תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
מצרים - חלום סיני
מספר ימים: 5
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
חלום סיני(Sinai) קוסם למטייל הישראלי כבר שנים רבות. חופים מרהיבים, מפרצים, פיורדים, אתרי צלילה מהידועים והטובים בעולם. הפעילות העיקרית בסיני סובבת סביב חוף הים - שחייה, צלילה, שיזוף ובעיקר רביצה על החוף. על החופים נמצא אתרי אירוח, מסעדות, בתי קפה ורוכלים המוכרים מכל הבא ליד. בגדי חוף, תכשיטים זולים או מזכרות. אולם סיני מציעה גם אזור הררי מרהיב ביופיו. ההר הגבוה מזמן מסע בזמן בין מצוקי גרניט אדומה, הנישאים לשמים, ביניהם חבויים נקיקים צרים ומחורצים המקושטים באבן חול לבנה. בוסתנים מוריקים, מעיינות צלולים, ציורי קיר, כנסיות ואתרים קדושה. הבדואים יושבי ההרים מוסיפים את החן שלהם ומספקים חוויה אותנטית, מרגשת ונעימה בכל פעם מחדש. חווית חיים אפילו להרפתקנים שבינינו.
היתרון של דרכים TRAVEL
חוף המעגנה
סנטה קטרינה
הבלו הול
ראס נצראני - מצרי טיראן
נואייבה
 

מסלול הטיול

יום 1: אילת – מעבר טאבה – חוף המעגנה – עין חודרה – סנטה קטרינה

נפגש בבוקר במעבר הגבול של טאבה. לאחר מעבר הגבול נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא למרחבי סיני. נסיעה דרומה לאורך קן החוף בדרך נעצור לתצפיות על "אי האלמוגים" ו"הפיורד" ובהמשך (בהתאם לזמן) להפסקה של התרעננות שחייה ושנירקול בשוניות האלמוגים של חוף המעגנה. משם נעזוב את קו החוף וניכנס אל לב ההרים נמשיך לדרך זיווה בדרך נעצור לטיול רגלי קצר אל סלע הכתובות ותצפית על נאת המדבר הירוקה של עין חודרה. לקראת ערב נגיע למלון שלנו בסנטה קטרינה. לינה סנטה קטרינה.

יום 2: שיירת גמלים – זריחה מג'בל מוסא – הבוסתנים של ההר הגבוה - חופי סיני – דהב

נקום בלילה נעלה על שיירת גמלים ונצא בטיפוס לאור ירח וכוכבים למרומי ג'בל מוסא (הר משה), המצוין כהר סיני המקראי. הזריחה מהפסגה תהייה אלוהית. המדבר העוצמתי של הסיני, פרוס מתחתנו, מתעורר ומשנה את צבעו; משחור לכחול, לירוק, לסגול, לאדום ולכתום. מההר נשקף נוף מרהיב של מרחבי ההרים של דרום סיני. נרד מהפסגה לארוחת בוקר מאוחרת ומנוחה קלה. בהמשך נצא אל במעלה שבילי נזירים עתיקים למרומי הבוסתנים הגבוהים ההר הגבוה. את הבוסתנים מעבדים בני שבט הג'בלייה המקומי אשר קשר את גורלו עם מנזר סנטה קתרינה. המראה של מצוקי הגרניט האדומים הנישאים אל השמים הכחולים כשברקע הרצועות הירוקות של הבוסתנים נותנים למקום מראה מרגש ויוצא דופן. באחד הבוסתנים נעצור לאירוח, נפגוש את בעל הבוסתן שיארח אותנו כמיטב המסורת הבדואית. נטייל בין עצי הפרי וערוגות הירק, נלגום מי מעיינות צוננים. ונשב לשיח על תה מתוק ופטיר (הפיתה המקומית) בו נלמד על אורחות החיים של הבדואים תושבי ההר הגבוה. בהמשך נעלה לתצפית על מנזר סנטה קטרינה הנחשב למנזר הפעיל העתיק בעולם (המנזר סגור לביקורים עקב הקורונה) אחה"צ ניפרד מנופי הפסגות של ההר הגבוה ונרד אל החוף הים האדום. לינה בדהב.

יום 3: ג'יפים אל הבלו הול – שייט לראס אבו גלום – השוק של דהב

בבוקר נעלה על ג'יפים ונצא בנסיעה מדהב לאורך החוף צפונה לשנירקול נהדר בריף המפורסם של הבלו הול. בהמשך נעלה על סירה ונפליג לרגלי המצוקים אל ראס אבו גלום. נבלה ברצועת חוף הנידחת, השומרת עדיין על אווירת סיני של פעם. עם ערב נשוב לדהב ללינה. אחרי ארוחת הערב נצא לבילוי לילי בשוק הבדואי הצבעוני והתוסס של דהב. לינה בדהב.

יום 4: ראס נצראני - מצרי טיראן – המנגרובים בנאבק – ראס מוחמד – שארם א-שייח

בבוקר נצא בנסיעה צפונה ונתפתל עם הכביש היפה העושה דרכון בין הרי הגרניט לראס נצראני, המשקיפה על מיצרי טיראן. מכאן ניסע לשמורת המנגרובים המיוחדת של נאבק. נטייל נשחה בין המנגרובים ונלמד על תופעת החיים המיוחדת שנוצרה בין החורשות המשגשגות על המים המלוחים. נמשיך דרומה לשמורה המפורסמת של ראס מוחמד, השמורה נמצאת בחודו הדרומי ביותר של סיני. בשמורה נשלב מסלול הליכה בו נעלה לתצפית מגבעת השונית המאובנת אל מפרץ הכרישים. בחוף השונית ניכנס למים הכחולים לשחייה ושנירקול בריף האלמוגים המרהיב. בהתאם לזמן נשלב ביקור קצר בשראם א-שייח עיר הקייט התוססת, המשגשגת בין הרי המדבר למפרצי האלמוגים העשירים. הערה: הביקור בראס מוחמד מותנה באישורים. לינה בדהב.

יום 5: נואייבה – ואדי תמילה – מעבר הגבול טאבה – אילת

בבוקר נצא לנואייבה, נשלב סיור רגלי קצר בואדי תמילה המרהיב בגווניו. לקראת צהריים נסיעה חזרה צפונה למעבר הגבול בטאבה ומשם חזרה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* מלונות מדרגת תיירות טובה.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, גמלים, רכבי שטח, שייט בהתאם לתוכנית.
* חצי פנסיון.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100$.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר לא כולל

* הגעה למעבר הגבול בטאבה.
* אגרת מעבר בישראל כ 110 ש''ח.
* אגרת מעבר במצריים כ 400 לירות מצריות.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקות קורונה.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: כי מומלץ כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים ביניהם שירותי תיירות שונים כגון כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ומעבר הגבול למצרים יהיה סגור לתיירים בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו ניתן יהיה לעבור את הגבול הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* בין 15-19 מטיילים תוספת 89$ דולר ארה"ב למטייל.
* תוספת לאדם יחיד: 359$ דולר ארה"ב

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מצרים - חלום סיני

לפרטים נוספים על הטיול