תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
טיול מאורגן למצרים - פלאי העולם העתיק, כולל שייט על הנילוס
מספר ימים: 11
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
מצרים, המדינה המפוארת, המרגשת והמרתקת. לאורך השנים, ההיסטוריה שלה שזורה בהיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל. מדינה בעלת השפעה, המובילה תהליכים בעולם ואצלנו, מתקופת הפרעונים העתיקה, דרך קום המדינה והסכם השלום פורץ הדרך שהוביל אנואר סאדאת, מהפכת "האביב הערבי" שפרצה בכיכר תחריר ב 2011 ועד התהליכים החברתיים והכלכליים שעוברת המדינה בימינו, בהובלת א-סיסי. "מצרים היא מתנת הנילוס”, כך כתב לפני כ 2500 שנה ההיסטוריון היווני הרודוטוס, בניסיון לתאר את אחת התרבויות הקדומות והמפוארות בעולם העתיק, הודות לשושלות מלכים שבנו ערים מרהיבות, מקדשים ומונומנטים יוצאי דופן על גדות נהר הנילוס, הארוך והמרתק שבנהרות העולם. מסלול הטיול שלנו גיאוגרפי מקיף ומרתק. במהלך הטיול נחווה את התרבות ואת העוצמה של מצרים האימפריאלית, על תרבותה, ההיסטוריה והארכיאולוגיה שלה, אך גם נטעם את מצרים של ההווה. את הטיול נתחיל בקהיר הסואנת, ההומה והמרגשת. נבקר בחלקה העתיק, בשווקים ובמתחם הפירמידות האגדתיות. בהמשך נצא בטיסה ללוקסור שם נעלה על ספינת נהר מפנקת המשמשת כמלון ונצא בשייט של ארבעה ימים לאורך הנילוס. במהלך השייט נשלב ביקור באתרים הדרומיים לרבות מכלול מקדשי הפאר של קברי המלכים שכל אחד מהם הינו יצירת אומנות יוצאת דופן. אחד משיאי הטיול יהיה ביקור במקדש כרנך, מקדשו של האל אמון, המקדש הגדול בעולם. שם נחווה את עוצמתה האדירה של הממלכה החדשה. נשלב ביקור בעמק המלכים הכולל ביקור בקברו של תות-אנך-אמון. במהלך השיט נשלב סיור בשווקים צבעוניים, נסיעה בכרכרות וביקור בכפרים חקלאיים על הנילוס הכולל שייט בפאלוקות (ספינות מפרש). לא נוותר על ביקור במקדשי אבו סימבל המפורסמים שבנה רעמסס השני במאה ה 13 - מהאתרים היפים והמרגשים במצרים. חווית חיים אפילו להרפתקנים שבינינו.
6 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – קהיר העתיקה - פוסטאט

נצא בטיסה קצרה מתל אביב לקהיר (בירת מצרים). עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים נפגש עם אנשי הקשר המצרים שלנו ונצא לדרך. את הסיור במצרים נתחיל בחלק העתיק של קהיר ה"פוסטאט" - מקום היווסדה של העיר, המשמש עד היום מיקרו קוסמוס של שלוש הדתות. נבקר בבית הכנסת העתיק "איבן עזרא", בו נתגלתה בסוף המאה ה 19 הגניזה הקהירית המפורסמת. נמשיך לביקור במסגד עמר, המסגד הראשון במצרים שנקרא על שם הכובש המוסלמי של מצרים (מאה 7 לספירה), עמר איבן אל עאץ. נסיים בביקור בכנסיה קופטית עתיקה ונלמד על שורשי הדת הנוצרית-קופטית הקדומה. לינה בקהיר.

יום 2: האתרים הקדומים – ממפיס (מוף המקראית), פירמידת המדרגות בסקארה, הסרפיאום

יום מרגש בעקבות האתרים הקדומים של הממלכות העתיקות במצרים. נתחיל בסיור קצר בשרידי הבירה העתיקה ממפיס (מוף המקראית). בהמשך נצא לסיור בסקרה ואתריה. המקום בו נבנו המונומנטים הקדומים ביותר במצרים ובעולם כולו. נתחיל בפירמידת המדרגות של המלך ג'וסר, שהוא מבנה האבן הקדום והעתיק ביותר בעולם. נמשיך לקברי האצילים (מצטבות), שם נקברו האצילים המצרים. על קירות הקבר נוכל לראות ציורים ותבליטי קיר עתיקים (לפני כ 4,500 שנים) המתארים מחיי היומיום במצרים העתיקה. משם נצא אל הסרפאום, בית קברות תת קרקעי, נהלך בתוך מערכת מנהרות בה נקברו בסרקופגים (ארונות קבורה) ענקיים (מעל 60 טון) מומיות של פרים חנוטים קדושים "האפיס". בסוף היום המרגש נחזור למלון. לינה בקהיר.

יום 3: הפירמידות של גיזה, הספינקס

היום נצא אל אחד משיאי הטיול במצרים, אתר הפירמידות ופסל הספינקס העתיק בגיזה. אתר שהוא ללא ספק בין שבעת פלאי העולם העתיק. הפירמידות, הנמנות עם המבנים הגדולים ביותר שנבנו בידי אדם, נבנו על ידי המצרים הקדמונים על הגדה המערבית של נהר הנילוס היא "ארץ המתים" לפי אמונתם, משום שזה המקום בו נראה אל השמש שוקע בסופו של כל יום. נראה את הפירמידה הגדולה של המלך חופו (חיאופס). לצד הפירמידות, נראה את הספינקס ומקדשי המתים של פרעוני הממלכה הקדומה. לינה בקהיר.

יום 4: לוקסור – מקדש לוקסור – מקדש האל אמון (ספינת נהר)

מוקדם בבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס מקהיר אל העיר לוקסור בירת חבל אל-אוקסור שבמצרים העליונה, בדרום מצרים. עם ההגעה נבקר במקדש לוקסור הקדום, הממוקם בגדה המזרחית של נהר הנילוס. מתחם המקדש מלא בתבליטים המגולפים על הקירות העצומים. סמלי התרבות והעוצמה של מצרים הקדומה יתעוררו לחיים מול האובליסק המתנשא בחזית המקדש. בהמשך נצא לעוד אתר שהוא ללא ספק אחד משיאי הביקור במצרים, מקדש כרנך, המקדש הגדול בעולם, מקדשו של האל אמון. אתר זה מהווה חלון אל עוצמתה האדירה של הממלכה החדשה. נתרשם מהישגי התרבות בתחומי הדת, הארכיטקטורה, האמנות והארגון החברתי. המקדש נושא על קירותיו עדויות מרשימות של קורות העולם העתיק וקשרי המסחר, מערכות המלחמה והדיפלומטיה של מצרים עם רחבי העולם העתיק. מתחם מקדש כרנך נבנה בשלבים רבים וכ-30 פרעונים השאירו בו את חותמם על ידי תוספות בנייה ופסלים. אחר צהריים נעלה על ספינת הנהר המפנקת שלנו. לינה בספינת נהר (יתכן ואת הלילה נעשה בלוקסור ונעלה על הספינה למחרת).

יום 5: (כדור פורח/ אפשרות) אתרי הגדה המערבית – עמק המלכים – קבר תות אנך אמון – מקדש רעמסס – מקדש המוות (ספינת נהר)

בבוקר נצא לסיור באתרי הגדה המערבית של הנילוס. נראה מקדשים, מונומנטים ומבני קבורה עתיקים שנבנו בתקופת הפרעונים ומסמלים את "פאר היצירה". נתחיל בביקור ב"עמק המלכים", אחד מאתרי המורשת העולמית, בו מרוכזים קבריהם של שושלות הפרעונים. נראה את מתחם הקבר המפורסם של המלך תות אנך אמון, מקדש הקבורה של רעמסס השלישי, נבקר גם במקדש המוות של המלכה (מלך) חתשפסות, קברי האצילים שכל אחד מהם הוא יצירת אומנות ופאר... אחר צהריים נתחיל את השייט על הנילוס. במהלך השיט על הנילוס נהנה מתצפית אל גדות הנהר, הכפרים הציוריים, בתי הבוץ והחמר על רקע עצי הדקל והמטעים, נראה איכרים מצרים המעבדים את אדמתם בחריצות בשיטות עתיקות יומין. נרגיש כמו בממלכה קסומה ועתיקה. לפנות ערב נגיע אל אדפו ונעבור דרך תאי הציפה המאזנים את מפלס הנילוס. לינה בספינת נהר. בלון פורח: בבוקר זה נוכל לצאת מוקדם יותר לגדה המערבית לטיסה בכדור פורח (תוספת תשלום של כ 95$).

יום 6: ספינת נהר – שייט על הנילוס - מקדש אדפו "מקדש לאל הבז הורוס", מקדש קום אומבו מקדש אל הנהר "סובק"

בעיירה אדפו נרד מהספינה ונעלה על כרכרות הרתומות לסוסים, בדרכנו לביקור במקדש אדפו, "מקדש לאל הבז הורוס". המקדש נבנה בתקופה ההלניסטית (בימי שושלת תלמי) והינו השלם שבמקדשי מצרים. בהמשך נחזור לספינה ונמשיך בשייט על הנילוס דרומה עד למקדש קום אומבו הנושק לגדת הנהר. המקדש נבנה לכבודו של "סובק, אל הנהר" בדמות התנין. במקדש נוכל לראות תנינים אמתיים חנוטים והמומיות שלהם המוצגות במקדש. אחר צהריים נגיע אל העיר אסואן, בירת הדרום והעם הנובי (האפריקאי) של מצרים. לינה בספינת הנהר.

יום 7: אסואן – מקדשי אבו סימבל

לפנות בוקר נתעורר באסואן, העיר הדרומית ביותר בעמק הנילוס. הנוף והאקלים בה הם טרופיים והנילוס בחלק מאזור זה הוא צר מאד וקניוני בשל סלעי הגרניט משני גדותיו. השכם נצא לביקור במקדשי אבו סימבל (על גבול מצרים עם סודן - ארץ נובייה העתיקה). ללא ספק אחד משיאי הטיול במצרים, אם לא הגדול שבהם. את מקדשי אבו סימבל הקים רעמסס השני במאה ה-13 לפנה”ס. האתר כולל שני מקדשים, מקדש גדול המוקדש לרעמסס השני ומקדש קטן יותר, המוקדש לאשתו החשובה של רעמסס, נפרטרי ולאלה חתחור. המקדשים חצובים בסלע ובחזית המקדש הגדול ארבעה פסלי ענק, מעל 20 מטר גובה כל אחד, של רעמסס השני. בשל סכנת שקיעה באגם נאצר בעקבות הקמתו של סכר אסואן הגבוה, הועבר האתר כולו למקום חדש – 65 מטר גבוה יותר ו-200 מטר רחוק מהנילוס, לאחר שנחתך לבלוקים גדולים, פורק ונבנה מחדש באתר החדש, במבצע הצלה בינלאומי, שנמנה עם ההישגים הגדולים והחשובים ביותר של ההנדסה הארכאולוגית בימינו. נסייר במתחם המקדשים ונשוב בנסיעה חזרה לאסואון. לינה בספינת הנהר.

יום 8: אסואן – מקדש פילה – סכר אסוואן

אחרי ארוחת הבוקר נעזוב את הספינה ונצא לביקור במקדש פילה - מתחם מקדש מצרי עתיק ואתר ארכאולוגי מהתקופה ההלניסטית, שנבנה לאלה "איזיס" ששוכן כיום על אי באגם שנוצר בין סכר אסואן ואגם נאצר במצרים. בשנת 1902 משכנו המקורי של מקדש זה הוצף וכדי להציל את המקדש, הוא פורק והוקם מחדש באי אגילקיה שנמצא בסמוך. נסייר במקדש המשלב אדריכלות יוונית ומצרית יחדיו. וכן במחצבות הגרניט ששימשו את בניית מקדש זה. אחר הצהריים נצא לביקור בסכר אסוואן האדיר והגבוה, מפעל מודרני שנוי במחלוקת שנבנה בתקופתו של הנשיא נאצר ויצר את האגם הענק. לאחר מכן נחזור לאסוואן ונצא לשיט בפאלוקה, ספינת מפרש מסורתית, אשר צורתה ומאפייניה לא השתנו במשך אלפי שנים. נשוט בין איי הגרניט שבנילוס ונצפה אל הגן הבוטני ע”ש קיצ’נר. לינה אסוואן.

יום 9: אסואן - שייט פאלוקות (ספינות מפרש מסורתיות) – האי אלפנטינה – מקדש היהודי "יב" – קהיר

אחרי ארוחת הבוקר נעזוב את הספינה ונצא לשיט בפאלוקה, ספינת מפרש מסורתית, אשר צורתה ומאפייניה לא השתנו במשך אלפי שנים. משם נצא לביקור במקדש קהילת "יב" בלשון יהודי המקום "אגורא זי יהו אלאהא" בניב ארמי דרומי, מקדש ה' אלוקים. זה היה מרכז פולחני לאלוקי ישראל, שנבנה בסוף המאה ה-7 לפנה"ס (על ידי קהילת יהודי "יב" שהתקיימה במצרים על האי אלפנטינה באזור מצרים העליונה ליד אסואן. בניה שרתו כשכירי חרב ותפקידם היה לשמור עבור ממלכת פרס, על גבולה הדרומי של מצרים עם ממלכת כוש. מקדש זה חרב כ-200 שנה לאחר מכן (בשנת410 לפנה"ס) דבר קיומו של המקדש לא נודע עד תחילת המאה ה-19 כאשר מכתבי "יבּ" הופיעו לראשונה בשוקי מצרים. אחר צהריים נצא בטיסה מאסוואן לקהיר. לינה קהיר.

יום 10: קהיר, המוזיאון ההיסטורי, מסגד מוחמד עלי, שוק חאן אל חלילי

היום נצא להמשך סיור בעיר ונצא ישירות לסיור במוזיאון ההיסטורי המרשים של קהיר שהוא גדול המוזיאונים הפרעוניים בעולם כולו. ביקור זה יהווה עבורנו השלמה מרגשת וגם סיכום מעולה לכל מגון האתרים המרתקים והמראות שחווינו במהלך הטיול. במוזיאון יש תצוגה מהממת עם כמות אדירה של ממצאים עתיקים, מגוונים, אותנטיים, פרעוניים ואוצרי נשימה שהשתמרו בצורה בלתי רגילה (רבם במקומות השונים בהם ביקרנו). גולת הכותרת הם האוצרות המדהימים שהוצאו מקבר אחד קטן של המלך תות אנך אמון. לא הייתה לו חשיבות היסטורית ממשית, הוא גם כנראה נרצח או נהרג בגיל מאוד צעיר (תשע עשרה בערך) אך קברו היה בר מזל (נדיר ביותר), בכך שהוא כמעט ולא נשדד ורוב תכולתו נתגלתה בימינו. אחר הצהרים נבקר במסגד מוחמד עלי ממנו נערוך תצפית טובה על העיר. בהתאם לזמן נסיים בשוק חאן אל חלילי, שוק צבעוני, ססגוני, אוריינטלי ומאוד ידוע של קהיר. נוכל כמובן להצטייד במזכרות לקראת סיום הטיול. בשעת ערב נצא לארוחת סיום חגיגית. לינה בקהיר.

יום 11: קהיר – תל אביב

בשעות הבוקר, העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה מקהיר לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
28-11-2022 08-12-2022 $2789 יגאל צור
פופולרי
הזמינו עכשיו
09-01-2023 19-01-2023 $2789 יואב חרמוני
פופולרי
הזמינו עכשיו
06-02-2023 16-02-2023 $2789 דני אשכרי
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קהיר – תל אביב.
* 2 טיסות פנים (קהיר – לוקסור/ אסואן – קהיר).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון נכון ליוני 2022).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה.
* ספינת נהר בדרגה 5***** (כולל כלכלה מלאה)
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* חצי פנסיון (בזמן השיט כלכלה מלאה).
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200$.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה למצרים כ 220 שקלים (כולל דמי טיפול)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה בהתאם לנדרש.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 479 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 99 $ דולר ארה"ב.
* בין 15-19 מטיילים תוספת 189 $ דולר ארה"ב.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול מאורגן למצרים - פלאי העולם העתיק, כולל שייט על הנילוס

מספר ימים: 11, מספר לילות: 10
החל מ-$2789
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול