תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
האיים הקנריים ספרד - מסלול מיוחד ומקיף בדגש טבע
מספר ימים: 9
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
לפני כ- 30 מיליון שנה (זה לא הרבה בגאולוגיה...) פרצו מעל פני האוקינוס האטלנטי הרי געש שיצרו את קבוצת האיים הקנריים. מיקומם המיוחד של 7 האיים הקנריים, מול חופי מרוקו ועל קווי הרוחב של הרצועה המדברית העולמית 27-29 מעלות צפון, העניק להם יתרון נדיר כמקום נופש נפלא. בשנת 1492 כבשו הספרדים את קבוצת האיים ומאז הם שליטיה הבלתי מעורערים. קרנבל בפברואר, חופים יפים, עיירות נעימות ומזג אויר פנטסטי, גורמים לתיירים רבים להגיע לאיזור ולבלות בו את חופשותיהם. האיים הקנריים הם ארכיפלג הנמצא באוקיינוס האטלנטי, מול חופה הדרום-מערבי של מרוקו, והם נמנים על הקהילות האוטונומיות של ספרד. כלכלת האיים מבוססת בעיקר על תיירות. הארכיפלג מורכב משבעה איים ובהם טנריף ולה גומירה בהם נטייל. באיים הקנריים אקלים המתאים לסיורים ונופש לאורך כל השנה ותושבים מסבירי פנים החוגגים כל השנה. למטייל הישראלי יעד חדש זה הוא בגדר הפתעה של גילוי. נופים וולקניים געשיים: לועות של הרי געש, גלישות לבה בצבעים שונים, פיסול טבעי, וצמחייה ייחודית של יערות מחט, יערות סובטרופיים וקקטוסים מדהימים. אקלים נוח וכמעט זהה כל השנה, ים צלול של מפרצים וצוקים, מים צלולים ושפע של דולפינים ואפילו לווייתנים (לפעמים). כפרים היסטוריים דבוקים אל המדרונות, בתי קפה ומסעדות טיפוסיות של דייגים, תרבות ייחודית וקרנבל שלא נופל מזה של ברזיל. אז בואו נצא ונכיר. הקרנבל בטנריף, ללא ספק החגיגה "הפיאסטה", החשובה והססגונית והפופולרית ביותר של השנה, אלפי אנשים לבושים בתלבושות יוצאים לרחובות כדי ליהנות מאירוע של שמחה וטרוף חושים. מלבד המצעד המרהיב והחגיגות העליזות מתקיים גם "מרוץ העקבים הגבוהים" בו גברים מחופשים לנשים מתחרים במרוץ על עקבים שגובהם מגיע ל 30 ס"מ ויותר. "טקס קבורת הסרדין" הוא תהלוכת בה משתתפים "אבלים" (גברים לבושים בגדי אבל נשיים). הם נושאים את הסרדין על מוט אל מקום קבורתו. למעשה, מדובר בשרפת הבובה של הסרדין, המייצגת את סיום חגיגות הקרנבל ואת הפרדה מהבשר. "מצעד הגדול והססגוני של הקרנבל ".
היתרון של דרכים TRAVEL
האי לה פלמה
"פירמידות" טנריף
הר הגעש טיידה
גן הקקטוסים – סזאר מנריקה
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – גראן קנריה (האיים הקנאריים) - לאס פאלמס

נצא מוקדם בבוקר ונטוס דרך יעד ביניים אל גראן קנריה. עם הנחיתה נצא לסיור פנורמי בלאס פאלמס אחת משתי הבירות של הקהילה האוטונומית של האיים הקנרים של ספרד. נכיר את ארמון הנשיאות ובית המשפט העליון נכיר את הבתים עם העציצים הנופלים ונהנה ממזג האוויר הנוח של האי לקראת יום המחר. לינה לאס פאלמס.

יום 2: לאס פאלמס – המצוקים השחורים – החולות הצבעוניים של לוס אז'ולחוס – שמורת טאמאדאבה

בבוקר נכיר את השכונות הותיקות שילוב של אדריכלות אנדלוסית וקלוניאלית. נכיר את השווקים המקומיים ואת המוזיאון לתרבות הגונאצ'וס - התושבים המקומיים. לאחר מכן ניסע אל קצה החוף הצפוני היפהפה, אל עיירת הדייגים פוארטו דה לאס נייבס (Puerto de les Nieves) ונביט מלמעלה ומלמטה אל המצוקים השחורים נוחתים בקירות של למעלה מ-2 ק"מ אל האוקיינוס האטלנטי. משם אל מחשופי חולות צבעוניים לוס אז'ולחוס (Los Azulejos) דרך שמורת הטבע הפראית והמרגשת טאמאדאבה (Tamadaba N.P). נכיר את סלע העננים המרשים ששימש להקרבת קורבנות ונטעם ממתקי שקדים מסוכרים אופיינים לאזור זה. ולקראת ערב נחזור אל המלון בלאס פאלמס. לינה לאס פאלמס.

יום 3: העיירה ארוקס - נסיעה דרומה עד חולות הזהב

עם בוקר נצא אל העיירה ארוקס (Arocas) ונכיר את הכנסייה המיוחדת שנבנתה בסגנון המודרניסטה. נטייל לאורך הרחובות והכיכרות הציוריים. נטפס עם האוטובוס אל מרומי האי הגעשי שם נהגו התושבים המקומיים לחגוג... נלך ברגל בינות לעצי האורן הרוחשים. משם ניסע דרומה אל חולות הזהב מספלומאס (Maspalomas) השוכנים מעל החולות השחורים של האיים. לינה וארוחת ערב בלאס פלמאס. לינה לאס פאלמס.

יום 4: לאס פאלמס - הגן הבוטני – טיסה לאי לנזרוטה

בבוקר נעלה לתצפית על האי והעיר ולא נפספס גם את הגן הבוטני (Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo המרהיב. משם נטוס מזרחה אל האי היפהפה לנזרוטה אשר שימש לצילומי סרטים רבים. הדיונות האדומות והנוף הגעשי הצחיח יקבלו את פנינו את הערב נעשה בלנזרוטה. לינה לנזרוטה.

יום 5: המנהרות הוולקניות – גן הקקטוסים של סזאר מנריקה

לאחר ארוחת הבוקר נרד אל בטן האדמה ונבקר במנהרות הוולקניות אשר נוצרו בשל מיקומם של האיים מעל נקודה חמה Hot Spot אשר גרמה להתפרצויות וולקניות תכופות בעבר. נסייר בין לועות הגעש העתיקים ונכיר גם גן הקקטוסים המפורסם ואת האדריכלות המרשימה של האמן המפורסם סזאר מנריקה המשלבת בוטניקה ואומנות... 1400 קקטוסים ופיסול באבן. לינה לנזרוטה.

יום 6: האי לנזרוטה – עמק חיירה (היין) – טנריף – הקרנבל של סנטה קרוז

בבוקר נצא להכיר את החקלאות באי. גידול הכרמים על הטרסות היפות ונטעם גם מהיין המעולה של עמק חיירה. אחר הצהריים נטוס אל טנריף האי הגדול והמרכזי. נערוך הכרות ראשונית עם העיר סנטה קרוז ונשתתף בתהלוכה הגדולה יחד עם מלכת הקרנבל והרקדנים המופיעים סביב העגלות המקושטות בשלל צבעים. השנה הקרנבל עוסק במדע בדיוני ואין גבול לדמיון. לינה בטנריף

יום 7: הר הגעש טיידה - לוס רוקס דה גרסיה – עץ הדרקון הגדול - העיירה הציורית אורטבה

לאחר החגיגות נעלה אל שמורת הטבע של הר הטיידה ,הגבוה שבהרי ספרד והאיים 3,711 מטרים מעל הים. זהו הר געש, שהלוע שלו התמוטט והר חדש נוצר בתוך הלוע הישן. נבקר במרכז המבקרים ונכיר את-האפר וולקני-הפומיס. נמשיך אל לוס רוקס דה גרסיה (Los Roques de Garsia) לטיול רגלי, נעלה אל איקוד דה לוס וינוס ונצפה בעץ הדרקון הגדול ונעצור בעיירה הציורית אורטבה (Oratava) לסיבוב בין הסמטאות ארוחת ערב בטנריף. לאחריה נבקר בתהלוכה הגדולה בסנטה קרוז "העקבים הגבוהים" אותם לובשים גברים מחופשים, המבקשים להפר את כל הכללים החברתיים לערב אחד! לינה בטנריף.

יום 8: קו החוף המצוקי – לוס גיגנטס - שייט בין מפרצי החוף המערבי

נצא עם בוקר אל הכבישים מפותלים על קו החוף המצוקי – לוס גיגנטס (Los Gigantes). צוקים בגובה 600 מטר המזדקרים מהים כענקים. נגיע אל שפת קניון עמוק ונצא למסלול הליכה בשמורה. לאחר מכן נצא לשייט בין מפרצי החוף המערבי של האי בתקווה לצפות בדולפינים ולוויתנים הנעים מהקוטב הצפוני אל הדרומי בכל שנה. לינה בטנריף.

יום 9: טנריף – תל אביב

בהתאם לשעות הטיסה סיור אחרון בעיר ונצא דרך יעד ביניים לישראל

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים בהתאם למסלול הטיול.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאפריל 2022).
* לינה: במלונות מצויינים מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום, חלק מארוחות הערב במסעדות מקומיות).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה, מופע פולקלור.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקות קורונה (בהתאם לנדרש).
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך הישראלי (נהוג לתת כ 5 אירו לאדם ליום).

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200€ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200€ שלא יוחזרו. מ 15-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.
הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הביטול לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* בין 15-19 מטיילים תוספת: 179 € אירו.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 689 € אירו.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

האיים הקנריים ספרד - מסלול מיוחד ומקיף בדגש טבע

לפרטים נוספים על הטיול