אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

בירת גרמניה, העיר ברלין, היא הגדולה ביותר במדינה, ומהווה אתר תיירות מזמין מהמקובלים באירופה. טיול בברלין יכול להיות מרתק שכן העיר מציעה היסטוריה מרתקת, תרבות עשירה וחיי פנאי מהנים. בברלין נמצאים אתרים יהודיים רבים הפתוחים למבקרים בניהם המוזיאון היהודי, אנדרטת ההנצחה המרכזית לשואה ומוזאון הטופוגרפיה של הטרור.

חופשה בברלין

ההיסטוריה של היהדות עם גרמניה מייצרת תחושות מורכבות לישראלים המבקרים בגרמניה, ומרבית המבקרים מביעים תחושת תסכול הנוגעת לביקור במדינה, לצד הרגשת ניצחון. ביקור בברלין ובגרמניה בכלל בעבור ישראלים, אינו דומה לחופשת בטן גב בחופי יוון או תורכיה ולרוב יהיה בעל משמעות עמוקה יותר. אין הדבר אומר כי לא ניתן לבלות וליהנות מחופשה בברלין, ההפך הוא הדבר. שילוב של חוויות, אטרקציות, נופים וטבע לצד עולם של ידע, היסטוריה וערכים ייצרו עבור המבקרים הישראלים חופשה מהנה ובעלת משמעות.

drahim-berlin.jpg

סיורים בברלין בעברית – שירותים נפוצים ומקובלים:

כל חברת טיולים תוכל להמליץ על סיורים כאלה בכל אזורי העיר. בברלין אתרים רבים שכדאי לבקר בהם וליווי של מדריך דובר עברית יקל על ההתמצאות וההבנה של המבקרים את המקום. מספר אתרים ונקודות בהם כדאי לבקר בברלין:

  • כיכר פוטסדאם- הכיכר נהרסה במלחמת העולם השנייה ושופצה והוקמה מחדש לאחר מכן במסגרת שיקומה של גרמניה. במקום הוקמה שכונה חדשה ובה מרכז מסחרי, תיאטרון מרשים, מלונות ומוזיאון סרטים מעניין. במקום נמצא מרכז סוני המרשים, מעליו נישא גג דמוי אוהל, מה שמאפשר לטייל במקום גם בימי שרב או חורף קשים.
  • המרכז היהודי של ברלין- עתיר בבתי קפה ומסעדות, ומעוצב בארכיטקטורה מרשימה שוכן לו המרכז היהודי של ברלין. מדובר באתר בעל היסטוריה מפוארת, שאכלס בעבר כ- 160000 מיהודי ברלין, וכלל בית כנסת ענק בעיצוב מעורר השראה הכולל 3000 מקומות. בית הכנסת ניזוק מעט באירועי ליל הבדולח אך נהרס כליל לאחר מכן בהתקפות הצבא. במקומו הוקם במקום בית הכנסת החדש של ברלין, המשמש את היהודים שנותרו בעיר, ומהווה אתר עליה לרגל לתיירים. סיורים בברלין בעברית לרוב יכללו אתר זה הנתפס כחשוב במיוחד.
  • המוזיאון היהודי- נמצא בתוך שטחו של מוזיאון העיר ברלין, מעוצב באופן המעניק תחושת מחנק וסכנה, וזאת במטרה לסמל את שברה הגדול של יהדות גרמניה עם עליית השלטון הנאצי. במוזיאון מוצגת דרך קבע תערוכת "שלכת" של האומן הישראלי מנשה קדישמן.

חופשה בתקציב נוח

נוסף על האתרים ההיסטוריים ברלין היא עיר של בילויי לילה, מועדונים, תיאטראות וקולנוע מקורי וזר. המלונות בברלין ברמה גבוהה ובמרבית עונות השנה מזג האוויר מזמין ומבטיח. אין ספק כי מדובר באופציה כלכלית נוחה מאוד, יחסית למחירי המלונות והטיולים בישראל. בברלין תוכלו ליהנות מבילויים מהנים במחירים מאוד נוחים לכיס, כך שאם תכננתם חופשה בת מספר ימים בודדים מפאת התקציב, בברלין תוכלו להכפיל את כמות הימים וליהנות כפליים!