גאורגיה והרי הקווקז – טביליסי, הקווקז הנמוך, הקווקז הגבוה (קזבק) ועוד...
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
חבל היין
עיר המערות אופצליחה
הקווקז הנמוך
כנסיית השילוש הקדוש
שמורת הטבע בורג'ומי
4 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טביליסי

נצא בטיסת לילה מת"א לטביליסי, עם הנחיתה העברה למלון בטביליסי. לינה בטביליסי (ללא ארוחת ערב).

יום 2: טביליסי – חבל היין

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה לכיוון העיר טלאבי (Telavi) אשר במרכזו של חבל גובוריס (Gomboris) – חבל היין של גיאורגיה, לא נוותר על ביקור באחד הכרמים והיקבים הפזורים לרוב ב"מולדת היין". המשך סיורנו יביאנו אל זירנארי (Signagi) עיירה קולוניאלית יפהפייה ש 23 מגדלים מקיפים אותה, אשר בעבר שימשה כשער של אירופה לדרך המשי. לקראת ערב נחזור לטביליסי ללינה.

יום 3: גורי (עירו של סטאלין) – אל הקווקז הנמוך – שמורת המעיינות בורג'ומי – אחלציחה

לאחר ארוחת הבוקר נרד מהקווקז הנמוך ונצא לעבר העיר גורי (Gori), עיר הולדתו של סטלין אשר עלתה לכותרות בקיץ 2008 בעת המלחמה עם רוסיה (שם נפצע קשה העיתונאי הישראלי צדוק יחזקאלי). נבקר בקומפלקס האדיר שנבנה סביב בית הולדתו של הרודן ובמוזיאון "שמש העמים" המנציח את פועלו ארוך השנים של המנהיג השנוי במחלוקת. לאחר הביקור נמשיך אל עיר המערות אופליסציחה (Uplistsikhe), קומפלקס ענק החצוב בסלע ובו מקדשים, רחובות, יקבים ומנהרות, כולם בתוככי הסלע. העיר העתיקה שנבנתה כבר במאה ה-6 לפנה"ס ידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי המפורסמת. לאחר הביקור נצא אל שמורת המעיינות בורג'ומי (Borjomi) המפורסמת במעיינות שבה. משם נגיע אל העיירה הקטנה והמבוישת אחלציחה (Akhaltzikhe), בה חיה עד לא מזמן קהילה יהודית, ובמידת האפשר נבקר בבית הכנסת, שריד לקהילה היהודית התוססת שחיה בעיר. לינה אחלציחה.

יום 4: הקווקז הנמוך – וארדזיה עיר המערות – המצודה העתיקה חרטוויסי - קוטאסי

את היום נפתח מוקדם בנסיעה אל עיר החכמים וארדזיה (Vardzia), קומפלקס מרשים החצוב כולו בסלע מתקופת המלכה תמרה – מהמאה ה- 12 לספירה. זהו ללא ספק, אחד מהאתרים המרתקים ביותר בגיאורגיה! מעל ל- 3,000 חדרים החצובים בסלע! באחד מהחדרים אשר שימש ככנסייה, נוכל לראות פרסקו (ציור קיר) נהדר של המלכה תמרה ואביה – הכל בצבעים שנשתמרו בצורה מדהימה כ- 800 שנה. לאחר הביקור המרתק בהתאם לזמן נצא לעבר מצודת חרטוויסי (Khertvisi Castle), מבצר אדיר ומרשים, מהעתיקים ביותר בגיאורגיה (מהתקופה הפאודלית). לקראת סוף היום נמשיך לעיר השנייה בגודלה בגאורגיה קוטאיסי (Kutaisi/ქუთაისი). לינה באזור קוטאיסי.

יום 5: קוטאיסי – קניון מרטווילי (שייט) - מערת הנטיפים פרומתיאוס – קוטאיסי

בבוקר נצא מהעיר אל קניון מרטווילי (Martvili canyon) המרהיב ביופיו, נשלב סיור רגלי קצר ושייט בסירות בקניון הצר בין מצוקים ומפלוני מים. נמשיך לסיור במערת הנטיפים פרומתיאוס (Prometheus) מהמערות הארוכות בעולם, שבה נהרות ואגמים תת- קרקעיים. אחר הצהריים נזור לסיור בקוטאיסי. נבקר במתחם כנסיית גלאטי המדהים Gelati Monastry)), בלב היער מחוץ לעיר עצמה שנבנה על ידי אחד המלכים החשובים בהיסטוריה הגיאורגית; נחזור אל מרכז העיר קוטאיסי ונבקר בשוק ההומה והאותנטי, אח"כ באזור בתי הכנסת והקהילה היהודית ההולכת ונכחדת בעיר זו. לאחר ארוחת הערב, אם לא נהיה עייפים, נצא לטיול ערב רגלי אל כנסיית בגראטי ((Bagrati Church/ბაგრატის ტაძარი. לינה באזור קוטאיסי.

יום 6: אל הקווקז הגבוה – מצ'חטה (הבירה העתיקה) – גודאורי

את היום נתחיל בביקור בבירתה העתיקה של גיאורגיה, מצ'חטה (მცხეთა/Mtskheta). נבקר בכנסייה בנק' תצפית יפהפייה, כנסיית ג'ווארי Jvari) (Monastry/ჯვარი, ჯვრის მონასტერი מתקופת ימי הביניים – כנסייה אליה הביאה, ע"פ המסורת הגיאורגית, הקדושה נינו, את הצלב המקורי והציבה אותה על גבעה זו מול ארמון המלך. כנסייה זו משמשת גם כתצפית מרהיבה אל עבר העיר מצ'חטה היושבת על מפגש הנהרות מט'קבארי (Mt'kavri/მტკვარი) ואראגוי (Aragvi River). נערוך סיור בעיירה ובקתדראלת סווטיצחובלי (Svetitzkhoveli/სვეტიცხოვლის– העמוד החי) שנבנתה על שרידים עתיקים עוד מהמאה ה- 4 לספירה. נמשיך צפונה בדרך הצבאית הגיאורגית (Georgian Military Road/სამხედრო გზა), המחברת את טביליסי עם רוסיה, מהדרכים היפות ביותר באזור הקווקז! בדרכנו לעבר עיירת ההרים גודאורי (Gudauri), נצפה על מאגר המים החשוב ז'ינבאלי (Zhinvali/ჟინვალი) וכן במצודה החולשת על האזור בלב האגם – אנאנורי (Ananuri/ანანური). לינה בגודאורי.

יום 7: הקווקז הגבוה – אזור קאזבגי (רכבי שטח)

ביום זה נעלה על רכבי שטח ליום טבע קסום בקווקז הגבוה. נמשיך את הטיפוס לקווקז הגבוה ולכיוון הגבול עם רוסיה. ניסע ב"דרך המלך", דרך מעבר ההרים ג'בארי (Jvari Pass) לעבר כפר המבריחים קזבגי (Kazbegi), הנמצא בצילו של אחד ההרים הגבוהים ביותר בקוקז, הר הקאזבג המגיע שפסגתו גבוה מ- 5,000 מטרים. משם נטפס לביקור בכנסיית השילוש הקדוש (The Holy Trinity Church) ממנה נשקף נוף מרהיב לעבר פסגת הר קזבק והעמקים המוריקים מטה. בהמשך נצא בדרך ההררית המטפסת אל כפרי ההרים, סנו וג'וטה נסיעה בדרך עפר מרהיבה ביופייה העושה דרכה לתוך העמק הקרחוני המרהיב של סנו. נטפס לאזור האלפיני הגבוה, מעל קו הצמחייה ונוכל ליהנות ממפגש לא אמצעי עם אנשי ההרים ומהמראה העוצמתי של הרי הקווקז. נגיע לכפר ההרים ג'וטה. בכפר נרד מהרכבים ונצא במסלול הליכה קל המשלב סיור בסמטאות הכפר. אחה"צ נצא בנסיעה לטביליסי. לינה בטביליסי כולל ארוחת ערב משולבת במופע פולקלור לסיום.

יום 8: טביליסי – תל אביב

נצא לסיור בעיר היושבת משני גדותיו של נהר המתקאברי (Mt'kavri/მტკვარი); עיר הבירה טביליסי, נתחיל בתצפית מרהיבה על העיר (עלייה ברכבל), משם נרד אל מבצר נריקלה (Narikala/ნარიყალა) המשקיף על העיר, נרד אל העיר העתיקה (אבאטובאני), שם נשמע את סיפור הקמתה של העיר. נראה את המסגד היחידי ששרד בגיאורגיה ואת מרחצאות הגופרית העתיקים של העיר... נבקר בקתדרלת סיוני Sioni Cathedral/სიონის ღვთისმშობლის)) מהמאה ה-7 אשר נבנתה כהעתק מושלם לכנסיית "דורמציון" בירושלים ושימשה עד לשנת 2004 כקתדראלה המרכזית של טביליסי. נצא לרובע היהודי ולבית הכנסת הגדול של העיר. נסיים את ביקורנו בעיר בסיור רגלי במספר שווקים מרתקים בעיר. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה בטביליסי ונצא בטיסה חזרה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
04-08-2021 11-08-2021 $1289 מיקי אביקסיס
בהרשמה
21-09-2021 28-09-2021 $1389 יואב חרמוני
בהרשמה
 
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליולי 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב – לא כולל ארוחת ערב ביום הראשון).
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
*הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 100$, יתרת התשלום עד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 269 $ דולר ארה"ב.
* בין 15-19 מטיילים תוספת 99$ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

גאורגיה והרי הקווקז – טביליסי, הקווקז הנמוך, הקווקז הגבוה (קזבק) ועוד...

מספר ימים: 8
$1289
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול