ג'יפים בקירגיסטן – ארץ הנוודים אל לב הרי הטיאן שיאן - כולל "האגם הנעלם" קאל-סו
מספר ימים: 11
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
בלב אחד מהאזורים דלילי האוכלוסין והפראיים ביותר בעולם שוכנות ארצותיהם של הקירגיזים וטג'יקים, אנשי ההרים הגבוהים של מרכז אסיה. אדם מערבי השומע את שם הרפובליקות הדרומיות של ברה"מ לשעבר, ודאי יחשוב מיד על משטר קומוניסטי מפחיד, קשוח, ומחנות צבא גדולים, שהיוו לא אחת מקור למשברים בין לאומיים שהשפיעו גם על המזרח התיכון. הקומוניזם כבר לא קיים, ובמקום מחנות הצבא נבנים ישובים חדשים. רק פסגות ההרים הגבוהות, האגמים, הנהרות והטבע האין סופי מאופק לאופק, נשארו כאילו לא השתנה דבר במשך דורי דורות. קירגיסטן ארץ ממלכת ההרים הגבוהים של מרכז אסיה, הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם. באזור זה משגשגות כמה מן הערים העתיקות ביותר בעולם, שבעברן ריכזו את עיקר המסחר על דרך המשי ההיסטורית שחיברה בין אירופה לסין. תושבי האזור מיצגים פסיפס אנושי רב גוני הכולל בתוכו בליל מעניין של לאומים ושבטים נוודים ופוגש באוכלוסיות מרתקות, קירגיזים שהם שבטים רועים נוודים ממוצא תורכו-מונגולי המסע בקירגיסטן, חוצה פסגות הרים מושלגות, קרחוני עד, קניונים שוצפים חרוצים בין ההרים, אגמים אלפינים גבוהים ומרחבי אחו ירוק ופורה. לאורך הדרך נשלב נסיעה בדרכים הרריות מהגבוהות בעולם, הליכות רגליות, ביקורים באתרים מרתקים על דרך המשי, שווקים מקומיים, כפרים ואוהלי נוודים. חווית חיים גם להרפתקנים שבינינו.
היתרון של דרכים TRAVEL
מעיינות חמים
מעבר ההרים טוסור
"האגם הנעלם" קאל-סו
קיזיל אוי "עמק הצבעים"
אירוח מקומי ביורטה
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א - בישקק

טיסה מת"א אל בישקק (דרך יעד ביניים) בירת קירגיסטן. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות של היום השני.

יום 2: בישקק – צ'ולפן אתא

בישקק- בירתה המתחדשת של קירגיסטן. העיר הוקמה בשנת 1,878 ובין השנים 1,926 ו-1,991 הייתה ידועה בשם "פרונזה". על שמו של מפקד הבולשביקים, מיכאיל פרונזה, שקבע כי היא תהיה בירת קירגיסטן. בשפה הקירגיזית פירוש המלה בישקק הוא מַחְבֵּצָה שנועדה ליצר תסיסה של חלב סוסים. בישקק ממוקמת על רמה בגובה 800 מטרים בצלם של רכס הרי טיאן שיאן. בישקק היא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בקירגיסטן, היא מונה כ- 700,000 נפש (כחמישית מאוכלוסיית המדינה). תושבי העיר הם ערב רב של מוצאות אתניים, כשהקבוצה הגדולה היא מהמוצא הקירגיזי - מונגולי והיתר הם מיעוטים רוסים, קזחים ואוזבקים. בעיר מרוכזות כל מוסדות השלטון והיא משמשת כמרכז ניהולי מסחרי לכל רחבי המדינה. בישקק מזכירה את הערים של התקופה הקומוניסטית; היא מלאה כיכרות ענק ומבני שלטון אדירים. לאחר ארוחת הבוקר נחתום על הג'יפים, נבדוק שמן מים, נתארגן על הציוד ונצא לדרך... נחלוף על פני מרכז העיר, נתרשם מהמונומנטים הקומוניסטים המפארים אותה, בהתאם לזמן נעצור לקניות ב"בזאר" השוק הססגוני של העיר. בתחילה נסיעה לכיוון מזרח; על הדרך הראשית המובילה לעיר המחוז קראקול. בדרכנו נעבור בעיירה הצבאית לשעבר טוקמוק Tokmok. נמשיך לביקור במגדל בורנה Burana Tower. המגדל שבמקור הגיע לגובה של כ-45 מטרים הינו מינראט של מסגד ואחד השרידים האחרונים לעיר העתיקה בלסגון Balasagun, אשר נבנתה ע"י השושלת הקרח נידית ששלטה במשך 300 שנה בין סמרקנד ועד קשגאר. נקיף את אגם איסיק קול Issyk kul זהו האגם הגדול בקירגיסטן ואחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בעולם! נמצא במרומי הרי טיאן שיאן, בגובה 1,608 מטרים. נמשיך לביקור באתר פטרוגליפים "ציורי סלע עתיקים", בסמוך לעיירה צ'ופלן-אתא השוכנת במרכז החוף הצפוני של האגם. לינה במלון לחוף האגם איסיק קול.

יום 3: אגם איסיק קול – שטח 6X6 אל קניון אלטין ארשאן – הליכות קלות ומעיינות חמים

בבוקר נמשיך בנסיעה על הדרך הראשית מזרחה לאורך האגם. בהמשך נגיע אל עיר המחוז קראקול – עיר ציורית קטנה הידועה בבוסתני התפוחים שלה כמו גם בבתיה הנמוכים. עם ההגעה נעלה עם רכב שטח 6X6 במעלה קניון אלטין ארשאן, עמק אלפיני קניוני ומיוער, מוקף פסגות קרחונים אשר התברך במעיינות חמים. את העלייה לתוך הקניון נעשה ברכב שטח סובייטי קשוח. עם ההגעה נצא לטיול רגלי (קל) עם הרועים הנוודים בעמק המופלא בין מאהלי "הג'יילו" – מאהלי הקיץ הקירגיזי. הליכה בנוף אלפיני עוצר נשימה של נהר גועש, פלגי מים, יער אשוח מרהיב. כולל רחצה במעיינות המים המפורסמים של המקום. אחר הצהריים נרד חזרה לקראקול. עם ההגעה נסיעה למלון והתרעננות, לאחר נצא לטייל בעיירה קרקול. העיר קרקול הינה הרביעית בגודלה בקירגיסטן ובה מגוון אתני עצום. העיר תוכננה בסגנון אירופאי ובין אתריה מוזיאון פרז'בלסקי הכולל יד זיכרון וגן בוטאני אשר נבנה לזכרו של מגלה העולמות. השוק המקומי הגדול והמפורסם שבה, הינו אחד הגדולים במדינה. בקור בו הוא הדרך הטובה ביותר לפגוש ולהכיר את התושבים המקומיים. השוק צפוף, צבעוני וריחני וניתן למצוא בו הכול מתליוני זהב ועד שרוך נעל... גם החלק הקולינארי "חזק" וטעים... בשוק נזכה לראות את האוזבקים מכינים "סמסי" עם בשר כבש, מרק אטריות "אשלנפו" הדונגאני, הלגמן האויגורי ו"קומיס" ו"קורט" מקומי. השוק הומה ביותר ביום א' - בכל יום ראשון השוק מתמלא ברועים מגדלי בהמות ובעלי חיים ומוכרים זנים רבים של כבשים, סוסים, חמורים, פרות ועוד... נמשיך לסייר בעיירה ונבקר במסגד הבנוי בסגנון פגודה סינית ובכנסייה האורתודוקסית הישנה שבנויה מעץ. נגיע לביקור מרתק אצל אמן כלי נשק וכלי עבודה קירגיזים מסורתיים. נסייר ונכיר ככל שהזמן יותיר לנו. לינה קרקול.

יום 4: אל לב הרי הטיאן שיאן

יום שטח מרהיב ביופיו לפנינו. לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון המקומות והפסגות הגבוהים ביותר ברכס הרי הטיאן שיאן בקירגיסטאן. נטפס בדרכי רועים נידחים. נחצה את הרכס במעבר הרים המשקיף על הפסגות הגבוהות חלקן מעל 7,000 מטרים (הר פובודה והר טאנגרי) על מפגש הגבולות סין- קירגיסטן- קזחסטאן. את הדרך חזרה נעשה על רמת סארי ג'ז בו נמצאים רבים מהנוודים הקירגיזים עם העדרים שלהם. משם בטיפוס תלול אל מעבר ההרים צ'ון אשו בגובה של 3,825 מטרים. הדרך מרהיבה ביופייה ועוצרת נשימה חושפת בפנינו את המראות הדרמטיים של רכס טיאן שיאן. פסגות הרים מחודדות, מצוקים ותצורות סלע מרהיבות. בהמשך נרד את מורדות ההרים אל הנהר הגדול ומשם חזרה בסוף היום הארוך לקרקול. לינה קרקול.

יום 5: קרקול – שמורת ג'טי אוגוז - שמורת סקזקה – רמת קומטור

מקראקול נסיעה לאורך הגדה הדרומית של אגם איסיק קול. הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם ופסגתו הגבוהה מגיעה ל- 7,439 מ' בפסגת הניצחון. הרכס האדיר המהווה חלק מרצועת ההימלאיה נפרס בין טשקנט, בירת אוזבקיסטאן ועד העיר אורומצ'י במערב סין. בדרכינו מערבה נעצור לביקור בשמורת ג'טי אוגוז Jety Oguz ("שבעת השברים") המפורסמת במסלע הייחודי לה. צורות הסלע וצבעי האדום/ חום היוו בסיס לאגדות וסיפורים רבים... בשמורה נפגוש את העיט הצהוב, צייד חד ומהיר שידגים בפנינו את אחת משיטות הצייד העתיקות ששימשו את תושבי ההרים. נמשיך לביקור בשמורת סקזקה המאופיינת בתצורות סלע חול צבעוני המשרה אווירה של אגדה ומכאן שמו "סקזקה" הלקוח מהשפה הרוסית. אם יותיר זמן ניכנס לרמת קומטור, האזור מרהיב ביופיו, רמה קסומה מוקפת פסגות הרים מושלגות, קרחוני עד, אגמים, נהרות זורמים, מפלים שוצפים ופלגי מים. במרחבי האחו המוריקים נראה את הקירגיזים יושבי ההרים במאהלי היורטות הלבנים על שפת האגמים. לעת ערב נגיע לטמגה לארוחת ערב ולינה.

יום 6: מעבר ההרים טוסור

אחד הימים היפים והאתגריים בטיול... ביום זה נחדור אל לב הרי הטיאן-שיאן Tian Shian. השכם בבוקר נטפס בדרך הררית אתגרית ומפותלת מאגם איסיק קול (כ 1,600 מטרים) אל מעבר ההרים טוסור (כ 3,900 מטרים). ללא ספק אחד משיאי הטיול, אחד ממעברי ההרים המוטורים הגבוהים בקירגיסטאן. משם נשקף נוף מרהיב של פסגות הרים מושלגות וקרחוני עד אדירים. בהמשך נרד לעמק ג'ילי סו, שיחשוף בפנינו נוף מרהיב של שטחי מרעה עצומים, אוהלי נוודים קירגיזים (היורטות) ועדרי סוסים המלחחים עשב במרבדים המוריקים. לא נוותר על רחצה במעיינות החמים של האזור. לאחר ארוחת צהריים (פיקניק בשטח) נרד בדרך הרים מפותלת אל הקניון המרשים, העמוק והצר של נהר נארין הקטן ומשם אל העיירה נארין, שם נבלה את הלילה. לינה נארין.

יום 7: לב הרי טיאן שיאן – אל "האגם הנעלם" קאל-סו

יום שטח מרהיב ביופיו לפנינו. נצא בנסיעה לעבר "האגם הנעלם" קאל-סו Kel Suu, כשברקע פסגות הרים מושלגות של רכס הטיאן שיאן. האגם האלפיני נמצא סמוך מעבר הגבול הסיני אשר מוביל ישירות אל העיר קשגאר, עיר חשובה על דרך המשי ההיסטורית. האגם הנסתר, חבוי בין המצוקים, אורכו כ 9 קילומטרים ורוחבו לפרקים פחות מ 400 מטרים, ממוקם בגובה של כ 3,500 מטרים. לאחר שנהנה מנופי האגם ועל גדותיו נלגום כוס קפה, נחזור בנסיעת שטח מרהיבה (חוצה מעבר הרים של כ 3,500 מטרים) חזרה לכיוון העיר נאריך.לעת ערב נחזור לעיירה נארין ללינה.

יום 8: אל אגם סונג קול

אחד הימים היפים והמרתקים בטיול... בבוקר נצא בנסיעת שטח אל אגם סונג קול. בדרך אנו חולפים באזורים הנידחים והפראיים בקירגיסטאן. נופי הרים גבוהים ומושלגים, כפרים חקלאים אותנטיים, יורטות נוודים לבנות רועי עדרי יאק, בקר וכבשים. במהלך הנסיעה נעצור אצל המקומיים ונלמד על אורחות חייהם. לקראת צהריים נתחיל בטיפוס תלול שיוביל אותנו לעבר מרחבי העשב האין סופיים שעל שפת אגם סונג קול Son Kul שמו של האגם בקירגיזית "האגם האחרון" גודלו של האגם כגודל הכינרת, ממוקם ברום של כ- 3,016 מטרים ומוקף פסגות הרים גבוהות. בעונת הקיץ שוקק אזור האגם מאהלי רועים-נוודים-דייגים ועדרי סוסים. את הערב נבלה עם הנוודים הקירגיזיים ומשפחותיהם. לינה במחנה יורטות בסונג קול (שירותים ומקלחות מחוץ ליורטה).

יום 9: אגם סונג קול – "ארץ הצבעים" קיזל אוי

בבוקר נקום אל הנוף האינסופי, ונצא לסיבוב רכוב באזור האגם. נשלב הליכה רגלית קלה. נטייל בין אוהלי הנוודים והדייגים אשר לחוף האגם ונלמד על אורחות חייהם, האמיצים ילגמו מה"קומיס" חלב סוסות מותסס ויטבלו את הפיתה הקירגיזית בתוך השמנת "קאיימק"! אלה הם המטעמים הלאומיים של אנשי הערבה. לקראת צהריים ניפרד מהאגם נסיעה במגמה צפונה טיפוס על הרי מולדו טו וחציית מעבר ההרים קיצ'י קרה כ 3,360 מטרים. נגלוש למטה בתוך עמק מוריק וגבוה, לאורך הדרך מאהלי יורטות, עדרי סוסים, יאק ופרות, על רקע פסגות הרים מושלגות, ללא ספק תפאורה לתמונה מושלמת. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיירת הרפאים קיזיל אוי Kyzyl Oi (האדום) הנמצאת בעמק נהר הקיקמרן הסוער, בתוך קניון עמוק בצבע אדמדם. עם ההגעה נצא לטייל בתוך מניפת הצבעים הגולה שהמדבר המקומי מזמן. לינה בכפר הציורי בבתי מקומיים.

יום 10: עמק סוסמיר - מעבר הרים הגבוהה טו אשו

יום אחרון בהרי הטיאן שיאן Tian Shian, בבוקר נצא בנסיעה במגמה צפונה. נחצה את העמק המרהיב של סוסמיר, משם נטפס אל מעבר הרים הגבוהה טו אשו Ashu כ-3,586 מטרים. בדרכינו נחצה ערוץ מרשים של נהר ה"קרה בלטה" המוקף הרים מצוקים בצבעים סגולים. הדרך המפותלת והגבוה תשוף בפנינו נוף מרהיב של שטחי מרעה עצומים, אוהלי נוודים קירג'יזים (היורטות) ועדרי סוסים המלחחים עשב במרבדים המוריקים. נמשיך על הדרך הראשית המובילה לכוון בישקק הבירה. עם ההגעה, נחזיר את הג'יפים, נתמקם במלון, מקלחת מרעננת ונצא לסיור בעיר היפה והמסקרנת. בערב מסיבת סיום הטיול משולבת בלהקת פולקלור קירגיזית אדירה, שתפליא בריקודים ובמוזיקת הרים מצוינת. לינה בישקק.

יום 11: בישקק – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
17-06-2022 27-06-2022 $2879 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
27-06-2022 07-07-2022 $2879 אורי רעי
בהרשמה
הזמינו עכשיו
08-07-2022 18-07-2022 $2879 שירין בן יעקב
בהרשמה
הזמינו עכשיו
14-07-2022 24-07-2022 $2879 זאב לוין
בהרשמה
הזמינו עכשיו
12-08-2022 22-08-2022 $2879 חן אליעז
בהרשמה
הזמינו עכשיו
02-09-2022 12-09-2022 $2879 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים) מישראל.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון מאי 2022).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ בסיסית/ בתי אירוח/ אוהלי יורט עם שירותים מחוץ למאהל.
* כלכלה: ע.ב פנסיון מלא (בוקר וערב במקומות הלינה) ארוחות צהריים בשטח או מסעדות מקומיות.
* מים מינראלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* כניסות לאתרים/ שמורות כמפורט בתוכנית.
* מדריך ישראלי מצוות דרכים, מדריכים מקומיים דוברי אנגלית/ ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: ג'יפים מסוג טויוטה לנד קרוזר/ סקויה 4 נוסעים בג'יפ.
* דלק לג'יפים.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* אשרת כניסה לקירגיסטן.
* דמי רישום ע"ס 150 $

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.
* רישיון נהיגה בינ"ל.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* תוספת ל 2 מטיילים בג'יפ: 379$ למטייל.
* תוספת ל 3 מטיילים בג'יפ: 149$ למטייל.

תנאי הרשמה וביטול

תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד 389 $ דולר לאדם.
* בין 14-17 מטיילים תוספת: 149 $ דולר לאדם.
* תוספת ל 2 מטיילים בג'יפ: 379$ למטייל.
* תוספת ל 3 מטיילים בג'יפ: 149$ למטייל.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.
* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש מאי 2022,
* יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי.
* בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
* יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויו/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "דרכים TRAVEL" והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי" דרכים" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
* על הנוסעים להצטייד בביטוח רפואי מתאים הכולל הרחבה להטסה רפואית.
* ניתן לרכוש פוליסות ביטוח לחו''ל לכל הגילאים המותאמת לתקופת הקורונה בעלות של כ- 5-20 $ ליום בהתאם לגיל, מצב בריאותי של המבוטח ותנאי הפוליסה.
* יש לוודא עוד לפני היציאה כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה וכי ישנם לפחות 4 דפים ריקים בדרכון. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 700 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ג'יפים בקירגיסטן – ארץ הנוודים אל לב הרי הטיאן שיאן - כולל "האגם הנעלם" קאל-סו

מספר ימים: 11, מספר לילות: 10
החל מ-$2879
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול