכים

  • קיגאלי
  • קואופרטיב הנשים של ניימירבו
  • מוזיאון הזיכרון
  • הקופים הזהובים
  • הגבעות הירוקות 
  • הפארקים הלאומים וולקנו ואקגרה
  • אגם קיוו
  • גורילות ההרים (אפשרות)
  • דייג בסירות מסורתיות

מסלול הטיול

יום 1 יום ה' - תל אביב – קיגאלי

נצא בטיסה מתל אביב לקיגאלי בירת רואנדה (כחמש שעות). עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים ובדיקת קורונה, העברה לבית המלון והמתנה לתוצאות הבדיקה. לינה קיגאלי.

יום 2יום שישי – קיגאלי – אגם קיוו

בוקר טוב אפריקה... נתחיל את היום בסיור בשווקים התוססים והססגוניים של העיר המכילים מגוון רחב של תוצרת חקלאית, פירות וירקות, מזכרות שונות ומגוונות בעבודת יד ובדים אפריקאים ססגוניים. נמשיך בסיור פנורמי להכרות עם העיר, כולל ביקור במוזאון המוקדש לזיכרון רצח העם ברואנדה. (Genocide Memorial) שם נלמד על הסכסוך האכזרי שפרץ בין שבט ההוטו (השבט ששלט במדינה) לבני שבט טוטסי והוביל לרצח של מאות אלפים מבני שבט טוטסי. נמשיך בנסיעה מערבה בין העיירות והכפרים, נעצור בשווקים המקומיים נשוטט בין הדוכנים ונראה את המקומיים מציעים את מרכולם. אחר צהריים לקראת שבת הגעה למלון שלנו על שפת אגם קיוו שם נעשה את השבת. הכנות לשבת, תפילות וסעודת ליל שבת. לינה אגם קיוו - קיבויה.

יום 3יום שבת – אגם קיוו

אגם קיוו (Kivu Lake) האגם הגדול ביותר ברואנדה, והשישי בגודלו באפריקה. האגם המרהיב ביופיו שוכן על הגבול בין רואנדה לקונגו בגובה של כ-1,460 מטרים מעל פני הים. האגם הוא מהגדולים באפריקה ומהאגמים העמוקים בעולם מבין אלו המכילים מים מתוקים. תפילות שבת, סעודת שבת, לאחר נצא לסיור רגלי (תחום שבת) באזור המלון. בערב בצאת השבת לאחר הבדלה מופע פולקלור אפריקאי ססגוני. לינה אגם קיוו - קיבויה.

יום 4יום א' - שייט לאיים הקסומים – שביל הנילוס של קונגו - דייג בסירות מסורתיות – העיירה גיסניי

לאחר ארוחת בוקר נעלה על סירה ונפליג לאיים הקסומים באגם ביניהם אי הקופים, אי הקפה ואי נפוליאון. מדי פעם נרד אל אחד מהאיים לסיור רגלי אל היער שם נפגוש שבטים בני המקום המקיימים אורח חיים מסורתי. באחרון נטפס אל פסגת האי שם נוף מרהיב של 360 מעלות על האיים הטרופיים המנקדים את אגם קיוו. בצהריים נצא לטיול במסלול המפורסם "שביל הנילוס של קונגו" (Congo Nile Trail). השביל המקורי עושה דרכו לאורך של יותר מ 220 קילומטרים עובר לאורכו של אגם קיוו עם נוף מרהיב לעבר האגם, האיים וקונגו הגובלת. אנחנו נשלב קטע הליכה קצר דרך כפרים אותנטיים, בתי ספר, כנסיות ומקומיים הנהנים להתלוות לחלק מהדרך. נמשיך במסענו צפונה לאורך האגם, אל חלקו הצפוני אל העיר גיסניי, אשר שוכנת בצפון האגם. נצטרף אל הדייגים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. לינה גיסניי.

יום 5יום ב' – פארק וולקנו – גורילות ההרים (אפשרות) – הקופים הזהובים - שיט קאנו בנהר מוקונגווה

היום נצא אל הפארק הלאומי דה ולקנו, הנמצא על גבול קונגו ואוגנדה. השמורה ההררית משתרעת על שטח גדול של כ 160 קמ"ר של יער גשם טרופי משווני וכולל בתוכו חמישה הרי הגעש עוצמתיים על רכס הרי וירונגה (קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, ג'נג'ה וסאביניו). בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. כאן התבצע הבסיס למחקר של חוקרת הגורילות ה"פרמיטולוגית" דיאן פוסי, אשר נרצחה, כנראה, על ידי ציידי גורילות.
בבוקר נצא למסלול הליכה ביער הגשם בעקבות הקופים הזהובים (Golden Monkeys) ברכס הרי וירונגה שבשמורה, הידועים בתכונותיהם המיוחדות ונחשבים לזן נדיר המצוי בסכנת הכחדה. קופים אלו, המכונים לעיתים גם "הקופים העתיקים בעולם", זכו לשמם בזכות כתמי הזהב המנקדים את גופם וייחודם הוא בכך שבעוד שאצל רוב מיני הקופים הנחיריים פונים הצידה, אצל הקופים הזהובים פונים כלפי מעלה.
בהמשך היום נצא לשיט קאנו בנהר מוקונגווה לנופם הקסום של הרי הגעש בתוך הגבעות הטרופיות המוריקות, נראה את המקומיים הלבביים ומכנסי האורחים בדרכם לשדות, נשלב מסלול הליכה קל, נתצפת על בעלי חיים וציפורים ונהנה מטבע פראי ונוף ועוצר נשימה.
אפשרות לטרק לגורילות ההרים (תוספת תשלום/ בהרשמה מראש)
השכמה לפנות בוקר, התארגנות ונצא לדרך בליווי סבלים וריינג’רים מקומיים. נצא בהליכה במעבה היער הסבוך, בעקבות גורילות ההרים, בעלי החיים והצמחייה הייחודית ליער הגשם. בעזרת הפקחים המנוסים, שיפלסו את הדרך בעזרת מצ'טות. נלך בשבילי היער הסבוך ונתחקה אחר עקבות גורילות ההרים החיות ביער. משך ההליכה ומידת הקושי יכולים להשתנות מאוד, תלוי במיקום ק בוצת הגורילות, ולאחר איתורם נוכל לשהות בקרבתם עד שעה. נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת. שימו לב: הסיור אל הגורילות מיועד למטיילים מגיל 16 ומעלה בלבד. נדרשת בדיקת קורונה מהירה (תבוצע בערב לפני).
אחר צהריים נחזור למלון שלנו באזור העיירה גיסניי. לינה גיסניי.

יום 6יום ג' – הגבעות הירוקות – המלאכות המסורתיות – קואופרטיב הנשים של ניימירמבו - קיגאלי

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה חזרה לקיגאלי. נסיעה בין עיירות כפרים, בדרך נעצור בשווקים המקומיים נשוטט בין הדוכנים ונראה את המקומיים מציעים את מרכולם. נעצור בגבעות ניירגרמה, אחד האזורים הציוריים והיפים ברואנדה. משם לקוח הכינוי של רואנדה כ"ארץ הגבעות הירוקות". נראה כפרים ציוריים וחקלאים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, אינימבו. נתארח בבית משפחה מקומית, שם נלמד את אורח החיים המקומי, המסורת, התרבות האומנות, שירה, ריקוד, נלמד על הרפואה המקומית הקדומה והשימוש בצמחים ושורשים למרפא. נצפה במלאכות הבית המסורתיות, ליקוט, טחינת קמח, בישול ועוד. עם ההגעה לעיר הבירה נעצור לביקור בקואופרטיב הנשים ברובע הססגוני ניימירמבו שם ניחשף לאורחות חייהם של המקומיים. הקואופרטיב נוסד בשנת 2007 ע"י 18 נשים רואנדיות שיצרו פרויקט זה כדי לעזור לנשים במאבק נגד האלימות וכן כמקור פרנסה לאימהות חד הוריות. הפרויקט מעסיק מאות נשים מהקהילה, העוסקות בייצור תכשיטים, בגדים, משחקים ועוד... כיום מעמד הנשים ברואנדה השתפר (יש עוד הרבה מה לעשות), לנשים זכות הצבעה והן מחזיקות בתפקידי שלטון מרכזיים, חשובים ומשפיעים ביותר. לינה קיגאלי.

יום 7יום ד' – ספארי בפארק הלאומי אקגרה

היום נצא בנסיעה מזרחה אל הפארק הלאומי אקגרה (Akagera Naitonal Park). בדרך נעצור בקואופרטיב לגידול קפה שם נראה את המקומיים עוסקים במלאכת הגידול ונלמד על התהליך המרתק, מהקטיף ועד הצריכה. הקפה נחשב לענף יצוא עיקרי של רואנדה ומספק מקומות עבודה לרבים מתושבי המדינה. לקראת צהריים נגיע אל הפארק הלאומי אקגרה השוכן על הגבול המזרחי של רואנדה עם טנזניה. ללא ספק אחד הפארקים הגדולים והיפים במדינה. מאופיין ביער סבוך, סוואנה פתוחה, אגמים ושט חי ביצה. השטח המגוון מהווה בית גידול עבור חיות רבות. אם יתמזל מזלנו ניתן לצפות בו בחמשת הגדולים – אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נוכל לראות גם מינים שונים של אנטילופות, זברות, קופים ומגוון אדיר של מיני ציפורים. במי האגמים בשמורה נראה היפופוטמים ותניני יאור ולחופיו בעלי כנף כמו אנפות, עגורי כתר ועוד ציפורים ממינים שונים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות... עם ההגעה נצא לספארי ראשון.
לינה בלודג' באזור השמורה.

יום 8קואופרטיב הנשים של ניימירמבו – קיגאלי – תל אביב

השכם בבוקר נמשיך את הספארי בשמורת אקגרה. נתחקה אחרי חיות הבר בבתי הגידול השונים המאפיינים את הפארק. היער הסבוך, הסוואנה הפתוחה, אגמים וביצות. על גדות האגם נוכל לראות עדרי היפופוטמים ותנינים ענקיים, במרחבי העשב נראה עדרים של אנטילופות מלחחות ומינים רבים של ציפורים ועופות מים. נצפה על הטורפים האורבים לטרף וכמובן לא נפספס את הפילים, הקרנפים השחורים ועדרי התאו שייהנו מקרני השמש החמימות. בהתאם לשעת ההמראה נעשה את דרכנו חזרה לבירה לקיגאלי. העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לישראל.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: $589

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

 * טיסות בינלאומיות: תל אביב – קיגאלי (רואנדה) – תל אביב.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לנובמבר 2020).
* מלונות/ לודג'ים מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי ספארי ייעודיים בהתאם לתוכנית.
* פנסיון מלא - כשר (כריכים לצהריים).
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים והשמורות כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.

 

המחיר אינו כולל:

 * אשרת כניסה לרואנדה (כ 50$ משולמת בכניסה למדינה).
* פרמיט (אישור) לגורילות ההרים כ- 1,180$.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי