תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול גאוגרפי לאיחוד האמירויות

טיול מאורגן לאיחוד האמירויות הערביות לשומרי מסורת – פלאי עולם - 7 ימים

איחוד האמירויות הערביות היא פדרציה של 7 נסיכויות בחצי האי ערב שאוחדו למדינה אחת בשנת 1971. הגדולות והמפורסמות שבהן היא דובאי ואבו דאבי. כיום נהנות שבע האמירויות משפע ועושר בלתי ניתפס. מרבצי הנפט שהתגלו בשנות השישים הפכו את האמירויות לאחת מהמדינות העשירות בעולם. באיחוד האמירויות השכילו לנצל את הכספים האדירים שהתקבלו מניצול משאבי הטבע על מנת להפריח את השממה ארוכת השנים, לקדם את המדינה ולהפוך אותה למיוחדת ויוצאת דופן. כל העושר והשגשוג צמחו תוך פחות מחמישים שנה. מחולות המדבר הערבי הטרשיות והמפרצים הקסומים והמבודדים של המפרץ הפרסי. אז תושביהן המנומנמים של הנסיכויות התפרנסו בדוחק בעיקר מצאן, מקנה, חקלאות בסיסית, דיג ושליית פנינים. כיום האמירויות הם שם נרדף לפאר, השקעות, חדשנות, שאפתנות אליהם נושא העולם עיניים משתאות. האדריכלות המפוארת, האיים המלאכותיים, מרכזי האמנות והמסחר, כל אלה מגלמים מודרניות וקדמה פורצת דרך לצד תרבות ומסורת ארוכת ימים. הטיול באמירויות הוא מיוחד, ומגוון מאוד. נוף אורבני עתידני יוצא דופן לצד דיונות מדבריות נידחות, נווה דקלים, כפרי דייגים, חופים מרהיבים ועוד. נכיר את המבנים המרהיבים שבנו מיטב האדריכלים בעולם, נעמוד על המסרים שמייצגים מבנים אלו, על הכלכלה הפורחת בקניוני הענק ועל מרכזי האמנות והתרבות העצומים. נבקר באתרים שיספקו הצצה להיסטוריה החברתית של האמירויות טרום עידן הנפט ובנאות מדבר אקזוטיים, שם נעמוד על הגאוגרפיה המדברית המיוחדת והקיום האנושי שבה. חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל 054-4529202

היתרון של דרכים

 •  דובאי
 • אי דקל ג'ומיירה
 • שייט במפרץ דובאי
 • מסגרת דובאי
 • תצפית ממגדל בורג' ח'ליפה
 • העיר העתיקה
 • הכפר הגלובאלי
 • אבו דאבי
 • נסיכות שארג'ה
 • ועוד...

מסלול הטיול

יום 1 יום ד' - תל אביב – דובאי – אבו דאבי

נצא בטיסה מתל אביב לדובאי (כשלוש וחצי שעות). עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים נפגש עם אנשי הקשר המקומיים ונצא לדרך... את היום נקדיש לסיור פנוראמי במטרופולין המרהיב והתוסס של דובאי. דובאי העיר התפתחה מכפר דייגים קטן על שפך נהר דובאי, מציגה את עצמה כיום כמטרופולין זוהר במפרץ הערבי. גורדי שחקים ייחודיים, מרכזי קניות ומסחר ענקיים נותנים לעיר מראה בלתי נשכח המרשים כל מבקר. את הסיור שלנו נתחיל בביקור במסגד הגדול והמרשים של ג'ומיירה, משם נמשיך לראות את מלון הפאר המדהים (7 כוכבים) בורג' אל ערב המתנשא לגובה של 321 מטרים. בתחנה הבאה נגיע אל רכבת המונורייל ונצא בנסיעה המהווה נקודת תצפית מעולה לראות את האי המלאכותי "דקל ג'ומיירה" ללא ספק פאר היצירה "הפלא השמיני של העולם". לבסוף נגיע אל ציידו הרחוק של האי (הנושק לים) לתצפית על פאר היצירה של מלון אטלנטיס המפורסם הממוקם בלב הסהר של דקל ג'ומיירה. נחלוף על פני אזור המגורים החדש של חוף ג'ומיירה והמרינה של דובאי (לא נפספס את יאכטות הפאר שבו). אחר הצהריים נצא בנסיעה לאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות (כשעה וחצי נסיעה), אבו דאבי היא עיר המתאפיינת בשילוב יוקרתי בין מלונות פאר, חופי ים וארכיטקטורה חדשנית, והיא נחשבת לעיר תרבותית, עם מסגדים מרהיבים, מבני תרבות ומוזיאונים מרתקים. פירוש השם אבו דאבי הוא: "אבי האיילות" או "אבי הצבאים". בערב (בהתאם לשעת ההגעה) נצא לסיור פנורמי לאורך הקורניש באבו דאבי המוארת ונראה את האתרים המרכזיים במופע הלילי שלהם. לינה אבו דאבי.

יום 2יום ה' - אבו דאבי – מסגד שייך זייד - מוזיאון הכפר Heritage Village - מוזיאון הלובר – ארמון האומה - האי יאס

בבוקר נמשיך את הסיור שלנו באבו דאבי בירת איחוד האמירויות. התחנה הראשונה שלנו בביקור תהיה ביקור במסגד הגדול של שייח זייד. אחד המסגדים הגדולים בעולם וללא ספק היקר מכולם. הרעיון שמאחורי הקמת המסגד הוא מבנה שיאחד בין המגוון התרבותי של העולם המוסלמי, עם זיקה היסטורית ומודרנית של אדריכלות ואומנות. המסגד המרהיב מסוגל להכיל יותר מ -30,000 מתפללים. הוא עטוי שיש יוקרתי הכולל קישוטים וגילופים אסלאמיים מורכבים. חצר המסגד מעוטרת בגן מרהיב ביופיו. נמשיך בסיורנו לעבר מרכז העיר אבו דאבי, נבקר גם במצודת אל חוסן היא בית אבותיו של אל נהיאן הסמל והלב של אבו דאבי. נמשיך לסיור פנוראמי בעיר נחלוף על פני מסגדים לבנים בוהקים, שדרות מרכזיות וגורדי שחקים גבוהים, עד שובר הגלים שלחוף המפרץ הערבי לתצפית נהדרת על קו הרקיע המרהיב של העיר. נצא לביקור במוזיאון מורשת הכפרHeritage Village המשחזר את חיי היומיום של הבדואים. נסייר בין סדנאות האומנים, בתי המלאכה המסורתיים וחנויות המזכרות ונתרשם מסירות הדייג והמסחר האופייניות. נצא לאחר נצא לרובע התרבות שבו בנוי מוזיאון הלובר של אבו דאבי. ניכנס לסיור מרתק במוזיאון שנבנה בהשקעה כספית אדירה נתן לאבו דאבי את החותמת כעיר תרבות. הלובר של אבו דאבי הוא מוזיאון המוקדש לאמנות וציוויליזציה, מוצגות בו יצירות מפיקאסו ועד אומנות מצרית עתיקה. למוזאון מבנה יוצא דופן כאשר מכל עבר רואים את כיפת הדום המכסה את המבנה ומחדירה קרני אור מלטפות דרך החרכים של הכיפה המעוצבת. בהמשך נצא לראות את ארמון הנשיאות (האומה) “קסר אל וואטן". מקום משכנו של שייח’ חליפה בן זאיד, נשיא האיחוד. כאן גם נמצא יורש העצר, מוחמד בן זאיד, שליט בפועל של הממלכה והאיש החזק בה. נצפה במופע אור קולי המציג את העבר, ההווה וחזון העתיד של האמירויות. נגיע לאזור העסקים המסחרי למגדלי אתיחאד ג’ומיירה קומפלקס אדיר של גורדי שחקים הממוקם מול ארמון אמירייטס. משם נצא למלון "ארמון האמירויות" Emirates Palace מלון פאר אחד המפוארים בעולם, המומחים מעריכים כי שעלות בנייתו היא היקרה בעולם... מלון מעגן סירות ומנחת מסוקים. את היום נסיים באי יאס Yas Island מקום צבעוני להפליא עם מרינה, מרכזי קניות, עולם פרארי ועוד. לינה אבו דאבי.
הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בדובאי.

יום 3יום שישי - נסיכות שארג'ה - בירת התרבות – מוזיאון תרבות האסלאם

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לנסיכות שארג'ה הידועה בשם "בירת התרבות של האמירויות" או פנינת המפרץ. התחנה הראשונה שלנו תהייה מסגד המלך פייסל, אחד המסגדים הגדולים והיפים באמירויות. בהמשך נצא אל מוזיאון תרבות האסלאם הכולל תצוגה מרשימה של אין ספור פרטים מראשית תקופת האסלאם ועד ימיינו לרבות מטבעות, כתבי יד עתיקים, פפירוסים, כלי חרס ומתכת וחפצים נדירים. נצא לביקור בשוק אל ארסה הצבעוני והססגוני. נסתובב בין הדוכנים והרוכלים, תהיה לנו הזדמנות לראות כיצד מכינים את החלווה העומאנית המסורתית (מתוקה). לקראת כניסת השבת נגיע למלון להכנות לשבת. תפילות, קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה בדובאי.

יום 4 יום שבת - דובאי – הכפר הגלובאלי בדובאי

תפילות שבת, אחרי סעודת השבת נצא לסיור רגלי באזור המלון (תחום שבת), בצאת השבת נצא לסיור בתערוכת הכפר הגלובליGlobal Village פרויקט התיירות הפנאי והבידור מהגדולים בעולם המכיל בכל שנה יותר מחמישה מיליון מבקרים. הכפר כולל ביתנים המייצגים כ 75 ממדינות העולם וכולל הפתעות קולינריות מגוונות, חנויות מזכרות, הופעות מוסיקה ומופע זיקוקין.. לינה בדובאי.

יום 5יום א' - דובאי העיר העתיקה – שייט בנהר דובאי – שוק התבלינים – קניון דובאי - מגדל בורג' ח'ליפה

בבוקר נצא בנסיעה לדובאי, עם ההגעה נמשיך את הסיור ונצא ל"לב העיר" אזור המפרץ המרכזי, ללא ספק האזור עם הפיתוח העירוני המשמעותי והיוקרתי ביותר בעיר. אזור של גורדי שחקים ומגדלים ייחודיים עם עיצוב ארכיטקטוני יוצא דופן המקיף מתחמי מגורים, אזורי מסחר, בתי מלון, בילויים ועוד... נתחיל בשכונת אל בסטקיה, רובע העיר העתיקה של דובאי שם נלמד ההיסטוריה, התרבות והגיאוגרפיה המקומית של העיר. כדי לחצות את נהר דובאי, נעלה על מוניות המים המקומיות, הנקראות "אבראס", ונצא בשייט החוצה את נהר דובאי. במהלך השייט נהנה מהנוף המרהיב, התוסס והססגוני של העיר (לכיוון דירה). נמשיך לשוק התבלינים הגדול של העיר. השיטוט בשוק כאילו לקוח מהאגדות... המראות, הצבעים, הריחות והמגוון מרהיב ויוצא דופן. בשוק המקומי נמכרים טקסטיל, זהב ותבלינים, זה השוק המסורתי שהיה בעבר מרכז המסחר הישן של דובאי. נמשיך לסיור על אניית הפאר קווין אליזבט 2, נרכשה מבריטניה תמורת כמאה מיליון דולר והפכה למלון מפואר. ומשם נצא לכוון מגדל בורג' ח'ליפה אזור של גורדי שחקים ומגדלים ייחודיים עם עיצוב ארכיטקטוני יוצא דופן המקיף מתחמי מגורים, אזורי מסחר, בתי מלון, בילויים ועוד... נצא לביקור בקניון דובאי אחד מהקניונים הגדולים ביותר בעולם, שם נבקר באקווריום הגדול ובו מגוון של בעלי חיים ימיים כולל עשרות כרישים וחולייתנים, נשאיר זמן חופשי לסיור עצמי בקניון הגדול והבלתי נגמר. לקראת שקיעה נעלה לתצפית על העיר ממגדל בורג' ח'ליפה. המגדל המרהיב הוא המגדל הגבוה בעולם! מתנשא לגובה של 828 מטרים, 163 קומות! ועלות הקמתו מוערכת באחד וחצי מיליארד דולר! הבניין עוצב על ידי האדריכל אדריאן סמית ונבנה על ידי חברת סמסונג הקוראנית בשנת 2009. המגדל בנוי מסדרת אליפסות בצורת קונוס הפורץ לשמיים ונראה מכל אזור בעיר. את התצפית נעשה מהקומה ה-124/125 של הבניין. בערב נצא לצפות במופע המזרקות המרקדות. לינה דובאי.

יום 6יום ב' - גן הפרחים - מסגרת דובאי – טיול ג'יפים אל דיונות המדבר – שקיעת המדבר - חפלה מדברית

בבוקר נצא לביקור בגן הפרחים Miracle Gardens של דובאי, גן פרחים שנמצא ברובע דובילנד. הגן הושק ביום האהבה בשנת 2013 ומשתרע על פני 72,000 מ”ר, מה שהופך אותו לגן הפרחים הגדול בעולם הכולל מעל 50 מיליון פרחים וכ-250 מיליון צמחים (הגן פתוח בעונת החורף בלבד). לאחר נצא לביקור באתר המרשים של "מסגרת דובאי". "המסגרת" היא התוספת החדשה לאדריכלות המופלאה שהעיר מתהדרת ומתפארת בה. מסגרת דובאי מורכבת משני מגדלים אנכיים בגובה 150 מטרים המחוברים על ידי גשר באורך של 100 מטרים והיא ללא ספק גולת הכותרת של קו הרקיע של העיר דובאי.
נעלה אל הגשר לאחד מהמראות המרגשים בטיול ונקבל הצצה מרתקת על העיר כאשר מצד אחד נראה את דובאי העתיקה ומצד שני דובאי המודרנית. בהמשך היום נעלה על ג'יפים ונצא להרפתקה בדיונות המדבר של האמירויות. נצא אל מרחבי החולות הצלולים האין סופיים, ננווט בלב המדבר רחב הידיים, נעצור לתצפיות מרהיבות עוצרות נשימה. נטפס על אחת הדיונות ונראה את שקיעת המדבר המרהיבה והמרתקת. לאחר נגיע למחנה המדברי שלנו לחפלה ערבית מסורתית בלב המדבר... נתלבש בלבוש הערבי המסורתי, נשב לאור מדורה לארוחת ערב (על הגריל) המשולבת במוסיקה ריקודים וחפלה ערבית עם תופים ורקדנית בטן לשחרור האווירה. סיום מושלם לטיול וליום מרגש. לינה בדובאי.

יום 7יום ג': דובאי – תל אביב

בוקר אחרון באמירויות... נצא בנסיעה לדובאי, בהתאם לשעת ההמראה עוד נספיק טעימה אחרונה מהעיר, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה מדובאי לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד: $489

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – דובאי – תל אביב/ תל אביב – אבו דאבי – תל אביב.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון נכון לנובמבר 2020.
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה (5*****).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ ג'יפים ממוזגים (4 מטיילים בג'יפ).
* כלכלה: ארוחות בוקר וערב + כריכים לארוחות הצהריים.
* מים מינראליים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים" – מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר אינו כולל:

* אשרת כניסה במידה ותידרש.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.