אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול ספארי בטנזניה

טיול ספארי בטנזניה - מסלול קלאסי - 9 ימים

הרפובליקה המאוחדת של טנזניה שוכנת במזרח אפריקה ומאחדת את טנגנייקה (בעבר קולוניה גרמנית) ומספר איים; זנזיבר, פמבה ומאפיה. בטנזניה חיים 38 מיליון תושבים, 99% אפריקאים, מתוכם 95% בנטו (שילוב של 130 שבטים) ו- 1% של אירופאים, אסייתים וערבים. השפות הרשמיות הן סוואהילית ואנגלית. אזורי החוף מישוריים ומזג האוויר טרופי, אזור הרמה יבש וחם ובהרים מזג האוויר קריר יותר. הנקודה הגבוהה ביותר בטנזניה היא הר קילימנג'רו (5,895 מטרים) והוא ההר הגבוה ביותר באפריקה. טיול ספארי לטנזניה הינו מסע מרתק בו נראה את מיטב בעלי החיים האפריקאים בסביבתם הטבעית. טיול לטנזניה הינו אחד מהטיולים היותר פופולאריים ומומלצים למשפחות בסביבה מושלמת למבוגרים וילדים כאחד.

היתרון של דרכים

  • אגם מניארה
  • קלדרת הנגורונגורו
  • שמורת הסרנגטי
  • ערוץ אולדובאי
  • ביקור בכפר מסאי

מסלול הטיול

ימים 1-2ת"א – ארושה 

נצא בטיסת בוקר (ייתכן ודרך יעד ביניים) לעבר שדה התעופה של ארושה. לאחר הסידורים הדרושים בשדה התעופה, המשך נסיעה לצילו של רכס מרו הגבוה לעבר עיר המחוז ארושה (ARUSHA) - המרכז לכל טיולי הספארי בצפון טנזניה. נתארגן בלודג' ובמידת האפשר נצא לסיור רגלי באזור. ארוחת ערב ולינה – אזור ארושה.

יום 3ארושה -  אגם מניארה

אנו יוצאים מערבה לאחד מאגמי השבר הסורי אפריקאי המרתקים – אגם מניארה (MANYARA). זוהי שמורה קטנה שבליבה אגם סודה – כמו רבים מאגמי השבר, המשופעת באזורי גידול שונים ומגוונים  - מה שמאפשר לאוכלוסיות רבות של בעלי חיים ממינים שונים לשהות ולשגשג בתחומה. לאחר ארוחת הצהרים נקדיש את היום לסיורים, ביקורים ותצפיות על החיות הרבות באזור האגם. נוכל לראות נציגים מאוכלוסיית הפילים הגדולה של השמורה, נמרים, צ'יטות ואם יתמזל מזלנו ניתקל בתופעה המפורסמת של אריות המתמקמים על העצים כדי שלא להיתקל בעדרי הפילים והבופלו, וכן כנקודת תצפית טובה לטרף אפשרי ומקלט מטפילי קרקע אחרים. לינה – אזור אגם מניארה.

יום 4מניארה -  מכתש הנגורונגורו

אנו יוצאים מהאגם לעבר אחת מתופעות הטבע המופלאות של מזרח אפריקה – הלוע הכבוי של הנגורונגורו (NAGORONGORO); קלדרת נגורונגורו הינו האתר הידוע ביותר ב"אזור השימור נגורונגורו" והוא שהעניק לו את שמו. מכתש זה, שהוא הקלדרה השלמה הגדולה בעולם, נוצר עם קריסתו של הר געש לפני כ-2 מיליון שנים. עומקו 610 מ' ושטחו 260 קמ"ר. מורדותיו התלולים יוצרים מתחם סגור, ובעלי חיים כמעט שלא נכנסים ויוצאים ממנו. בשטחו הקטן יחסית של מכתש נגורונגורו חיים כ-25,000 בעלי חיים גדולים, וניתן למצוא בו את רוב בעלי החיים המאפיינים את מזרח אפריקה. עם בעלי החיים הנמצאים במכתש נמנים קרנפים, גנו, זברות, תאואים ועוד. אוכלוסיית הטורפים כוללת בין היתר אריות, נמרים וצבועים כמו כן יש במכתש פילים והיפופוטמים. הירידה אל תחתית הלוע היא ברכבי 4X4 מיוחדים. ספארי מרתק בשמורה ייחודית מאין כמוה. לינה, אזור נגורונגורו. 

יום 5 נגורונגורו -  שמורת הסרנגטי 

שעות הבוקר המוקדמות הינן זמן נהדר לתצפית מרהיבה על הלוע הנמצא מתחתינו בטרם נצא בנסיעה מערבה לעבר שמורת הסרנגטי אליה נגיע לעת צהרים. בדרך נעצור במתחם האתר האנתרופולוגי המפורסם "ערוץ אולדובאי" בו נתגלו אלפי שרידים המשויכים ל"קוף הדרומי" (האוסטרלופטיקוס), מאבותיו הראשונים של האדם המודרני שחי באזור זה לפני כ 2.5 מיליון שנים. את שעות אחה"צ נקדיש לספארי ראשון בשמורת הסרנגטי המפורסמת. לינה -  סרנגטי.
 

ימים 6-7שמורת הסרנגטי

סרנגטי היא סוואנה  אפריקאית גדולת ממדים המשתרעת על כ-60,000 קילומטרים רבועים. האזור מכיל מספר פארקים ואזורים הנתונים תחת פיקוח, בהם הפארק הלאומי סרנגטי אליו מועדות פנינו המשתרע על שטח של יותר מ-14,000 קילומטרים רבועים. השם "סרנגטי" מקורו בשפת המסאים ופירושו "ערבות אין-סופיות".  
הסרנגטי מוכרת בעיקר בגלל "הנדידה הגדולה" הדו-שנתית של אוכלי עשב, שהיא אחת מהנדידות היבשתיות הגדולות ביותר של בעלי חיים בכדור הארץ. בסביבות שני מיליון פרסתנים אוכלי עשב נודדים מהגבעות הצפוניות של הסרנגטי אל עבר הערבות הדרומיות, תוך כדי חציית נהר המארה המפריד בין שמורת הסרנגטי ולבין שמורת המסאי מרה וגם בין קניה לטנזניה. הנדידה מעמידה לבעלי החיים תלאות רבות, וחלק ניכר מהם לא שורד אותה. כ-250,000 גנואים מתים מדי שנה במהלך המסע המתארך עד למרחק של כ-800 קילומטרים. המוות נגרם בדרך כלל כתוצאה מפציעות, אפיסת כוחות, או טריפה על ידי אחד ממיני החתולים הגדולים המצויים בסרנגטי. 
שמורת הסרנגטי (SERENGETI) הינה מהשמורות המפורסמות והמתוירות ביותר במזרח אפריקה; מרחבים אינסופיים של מישורי סוואנה בהן רועות מיליוני חיות; סוגים רבים של פרסתנים, משפחות שונות ורבות של אנטילופות, פילים, טורפים שונים, דורסים, מגוון רחב של ציפורים ועוד – יומיים מרתקים של טבע וחוויות לא נוותר כמובן גם על ביקור בכפר מסאי אוטנטי.  לינה סרנגטי.

ימים 8-9 שמורת הסרנגטי – ארושה – תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש לספארי אחרון בשמורת הסרנגטי הענקית; אולי הזדמנות אחרונה לראות להקה של כלבי בר במרדף אחר טרף מזדמן, צ'יטות או אריות. בהמשך נארוז את המזוודות ונצא בנסיעה חזרה מזרחה; בהתאם ללוח הטיסות, העברה לשדה התעופה של ארושה לטיסה חזרה.
 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: $680
  • הנחה לילד עד גיל 12 שלישי בחדר: $240
  • הנחה לילד עד גיל 12 שני בחדר: $150

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות 
* מיסי נמל, דלק ובטחון כידוע ביום פרסום ההצעה (דצמבר 2018).
* אכסון בלודג'ים מקסימים ונוחים מדרגת תיירות ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים ומקלחות.
* ארוחות: פנסיון מלא - שלוש ארוחות ביום (מארוחת ערב ביום הראשון ועד צהריים כולל ביום האחרון).     חלק מארוחות הצהריים – PICNIC BOXES (הארוחות אינן כוללות שתייה).
*תחבורה: רכב ספארי/שטח מיוחד לביצוע כל ההעברות והסיורים. 
* מים מינרלים ברכב, במהלך סיורי הספארי.
*ביקורים סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
* מדריך/ה ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* אשרת כניסה לטנזניה שמקבלים עם הנחיתה במדינה ועלותה 50$ לאדם.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.