אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לדרום הודו

טיול מאורגן לדרום הודו – החוויה הרב חושית - מסע של פעם בחיים -בהדרכת יגאל צור -16 יום

הודו היא חוויה תרבותית מדהימה – הצבעים, הריחות, הצלילים, האתרים, הנופים וכמובן האנשים. ערי מקדשים, מקדשים לשפת הים, מקדשים בראשי ההרים, מקדשים חצובים בסלע, אלים שהולכים לישון, יערות עד, מטעי תה ותבלינים, שדות אורז וארמונות. נהרות ענק, לגונות וחופים בתוליים, רמות חרבות ופסלים מדהימים. מפגש בלתי - אמצעי ועוצר נשימה עם הטבע, התרבות, ההיסטוריה המופלאה של  דרום הודו.

הטיול הוא ייחודי בכל מובן. הוא משלב את המיטב והמרתק בדרום הודו: טאמיל נאדו – עם שרידי תרבויות עתיקות ומקדשים המצטיינים בעושר ארכיטקטוני ובפיסול שאין כדוגמתו, לצד מושבה צרפתית שלווה, קראלה הטרופית, צרוף מדהים של תעלות מים רוגעות ואגמים צלולים, שדות אורז אינסופיים, דקלי קוקוס וכפרים שלווים לצד אמנויות במה ומלחמה. קרנטאקה, כמעט לא מוכרת למטיילים על מקדשיה הארוטיים ופסל ג'איני מופלא.

טיול מדהים, מרגש ומופלא – חוויה של פעם בחיים.

 

 

 

היתרון של דרכים

  • שייט לגונות Backwaters
  • סיור עיר במומבאי
  • הקהילה היהודית בקוצ'ין
  • שייט במפרץ קוצ'ין
  • מופע מחול מסורתי

מסלול הטיול

תכנית הטיול
LY 071 06JAN TLVBOM 2015 0730 7JAN


6-7 ינואר: ימים 1-2/ תל אביב – מומבאי – בנגלורו - מייסור


טיסה למומבאי בערב, ולאחר מכן טיסת המשך לבנגלורו וממנה נמשיך בנסיעה למייסור, עיר של עץ הסנדאל הריחני. היה ויוותר זמן נעלה לגבעת צ'אמונדי, זה אלפיים שנה מקום מושבה של הגבירה צ'אמונדי (האלה דורגה),  שהכחידה את השד הנורא, מהישאשורה, והייתה אלת הבית של שליטי מייסור.  ארוחת ערב ולינה מייסור.

8 ינואר: יום 3/ מייסור - סומנטאפור

נבקר בארמון המהרג'ה, מבנה מרשים בלב העיר. המִבנה תוכנן בידי ארכיטקט אנגלי, הנרי אירווין, והוא תיבת אוצרות אמיתית. נבקר בשוק דוואראג'ה המקומי ובמקום ייצור עבודות מעץ הסנטאל. ניסע לבקר במקדש סומנטאפור, שנבנה ב – 1270 והוא אחת מיצירות המופת הארכיטקטוניות של שושלת הויסאלה עם תבליטים נהדרים מהאפוסים ההינדואיים.   ארוחת ערב ולינה מייסור.

9 ינואר: יום 4/ מייסור - שראוואנה בלגולה – בלור – הלביד – האסאן

נראה את אחד הפסלים היפים והמרגשים ביותר בהודו. ניסע לשראוואנה בלאגולה בכפר קטן שאינו אלא רחוב אחד בין שתי גבעות, שעל אחת מהן, גבעת אינדראגירי, עומד פסל ענק, כעשרים מטרים גובהו. זהו גומאטשווארה, קדוש ג'איני. הפסל בולט למרחק 25 קילומטר. נעלה לראותו מקרוב ונכיר משהו מהדת הג'איניית. ניסע לבלור לראות את המקדש מפורסם של צ'אנה קשאווה, מקדש אירוטי יפהפה. נמשיך אל הלביד שהייתה מרכז של תרבות ודת ג'אין ובירת שושלת ההויסאלה במאות ה-12 וה-13. נראה את מקדש הויסאלשווארה (אדון ההויסאלה) היפה. המבנה ניצב על משטח גבוה דמוי כוכב, כדי להגדיל את השטח המגולף. הדוגמא הנפלאה ביותר של תרבות ההויסאלה שלעולם לא הושלם. נמשיך אל האסאן. ארוחת ערב ולינה האסאן.

10 ינואר: יום 5/ האסאן – בנגלור - צ'נאיי (מדראס) – מהבאליפורם

נצא בנסיעה עד בנגלור. משם טיסה לצ'נאיי (מדראס), השער למדינת טאמיל נאדו. ניסע למהבאליפורם, עיירת חוף שקטה שהתפרסמה בזכות מקדשי החוף ותבליטי הקיר המרשימים שלה. טיול רגלי מתון לעת ערב. ארוחת ערב לינה מהבאליפורם.  

11 ינואר: יום 6/ מהבאליפורם – קאנצ'יפורם


בין חורשות הקזוארינות נשמר רק שמץ מההוד של שושלת הפלווה, שבמקדשיה נפגשים האלים ובני-האדם בהרמוניה נעימה. מנמל זה הפליגו גלי הגירה לארצות כתאילנד ואינדונזיה והביאו לשם את המסורות התרבותיות והאמנותיות של הודו.
נבקר במקדש החוף הנאה ובכפר דייגים שלצידו. נבקר בחמשת הראטות המייצגים חיפוש אחר שפה ארכיטקטונית לעיצוב מקדשים. נמשיך לביקור ב"הסתגפות של ארג'ונה"  - תבליט קיר מהמרשימים בעולם! 
ניסע לקאנצ'יפורם, עיר הזהב של אלף המקדשים. כן הרבה מאוד מקדשים, שכן העיר היא אחת מ-7 הערים הקדושות של הודו ויחד עם זאת בעלת מסורת של טוויית משי שנמשכת למעלה מ-1000 שנה. נבקר בכמה מהמקדשים הבולטים. נבקר במקדש קאילאשאנאת, במקדש אקאמברשווארה וגם בבתי מקומיים בהם נעשית אריגת המשי. ארוחת ערב ולינה במהבאליפורם.

12 ינואר: יום 7/ פונדיצ'רי


נסע לפונדיצ'רי - בעבר מושבה צרפתית. כאן החלו ונגמרו החלומות הצרפתיים על אימפריה בהודו. היום ממוקם בה אחד האשרמים החשובים בדרום הודו - שרי אורובינדו, משורר, פילוסוף, ולוחם חירות בנגאלי שמצא כאן מקלט מהאנגלים. האשראם על שמו מתיימר לעזור לאדם להגיע למיצוי יכולתו באמצעות שילוב שני הקטבים של רוח וגוף. עם הגעה נבקר באשראם, נטייל ברובע הצרפתי נעלה לטייל באזור המושבה הבינלאומית של אורוויל. ארוחת ערב ולינה פונדיצ'רי.

13 ינואר: יום 8/ פונדיצ'רי – צ'ידאמבארם - טאנג'וור

צ'ידאמברם היא עיר הקטנה, השוכנת על הדרך העתיקה אל המקדשים הגדולים של טאנג'וור ומאדוראי. נבקר במוקד עלייה לרגל, במקדש שיווה נאטאראג'ה, "מלך הריקוד", שהינו מרכז חשוב לחסידי שיווה עוד מהמאה ה-5. הזדמנות  לראות מקרוב את הפעילות הקדחתנית של המקדש ואולי לחוש בעוצמת המקום. נגיע אל העיר טאנג'וור, הידועה במקדשיה ובהיסטוריה העשירה שלה החל מתקופת שושלת צ'ולה במאה ה – 10 וכלה בתקופת הראג' הבריטי. בעיר 74 מקדשים, נבקר במקדש בריהדישווארה, שיא הפאר של מקדשי הצ'ולה.  נבקר בספריית סראסוואטי שבארמון המכילה למעלה משלושים אלף דפי דקל וכתבי נייר בשפות הודיות ואירופיות. ארוחת ערב ולינה טאנג'וור. 
*נראה מופע ריקוד הודי של בהארטנאטיאם, הריקוד הקלאסי של טאמיל נאדו שעד המאה ה – 19 נרקד רק במקדשים.

14 ינואר: יום 9/   שרירנגאם – טריצ'י –חבל צ'טינאד


נצא בדרכנו אל טירוצ'יראפאלי (טריצ'י), העיר שנבנתה במאה ה-17 ושוכנת על גדות הנהר קאוורי, מסביב לסלע ענקי. בתקווה נראה פולחן לגדת נהר הקאוורי. נבקר  במקדש שרירנגאם, אחד ממקדשי וישנו הגדולים ביותר בדרום הודו ומקום עלייה לרגל תוסס ומרתק. נמשיך אל קאראיקודי, בירת חבל צ'טינאד. זהו חבל ארץ לא מתויר וציורי שבו יש בתי מידות של סוחרים עשירים שעסקו בסחר תבלינים ועצי טיק והפליגו אל ציילון ובורמה. ארוחת ערב ולינה קאראיקודי.

15 ינואר: יום 10/ צ'טניאד - מאדוראי


נבקר בשוק עתיקות, נטייל בין הבתים ההיסטוריים המעניינים, נעצור גם באחד הכפרים של האזור השחון והמיוחד. ולאחר מכן נמשיך אל מאדוראי, העיר העתיקה ביותר בטמיל נאדו. מלך משושלת פאנדיה בנה אותה על גדת הנהר ואיגאי על-פי דגם של פרח הלוטוס, ומקדש מינאקשי במרכזה. כאשר חיפשו לעיר שם, ירד האל שיווה וטיפות של נקטר (מאטורם בטמילית) זלגו משערו, ומכאן שמה מאדוראי "עיר הנקטר". העיר היא בזאר גדול. מסביב למקדש רחובות צרים של בעלי מקצוע: צורפים, סוחרי אריגים, מוכרי פרחים. המוני עולי רגל וריקשות לאלפים. נבקר במכלול של מקדש מינאקשי-סונדארשוואראר, שני מקדשים תאומים, למינאקשי, "האלה בעלת עיני הדג", ולבעלה סונדארשוואר (שיווה). זה אחד ממכלולי המקדשים הגדולים ביותר בהודו. מלבן של 260 על 240 מטר (בערך). תשעה מגדלים מתנשאים מעליו, הגבוה כ-50 מטר גובהו. זוהי עיר בתוך עיר עם אינספור פסלים ותבליטים ועולי רגל. 
לעת ערב נחזור למקדש לראות את הפוג'ה (טקס) שבו האל שיווה נלקח אחר כבוד למיטת זוגתו פארוואטי  והשכבת האלים לישון.
ארוחת ערב ולינה מאדוראי.

16 ינואר: יום 11/  מאדוראי – מונאר

מונאר היא עיר קיט הררית, בירת גידול התה וממוקמת ברכס הררי גבוה הידוע בשם ה"גאטים המערביים". עד סוף המאה ה-19 אזור הררי של פילים ונמרים ולא כל כך מוכר. נערוך טיול וסיור בחוות תבלינים. בשעות הערב טיול בשוק המקומי ואווירה תרמילאית. ארוחת ערב ולינה מונאר.

17 ינואר: יום 12/ מונאר - קומארקום

נעלה על רכבי שטח ונצא לתור את מרחבי התה, רוב גידול התה של דרום הודו.  הנוף מסביבנו אחד היפים והמרשימים בכל דרום הודו. נבקר בחוות גידול של תה לראות את שיטות עיבוד התה הקלאסיות.   נחצה את הרי ה"גאטים המערביים" ונרד אל צידם השני, אל עבר מדינת קראלה, גן עדן טרופי צפוף מאוד,   דרך נוף מקסים, יערות ומטעי תה. נגיע אל קומארקום. ארוחת ערב ולינה קומארקום.

18 ינואר: יום 13/ קומארקום - קוצ'ין (קוצ'י)

בוקר ברילקס. לאחר מכן נצא לשייט בלגונות של קראלה. נשוט ברשת הסבוכה של תעלות, מקווי מים, אגמים ובין איים ונראה צורות חיים ייחודיות ומגוון ענק של צומח וחי הייחודי לאזור. ניסע אל קוצ'ין, היא קו'צי, אחת הערים המעניינות ביותר בהודו, הן במיקומה והן בתערובת האנשים והתרבויות שבה. בה חיה בעבר קהילה יהודית גדולה מפוארת ועשירה. לאחר ההגעה נבקר בשוק מקומי וכן בארנאקולם, העיר המודרנית שעל היבשה. בשעות הערב נצא לראות מופע ריקוד קאטאקאלי המשלב שפת ריקוד מסובכת עם תלבושות ססגוניות. ארוחת ערב ולינה בקוצ'י.

19 ינואר: יום 14/ קוצ'י 


בקר בכנסיית סנט פרנסיס, הכנסייה הנוצרית העתיקה שנבנתה על ידי הפורטוגזים בשנת 1510. נטייל בין רשתות הדייג הסיניות בפתחו של הנמל - מחזה מרתק. נבקר בארמון ההולנדי לראות את ציורי הקיר המתארים את אפוס הראמאינה. נשתדל (במידה ויהיה פתוח) לבקר בבית הכנסת ונלך במה שהיה רחוב היהודים. לינה קוצ'י

20 ינואר: יום 15 קוצ'י – טריסור - מומבאי

יום מרתק בו נכיר חלק פחות מוכר של קראלה. ניסע לעיר טריסור, נבקר במקדש קונדוגאלור, מקדש רחב ידיים ומיוחד בצורת הבנייה שלו המקודש לאחת הצורות של האלה קאלי צמאת הדם. נמשיך אל הכנסיה הקתולית הנמצאת בפאלאיור, ומיוחסת לקדוש תומאס שהביא את הנצרות במאה ה – 1 להודו. ונבקר בבית הכנסת המרתק והיחודי של פארוואור. הוא איננו פעיל כיום כבית כנסת אבל נפתח מחדש לאחר ששוקם והוא הגדול ביותר שהיה בקראלה ומשלב ארכיטקטורה יהודית-קרלית. 
לקראת ערב נעלה על טיסה למומבאי. ארוחת ערב ולינה במומבאי

21 ינואר: יום 16/ הגעה לתל - אביב 


ארוחת בוקר העברה לשדה התעופה טיסה חזרה ארצה לתל – אביב. סיום הטיול
* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: 1,099$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות עם חברת אל-על למומבאי
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לספטמבר 2018).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה. 
* כלכלה: ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול.  
* מדריך ישראלי –יגאל צור
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ /ריקשה/ סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:
* ויזה/ אשרת כניסה להודו כ- 120$ (כולל דמי טיפול).
ניתן לעשות ויזה אלקטרונית באופן אישי באינטרנט בעלות זולה יותר 
* מיסי נמל מקומיים המשולמים ישירות בשדה התעופה כ 35$ לאדם.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* תשר למדריך ישראלי בסך 5$ ליום לנוסע כמקובל
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.