מצרים - כולל שייט על הנילוס - מסלול מיוחד לשומרי מסורת
מספר ימים: 11
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
במהלך הטיול נחווה את התרבות ואת העוצמה של מצרים האימפריאלית, על תרבותה, ההיסטוריה והארכיאולוגיה שלה, אך גם נטעם את מצרים של ההווה. את הטיול נתחיל בקהיר הסואנת, ההומה והמרגשת. נבקר בחלקה העתיק, בשווקים ובמתחם הפירמידות האגדתיות. בהמשך נצא בטיסה ללוקסור שם נעלה על ספינת נהר מפנקת המשמשת כמלון ונצא בשייט של ארבעה ימים לאורך הנילוס. במהלך השייט נשלב ביקור באתרים הדרומיים לרבות מכלול מקדשי הפאר של קברי המלכים שכל אחד מהם הינו יצירת אומנות יוצאת דופן. אחד משיאי הטיול יהיה ביקור במקדש כרנך, מקדשו של האל אמון, המקדש הגדול בעולם. שם נחווה את עוצמתה האדירה של הממלכה החדשה. נשלב ביקור בעמק המלכים הכולל ביקור בקברו של תות-אנך-אמון. במהלך השיט נשלב סיור בשווקים צבעוניים, נסיעה בכרכרות וביקור בכפרים חקלאיים על הנילוס הכולל שייט בפאלוקות (ספינות מפרש). לא נוותר על ביקור במקדשי אבו סימבל המפורסמים שבנה רעמסס השני במאה ה 13 - מהאתרים היפים והמרגשים במצרים. חווית חיים אפילו להרפתקנים שביננו.
 

מסלול הטיול

יום 1: יום ב' - תל אביב – קהיר העתיקה - פוסטאט

נצא בטיסה קצרה מתל אביב לקהיר (בירת מצרים). עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים נפגש עם אנשי הקשר המצרים שלנו ונצא לדרך. את הסיור במצרים נתחיל בחלק העתיק של קהיר ה"פוסטאט" - מקום היווסדה של העיר, המשמש עד היום מיקרו קוסמוס של שלוש הדתות. נבקר בבית הכנסת העתיק "איבן עזרא", בו נתגלתה בסוף המאה ה 19 הגניזה הקהירית המפורסמת. נמשיך לביקור במסגד עמר, המסגד הראשון במצרים שנקרא על שם הכובש המוסלמי של מצרים (מאה 7 לספירה), עמר איבן אל עאץ. נסיים בביקור בכנסיה קופטית עתיקה ונלמד על שורשי הדת הנוצרית-קופטית הקדומה. לינה בקהיר.

יום 2: יום ג' – האתרים הקדומים – ממפיס (מוף המקראית), פירמידת המדרגות בסקארה, הסרפיאום

יום מרגש בעקבות האתרים הקדומים של הממלכות העתיקות במצרים. נתחיל בסיור קצר בשרידי הבירה העתיקה ממפיס (מוף המקראית). בהמשך נצא לסיור בסקרה ואתריה. המקום בו נבנו המונומנטים הקדומים ביותר במצרים ובעולם כולו. נתחיל בפירמידת המדרגות של המלך ג'וסר, שהוא מבנה האבן הקדום והעתיק ביותר בעולם. נמשיך לקברי האצילים (מצטבות), שם נקברו האצילים המצרים. על קירות הקבר נוכל לראות ציורים ותבליטי קיר עתיקים (לפני כ 4,500 שנים) המתארים מחיי היומיום במצרים העתיקה. משם נצא אל הסרפאום, בית קברות תת קרקעי, נהלך בתוך מערכת מנהרות בה נקברו בסרקופגים (ארונות קבורה) ענקיים (מעל 60 טון) מומיות של פרים חנוטים קדושים "האפיס". בסוף היום המרגש נחזור למלון. לינה בקהיר.

יום 3: יום ד' – הפירמידות של גיזה, הספינקס

בבוקר נצא אל אחד משיאי הטיול במצרים, אתר הפירמידות ופסל הספינקס העתיק בגיזה. אתר שהוא ללא ספק בין שבעת פלאי העולם העתיק. הפירמידות, הנמנות עם המבנים הגדולים ביותר שנבנו בידי אדם, נבנו על ידי המצרים הקדמונים על הגדה המערבית של נהר הנילוס היא "ארץ המתים" לפי אמונתם, משום שזה המקום בו נראה אל השמש שוקע בסופו של כל יום. נראה את הפירמידה הגדולה של המלך חופו (חיאופס). לצד הפירמידות, נראה את הספינקס ומקדשי המתים של פרעוני הממלכה הקדומה. לינה בקהיר.

יום 4: יום ה' – קהיר, המוזיאון ההיסטורי, מסגד מוחמד עלי, שוק חאן אל חלילי

נצא להמשך סיור בעיר ונצא ישירות לסיור במוזיאון ההיסטורי המרשים של קהיר שהוא גדול המוזיאונים הפרעוניים בעולם כולו. ביקור זה יהווה עבורנו השלמה מרגשת וגם סיכום מעולה לכל מגון האתרים המרתקים והמראות שחווינו במהלך הטיול. במוזיאון יש תצוגה מהממת עם כמות אדירה של ממצאים עתיקים, מגוונים, אותנטיים, פרעוניים ואוצרי נשימה שהשתמרו בצורה בלתי רגילה (רבם במקומות השונים בהם ביקרנו). גולת הכותרת הם האוצרות המדהימים שהוצאו מקבר אחד קטן של המלך תות אנך אמון. לא הייתה לו חשיבות היסטורית ממשית, הוא גם כנראה נרצח או נהרג בגיל מאוד צעיר (תשע עשרה בערך) אך קברו היה בר מזל (נדיר ביותר), בכך שהוא כמעט ולא נשדד ורוב תכולתו נתגלתה בימינו. אחר הצהרים נבקר במסגד מוחמד עלי ממנו נערוך תצפית טובה על העיר. בהתאם לזמן נסיים בשוק חאן אל חלילי, שוק צבעוני, ססגוני, אוריינטלי ומאוד ידוע של קהיר. לינה בקהיר.

יום 5: יום שישי - לוקסור – המקדשים

מוקדם בבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס מקהיר אל העיר לוקסור בירת חבל אל-אוקסור שבמצרים העליונה, בדרום מצרים. עם ההגעה נצא לסיור נצא לביקור באתר הנחשב לעוד אחד משיאי הביקור במצרים, מקדש כרנך, המקדש הגדול בעולם, מקדשו של האל אמון. אתר זה מהווה חלון אל עוצמתה האדירה של הממלכה החדשה. נתרשם מהישגי התרבות בתחומי הדת, הארכיטקטורה, האמנות והארגון החברתי. המקדש נושא על קירותיו עדויות מרשימות של קורות העולם העתיק וקשרי המסחר, מערכות המלחמה והדיפלומטיה של מצרים עם רחבי העולם העתיק. מתחם מקדש כרנך נבנה בשלבים רבים וכ-30 פרעונים השאירו בו את חותמם על ידי תוספות בנייה ופסלים. בהמשך היום נבקר במקדש לוקסור הקדום, הממוקם בגדה המזרחית של נהר הנילוס. נחווה את שעת הקסם של האור בעת השקיעה, ונסייר במתחם המקדש המואר באור רך ומדגיש את התבליטים המגולפים על הקירות העצומים. סמלי התרבות והעוצמה של מצרים הקדומה יתעוררו לחיים באמצעות האובליסק המתנשא בחזית המקדש. אחר צהריים, הכנות לשבת, תפילות, קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה לוקסור.

יום 6: יום שבת – לוקסור – ספינת נהר (צאת השבת) – שייט על הנילוס

בבוקר, תפילות שבת, סעודת שבת ולאחר נצא לסיור רגלי (תחום שבת). הצאת השבת, לאחר הבדלה נעלה על ספינת הנהר האיכותית שלנו, שתשמש לנו כמלון ובה נפליג במעלה הנילוס בארבעת הימים הקרובים. לינה בספינת הנהר.

יום 7: יום א' – ספינת נהר – שייט על הנילוס

היום נצא לסיור באתרי הגדה המערבית של הנילוס. נראה מקדשים, מונומנטים ומבני קבורה עתיקים שנבנו בתקופת הפרעונים ומסמלים את "פאר היצירה". נתחיל בביקור ב"עמק המלכים", אחד מאתרי המורשת העולמית, בו מרוכזים קבריהם של שושלות הפרעונים. נראה את מתחם הקבר המפורסם של המלך תות אנך אמון, מקדש הקבורה של רעמסס השלישי, נבקר גם במקדש המוות של המלכה (מלך) חתשפסות ועוד... נמשיך לקברי האצילים שכל אחד מהם הוא יצירת אומנות ופאר... במהלך השיט נהנה מתצפית אל גדות נהר הנילוס, הכפרים הציוריים, בתי הבוץ והחמר על רקע עצי הדקל והמטעים, נראה איכרים מצרים המעבדים את אדמתם בחריצות בשיטות עתיקות יומין. נרגיש כמו בממלכה קסומה ועתיקה. לפנות ערב נגיע אל אדפו ונעבור דרך תאי הציפה המאזנים את מפלס הנילוס. לינה בספינת הנהר. בלון פורח: באחד הבקרים נוכל לצאת מוקדם יותר לגדה המערבית לטיסה בכדור פורח (תוספת תשלום).

יום 8: יום ב' – ספינת נהר – שייט על הנילוס - מקדש אדפו "מקדש לאל הבז הורוס", מקדש קום אומבו מקדש אל הנהר "סובק"

בעיירה אדפו נרד מהספינה ונעלה על כרכרות עם סוסים, בדרכנו לביקור במקדש אדפו, "מקדש לאל הבז הורוס". המקדש נבנה בתקופה ההלניסטית (בימי שושלת תלמי) והינו השלם שבמקדשי מצרים. בהמשך נחזור לספינה ונמשיך בשייט על הנילוס דרומה עד למקדש קום אומבו הנושק לגדת הנהר. המקדש נבנה לכבודו של "סובק, אל הנהר" בדמות התנין. במקדש נוכל לראות תנינים אמתיים חנוטים והמומיות שלהם המוצגות במקדש. אחר צהריים נגיע אל העיר אסואן, בירת הדרום והעם הנובי (האפריקאי) של מצרים. עם ההגעה העברה למלון, הכנות לשבת, תפילות וסעודת ליל שבת. לינה בספינת הנהר.

יום 9: יום ג' – אסואן - מקדשי אבו סימבל

בבוקר נתעורר באסואן, העיר הדרומית ביותר בעמק הנילוס. הנוף והאקלים בה הם טרופיים והנילוס בחלק מאזור זה הוא צר מאד וקניוני בשל סלעי הגרניט משני גדותיו. לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במקדשי אבו סימבל (על גבול מצרים עם סודן - ארץ נובייה העתיקה). ללא ספק אחד משיאי הטיול במצרים, אם לא הגדול שבהם. את מקדשי אבו סימבל הקים רעמסס השני במאה ה-13 לפנה”ס. האתר כולל שני מקדשים, מקדש גדול המוקדש לרעמסס השני ומקדש קטן יותר, המוקדש לאשתו החשובה של רעמסס, נפרטרי ולאלה חתחור. המקדשים חצובים בסלע ובחזית המקדש הגדול ארבעה פסלי ענק, מעל 20 מטר גובה כל אחד, של רעמסס השני. בשל סכנת שקיעה באגם נאצר בעקבות הקמתו של סכר אסואן הגבוה, הועבר האתר כולו למקום חדש – 65 מטר גבוה יותר ו-200 מטר רחוק מהנילוס, לאחר שנחתך לבלוקים גדולים, פורק ונבנה מחדש באתר החדש, במבצע הצלה בינלאומי, שנמנה עם ההישגים הגדולים והחשובים ביותר של ההנדסה הארכאולוגית בימינו. נסייר במתחם המקדשים ונשוב בנסיעה חזרה לאסואון. לינה אסוואן.

יום 10: יום ד' – אסואן - שייט פאלוקות (ספינות מפרש מסורתיות) - הגנים הבוטנים – סכר אסוואן

אחרי ארוחת הבוקר נעזוב את הספינה ונצא לשיט בפאלוקה, ספינת מפרש מסורתית, אשר צורתה ומאפייניה לא השתנו במשך אלפי שנים. נשוט בין איי הגרניט שבנילוס ונצפה אל הגן הבוטני ע”ש קיצ’נר. משם בהתאם לזמן נצא לביקור במקדש פילה - מתחם מקדש מצרי עתיק ואתר ארכאולוגי מהתקופה ההלניסטית, שנבנה לאלה "איזיס" ששוכן כיום על אי באגם שנוצר בין סכר אסואן ואגם נאצר במצרים. בשנת 1902 משכנו המקורי של מקדש זה הוצף וכדי להציל את המקדש, הוא פורק והוקם מחדש באי אגילקיה שנמצא בסמוך. נמשיך לביקור בסכר אסואן האדיר והגבוה, מפעל מודרני שנוי במחלוקת שנבנה בתקופתו של הנשיא נאצר ויצר את האגם הענק. אחר הצהריים נצא לשדה התעופה באסואן ונצא בטיסה לקהיר. לינה קהיר.

יום 11: יום ה' – קהיר – תל אביב

בבוקר נצא לסיור אחרון בקהיר, נצא לאתר מצבת החייל המצרי האלמוני וקבר הנשיא סאדאת, במקום בו נרצח כאשר המצרים חגגו במצעד את הצלחתם במלחמת יום הכיפורים. לפני סיום נחזור לרובע העתיק ולגדות הנילוס ומשם נצא בטיסה חזרה מקהיר לתל אביב. הערות: בהתאם לזמינות הטיסות והמלונות, יתכן כי הטיול יתבצע בסדר ההפוך. הטיול למצרים מאופיין בעיקרו בסיורים באתרים היסטוריים ארכיאולוגים, ההסברים ארוכים יחסית לטיול רגיל ועל המטייל להיות מודע לכך, אין הליכות ארוכות.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קהיר – תל אביב.
* 2 טיסות פנים (קהיר – לוקסור/ אסואן – קהיר).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון נכון לינואר 2022).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה.
* ספינת נהר בדרגה 5*****
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום, ארוחת צהריים כריכים בהכנה עצמית).
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה למצרים כ 220 שקלים (כולל דמי טיפול)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה ממצריים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 99 $ דולר ארה"ב.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מצרים - כולל שייט על הנילוס - מסלול מיוחד לשומרי מסורת

לפרטים נוספים על הטיול