תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול עומק למצרים

טיול מאורגן למצרים – פלאי העולם העתיק - 10 ימים

מצרים, המדינה המפוארת, המרגשת והמרתקת. לאורך השנים, ההיסטוריה שלה שזורה בהיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל. מדינה בעלת השפעה, המובילה תהליכים בעולם ואצלנו, מתקופת הפרעונים העתיקה, דרך קום המדינה והסכם השלום פורץ הדרך שהוביל אנואר סאדאת, מהפכת "האביב הערבי" שפרצה בכיכר תחריר ב 2011 ועד התהליכים החברתיים והכלכליים שעוברת המדינה בימינו, בהובלת א-סיסי. 
"מצרים היא מתנת הנילוס”, כך כתב לפני כ 2500 שנה ההיסטוריון היווני הרודוטוס, בניסיון לתאר את אחת התרבויות הקדומות והמפוארות בעולם העתיק, הודות לשושלות מלכים שבנו ערים מרהיבות, מקדשים ומונומנטים יוצאי דופן על גדות נהר הנילוס, הארוך והמרתק שבנהרות העולם.
 

היתרון של דרכים

  • המוזיאון ההיסטורי
  • מסגד מוחמד עלי
  • האתרים הקדומים
  • ממפיס
  • הפירמידות של גיזה
  • הספינקס
  • סכר אסואן

מסלול הטיול

יום 1תל אביב – קהיר העתיקה - פוסטאט

נצא בטיסה קצרה מתל אביב לקהיר (בירת מצרים). עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים נפגש עם אנשי הקשר המצרים שלנו ונצא לדרך. את הסיור במצרים נתחיל בחלק העתיק של קהיר ה"פוסטאט" - מקום היווסדה של העיר, המשמש עד היום מיקרו קוסמוס של שלוש הדתות. נבקר בבית הכנסת העתיק "איבן עזרא", בו נתגלתה בסוף המאה ה 19 הגניזה הקהירית המפורסמת. נמשיך לביקור במסגד עמר, המסגד הראשון במצרים שנקרא על שם הכובש המוסלמי של מצרים (מאה 7 לספירה), עמר איבן אל עאץ. נסיים בביקור בכנסיה קופטית עתיקה ונלמד על שורשי הדת הנוצרית-קופטית הקדומה. לינה בקהיר.

יום 2 האתרים הקדומים – ממפיס (מוף המקראית), פירמידת המדרגות בסקארה, הסרפיאום

יום מרגש בעקבות האתרים הקדומים של הממלכות העתיקות במצרים. נתחיל בסיור קצר בשרידי הבירה העתיקה ממפיס (מוף המקראית). בהמשך נצא לסיור בסקרה ואתריה. המקום בו נבנו המונומנטים הקדומים ביותר במצרים ובעולם כולו. נתחיל בפירמידת המדרגות של המלך ג'וסר, שהוא מבנה האבן הקדום והעתיק ביותר בעולם. נמשיך לקברי האצילים (מצטבות), שם נקברו האצילים המצרים. על קירות הקבר נוכל לראות ציורים ותבליטי קיר עתיקים (לפני כ 4,500 שנים) המתארים מחיי היומיום במצרים העתיקה. משם נצא אל הסרפאום, בית קברות תת קרקעי, נהלך בתוך מערכת מנהרות בה נקברו בסרקופגים (ארונות קבורה) ענקיים (מעל 60 טון) מומיות של פרים חנוטים קדושים "האפיס". בסוף היום המרגש נחזור למלון. לינה בקהיר.

יום 3הפירמידות של גיזה, הספינקס - לוקסור

היום נצא אל אחד משיאי הטיול במצרים, אתר הפירמידות ופסל הספינסק העתיק בגיזה. אתר שהוא ללא ספק בין שבעת פלאי העולם העתיק. הפירמידות, הנמנות עם המבנים הגדולים ביותר שנבנו בידי אדם, נבנו על ידי המצרים הקדמונים על הגדה המערבית של נהר הנילוס היא "ארץ המתים" לפי אמונתם, משום שזה המקום בו נראה אל השמש שוקע בסופו של כל יום. נראה את הפירמידה הגדולה של המלך חופו (חיאופס). לצד הפירמידות, נראה את הספינקס ומקדשי המתים של פרעוני הממלכה הקדומה. אחה"צ ניסע לשדה התעופה ונטוס מקהיר אל העיר לוקסור בירת חבל אל-אוקסור שבמצרים העליונה, בדרום מצרים. לינה בלוקסור. הערה: יתכן ונטוס ללוקסור למחרת בבוקר, במקרה כזה נעשה את הלילה בקהיר.

יום 4לוקסור – מקדשי הגדה המערבית – ספינת נהר – שייט על הנילוס

בבוקר נצא לסיור באתרי הגדה המערבית של הנילוס. נראה מקדשים, מונומנטים ומבני קבורה עתיקים שנבנו בתקופת הפרעונים ומסמלים את "פאר היצירה". נתחיל בביקור ב"עמק המלכים", אחד מאתרי המורשת העולמית, בו מרוכזים קבריהם של שושלות הפרעונים. נראה את מתחם הקבר המפורסם של המלך תות אנך אמון, מקדש הקבורה של רעמסס השלישי, נבקר גם במקדש המוות של המלכה (מלך) חתשפסות ועוד... נמשיך לקברי האצילים שכל אחד מהם הוא יצירת אומנות ופאר... בחלקו השני של היום נעלה על ספינת הנהר האיכותית שלנו, שתשמש לנו כמלון ובה נפליג במעלה הנילוס בארבעת הימים הקרובים. לפנות ערב נצא לסיור במקדש לוקסור הקדום, הממוקם בגדה המזרחית של נהר הנילוס. נחווה את שעת הקסם של האור בעת השקיעה, ונסייר במתחם המקדש המואר באור רך ומדגיש את התבליטים המגולפים על הקירות העצומים. סמלי התרבות והעוצמה של מצרים הקדומה יתעוררו לחיים באמצעות האובליסק המתנשא בחזית המקדש. לינה בספינת הנהר.

יום 5 מקדשי כרנך "מקדשו של האל אמון" – ספינת נהר – שייט על הנילוס

היום נצא לביקור באתר הנחשב לעוד אחד משיאי הביקור במצרים, מקדש כרנך, המקדש הגדול בעולם, מקדשו של האל אמון. אתר זה מהווה חלון אל עוצמתה האדירה של הממלכה החדשה. נתרשם מהישגי התרבות בתחומי הדת, הארכיטקטורה, האמנות והארגון החברתי. המקדש נושא על קירותיו עדויות מרשימות של קורות העולם העתיק וקשרי המסחר, מערכות המלחמה והדיפלומטיה של מצרים עם רחבי העולם העתיק. מתחם מקדש כרנך נבנה בשלבים רבים וכ-30 פרעונים השאירו בו את חותמם על ידי תוספות בנייה ופסלים. בהמשך היום נשוט  אל אסנה, מרכז סחר ותחנת ביניים לשיירות סחר שהגיעו דרומה לכיוון נוביה העתיקה. לפנות ערב נמשיך בשייט אל אדפו ונעבור דרך תאי הציפה המאזנים את מפלס הנילוס. לינה בספינת הנהר.
בלון פורח: באחד הבקרים נוכל לצאת מוקדם יותר לגדה המערבית לטיסה בכדור פורח (תוספת תשלום).

יום 6 מקדש אדפו "מקדש לאל הבז הורוס", מקדש קום אומבו מקדש אל הנהר "סובק" – שייט על הנילוס

את שעות הבוקר נבלה על הספינה. נהנה מתצפית אל גדות נהר הנילוס, הכפרים הציוריים, בתי הבוץ והחמר על רקע עצי הדקל והמטעים, נראה איכרים מצרים המעבדים את אדמתם בחריצות בשיטות עתיקות יומין. נרגיש כמו בממלכה קסומה ועתיקה. בעיירה אדפו נרד מהספינה ונעלה על כרכרות עם סוסים, בדרכנו לביקור במקדש אדפו, "מקדש לאל הבז הורוס". המקדש נבנה בתקופה ההלניסטית (בימי שושלת תלמי) והינו השלם שבמקדשי מצרים. בהמשך נחזור לספינה ונמשיך בשייט על הנילוס דרומה עד למקדש קום אומבו הנושק לגדת הנהר. המקדש נבנה לכבודו של "סובק, אל הנהר" בדמות התנין. במקדש נוכל לראות תנינים אמתיים חנוטים והמומיות שלהם המוצגות במקדש. אחר צהריים נגיע אל העיר אסואן, בירת הדרום והעם הנובי (האפריקאי) של מצרים. לינה בספינת הנהר.

יום 7סכר אסואן – מקדש פיליי - שייט פאלוקות (ספינות מפרש מסורתיות)

בבוקר נתעורר באסואן, העיר הדרומית ביותר בעמק הנילוס. הנוף והאקלים בה הם טרופיים והנילוס בחלק מאזור זה הוא צר מאד וקניוני בשל סלעי הגרניט משני גדותיו. בבוקר נצא לביקור בסכר האדיר והגבוה, מפעל מודרני שנוי במחלוקת שנבנה בתקופתו של הנשיא נאצר ויצר את האגם הענק. נשלב ביקור במחצבות הגרניט הקדומות, אשר היוו את מקור האבן למונומנטים האדירים בכל רחבי עמק הנילוס במצרים הקדומה. נסיים באי פיליי המשוחזר ומקדש פיליי הבנוי בשילוב הסגנונות, היווני והמצרי, אשר הועבר ממקומו המקורי, אבן אחר אבן, בפרויקט עצום של אונסק"ו, בעת הקמתו של סכר אסואן. אחר הצהריים נצא לשיט בפאלוקה, ספינת מפרש מסורתית, אשר צורתה ומאפייניה לא השתנו במשך אלפי שנים. נשוט בין איי הגרניט שבנילוס ונצפה אל הגן הבוטני ע”ש קיצ’נר. לינה בספינת הנהר.

יום 8 מקדשי אבו סימבל

בבוקר נצא בטיסה מאסואן לאבו סימבל.
עם הנחיתה נצא לביקור במקדשי אבו סימבל (על גבול מצרים עם סודן - ארץ נובייה העתיקה). ללא ספק אחד משיאי הטיול במצרים, אם לא הגדול שבהם. את מקדשי אבו סימבל הקים רעמסס השני במאה ה-13 לפנה”ס. האתר כולל שני מקדשים, מקדש גדול המוקדש לרעמסס השני ומקדש קטן יותר, המוקדש לאשתו החשובה של רעמסס, נפרטרי ולאלה חתחור. המקדשים חצובים בסלע ובחזית המקדש הגדול ארבעה פסלי ענק, מעל 20 מטר גובה כל אחד, של רעמסס השני. בשל סכנת  שקיעה באגם נאצר בעקבות  הקמתו של סכר אסואן הגבוה, הועבר האתר כולו למקום חדש – 65 מטר גבוה יותר ו-200 מטר רחוק מהנילוס, לאחר שנחתך לבלוקים גדולים, פורק ונבנה מחדש באתר החדש, במבצע הצלה בינלאומי, שנמנה עם ההישגים הגדולים והחשובים ביותר של ההנדסה הארכאולוגית בימינו. נסייר במתחם המקדשים ונשוב בנסיעה דרך דיונות המדבר לאסואן. לינה באסואן.

יום 9 לקהיר, המוזיאון ההיסטורי, מסגד מוחמד עלי, שוק חאן אל חלילי

בבוקר נצא לשדה התעופה באסואן ונצא בטיסה לקהיר. עם הנחיתה נצא להמשך סיור בעיר ונצא ישירות לסיור במוזיאון ההיסטורי המרשים של קהיר שהוא גדול המוזיאונים הפרעוניים בעולם כולו.  ביקור זה יהווה עבורנו השלמה מרגשת  וגם סיכום מעולה לכל מגון האתרים  המרתקים והמראות שחווינו במהלך הטיול. במוזיאון יש תצוגה מהממת עם כמות אדירה של ממצאים עתיקים, מגוונים, אותנטיים, פרעוניים ואוצרי נשימה שהשתמרו בצורה בלתי רגילה (רבם במקומות השונים בהם ביקרנו). גולת הכותרת הם האוצרות המדהימים שהוצאו מקבר אחד קטן של המלך תות אנך אמון. לא הייתה לו חשיבות היסטורית ממשית, הוא גם כנראה נרצח או נהרג בגיל מאוד צעיר (תשע עשרה בערך) אך קברו היה בר מזל (נדיר ביותר), בכך שהוא כמעט ולא נשדד ורוב תכולתו נתגלתה בימינו. אחר הצהרים נבקר במסגד מוחמד עלי ממנו נערוך תצפית טובה על העיר. בהתאם לזמן נסיים בשוק חאן אל חלילי, שוק צבעוני, ססגוני, אוריינטלי ומאוד ידוע של קהיר. נוכל כמובן להצטייד במזכרות לקראת סיום הטיול. בשעת ערב נצא לארוחת סיום חגיגית. לינה בקהיר.

יום 10 קהיר – תל אביב

בשעות הבוקר, העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה מקהיר לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: $479

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קהיר – תל אביב.
* 3 טיסות פנים (קהיר – לוקסור/ אסואן קהיר).
* טיסה מאסוואן לאבו סימבל.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון נכון לפברואר 2020).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* ספינת נהר בדרגה 5***** (כולל כלכלה מלאה)
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* חצי פנסיון (בזמן השיט כלכלה מלאה).
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
 ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה למצרים כ 150 שקלים (כולל דמי טיפול)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.