תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול גאוגרפי לבחריין ואיחוד האמירויות

טיול מאורגן לבחריין ואיחוד האמירויות הערביות – פלאי עולם - 10 ימים

בחריין היא מדינת קטנה הממוקמת במפרץ הפרסי, בין ערב הסעודית לקטאר, אשר בירתה היא מנאמה . למרות גודלה היא אחת המרכזים הכלכליים הגדולים ביותר במזרח התיכון, בעיקר בזכות מצבורי הנפט האדירים שיש בשטחה וכלכלה חופשית ומגוונת בעידוד ממשלתי, שהובילה להתפתחות בנקאית, תיירותית ותעשייתית במדינה.

איחוד האמירויות הערביות היא פדרציה של 7 נסיכויות בחצי האי ערב שאוחדו למדינה אחת בשנת 1971. הגדולות והמפורסמות שבהן היא דובאי ואבו דאבי. כיום נהנות שבע האמירויות משפע ועושר בלתי ניתפס. מרבצי הנפט שהתגלו בשנות השישים הפכו את האמירויות לאחת מהמדינות העשירות בעולם. באיחוד האמירויות השכילו לנצל את הכספים האדירים שהתקבלו מניצול משאבי הטבע על מנת להפריח את השממה ארוכת השנים, לקדם את המדינה ולהפוך אותה למיוחדת ויוצאת דופן. כל העושר והשגשוג צמחו תוך פחות מחמישים שנה. מחולות המדבר הערבי הטרשיות והמפרצים הקסומים והמבודדים של המפרץ הפרסי. אז תושביהן המנומנמים של הנסיכויות התפרנסו בדוחק בעיקר מצאן, מקנה, חקלאות בסיסית, דיג ושליית פנינים. כיום האמירויות הם שם נרדף לפאר, השקעות, חדשנות, שאפתנות אליהם נושא העולם עיניים משתאות. האדריכלות המפוארת, האיים המלאכותיים, מרכזי האמנות והמסחר, כל אלה מגלמים מודרניות וקדמה פורצת דרך לצד תרבות ומסורת ארוכת ימים. הטיול באמירויות הוא מיוחד, ומגוון מאוד. נוף אורבני עתידני יוצא דופן לצד דיונות מדבריות נידחות, נווה דקלים, כפרי דייגים, חופים מרהיבים ועוד. נכיר את המבנים המרהיבים שבנו מיטב האדריכלים בעולם, נעמוד על המסרים שמייצגים מבנים אלו, על הכלכלה הפורחת בקניוני הענק ועל מרכזי האמנות והתרבות העצומים. נבקר באתרים שיספקו הצצה להיסטוריה החברתית של האמירויות טרום עידן הנפט ובנאות מדבר אקזוטיים, שם נעמוד על הגאוגרפיה המדברית המיוחדת והקיום האנושי שבה. חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו.

היתרון של דרכים

 • בחריין
 • מוזיאון הנפט
 • גשר המלך פהד 
 • דובאי
 • אי דקל ג'ומיירה
 • שייט במפרץ דובאי
 • תצפית ממגדל בורג' ח'ליפה
 • אבו דאבי
 • נסיכות שארג'ה
 • ועוד...

מסלול הטיול

יום 1תל אביב – בחריין - מוזיאון הנפט - גשר המלך פהד

נצא בטיסה מתל אביב אל מנאמה בירת בחריין. עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים נפגש עם אנשי הקשר המקומיים ונצא לדרך... נעלה וניסע לביקור במוזיאון הנפט אשר מציג את ההיסטוריה של תעשיית הנפט בבחריין במשך למעלה ממאה שנה. במוזיאון מוצגים כמה תערוכות מרתקות, כולל ציוד קידוח, מסמכים, תצלומים ישנים ומודל עבודה של אסדת נפט. כמו כן נבקר בבאר הייצור הראשונה של הנפט במפרץ הערבי .
לאחר מכן ניסע לאורך המבנה המודרני בבחריין, גשר המלך פהד, המחבר לאורך 25 ק”מ את המדינה לערב הסעודית. עלות הקמתו נאמדת במיליארד דולר ונחשב כאחד הגשרים הארוכים בעולם המחבר בין מדינות. לעת ערב נגיע אל מלוננו ללינה וארוחת ערב. לינה במנאמה.

יום 2 מסגד אל-פתח - המוזיאון הלאומי - השוק במוחארק - מצודת בחריין - מסלול פורמולה – עץ החיים

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בביקור במסגד אל-פתח המדהים זהו אחד המסגדים הגדולים בעולם - שטחו 6,500 מ"ר והוא יכול להכיל למעלה מ-7,000 מתפללים בו-זמנית. המסגד הוקם על ידי השייח' עיסא בן סלמאן אאל ח'ליפה בשנת 1987, הכיפה המרכזית במסגד עשויה מפיברגלס ומשקלה למעלה מ-60 טון והיא כיפת פיברגלס הגדולה בעולם. נמשיך אל עבר המוזיאון הלאומי של בחריין שם נלמד לעומק את ההיסטוריה והתרבות העשירה של בחריין, שמתהווה כבר יותר מ 6000 שנה. לאחר מכן, נצא אל השוק הצבעוני והתוסס של מוחארק המכיל מגוון רחב של סחורות וחנויות מתוקים מפורסמות במיוחד חלקו העתיק הנקרא אל קאיסריה שמציע חווית קניות מקסימה. נעבור לביקור וסיור מעמיק במצודת בחריין - אתר ארכאולוגי שבשנת 2005 הוכרזה כאתר מורשת עולמית. ניסע לביקור מיוחד מאחורי הקלעים במתקני מסלול מרוצי הפורמולה הבינלאומי של בחריין, הנחשב כאחד המסלולים הטובים בעולם. נמשיך לביקור ב"עץ החיים" הנישא לגובה 9.75 מטרים אשר גילו מוערך ביותר מ-400 שנה. העץ שמכוסה בשפע עלים ירוקים מוגדר כתעלומה נוכח היותו לבדו על גבעה באזור צחיח במדבר הערבי. לעת ערב נצא אל בלוק 338 - רובע הולכי רגל מקסים עמוס במסעדות בינלאומיות, גלריות אמנות ובוטיקים קטנים. כרובע האוכל החם של בחריין. לאחר סיור וארוחת ערב במקום נחזור למלון. לינה במנאמה.

יום 3בחריין – דובאי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה מנאמה לדובאי. עם הנחיתה, בדיקת קורונה מהירה, ולאחר מעבר הדרכונים נפגש עם אנשי הקשר המקומיים ונצא לדרך... את הדרך למלון ננצל לסיור פנוראמי כדי להתרשם מעיר המגדלים. נעצור בכמה נקודות מרכזיות לצילום והתרשמות מקו הנוף המרגש. העברה למלון קבלת חדרים. לינה דובאי. (ארוחת ערב תוגש לחדר)

יום 4רכס הרי חג'אר – קו החוף המזרחי - כפר ההרים מסאפי – הדייגים של פוג'ירה

היום נצא לדובאי העתיקה, אזור הקריק (נהר דובאי) ומפרץ המרכזי, המקום שמימנו התפתחה וגדלה העיר מנמל דייגים קטן בלב החוף המדברי השומם והחולי על שפת המפרץ הפרסי, לפאר היצירה ואחת הערים התוססות, המרהיבות והייחודיות בעולם. את הסיור שלנו נתחיל ברובע העתיק דיירה. אזור השוק המרכזי ומרכז הקניות המקומי העממי. ניכנס בין הסמטאות הצרות בין דוכני הרוכלים "שוק אלעארין" (התבלינים) הריחני, שוק הזהב הנוצץ, שוק המשי והבדים הצבעוני, שוק אל שבקה בו תוכלו למצוא הכל מכל... השיטוט בשוק כאילו לקוח מהאגדות... המראות, הצבעים, הריחות והמגוון מרהיב ויוצא דופן. בהמשך נעלה על מוניות המים המקומיות, הנקראות "אבראס", ונצא בהפלגה על נהר דובאי (קריק), אל צידה השני של העיר. במהלך השייט נהנה מהנוף המרהיב, התוסס והססגוני של העיר אל הסמטאות של שכונת אל בסטקיה, ושוק "אל כביר" (הגדול). שם נלמד ונכיר לעומק את ההיסטוריה, התרבות המקומית שלאורך השנים נתמכת בעבודה זרה, נוכל לפגוש כאן דמויות מכל העולם, הודים, פקיסטניים, אפגנים ועוד סוחרים ממדינות שונות. בחלקו השני של היום נצא לראות את הצד השני של דובאי אזור ה"דאון טאון" ללא ספק האזור עם הפיתוח העירוני המשמעותי והיוקרתי ביותר בעיר. אזור של גורדי שחקים עצומים ומגדלים ייחודיים עם עיצוב ארכיטקטוני יוצא דופן המקיף מתחמי מגורים, אזורי מסחר, בתי מלון, בילויים ועוד... נתחיל באזור קניון דובאי, אחד מהקניונים הגדולים ביותר בעולם, נבקר באקווריום הגדול ובו מגוון של בעלי חיים ימיים כולל עשרות כרישים וחולייתנים. נעלה לתצפית על העיר ממגדל בורג' ח'ליפה. המגדל המרהיב הוא המגדל הגבוה בעולם! מתנשא לגובה של 828 מטרים, 163 קומות! ועלות הקמתו מוערכת באחד וחצי מיליארד דולר! הבניין עוצב על ידי האדריכל אדריאן סמית ונבנה על ידי חברת סמסונג הקוראנית בשנת 2009. המגדל שבנוי בהשראת מגדל בבל בנוי מסדרת אליפסות בצורת קונוס הפורץ לשמיים ונראה מכל אזור בעיר. את התצפית נעשה מהקומה ה-124/125 של הבניין. עם שקיעה נצא לראות את מופע המזרקות המנגנות המרהיב והמרגש. את היום נסיים בשייט בסירת עץ מסורתית כולל ארוחת ערב, על הקריק "נהר דובאי" שברקע האורות הקסומים הצובעים את העיר החדשה והישנה. לינה דובאי.

יום 5נסיכות שארג'ה - בירת התרבות – שוק הדגים בעג'מן – הכפר הגלובאלי בדובאי

נסיכות שארג'ה ידועה בשם "בירת התרבות של האמירויות" או פנינת המפרץ. משלבת בין מסורתיות ואמונה דתית לצד השכלה לימוד ודעת. התחנה הראשונה שלנו תהייה מסגד המלך פייסל, אחד המסגדים הגדולים והיפים באמירויות. נמשיך אל כיכר הקוראן או כיכר הספר, כיכר מרהיבה ביופייה שבמרכזה פסל ענק של ספר קוראן פתוח ומסביבה בנייני ממשלה ומוסדות תרבות ודת. משם סיור מרתק במוזיאון תרבות האסלאם המוזיאון המרשים כולל בתוכו תצוגה מרשימה של אין ספור פרטים מראשית תקופת האסלאם ועד ימיינו לרבות מטבעות, כתבי יד עתיקים, פפירוסים, כלי חרס, מתכת וחפצים נדירים, כולל סיפורם של הוגי הדעות, החוקרים, המגלים והממציאים המוסלמים. נצא בהליכה סביב טיילת הקורניש המרהיבה, כשברקע תעלת שארג'ה על ספינות הדייגים שבה, נסתובב בסמטאות הציוריות של הרובע העתיק (משם התפתחה שארג'ה) כולל שוק אל ארסה המשוחזר. נעצור לתצפית על המבנה עם עיטורי המוזאיקות המרשים והמשוחזר של השוק הכחול ומשם נצא לביקור מסעיר ומרגש בשוק המזון המרכזי הגדול, שוק מקורה ששופץ לאחרונה בו נוכל למצוא עשרות דוכני בשר, דגים, פירות, ירקות, תבלינים, פירות יבשים, חלבות, בקלאוות ושאר מתוקים ומכל טוב של המוצרים המקומיים. את היום נסיים בשוק הדגים המרכזי של נסיכות עג'מן. אחד היפים התוססים הצבעוניים שיש... ספינות דייג מעץ פורקות את שלל הדגים ומציאות למכירה ועשרות סוחרים רבים על השלל היקר והטרי, חוויה אוטנטית רב חושית. נחזור לדובאי ונצא לסיור בתערוכת הכפר הגלובלי Global Villageפרויקט התיירות הפנאי והבידור מהגדולים בעולם... המכיל בכל שנה יותר מחמישה מיליון מבקרים. הכפר המואר והצבעוני, כולל ביתנים המייצגים כ 75 ממדינות העולם וכולל הפתעות קולינריות מגוונות, חנויות מזכרות, הופעות מוסיקה ומופע זיקוקין. לינה בדובאי.

יום 6רכס הרי חג'אר – קו החוף המזרחי - כפר ההרים מסאפי – הדייגים של פוג'ירה

היום נצא בנסיעה מערבה בואך רכס הרי חג'אר נעצור לביקור בכפרים אוטנטיים. נסתובב בין השדות והבוסתנים הירוקים התלויים על רקע הרי הגרניט המצוקים. נשלב מסלולי הליכה קצרים בנאות מדבר עם מעיינות מים זכים. נסייר בסמטאות הכפרים ונלמד על אורחות החיים והמנהגים של המקומיים. בהמשך נרד אל קו החוף המזרחי. לאורך מפרץ עומאן, מקום בו אחד מקווי החוף המבודדים והיפים ביותר בעולם. הפיורדים ולשונות המים הכחולים נושקים ומתנשאים בדרמטיות מהים במראה מרגש. באחד החופים היפים נעצור להפסקת שחייה. קו החוף פזור בכפרי דייגים קטנים, המקומיים לבבים ומכנסי אורחים עושקים במלאכת הדיג במפרץ אומן זה מאות בשנים. את היום נסיים בשני אתרים מרתקים מסגד אל בידיה, המסגד המרשים העתיק ביותר באמירויות ובמצודת אל ראבי המתנשאת בגאון מעל מפרץ קופרקאן, מימנו תצפית מרהיבה לכל עבר. את הלילה נעשה במלון מקסים על שפת מפרץ עומאן בואך הים הערבי בסמוך לעיר פוג'ירה עיר ציורית הממוקמת על שפת המפרץ. לינה אזור פוג'ירה.

יום 7נווה המדבר אל עין – שוק הגמלים - אבו דאבי

המשכימים יוכלו לראות את זריחת המדבר על רקע הים הכחול הבוהק ולאחר ארוחת בוקר נצא לעיר נווה המדבר אל עין. מקום מושבם של השייחים, עיר מדבר מרהיבה הממוקמת בהרי חג'אר. אל עין היא אחת הערים העתיקות ביותר באיחוד האמירויות הערביות, מסביב לעיר שרידים ארכיאולוגים רבים, העיר מאופיינת בתרבות עשירה במסורות עתיקות. במשך אלפי שנים נווה המדבר של אל עין היה תחנת הספקה חשובה בדרכי הסחר העתיקות של חצי האי ערב. את הביקור נתחיל בשוק הגמלים, הגדול ביותר באיחוד האמירויות הערביות ללא ספק אחד המקומות החשובים בתרבות המקום. משם נמשיך לשוק המדבר המקומי התוסס והמרהיב ביופיו, שם נוכל למצוא מכל טוב... משרוך נעל ועד מתילי זהב, לא נוותר על טעימות ממאכלי המדבר והכנסת האורחים הלבבית ושמחת החיים של הסוחרים המקומיים. נמשיך לביקור בארמון האמיר, הביקור הוא עדות לתקופת שלטונו של השייח זייד בן סולטאן אל נהיאן באל עין. הארמון הוא גם מקום הולדתו של שייח' מוחמד בן זייד אל נהיאן, נסיך הכתר של אמירות אבו דאבי. נבקר במצודת ג'הילי, אחת הטירות הגדולות באל-עין והדוגמה הטובה ביותר לארכיטקטורה הצבאית הערבית האסלאמית במקום. לאחר מכן נצא אל ג’בל חאפט, שם נוכל לראות אתרי קבורה עצומים עשויים מאבנים מתקופת הברונזה, 3200 עד 2700 לפנה”ס. ממהר (1200 מטרים) תצפית מרהיבה המשקיפה על היופי המדהים של העיר אל-עין. בשעות אחר צהריים נצא בנסיעה לאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות. ארוחת ערב ולאחריה נצא לסיור היכרות ראשוני, סיור פנורמי לאורך הקורניש באבו דאבי המוארת ונראה את האתרים המרכזיים במופע הלילי שלהם. לינה אבו דאבי.

יום 8אבו דאבי – מוזיאון הכפר Heritage Village מסגד שייח זייד - מוזיאון הלובר – האי יאס

בבוקר נצא לסיור באבו דאבי, בירת איחוד האמירויות. העיר העשירה ביותר בעולם, הבירה המדינית והפוליטית של איחוד האמירויות, שם מתקבלות ההחלטות... שם גם בושלה עסקת השלום עם ישראל. אבו דאבי היא עיר המתאפיינת בשילוב יוקרתי בין מלונות פאר, חופי ים וארכיטקטורה חדשנית, והיא נחשבת לעיר תרבותית, עם מסגדים מרהיבים, מבני תרבות ומוזיאונים מרתקים. פירוש השם אבו דאבי הוא: "אבי האיילה". התחנה הראשונה שלנו בביקור תהיה מוזיאון מורשת הכפר Heritage Village המשחזר את חיי היומיום של הבדואים. נסייר בין סדנאות האומנים, בתי המלאכה המסורתיים וחנויות המזכרות ונתרשם מסירות הדייג והמסחר האופייניות. נצא לביקור במסגד הגדול של שייח זייד. אחד המסגדים הגדולים בעולם וללא ספק היקר מכולם. הרעיון שמאחורי הקמת המסגד הוא מבנה שיאחד בין המגוון התרבותי של העולם המוסלמי, עם זיקה היסטורית ומודרנית של אדריכלות ואומנות. המסגד המרהיב מסוגל להכיל יותר מ- 30,000 מתפללים. הוא עטוי שיש יוקרתי הכולל קישוטים וגילופים אסלאמיים מורכבים. חצר המסגד מעוטרת בגן מרהיב ביופיו. נמשיך בסיורנו לעבר מרכז העיר אבו דאבי, נבקר גם במצודת אל חוסן היא בית אבותיו של אל נהיאן הסמל והלב של אבו דאבי. נמשיך לסיור פנוראמי בעיר נחלוף על פני מסגדים לבנים בוהקים, שדרות מרכזיות וגורדי שחקים גבוהים, עד שובר הגלים שלחוף המפרץ הערבי לתצפית נהדרת על קו הרקיע המרהיב של העיר. לאחר נצא לרובע התרבות שבו בנוי מוזיאון הלובר של אבו דאבי. המוזיאון שנבנה בהשקעה כספית אדירה נתן לאבו דאבי את החותמת כעיר תרבות. הלובר של אבו דאבי הוא מוזיאון המוקדש לאמנות וציוויליזציה, מוצגות בו יצירות מפיקאסו ועד אומנות מצרית עתיקה. למוזאון מבנה יוצא דופן כאשר מכל עבר רואים את כיפת הדום המכסה את המבנה ומחדירה קרני אור מלטפות דרך החרכים של הכיפה המעוצבת. בהמשך נצא לראות את ארמון הנשיאות (האומה) “קסר אל וואטן". מקום משכנו של שייח’ חליפה בן זאיד, נשיא האיחוד. כאן גם נמצא יורש העצר, מוחמד בן זאיד, שליט בפועל של הממלכה והאיש החזק בה. נצפה במופע אור קולי המציג את העבר, ההווה וחזון העתיד של האמירויות. נגיע לאזור העסקים המסחרי למגדלי אתיחאד ג’ומיירה קומפלקס אדיר של גורדי שחקים הממוקם מול ארמון אמירייטס. משם נצא למלון "ארמון האמירויות" Emirates Palace מלון פאר אחד המפוארים בעולם, המומחים מעריכים כי שעלות בנייתו היא היקרה בעולם... מלון מעגן סירות ומנחת מסוקים. נסיים את הביקור. את הביקור באבו דאבי נסיים באי יאס Yas Island מקום צבעוני להפליא עם מרינה, מרכזי קניות, עולם פרארי ועוד. לקראת סוף היום נצא בנסיעה חזרה לדובאי, שם נבלה את הלילה. לינה דובאי.

יום 9 גן הפרחים - מסגרת דובאי – טיול ג'יפים אל דיונות המדבר – שקיעת המדבר - חפלה מדברית

בבוקר נצא לביקור בגן הפרחים או הגן הקסום Miracle Gardens של דובאי, גן פרחים שנמצא ברובע דובילנד. הגן הושק ביום האהבה בשנת 2013 ומשתרע על פני 72,000 מ”ר, מה שהופך אותו לגן הפרחים הגדול בעולם הכולל מעל 50 מיליון פרחים וכ-250 מיליון צמחים (הגן פתוח בעונת החורף בלבד). לאחר נצא לביקור באתר המרשים של "מסגרת דובאי". "המסגרת" היא התוספת החדשה לאדריכלות המופלאה שהעיר מתהדרת ומתפארת בה. מסגרת דובאי מורכבת משני מגדלים אנכיים בגובה 150 מטרים המחוברים על ידי גשר באורך של 100 מטרים והיא ללא ספק גולת הכותרת של קו הרקיע של העיר דובאי. הגשר מקשר בין 2 מיצגים מרתקים המספרים את סיפרה של העיר, בכניסה מייצג המספר את ראשיתה של העיר דובאי ככפר דייגים קטן על גדתו החולית של נהר דובאי וביציאה את חזון דובאי כעיר העתיד. בהמשך היום נעלה על ג'יפים ונצא להרפתקה בדיונות המדבר של האמירויות. נצא אל מרחבי החולות הצלולים האין סופיים, ננווט בלב המדבר רחב הידיים, נעצור לתצפיות מרהיבות עוצרות נשימה. נטפס על אחת הדיונות ונראה את שקיעת המדבר המרהיבה והמרתקת. לאחר נגיע למחנה המדברי שלנו לחפלה ערבית מסורתית בלב המדבר... נתלבש בלבוש הערבי המסורתי, נשב לאור מדורה לארוחת ערב (על הגריל) המשולבת במוסיקה ריקודים וחפלה ערבית עם תופים ורקדנית בטן לשחרור האווירה. סיום מושלם ליום מרגש. לינה בדובאי.

יום 10דובאי – תל אביב

בוקר אחרון באמירויות... בהתאם לשעת ההמראה עוד נספיק טעימה אחרונה מהעיר, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה מדובאי לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד: $589

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – מנאמה - דובאי – תל אביב.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון נכון לדצמבר 2020).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ ג'יפים ממוזגים (4 מטיילים בג'יפ).
* חצי פנסיון וארוחת צהריים נוספת.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה לאיחוד האמירות במידה ותידרש
* אשרת כניסה לבחריין
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי