תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לירדן

טיול מאורגן לירדן - המסלול הקלאסי - 3 ימים

ירדן טומנת בתוכה הפתעות והרפתקאות אין ספור. ירדן היא המדינה שגבולה הוא הארוך ביותר עם ישראל וסביבו שזורה מסכת של יחסים ארוכים ומפותלים. עוד לפני הסכם השלום שנחתם עם המלך חוסיין בשנת 1994, שררה מערכת יחסים חמימה ואין ספור שיתופי פעולה חשאיים בין המדינות. הזיהוי האתני של תושבי ירדן נע על פני קשת רחבה; רוב האוכלוסייה הם פלשתינאים, שהגיעו לירדן לאחר מלחמת השחרור; חלק גדול אחר מסך האוכלוסייה הם הבדואים שחיים במערב המדינה ובדרומה. רוב תושבי הממלכה מוסלמים סונים אם כי קיים גם מיעוט נוצרי (צצ'נים, צ'רקסים, כורדים, ארמנים ועוד). תושבי ירדן הנם אנשים חביבים ומאירי פנים, נושאים בחובם גינונים ומנהגים עוד מתקופת השלטון הבריטי הטבועים עמוק בתרבותם. כל מפגש עם התייר המזדמן מלווה בברכות, באיחולים לשלום ובחיוכים לבביים.

היתרון של דרכים

  • כולל פטרה הקטנה
  • ואדי דנא
  • תצפית נחל ארנון
  • יום סיור בפטרה
  • המצודה הצלבנית בשובק

מסלול הטיול

יום 1מעבר גבול (שיח חוסיין) – מפת מדבא – הר נבו – המצודה של כארק

ניפגש בשעה 07:00 בבוקר במעבר גבול נהר הירדן (גשר שיח חוסיין). לאחר חציית הגבול, נצא עם האוטובוס הירדני לכיוון ים המלח, נעבור בבקעת הירדן (הצד הירדני), הבקעה המיושבת בצפיפות ומהווה את "גן הירק" של הממלכה הירדנית. משם נשקף נוף מרגש של הישובים בצד הישראלי בהמשך בנסיעה דרומה לעיירה מדבא (מידבא), הנמצאת במואב. מדבא הייתה לאחת הערים החשובות בעבר הירדן בעת העתיקה. נבקר בכנסיית סט ג'ורג, המשמרת את רצפת הפסיפס המפורסמת מהתקופה הביזנטית ונקנח בשוטטות בשוק הססגוני של העיר. לאחר ניסע על "דרך המלך" לתצפית מדהימה מהר נבו (בהתאם לזמן), ממנו לפי המסורת, צפה משה בארץ המובטחת. נמשיך לביקור במצודה הצלבנית האדירה של כראק. בגובה של כ 1000 מטרים הקימו הצלבנים בשנת 1142 מצודה אדירה על דרך המלך המוליכה מארם (סוריה) - למכה. נקראה בימי קדם "קיר מואב" ממצודה זו שלט "סניור עבר הירדן" האביר השחור רנו דה שטיון ויצא למסעותיו כנגד המוסלמים. לינה כארק.
הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בפטרה

יום 2דרך ההר – פטרה – הסלע האדום

למשכימים קום אשרות להנתעורר לזריחה מעל קראק... לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בין סמטאות השוק המתעורר של קראק. בהמשך נסיעה על הרמה הירדנית לפטרה. עם ההגעה נצא לביקור בפטרה – אחד משבעת פלאי עולם... לאתר המרהיב ניכנס דרך ואדי מוסא "הסיק" עד פתח עיר הבירה של הממלכה הנבטית לסיור במבוכי פטרה – "הסלע האדום". נלמד להכיר את סודות העיר המסתורית והמיוחדת; אתר מדהים זה הוכרז לפני זמן לא רב כאחד משבעת פלאי תבל של ימינו. את הסיור נתחיל בהליכה בקניון הסיק הצר והמפותל, בקצהו מתגלה המבנה  המפורסם המכונה "אל-חזנה" (באוצר), שבחזיתו תבליטים מפוארים ומכלולי קבורה מפוארים, נבקר בקברים העתיקים, בתיאטרון המיוחד שנבנה בסגנון רומי, נשמע על היסטוריה, אגדות, סיפורים ועוד. נחצה שער מרהיב המוביל אל הרחוב הראשי (הקארדו), נטייל בפטרה ככל שהזמן יותיר לנו. לינה פטרה.

יום 3 שובק – תצפית על שמורת דנא - ים המלח - ואדי חודירה - מעבר גבול (שיח חוסיין)

בבוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון שובק. נבקר בכפר מנצורה ממנו נשקפת תצפית יפה על אזור וואדי ע'ויר והערבה. לאחר מעבר ביער אלונים מצויים הגדל בגובה 1,600 מטר, נגיע למצודה הצלבנית בשובק (כ 1,300 מטרים גובה). לאחר הביקור נחזור בתוואי דרך המלך לכוון צפון, לאחר שעה קלה נרד מערבה מהדרך הראשית בכביש צר ובו נקודות תצפית משובחות לכיוון מערב. אל הכפר העתיק דנה הנמצא באחת משמורות הטבע היפות ביותר במדינת ירדן ומוקף בנוף מרהיב ביופיו. הוואדי הענק שמקושט בעצי ערער אדום, אלונים, אלות אטלנטיות ועוד. לאחר שנתענג על הנוף נמשיך בנסיעה חזרה בדרך נוף תלולה (כביש תפילאת – פיפא) ויפה אל דרום ים המלח. לאחר שנעבור את צאפי המזוהה עם צוער המקראית, מקום אליו נמלטו לוט ושתי בנותיו. ונצא למסלול הליכה קצר בואדי חודירה אחד מהוואדיות המרהיבים הנשפך אל ים המלח. הואדי המכונה גם קניון הצבעים זורם בתוך קניון עמוק מצוקי מרהיב ביופיו. טיול רגלי בתוכו מאפשר ליהנות ממשחקי אור וצל על רקע אבן החול הצבעונית. נצא במסלול הליכה יפיפה קצר בחלקה ההליכה בתוך מים (עד הברכיים לכל היותר). בהמשך נעצור לתצפית על נחל הארנון, נחלוף על פני מפעל ים-המלח הירדני. ומשם אל הערבה הירדנית ומעבר הגבול שייח חוסיין בדרכנו חזרה הביתה.

  • תוספת ליחיד: ₪680

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* לינה: במלון מדרגת תיירות מעולה בפטרה.
* כלכלה: חצי פנסיון – ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (לא כולל בוקר היום הראשון וערב היום האחרון).
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים.
* אישורי טיול, מדריך ירדני, שוטר ירדני.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן    חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 300 ש"ח.

 

המחיר אינו כולל:

* הסעות מ/אל מעברי הגבול.
* דמי מעבר גבול אישיים: ישראל – כ 100 ש"ח, ירדן – 5 דינר (סה"כ כ-25$). 
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי נהוג לתת כ- 5 $ לאדם ליום.