אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן ליפן

יפן – ארץ השמש העולה 13 ימים - צבעי השלכת מסלול מיוחד

 

יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. 

יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה. 

נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.
 

היתרון של דרכים

  • קבוצה קטנה
  • אוסקה
  • מוזיאון קימונו
  • רחצה במעיינות חמים    
  • לילה בניקו, העיירה המדהימה
  • הופעה בבית שלום
  • נסיעה ברכבת הבולט
  • האלפים היפנים
  • שייט למקדש הצף

מסלול הטיול

יום 1 נצא בטיסת בקר מוקדמת מת"א לוארשה

עם הנחיתה נצא לחצי יום סיור מודרך בוארשה מלווה באוטובוס. לאחר ארוחת הצהריים העברה לשדה התעופה להמשך טיסה לטוקיו. 

יום 2תל אביב - טוקיו

נצא בטיסה מת"א (דרך יעד ביניים) לטוקיו –  בירת יפן. עם הנחיתה נתחיל בסיור במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נבקר ברובע הַרַאג'וּקוּ (Harajuku) , שם מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. נסייר גם ברובע שינג'וקו הססגוני שם גם נעלה לתצפית על העיר. נמשיך לרובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.
טוקיו, פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים. 

יום 3רכבת מהירה לאוסאקה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה ברכבת ה"בולט" המהירה (רכבת ה"טיל" מגיעה למהירות של מעל 300 קמ"ש) אל אוסאקה. משם נמשיך בנסיעה לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים. בעיר הציורית נותרו בה מקדשים רבים ופארק גדול ויפה, על רקע הרים וגנים שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טודייגי (Todaiji) מקדש בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים. מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים ואחד מפלאי העולם הבודהיסטי העתיק. נבקר גם בגן האיילות, הגן המקיף את המקדשים ובו איילות ואיילים המסתובבים בחופשיות ונהנים מהצומח שבו. לאחר נמשיך בנסיעה לאוסאקה שם נעלה לבקר ב Floating Garden Observatory – גורד שחקים ענק, נעלה לתצפית מרהיבה במעלית מהירה ונראה את כל אוסאקה פרוסה מתחת. ההרים מסביב לעיר, הים, ארכיפלג האיים מהם מורכבת העיר, הגשרים העצומים שמחברים בין האיים ועוד. לסיום נצא לשוטט באזור  Dotonboriהתוסס, מלא במקומות בילוי קניות ומסעדות משני צדי הנהר Dotonbori-Kawa.. לינה באוסאקה.

יום 4קיוטו  

הבוקר נצא אל הבירה העתיקה קיוטו. קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן.
נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים המיוערים והגן המקיף אותו. המקדש מוגדר כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. נבקר במקדש ריואנג'י(Ryoanji)  המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן. נמשיך לסיור בטירת ניג'ו (Nijo)  מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כאתר מורשת עולמית. נמשיך לסייר ולשוטט ברחובות הקסומים של העיר העתיקה, כולל ביקור בשוק האוכל של נישיקי (Nishki) והמדרחוב הססגוני שבקרבתו. בערב נבקר ברובע גיון (Gion), רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), מפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה. שם נצפה במופע מסורתי . ארוחת ערב ולינה קיוטו. 

יום 5קיוטו  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול ברובע ארשייאמה המפורסם. הרובע גובל בהרים המערביים של קיוטו על גדות נהר קצורה. נטייל ברגל ברחובות הרובע המלאים חנויות צבעוניות של מזכרות ומטעמים וכמובן נתהלך ביער הבמבוקים העבות.  לאחר מכן נצא לביקור במקדש היאן, אשר נבנה בסגנון של ארמון סיני מסורתי כולל סיור בגן היפיפה עם מבנה עץ שבנוי על אגם המים שבתוכו. אחר הצהריים נמשיך אל העיר העתיקה של קיוטו היגשיאמה, שם נשוטט בסמטאות הציוריות הומות אדם ומרובות מקדשים, באחד מהם נערוך טקס תה מסורתי.  לינה בקיוטו.

יום 6קיוטו – קאנאזאווה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בניסעה לכיוון האלפים היפנים. נגיע לעיירה הציורית קאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה-16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתנה דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים השחיזו חרבות ורקמו מזימות. עם ההגעה נתחיל ביקור בשוק הדגים של קנזאווה – Omicho Market, שם נתרשם מהמגוון הימי של האזור. נמשיך לביקור מרגש בגן קנרוקואן (Kenrokuen Park), גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבד מצדיק ביקור בקאנזאווה. נמשיך לשוטט ברחובות העיר העתיקה של קאנאזוואה וברובע הסמוראים העתיק. ארוחת ערב ולינה בקנאזוואה.

יום 7 קנאזאווה - האלפים היפנים - שירקאווה גו- טאקיאמה 

 לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לכיוון טאקיאמה. בדרך נבקר בכפר שירקאווה-גו Shirakawa-go)) כפר יפני מסורתי, בנוי כולו עץ וקש. סגנון ייחודי זה "גאשו זוקורי", (Gassho-Zukuri) אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה. בכפר נבקר באחד מהבתים המסורתיים המהווה מוזיאון המציג את החיים בכפר. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו. משם נמשיך לעיר העתיקה הקסומה טַאקַיאמַה (Takayama) הנמצאת בלב האלפים היפנים... עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות שנים. נבקר גם  במוזיאון ה"מרכבות" ((Yatai Kaikan שם מאוחסנות העגלות המקושטות והמרהיבות בהן משתמשים פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, בפסטיבל היבול. לינה בטאקיאמה.

יום 8האלפים היפנים - שוק האיכרים של טאקיאמה –עמק קיסו – טירת מטסומוטו 

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לגדות הנחל לשוק הבוקר הססגוני של העיירה טאקיאמה בו נשמרת מסורת בת מאות שנים, במהלכה נמכרת בשעות הבוקר התוצרת החקלאית של כפרי האזור. משם  נצא בנסיעה בדרך הררית באלפים היפנים לעבר עמק קיסו המרהיב. בכפר צומאגו (Tsumago) נצא למסלול הליכה מקסים על קטע דרך עתיקה "דרך הדואר נאקאסנדו". מסלול הליכה קסום בין הכפרים היפנים הציוריים צומאגו ומאגומה. שם נראה את יפן המסורתית ונפגוש מקומיים כפריים לבביים וחייכניים. לקראת סוף היום נמשיך לעבר העיר מטסומוטו. מטסומוטו המוכרת בזכות טירת הכתר – טירת מטסומוטו Matsumoto)). ארוחת ערב ולינה במטסומוטו.

יום 9מזקקת וויסקי סנטורי - אגמי הפוג'י – מוזיאון הטקסטיל 

בבוקר נעזוב את מטסומוטו ונצא לעבר האגמים שלמרגלות הר הפוג'י. בדרך נערוך ביקור באחת ממזקקות הוויסקי לסיור מודרך באתר כולל טעימות וויסקי. נערוך תצפית על ההר מאגם קווגוצ'י היפה מבין האגמים. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות את ההר הביישן על פסגתו הלבנה. נמשיך לביקור במוזיאון הקימונו של האמן הנודע Ichiko Kubota. לאחר נמשיך לעבר הכפר אושינו הקאי הידוע בזכות המעיינות הצלולים שבעבר היו הזינו אגם נוסף. בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. כולל ארוחת ערב ולינה מסורתית באזור. לינה מסורתית בריוקן.

יום 10 האקונה – טוקיו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם, שם נעלה ברכבל לתצפית על העמק הרותח Owakudani. שם נבקר בבמוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. בצהריים נצא לעבר טוקיו. עם ההגעה נתחיל נצא אל אודאייבה – האי המלאכותי – Odaiba. עם ההגעה נערוך ביקור באחד המוזיאונים המרהיבים בטוקיו – המוזיאון הדיגיטאלי Team Lab.  לאחר הסיור נמשיך לביקור באולם התצוגה של טויוטה שם מוצגים הדגמים החדישים ביותר. לסיום נשוב למרכז העיר תוך חציית גשר ריינבואו המרשים. לינה בטוקיו.

יום 11 טוקיו 

נתחיל את יומנו בביקור במקדש אשר ברובע אסאקסה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno). נבקר גם במוזיאון הלאומי, הממחיש את המעבר מכפר הדייגים אדו לבירה התוססת טוקיו. לינה בטוקיו.

יום 12ניקו (Nikko) – מקדש טושוגו 

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיירה היפה ניקו. ניקו הציורית שוכנת בין הרים, יערות ונוף מיוחד. ליפנים יש אמרה "מי שלא ראה את ניקו, לא ראה דבר יפה יותר מימיו". ניקו שופעת במקדשים מרהיבים, בתי תפילה וקבורה מעוצבים בפאר, גגות משופעים מזהב, עמודים מרשימים המעוטרים בדרקונים ופרחים. נתחיל את ביקורנו במקדש טוֹשוֹגוּ ((Toshogu Shrine המיוחד, עם הקבר השוגון בתוכו אשר נבנה בשנת 1,636. הקבר ניבנה לאחר מותו של השוגון טוקוגאווה איאסו כפועל יוצא של צוואתו המפורשת. המתחם המפואר והייחודי הוא עדות לגדולתו של השוגון אשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. מקדש זה הוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. משם נפנה לאגם קטן ויפה המוקף הרים, אגם צ'וזנג'י ((Lake Chuzenji. לאחר הביקור באגם נמשיך למפלי קגון Kegon Falls)) אשר מימיהם נופלים מגובה של כ-100 מ' ומקורם באגם צ'וזנג'י (כולל ירידה במעלית).  אחר הצהריים נשוב לטוקיו – ארוחת ערב ולינה בטוקיו. 

יום 13טוקיו – ת"א

בבוקר נתארגן ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ עם עצירת ביניים בוארשה.

  • תוספת ליחיד 819$   

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליולי 2019).
* סיור בוארשה
* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים. 
* ארוחת בוקר בבתי המלון ו7 ארוחות ערב משותפות.  
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מערכת אזניות שמע.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

 

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך הישראלי נהוג לתת כ5$ לאדם ליום.