אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
ג'יפים בקוסטה ריקה

ג'יפים בקוסטה ריקה – גן עדן של טבע פראי (10 ימים)

מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית. זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומסתורין מעורר צמרמורות...

קוסטה ריקה מהמדינות המרתקות הצבעוניות והמיוחדות במרכז אמריקה, בירת התיירות האקולוגית, מציאה את שמורות הטבע מהמרהיבות והמרתקות בעולם. נמצאת בגשר היבשתי הצר שבין דרום אמריקה לצפונה. הרי געש פעילים, יערות גשם טרופיים, ג'ונגלים, ביצות מנגרובים וחיי טבע מופלאים כל זאת בשילוב כפרים אינדיאנים ותרבויות אינדיאניות עתיקות שהזמן עמד בהם מלכת.
 

היתרון של דרכים

 • הליכות ביער הגשם
 • שמורת מונטה ורדה
 • הגשרים התלויים
 • רכבל עננים – קנופי
 • שייט קטמרן במנואל אנטוניו
 • מעיינות חמים
 • חוות   Finca Burio 
 • גלישת צמרות "קנופי"
 • הרפתקאות ביערות הגשם
 • סיור קרוקודילים
 • הר הגעש טורליבה
 • שמורת מנואל אנטוניו 

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - קוסטה ריקה – סיור פנורמי בסאן חוזה

בבוקר נצא בטיסה אל מת"א אל סאן חוסה, עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר הכוללת - "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), בפארק הלאומי, הכנסיות השונות, התיאטרון הלאומי, הקתדרלה העירונית ועוד. לינה סאן חוסה.

יום 2עמק אורוסי והרי הגעש

לאחר ארוחת הבוקר, נקבל את הג'יפים ונצא להרפתקה, נסיעה לעבר עמק אורוסי, נתחיל בנסיעה בכבישי הרים צרים ומפוטלים. נרד אל תוך העמק נחצה נופים מרהיבים של יערות עד ירוקים אל תוך מחרבי הפארק הלאומי אירזו (Irazu). הפארק קרוי על שם הר הגעש אירוזו שהתפרץ לאחרונה בשנת 1994. הפארק משתרע על פני שטח גדול של יער גשם הררי מוריק. הפארק וסביבתו מהווים בית להרבה חיות קטנות כמו שועלים, סנאים וכד' המאופיינים לסביבת הרי געש חיים. נמשיך בדרכנו בטיפוס אל להר הגעש החרוטי טורליבה – שם נחזה במכתשים ובקניונים המדהימים שיצרו נהרות הלבה האדירים שזרמו מתוך לועו של ההר. לקראת ערב נרד ללינה בעיירה קארתגו.

יום 3קארתגו – אל החוף האטלנטי – שמורת מנואל אנטוניו 

ללא ספק אחד מהימים היפים בטיול... בבוקר נצא מקארתגו דרומה לכוון האוקיאנוס האטלנטי. יום שטח מרהיב ומרגש שמתחיל באזורי ההרים הגבוהים חוצה יערות גשם פראיים, נחלים שוצפים וקניונים עמוקים.  בדרך נעבור בכפרים הקטנים והציוריים של תושבי קוסטה ריקה. נסיים את הירידה לחוף במרבדי מטעי הקפה והקקאו שנמצאים על שפת האוקיאנוס האטלנטי. נסיים את היום בשמורת מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים והייחודיים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. לינה באיזור מנואל אנטוניו.

יום 4 מנואל אנטוניו – סיור מודרך בפארק הלאומי – שייט קטאמרן

יום מרתק בפארק מנואל אנטוניו הכולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי ועוד. הפארק שהינו מהיפים בעולם מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. במהלך הסיור ניודע על מגוון רב של חיות ביניהם: קופים, איגואנות, עצלנים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים ועוד. בהמשך היום נצא לשייט בספינת מפרש (קטאמרן) לאורך החופים והאיים היפהפיים של הפארק. תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של הפארק. במהלך השייט אפשרות לראות דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לווייתנים (בעונה), צבי ים, קופים ועוד. בהפלגה נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בתצורות ייחודיות המהווים בית גידול לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, שחפים, מגלנים ועוד. לאחר הסיור עגינה במפרץ המוגן והקדום Biesanz Bay (אפשרות לשחייה ושנירקול). לינה באזור מנואל אנטוניו.

יום 5 מנואל אנטוניו – נהר הקרוקודילים – לודג' אקולוגי 

היום ניסע מערבה חזרה אל אזורי ההרים של מרכז המדינה. בדרך נעצור לצפייה בנהר הקרוקודילים טארקולס (Tarcoles), עם ההגעה נצא לסיור לצפייה בקרוקודילים - נפלאות הטבע של קוסטה ריקה, צמחייה עשירה, בעלי חיים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. בהמשך נצא לכיוון הלודג' האקולוגי הנמצא בתוך יער הגשם. בהתאם לשעת ההגעה נתחיל במסע הרפתקאות בג'ונגל "קנופי" ו"סופרמן". "קנופי" - סיור מיוחד שנעשה בחופת היער בגובה של עשרות מטרים מעל האדמה, סיור צמרות עוצר נשימה. נעבור דרך תחנות המחוברות בכבלי מתכת, עליהם גולשים באומגות מעל חופת היער. חווית "סופרמן" על כבל באורך 750 מטר, מגדלי  פלדה, גשרים תלויים, במהירות תנועה של כ- 80 קמ"ש  ו 150 מטרים מעל לעמק הנסתר. לינה בלודג' אקולוגי.

 
יום 6סיור טבע, סיור ערב

היום  נמשיך בסיורים רכובים ורגליים באזור הלודג' האקולוגי סיור בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, טרנטולות, עכבישים, חרגולים, צרצרים, לטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד.כולל סיור לילי בשמורה במרהיבה. לינה בלודג' אקולוגי.

יום 7חוות דון חואן  - עץ האיגואנות - הר הגעש ארנל

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה צפונה לאזור הר הגעש ארנל. בדרך נשלב ביקור בחוות   Finca Burio, הממוקמת כחמש דקות מהעיר פורטונה בבעלות דון חואן חקלאי קוסטה־ריקני אורגינאלי, מאסטר בגידולים אורגניים, מספרים שרק הפגישה עימו שווה את כל הסיור! דון חואן יוביל אתכם דרך מטעי פירות וירקות אורגניים שחלקם לא מוכרים. יספר על השימושים בגידולים אלו בבישול ובתעשייה ויתרונותיהם הבריאותיים. תוכלו לקטוף את הירקות והפירות שירכיבו את ארוחתכם בתום הסיור. החווה עצמה ממוקמת ביער יפיפה וראשוני המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף. אח"כ נמשיך בנסיעה ונעצור לביקור ב"עץ האיגואנות" הגדול בו תתרשמו משלל האיגואנות החיות עליו. בהמשך נגיע אל שמורת הר הגעש ארנל Arenal הממוקם קרוב לגבול עם ניקארגווה. בדרך מראות נוף מגוונים ומרהיבים, נהרות שוצפים, מעיינות חמים, לגונות, עמקים מלאים בצמחייה טבעית, וחיות בר בשפע. עם ההגעה נצא לסיור להר הגעש כולל הליכה קלה ביער עד למקום זרימת הלבה, בדרך צפייה בצמחיה, בבעלי החיים ובאגם ארנל, השיא של היום יהיה הקולות הרועמים של ההר, הלבה הרותחת והסלעים המתגלגלים מראש ההר. הר הגעש הפעיל ארנל, מתנשא לגובה של 1,633 מטרים, ההר התפרץ לאחרונה בשנת 1,968 לאחר שהיה רדום יותר מ 400 שנים. גם כיום פולט ההר מלועו לבה רותחת, עם קצת מזל ואמונה נוכל לראות את ההתפרצות בערב עם חשכה. עם סיום היום נצא אל מעיינות מים חמים טבעיים לרחצה, פינוק ומרפא. לינה באזור ארנל.

יום 8ארנל - מונטה ורדה – מאורת העטלפים

לאחר ארוחת הבוקר, נשלב 4X4 ונצא לנסיעת שטח באזור הר הגעש ארנל. בהמשך היום נסיעה לאזור סנטה הלנה. נוף מרהיב של מפרץ ניקויה ואיי האזור ילוו אתכם בדרככם לדרך מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" - מונטה ורדה. משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קוויקרים) מבודדת ששמרה על האזור בעזרת ארגונים פרטיים והפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של הסביבה המוגנת. עם ההגעה נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 9מונטה ורדה – אומגות וגשרים תלויים – הר געש פואס – סאן חוזה  

בתחילת היום נצא לסיורים ברכב, ברגל ובאוויר... ביער הגשם. בשמורה. ביער חיים עצלנים, קופים, נחשים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. נתחיל בסיור נצא למסלול בן 1.9.מייל בתוך יער העננים במהלכו נחצה 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 50-300 מטרים וגובהם הוא בין 10-100 מטרים. לאחר מכן נסע מזרחה להר הגעש פואס. רכס ההרים קורדיירה סנטרל כולל את הרי הגעש פואס ואירסו. הר הגעש פואס הוא אחד המכתשים הגדולים בעולם והוא נמצא בגובה של 2700 מטרים מעל פני הים. הר הגעש עדיין פעיל וניתן לצפות מפעם לפעם התפרצויות קטנות. השבילים בפארק חוצים את יער-העננים אל לוע געשי שאינו פעיל ובו אגם יפה. לקראת ערב נחזור לבירת קוסטה ריקה שם נחזיר את הרכבים ונתארגן ללילה אחרון בטיול. לינה סאן חוזה.

יום 10סאן חוזה – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה העברה לנמל התעופה בסאן חוזה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד: $689

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לדצמבר 2018).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח. 
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג טיוטה פראדו (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* אגרת יציאה מקוסטה ריקה כ 28$
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.