תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול ספארי לרואנדה

רואנדה, ארץ הקשת בענן - 8 ימים

 

רואנדה, המכונה "ארץ הקשת בענן" ממוקמת במרכז אפריקה, בלב יערות הגשם הפראיים. רואנדה מכילה את כל הטוב שיש ליבשת אפריקה להציע. שופעת ביערות גשם מרתקים, גבעות מוריקות בשלל גוונים, אגמים והרי געש מרשימים ומהווה בית לאוכלוסיית גורילות ההרים אשר הולכת ונכחדת עם השנים.

במהלך הטיול נזכה לראות את רואנדה דרך הנוף הבראשיתי העוצמתי והבלתי נגמר. נתחיל בשמורת אקגרה, שם נוכל לראות את חמשת הגדולים אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נמשיך אל האזור הציורי היפה ברואנדה "הגבעות הירוקות" שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחות חייהם. נמשיך לאחד משיאי הטיול הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול קונגו ואוגנדה. בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. אלו מכם שיבחרו יוכלו לצאת למפגש איתם פנים אל פנים. בהמשך נרד דרומה אל אגם קיוו, נצטרף אל הדייגים המקומיים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. את ההרפתקה שלנו ברואנדה נסיים בשני אטרקציות אדירות בשמורת יער הגשם נונגווי. עם שחר נצטרף לריינג'רים המקומיים למסלול הליכה במעבה היער בעקבות קופי השימפנזה, חוויה מרגשת ויוצאת דופן ולסיום המסע נצא למסלול הגשרים התלויים בו נוכל לראות את יער הגשם ממעוף הציפור...
חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו.

היתרון של דרכים

 • קואופרטיב הנשים של ניימירבו
 • חמשת הגדולים
 • הגבעות הירוקות בניירגרמה
 • הפארקים הלאומים וולקנו ואקגרה
 • שיט קאנו בנהר מוקונגווה
 • אגם קיוו
 • גורילות ההרים (אפשרות)
 • דייג בסירות מסורתיות

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – קיגאלי

נצא בטיסה מתל אביב לקיגאלי בירת רואנדה (כחמש שעות). עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים ובדיקת קורונה, העברה לבית המלון והמתנה לתוצאות הבדיקה. לינה קיגאלי.

יום 2ספארי בפארק הלאומי אקגרה

בוקר טוב אפריקה... היום נצא בנסיעה מזרחה אל הפארק הלאומי אקגרה (Akagera Naitonal Park). בדרך נעצור בקואופרטיב לגידול קפה שם נראה את המקומיים עוסקים במלאכת הגידול ונלמד על התהליך המרתק, מהקטיף ועד הצריכה. הקפה נחשב לענף יצוא עיקרי של רואנדה ומספק מקומות עבודה לרבים מתושבי המדינה. לקראת צהריים נגיע אל הפארק הלאומי אקגרה השוכן על הגבול המזרחי של רואנדה עם טנזניה. ללא ספק אחד הפארקים הגדולים והיפים במדינה. מאופיין ביער סבוך, סוואנה פתוחה, אגמים ושט חי ביצה. השטח המגוון מהווה בית גידול עבור חיות רבות. אם יתמזל מזלנו ניתן לצפות בו בחמשת הגדולים – אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נוכל לראות גם מינים שונים של אנטילופות, זברות, קופים ומגוון אדיר של מיני ציפורים. במי האגמים בשמורה נראה היפופוטמים ותניני יאור ולחופיו בעלי כנף כמו אנפות, עגורי כתר ועוד ציפורים ממינים שונים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות... עם ההגעה נצא לספארי ראשון.
לינה בלודג' באזור השמורה.

יום 3הפארק הלאומי אקגרה – נייגטרה

השכם בבוקר נמשיך את הספארי בשמורת אקגרה. נתחקה אחרי חיות הבר בבתי הגידול השונים המאפיינים את הפארק. היער הסבוך, הסוואנה הפתוחה, אגמים וביצות. על גדות האגם נוכל לראות עדרי היפופוטמים ותנינים ענקיים, במרחבי העשב נראה עדרים של אנטילופות מלחחות ומינים רבים של ציפורים ועופות מים. נצפה על הטורפים האורבים לטרף וכמובן לא נפספס את הפילים, הקרנפים השחורים ועדרי התאו שייהנו מקרני השמש החמימות. אחר צהריים נמשיך במסענו ברחבי רואנדה ללינה וארוחת ערב בעיר נייגטרה.
לינה נייגטרה. הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בקיגאלי.

יום 4הגבעות הירוקות בניירגרמה – המלאכות המסורתיות – מוסנזה

בבוקר נצא בנסיעה מערבה לעיירה מוסנזה, בירת הצפון. בדרך נעצור בגבעות ניירגרמה, אחד האזורים הציוריים והיפים ברואנדה. משם לקוח הכינוי של רואנדה כ"ארץ הגבעות הירוקות". נראה כפרים ציוריים וחקלאים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, אינימבו. נתארח בבית משפחה מקומית, שם נלמד את אורח החיים המקומי, המסורת, התרבות האומנות, שירה, ריקוד, נלמד על הרפואה המקומית הקדומה והשימוש בצמחים ושורשים למרפא. נצפה במלאכות הבית המסורתיות, ליקוט, טחינת קמח, בישול ולסיום נאכל ארוחת צהרים מקומית מסורתית. נמשיך בנסיעה בין העיירות והכפרים, בדרך נעצור בשווקים המקומיים נשוטט בין הדוכנים ונראה את המקומיים מציעים את מרכולם. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיירה מוסנזה, בירת הצפון, הנושקת לאזור הרי הגעש, אשר בפארק הלאומי דה ולקנו. לינה מוסנזה.

יום 5הפארק הלאומי וולקנו – גורילות ההרים (אפשרות) - שיט קאנו בנהר מוקונגווה – אגם קיוו – דייג בסירות מסורתיות – העיירה גיסניי

הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול קונגו ואוגנדה. השמורה ההררית משתרעת על שטח גדול של כ 160 קמ"ר של יער גשם טרופי משווני וכולל בתוכו חמישה הרי הגעש עוצמתיים על רכס הרי וירונגה (קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, ג'נג'ה וסאביניו). בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. כאן התבצע הבסיס למחקר של חוקרת הגורילות ה"פרמיטולוגית" דיאן פוסי, אשר נרצחה, כנראה, על ידי ציידי גורילות.
בבוקר נצא לשיט קאנו בנהר מוקונגווה לנופם הקסום של הרי הגעש בתוך הגבעות הטרופיות המוריקות, נראה את המקומיים הלבביים ומכנסי האורחים בדרכם לשדות, נשלב מסלול הליכה קל, נתצפת על בעלי חיים וציפורים ונהנה מטבע פראי ונוף ועוצר נשימה.
אפשרות לטרק לגורילות ההרים (תוספת תשלום/ בהרשמה מראש)
השכמה לפנות בוקר, התארגנות ונצא לדרך בליווי סבלים וריינג’רים מקומיים. נצא בהליכה במעבה היער הסבוך, בעקבות גורילות ההרים, בעלי החיים והצמחייה הייחודית ליער הגשם. בעזרת הפקחים המנוסים, שיפלסו את הדרך בעזרת מצ'טות. נלך בשבילי היער הסבוך ונתחקה אחר עקבות גורילות ההרים החיות ביער. משך ההליכה ומידת הקושי יכולים להשתנות מאוד, תלוי במיקום ק בוצת הגורילות, ולאחר איתורם נוכל לשהות בקרבתם עד שעה. נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת. שימו לב: הסיור אל הגורילות מיועד למטיילים מגיל 16 ומעלה בלבד. נדרשת בדיקת קורונה מהירה (תבוצע בערב לפני).
לאחר ארוחת הצהריים נצא בנסיעה אל אגם קיוו (Kivu Lake) האגם הגדול ביותר ברואנדה, והשישי בגודלו באפריקה. נגיע אל העיר גיסניי, אשר שוכנת בצפון האגם. נצטרף אל הדייגים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי.
לינה גיסניי.

יום 6אגם קיוו - שביל הנילוס של קונגו – שייט לאיים הקסומים

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול במסלול המפורסם "שביל הנילוס של קונגו" (Congo Nile Trail). השביל המקורי עושה דרכו לאורך של יותר מ 220 קילומטרים עובר לאורכו של אגם קיוו עם נוף מרהיב לעבר האגם, האיים וקונגו הגובלת. אנחנו נשלב קטע הליכה קצר דרך כפרים אותנטיים, בתי ספר, כנסיות ומקומיים הנהנים להתלוות לחלק מהדרך. נמשיך במסענו לאורך האגם, אל עיירת הנופש המקומית קיבויה. בה נעלה על סירה ונפליג לאיים הקסומים באגם ביניהם אי הקופים, אי הקפה ואי נפוליאון. מדי פעם נרד אל אחד מהאיים לסיור רגלי אל היער שם נפגוש שבטים בני המקום המקיימים אורח חיים מסורתי. באחרון נטפס אל פסגת האי שם נוף מרהיב של 360 מעלות על האיים הטרופיים המנקדים את אגם קיוו. אחר צהריים נמשיך בנסיעה אל המחוז הדרומי ואל יער הגשם, ניונגווה, אחד היערות העתיקים באפריקה, המכיל חיי בר עשירים עשרות סוגי קופים, ציפורים מיוחדות ועוד. לינה אזור נונגווי.

יום 7שמורת יער הגשם נונגווי – בעקבות השימפנזים – מסלול הגשרים התלויים – מטעי התה

השכמה מוקדמת, עם זריחה נצא (בקבוצות קטנות) בלווי ריינג'רים מקומיים להליכה בתוך היער בעקבות השימפנזים. הפקחים והמדריכים המקומיים יפלסו את הדרך, בתוך היער העבות, בו חיים 13 מינים שונים של קופים. ביניהם קופי הקולובוס הביישנים והקופים הזהובים הנדירים. לאחר איתורם, נעצור למפגש (המוגבל לשעה), בו נוכל לראות את קופי השימפנזה במפגש אינטימי חוויתי. נתבונן, נתצפת בהן משחקות, מסרקות אחת את השנייה, אוכלות או נחות. נחזור אל הלודג' מרוגשים ומלאי חוויות למנוחה קלה ונמשיך להרפתקה הבאה מסלול הליכה בתוך מבוכי יער הגשם של נונגווי, אחד מיערות הגשם הטרופיים עתיקים באפריקה. תוך כדי פילוס הדרך במעבה היער ננסה לאתר את מושבות קופי הקולובוס וגם את הקופים הזהובים הנדירים. יער הגשם זה הוא גם מקום נהדר לחובבי צפרות ובתוכו מעל 300 מינים, אם יתמזל מזלנו נוכל לפגוש נמרים, חתולי בר, נמיות, חזירי בר ואנטילופות קטנות. בחלק מהמסלול נעבור על גשרי ענק התלויים מעל צמרות העצים ונחווה את מראות היער ממעוף הציפור. בסיום המסלול נשוב למלון לארוחת צהרים ומנוחה קלה. בשעות אחר הצהריים במהלך היום נבקר גם במטע תה ונלמד על גידול וייצור התה ברואנדה. לינה אזור נונגווי.

יום 8קואופרטיב הנשים של ניימירמבו – קיגאלי – תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נעשה את דרכנו חזרה לבירה לקיגאלי. אם יתאפשר (בהתאם לשעת ההמראה) נעצור לביקור בקואופרטיב הנשים ברובע הססגוני ניימירמבו שם ניחשף לאורחות חייהם של המקומיים. הקואופרטיב נוסד בשנת 2007 ע"י 18 נשים רואנדיות שיצרו פרויקט זה כדי לעזור לנשים במאבק נגד האלימות וכן כמקור פרנסה לאימהות חד הוריות. הפרויקט מעסיק מאות נשים מהקהילה, העוסקות בייצור תכשיטים, בגדים, משחקים ועוד... כיום מעמד הנשים ברואנדה השתפר (יש עוד הרבה מה לעשות), לנשים זכות הצבעה והן מחזיקות בתפקידי שלטון מרכזיים, חשובים ומשפיעים ביותר. סיור קצר להתרשם מהעיר, העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לישראל.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  26/11/2020

  מחיר

  2,689 $

  מדריך

  הערות

  שירין בן יעקב - בדגש הליכות קלות - מלא

 • תאריך

  03/12/2020

  מחיר

  2,689 $

  מדריך

  הערות

  ישראייר - אורי רעי - מקומות אחרונים

 • תאריך

  10/12/2020

  מחיר

  2,889 $

  מדריך

  הערות

  ישראייר - חנוכה - שי שרון - 2 מקומות אחרונים

 • תאריך

  17/12/2020

  מחיר

  2,989 $

  מדריך

  הערות

  ישראייר – שי שרון – טיול בדגש צילום בשיתוף זומינג - מקומות אחרונים

 • תאריך

  24/12/2020

  מחיר

  2,689 $

  מדריך

  הערות

  ישראייר - אורי רעי

 • תוספת ליחיד: $589

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קיגאלי (רואנדה) – תל אביב.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לנובמבר 2020).
* מלונות/ לודג'ים מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי ספארי יעודיים בהתאם לתוכנית.
* פנסיון מלא (3 ארוחות ביום/ בימי הספארי לאנץ בוקס).
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים והשמורות כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.

 

המחיר אינו כולל:

* אשרת כניסה לרואנדה (כ 50$ משולמת בכניסה למדינה).
* פרמיט (אישור) לגורילות ההרים כ- 1,180$ (600 $ בחנוכה 10.12)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי