תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול ספארי לרואנדה

רואנדה, ארץ הקשת בענן - 9 ימים

רואנדה, המכונה "ארץ הקשת בענן" ממוקמת במרכז אפריקה, בלב יערות הגשם הפראיים. רואנדה מכילה את כל הטוב שיש ליבשת אפריקה להציע. שופעת ביערות גשם מרתקים, גבעות מוריקות בשלל גוונים, אגמים והרי געש מרשימים ומהווה בית לאוכלוסיית גורילות ההרים אשר הולכת ונכחדת עם השנים.

במהלך הטיול נזכה לראות את רואנדה דרך הנוף הבראשיתי העוצמתי והבלתי נגמר. נתחיל בשמורת אקגרה, שם נוכל לראות את חמשת הגדולים אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נמשיך אל האזור הציורי היפה ברואנדה "הגבעות הירוקות" שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחות חייהם. נמשיך לאחד משיאי הטיול הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול קונגו ואוגנדה. בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. אלו מכם שיבחרו יוכלו לצאת למפגש איתם פנים אל פנים. בהמשך נרד דרומה אל אגם קיוו, נצטרף אל הדייגים המקומיים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. את ההרפתקה שלנו ברואנדה נסיים בשני אטרקציות אדירות בשמורת יער הגשם נונגווי. עם שחר נצטרף לריינג'רים המקומיים למסלול הליכה במעבה היער בעקבות קופי השימפנזה, חוויה מרגשת ויוצאת דופן ולסיום המסע נצא למסלול הגשרים התלויים בו נוכל לראות את יער הגשם ממעוף הציפור...
חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו.

היתרון של דרכים

 • קואופרטיב הנשים של ניימירבו
 • חמשת הגדולים
 • הגבעות הירוקות בניירגרמה
 • הפארקים הלאומים וולקנו ואקגרה
 • שיט קאנו בנהר מוקונגווה
 • אגם קיוו
 • גורילות ההרים (אפשרות)
 • דייג בסירות מסורתיות

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – קיגאלי

עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים וסידורי הכניסה למדינה, נצא לסיור ראשוני בבירה קיגאלי להתרשם מהעיר המפתיעה כולל ביקור בשוק הגדול והססגוני של קימירונקו, בו ניתן למצוא מגוון רחב של תוצרת מקומית, פירות וירקות, מזכרות שונות ומגוונות בעבודות יד ובדים אפריקאים צבעוניים... לינה קיגאלי.

יום 2ספארי בפארק הלאומי אקגרה

בוקר טוב אפריקה... היום נצא בנסיעה מזרחה אל הפארק הלאומי אקגרה (Akagera Naitonal Park). בדרך נעצור בקואופרטיב לגידול קפה שם נראה את המקומיים עוסקים במלאכת הגידול ונלמד על התהליך המרתק, מהקטיף ועד הצריכה. הקפה נחשב לענף יצוא עיקרי של רואנדה ומספק מקומות עבודה לרבים מתושבי המדינה. לקראת צהריים נגיע אל הפארק הלאומי אקגרה השוכן על הגבול המזרחי של רואנדה עם טנזניה. ללא ספק אחד הפארקים הגדולים והיפים במדינה. מאופיין ביער סבוך, סוואנה פתוחה, אגמים ושט חי ביצה. השטח המגוון מהווה בית גידול עבור חיות רבות. אם יתמזל מזלנו ניתן לצפות בו בחמשת הגדולים – אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נוכל לראות גם מינים שונים של אנטילופות, זברות, קופים ומגוון אדיר של מיני ציפורים. במי האגמים בשמורה נראה היפופוטמים ותניני יאור ולחופיו בעלי כנף כמו אנפות, עגורי כתר ועוד ציפורים ממינים שונים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות... עם ההגעה נצא לספארי ראשון.
לינה בלודג' באזור השמורה.

יום 3הפארק הלאומי אקגרה – נייגטרה

השכם בבוקר נמשיך את הספארי בשמורת אקגרה. נתחקה אחרי חיות הבר בבתי הגידול השונים המאפיינים את הפארק. היער הסבוך, הסוואנה הפתוחה, אגמים וביצות. על גדות האגם נוכל לראות עדרי היפופוטמים ותנינים ענקיים, במרחבי העשב נראה עדרים של אנטילופות מלחחות ומינים רבים של ציפורים ועופות מים. נצפה על הטורפים האורבים לטרף וכמובן לא נפספס את הפילים, הקרנפים השחורים ועדרי התאו שייהנו מקרני השמש החמימות. אחר צהריים נמשיך במסענו ברחבי רואנדה ללינה וארוחת ערב בעיר נייגטרה.
לינה נייגטרה. הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בקיגאלי.

יום 4הגבעות הירוקות בניירגרמה – המלאכות המסורתיות – מוסנזה

בבוקר נצא בנסיעה מערבה לעיירה מוסנזה, בירת הצפון. בדרך נעצור בגבעות ניירגרמה, אחד האזורים הציוריים והיפים ברואנדה. משם לקוח הכינוי של רואנדה כ"ארץ הגבעות הירוקות". נראה כפרים ציוריים וחקלאים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, אינימבו. נתארח בבית משפחה מקומית, שם נלמד את אורח החיים המקומי, המסורת, התרבות האומנות, שירה, ריקוד, נלמד על הרפואה המקומית הקדומה והשימוש בצמחים ושורשים למרפא. נצפה במלאכות הבית המסורתיות, ליקוט, טחינת קמח, בישול ולסיום נאכל ארוחת צהרים מקומית מסורתית. נמשיך בנסיעה בין העיירות והכפרים, בדרך נעצור בשווקים המקומיים נשוטט בין הדוכנים ונראה את המקומיים מציעים את מרכולם. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיירה מוסנזה, בירת הצפון, הנושקת לאזור הרי הגעש, אשר בפארק הלאומי דה ולקנו. לינה מוסנזה.

יום 5הפארק הלאומי וולקנו – הקופים הזהובים – גורילות ההרים (אפשרות) – אגם קיוו – העיירה גיסניי

הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול קונגו ואוגנדה. השמורה ההררית משתרעת על שטח גדול של כ 160 קמ"ר של יער גשם טרופי משווני וכולל בתוכו חמישה הרי הגעש עוצמתיים על רכס הרי וירונגה (קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, ג'נג'ה וסאביניו). בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. כאן התבצע הבסיס למחקר של חוקרת הגורילות ה"פרמיטולוגית" דיאן פוסי, אשר נרצחה, כנראה, על ידי ציידי גורילות.
בבוקר נצא למסלול מסלול הקופים הזהובים. מסלול הליכה בפאתי ביער הגשם, השביל המרהיב העושה דרכו ביער הגשם עובר למרגלות 2 מהרי הגעש היפים בשמורה הר קריסימבי והר ביסוק, לאורך הדרך תצפיות נוף עוצרות נשימה, הטיול מספק גם הזדמנות נפלאה לראות את להקות הקופים הזהובים (מותנה) ותצפיות על חיות בר רבות, בנוסף נלמד על צמחיית יער הגשם המרתקת.
אפשרות לטרק לגורילות ההרים (תוספת תשלום/ בהרשמה מראש)
השכמה לפנות בוקר, התארגנות ונצא לדרך בליווי סבלים וריינג’רים מקומיים. נצא בהליכה במעבה היער הסבוך, בעקבות גורילות ההרים, בעלי החיים והצמחייה הייחודית ליער הגשם. בעזרת הפקחים המנוסים, שיפלסו את הדרך בעזרת מצ'טות. נלך בשבילי היער הסבוך ונתחקה אחר עקבות גורילות ההרים החיות ביער. משך ההליכה ומידת הקושי יכולים להשתנות מאוד, תלוי במיקום ק בוצת הגורילות, ולאחר איתורם נוכל לשהות בקרבתם עד שעה. נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת. שימו לב: הסיור אל הגורילות מיועד למטיילים מגיל 16 ומעלה בלבד. נדרשת בדיקת קורונה מהירה (תבוצע בערב לפני).
בחלקו השני של היום נצא בנסיעה אל אגם קיוו (Kivu Lake) האגם הגדול ביותר ברואנדה, והשישי בגודלו באפריקה. לינה אגם קיוו.

יום 6אגם קיוו - דייג בסירות מסורתיות – שביל הנילוס של קונגו – שייט לאיים הקסומים

לפנות בוקר נצטרף אל הדייגים המקומיים, שחוזרים מהדייג באגם, הדייגים חותרים בסירות המסורתיות עמוסי שלל דגים, מלווים בקולות שירה ו קריאה קצבית, נגיעה מרתקת בתרבות הדיג המקומי.
לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול במסלול המפורסם "שביל הנילוס של קונגו" (Congo Nile Trail). השביל המקורי עושה דרכו לאורך של יותר מ 220 קילומטרים עובר לאורכו של אגם קיוו עם נוף מרהיב לעבר האגם, האיים וקונגו הגובלת. אנחנו נשלב קטע הליכה קצר דרך כפרים אותנטיים, בתי ספר, כנסיות ומקומיים הנהנים להתלוות לחלק מהדרך. נמשיך במסענו לאורך האגם, אל עיירת הנופש המקומית קיבויה. בה נעלה על סירה ונפליג לאיים הקסומים באגם ביניהם אי הקופים, אי הקפה ואי נפוליאון. מדי פעם נרד אל אחד מהאיים לסיור רגלי אל היער שם נפגוש שבטים בני המקום המקיימים אורח חיים מסורתי. באחרון נטפס אל פסגת האי שם נוף מרהיב של 360 מעלות על האיים הטרופיים המנקדים את אגם קיוו. אחר צהריים נמשיך בנסיעה אל המחוז הדרומי ואל יער הגשם, ניונגווה, אחד היערות העתיקים באפריקה, המכיל חיי בר עשירים עשרות סוגי קופים, ציפורים מיוחדות ועוד. לינה אגם קיבו.

יום 7שמורת יער הגשם נונגווי – מסלול הגשרים התלויים – מטעי התה

בבוקר נצא לשמורת יער הגשם של נונגווי. ללא ספק אחת השמורות היפות והמרתקות ברואנדה.
עם ההגעה נצא להרפתקה הבאה מסלול הליכה בתוך מבוכי יער הגשם של נונגווי, אחד מיערות הגשם הטרופיים עתיקים באפריקה. תוך כדי פילוס הדרך במעבה היער ננסה לאתר את מושבות קופי הקולובוס וגם את הקופים הזהובים הנדירים. יער הגשם זה הוא גם מקום נהדר לחובבי צפרות ובתוכו מעל 300 מינים, אם יתמזל מזלנו נוכל לפגוש נמרים, חתולי בר, נמיות, חזירי בר ואנטילופות קטנות. בחלק מהמסלול נעבור על גשרי ענק התלויים מעל צמרות העצים ונחווה את מראות היער ממעוף הציפור. בסיום המסלול נשוב למלון לארוחת צהרים ומנוחה קלה. בשעות אחר הצהריים במהלך היום נבקר גם במטע תה ונלמד על גידול וייצור התה ברואנדה. לינה אזור נונגווי.

יום 8קואופרטיב הנשים של ניימירמבו – קיגאלי – תל אביב

השכמה מוקדמת, עם זריחה נצא (בקבוצות קטנות) בלווי ריינג'רים מקומיים להליכה בתוך היער בעקבות השימפנזים. הפקחים והמדריכים המקומיים יפלסו את הדרך, בתוך היער העבות, בו חיים 13 מינים שונים של קופים. ביניהם קופי הקולובוס הביישנים והקופים הזהובים הנדירים. לאחר איתורם, נעצור למפגש (המוגבל לשעה), בו נוכל לראות את קופי השימפנזה במפגש אינטימי חוויתי. נתבונן, נתצפת בהן משחקות, מסרקות אחת את השנייה, אוכלות או נחות.
לאחר נעשה את דרכנו חזרה לבירה לקיגאלי. בדרך נעצור בכפרים הציוריים
נעצור לביקור בקואופרטיב הנשים ברובע הססגוני ניימירמבו שם ניחשף לאורחות חייהם של המקומיים. הקואופרטיב נוסד בשנת 2007 ע"י 18 נשים רואנדיות שיצרו פרויקט זה כדי לעזור לנשים במאבק נגד האלימות וכן כמקור פרנסה לאימהות חד הוריות. הפרויקט מעסיק מאות נשים מהקהילה, העוסקות בייצור תכשיטים, בגדים, משחקים ועוד... כיום מעמד הנשים ברואנדה השתפר (יש עוד הרבה מה לעשות), לנשים זכות הצבעה והן מחזיקות בתפקידי שלטון מרכזיים, חשובים ומשפיעים ביותר. לינה קיגאלי.

יום 9קיגאלי – תל אביב

בבוקר נצא לביקור במוזיאון השואה הרואנדי, המספר את רצח העם שהתבצע בשנת 1994 בו השליטים בני שבט הוטו רצחו כחצי מיליון תושבים בני שבט הטוטסי. המוזיאון עוצמתי ומרגש מעביר מסר של פיוס סובלנות וקבלת האחר. סיור קצר להתרשם מהעיר כולל ביקור בשוק הגדול והססגוני של קימירונקו, בו ניתן למצוא מגוון רחב של תוצרת מקומית, פירות וירקות, מזכרות שונות ומגוונות בעבודות יד ובדים אפריקאים צבעוניים. העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לישראל.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  13/05/2021

  מחיר

  3,689 $

  מדריך

  הערות

  בהדרכת שי שרון - מסלול מיוחד 8 ימים בטיסה ישירה – מחיר כולל גורילות ההרים

 • תאריך

  20/08/2021

  מחיר

  3,389 $

  מדריך

  הערות

  שי שרון

 • תאריך

  18/10/2021

  מחיר

  3,989 $

  מדריך

  הערות

  סוכות - בהדרכת tאורי רעי - מסלול מיוחד 8 ימים בטיסה ישירה – מחיר כולל גורילות ההרים

 • תוספת ליחיד: $589

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קיגאלי (רואנדה) – תל אביב (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאפריל 2021).
* מלונות/ לודג'ים מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי ספארי ייעודיים בהתאם לתוכנית.
* פנסיון מלא (3 ארוחות ביום/ בימי הספארי לאנץ בוקס).
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים והשמורות כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $. 

המחיר אינו כולל:

* אשרת כניסה לרואנדה (כ 50$ משולמת בכניסה למדינה).
* בחלק מהמסלולים - פרמיט (אישור) לגורילות ההרים כ- 1,180 $ (יתכן כי נצליח להוזיל את המחיר).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי