תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
גאורגיה מרומי הקווקז הגבוה – נפלאות חבל סוונטי, קוטאיסי ועיר החוף בטומי
מספר ימים: 7
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
גאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
הקווקז הגבוה - חבל סוונטי
כפר ההרים אושגולי
קוטאיסי
כפר המגדלים מסטיה
בטומי
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – בטומי - שקיעה נוגה על הים השחור

נצא בטיסה מתל אביב לבטומי (גאורגיה), עם הנחיתה מעבר בקורת דרכונים, נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לטייל בבטומי עיירת הנופש הקסומה שלחוף הים השחור - היוונים קראו לה בטוס, קיצור של "בטוס לימן" שפירושו נמל עמוק. כובשים רבים באו בה, והיא ידעה ביצורים וקרבות ורוב חייה אמרו לה תהיי נמל ותשתקי. בסוף המאה ה-19 בטומי הוכרזה כעיר וארכיטקטים הובאו לעשות בה מעשיי בניה וארמונות לקרוא אליה את שועי ומתענגי עולם. חלקם משופצים עכשיו והאחרים עדיין עומדים בלויים ודהויים, זכר לשנות הקומוניזם שהתייחסו בתיעוב לכל שריד של הדוניזם. את הסיור בעיר נסיים בשקיעה בטיילת המזמינה של העיר. ארוחת ערב חגיגית לפתיחת הטיול ולאחר נמשיך לסצנות האורות וחיי הלילה התוססים של העיר. לינה בטומי.

יום 2: בטומי – עיירת המבריחים זוגדידי – אל הקווקז הגבוה - מסטיה (חבל סוונטי)

השכמה מוקדמת... נסיעה צפונה לכוון הרי הקווקז, לחבל סוונטי (Svaneti/სვანეთი). מובלעת כמעט אוטונומית בלב הרי הקווקז הגבוה. למעשה שנים ארוכות לא ניתן היה לטייל באזור בגלל קשיי הדרך ובגלל קשיים אחרים, הדרך לעגלות סוסים נכבשה רק במהלך שנות ה 30 של המאה ה 20. בתחילה נסיעה המקבילה לחוף הים השחור. עוד לפני שנטפס אל הרי הקווקז נעצור בעיירת המבריחים זוגדידיზუგდიდი) (Zugdidi/, הנמצאת על גבול אבחזיה (מובלעת אוטונומית בחסות רוסיה). נצא לסיור בשוק התוסס והצבעוני של העיר, וברחובות הסמוכים בין חנויות בעלי המלאכה והסוחרים. העיר הצבעונית מרכזת את המסחר באזור (גם של הצד הגיאורגי וגם זה של האבחזי) ובהתאם נרגיש את האווירה המחשמלת והלא פורמלית שתעניק לנו חוויה מיוחדת במינה. בהמשך נטפס במעלה נהר האנגורי (Anguri River), נחלוף על פני סכר הבטון הגדול שהוא שער הכניסה המערבי לאזור. ככל שנעלה יותר גבוה כך תשתנה גם הצמחייה מנוף מיוער וסב-אלפיני לנוף אלפיני חשוף. המקומיים שנפגוש בדרכנו ביום זה הופכים אט אט מחקלאים עובדי אדמה לרועי צאן שרועים את עדריהם על המדרונות המושלגים של ההרים. לקראת שעות הערב נגיע ללינה בעיירה מסטיה (Mestia/მესტია) שתושביו מדברים בשפה היחודית לאזור (סבנורי) ומשמרים אפילו דת עצמאית המשלבת את האמונה הנוצרית (זרם הכנסייה היוונית אורתודוכסית) עם מוטיבים פגאניים. מהכפר נשקף נוף מרהיב של פסגתו המושלגת של הר טטנולדי Tetnuldi/თეთნულდი)) המתנשא לגובה של כ- 4,800 מטרים. לינה במסטיה.

יום 3: הקווקז הגבוה חבל סוונטי העליון – הליכה לקרחון מסטיה – כפר ההרים אושגולי – הבית של רטיאני – תצפית הר שחרה

את הבוקר נתחיל במסלול הליכה (כשעתיים) לא קשה אל קרחון מסטיה – קרחון מרהיב עד הממוקם למרגלות ההר אושבה. הדרך מרהיבה ביופייה, עוברת בתוך יער קסום הנושק לפלגי מים, חוצה גשר מיתרים העושה דרכו מעל נהר שוצף והפריחה (בעונה) מרהיבה ביופייה. בצהריים נצא בנסיעה אל הכפר אושגולי הדרך קשה (חסומה לחלוטין בשלג בימי החורף) וברוב ימי הקיץ היא אפשרית רק לרכבי 4X4. נעבור דרך רמת אושבה ונהר מולכרה אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר המשקיפה על שלושת הפסגות היפות ביותר בגיאורגיה: אושבה (Ushba/უშბა) המתנשא לגובה של 4,690 מטרים, טטנולדי (Tetnuldi/თეთნულდი) המתנשא לגובה של 4,800 מטרים ואם יתמזל מזלנו גם של פסגת השחרה (Shkhara/შხარა), הפסגה הגבוהה ביותר בגיאורגיה המתנשאת לגובה של 5,068 מטר. לקראת הצהריים המאוחרות נגיע לכפר אושגולי השוכן בגובה של 2200 מטרים. אזור הכפר אושגולי (Ushguli/უშგული) (הכפר הגבוה ביותר באירופה) - הן כפר הקבע והן סביבתו הוכרזו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. באזור יותר מ 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקז (רוסיה) במאה ה 12. הבידוד הגדול של תושבי הכפר הקטן הביאו ליצירת אורח חיים ייחודי, מכניס אורחים וססגוני במידה רבה. כל זאת מול הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהכפר. תנאי הלינה באושגולי בסיסיים – אך האירוח הלבבי מחפה על הכול...

יום 4: הקווקז הגבוה חבל סוונטי: הכפר מסטיה – קהילת הכפרים של מולאחי

יום מיוחד בחבל סוואנטי בלב הרי הקוקז הגבוה. את הבוקר נתחיל בכפר ההרים הקסום אושגולי. נשלב הליכת בוקר עם תצפיות מרהיבות על הכפר שחרה. בהמשך נעשה דרכנו אל הכפרים הציוריים של קהילת מולאחי. נראה את חיי התושבים המקומיים בשגרת היום יום, היציאה לעבודה בשדות החקלאיים ובמראה, עבודות היום יום, חליבה, תחזוקה, ניקיונות הכנת האוכל ועוד... והכל ברקע של הנופים הפראיים של חבל מסטיה. אנשי מולאחי המקומיים חיים בבידוד ומספקים את צרכי עצמם, חלב, ירקות ומשלימים את צרכיהם בשוק המקומי. את היום נסיים בסיור בכפר מסטיה, במרכז הכפר מתנוססים מספר מגדלי הגנה שהיו נפוצים במחוז ההיסטורי סוונטי. באחד מהם נצא לסיור. מגדלים אלה מתוארכים אחורה למאה ה-12, פנים המגדל השתמר עם עבודות העץ המקוריות שלו, ומתוארכים אף הם לאותה תקופה. לינה במסטיה.

יום 5: הקווקז הגבוה – תצפית הרכבל – הירידה מחבל סוונטי – קניון מרטווילי – קוטאיסי

בבוקר נשלים את ביקורנו בכפר, נטייל למרגלות הר שחרה הגבוה ונסייר בינות המגדלים המוזרים הנטועים בנוף ההררי. לאחר נצא בנסיעה על רכבל (במידה והוא יפעל) לתצפית מרהיבה על פסגות ההרים שמסביב. נוף פמוראמי מרהיב של הר אושבה המפורסם בעל שני הראשים, הר טטנולדי והר שחארה. לפני הצהריים, נפרד מגן העדן של סוונטי ונחזור על עקבותינו במורד הרי הקווקז בנסיעה דרום מזרח לכוון העיר קוטאיסי. הנסיעה תהייה דרך הכפרים הציוריים של מורדות הקווקז. בדרך נעצור לתצפיות נוף עוצרות נשימה, לסיור בכפרים ולמפגשים בלתי אמצעים עם המקומיים אנשי הערים. נעצור לביקור בקניון מרטווילי (Martvili canyon) המרהיב ביופיו, בריכות מים זכים בצבע קריסטל המזמינים טבילה. נשלב סיור רגלי קצר בין מצוקים ומפלוני מים האמיצים יקפצו גם לשחייה במים הכיפיים של הקניון. אחר הצהריי ם נגיע לעיר קוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, ללא ספק אחת הערים היפות והעתיקות במדינה. העיר, ששוכנת במערב גאורגיה, על גדות נהר הריוני, שימשה כבירת האזור מספר פעמים במהלך ההיסטוריה והיא עשירה באתרים מרתקים. עם ההגעה נתחיל סיור להרגיש את אווירת העיר המיוחדת ונהנה מחיי הלילה המיוחדים. לינה קוטאיסי.

יום 6/ קוטאיסי השווקים – כנסיית גלאטי - בטומי (חוף הים השחור)

בבוקר נצא לסיור בשוק הצבעוני והתוסס של קוטאיסי, אח"כ באזור בתי הכנסת והק הילה היהודית ההולכת ונכחדת בעיר זו. נמשיך אל כנסיית בגראטי ((Bagrati Church/ბაგრატის ტაძარი המרהיבה. נשוטט ברחובות העיר התוססת, נרגיש אותה ונלמד את חיי היום יום העירוניים הגיאורגים. לסיום הביקור בקוטאיסי נצא למתחם כנסיית גלאטי המדהים Gelati Monastry)), הנמצא בלב היער מחוץ לעיר עצמה שנבנה על ידי אחד המלכים החשובים בהיסטוריה הגיאורגית. בצהריים נצא בדרך המהירה מערבה חזרה לבטומי עיירת הנופש הקסומה שלחוף הים השחור. אר וחת ערב חגיגית לסיום הטיול. לינה בטומי.

יום 7: השווקים של בטומי – תל אביב

בבוקר מוקדם נצא לשוק התוסס והססגוני של העיר, מקומיים מהעיר והמכפרים הסמוכים מגיעים לקניות. בהתאם לשעת הטיסה עוד נספיק לגנוב עוד כפר ציורי או מפגש מרתק עם המקומיים. העברה לשדה התעופה של בטומי לטיסה חזרה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ישירות (ישראייר).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן נובמבר 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב ו 2 ארוחות צהריים נוספות).
* תחבורה מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות, רכבי שטח בהתאם למסלול.
* מים מינרלים, צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה גיאוגרפית: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* בדיקת קורונה ביציאה מגיאורגיה במידה ותידרש.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות, כרטיסי אשראי ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 299 $ דולר ארה"ב.
* בין 12-17 מטיילים תוספת 79 $ דולר לאדם.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

גאורגיה מרומי הקווקז הגבוה – נפלאות חבל סוונטי, קוטאיסי ועיר החוף בטומי

לפרטים נוספים על הטיול