טיול ספארי בטנזניה - המסלול קלאסי בדגש שמורות טבע
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אפריקה
לפני כ-25 מיליון שנים, בחציו השני של העידן המיוקני, עבר אקלים העולם שינוי קיצוני; באפריקה הטרופית צנחו הטמפרטורות והאקלים הפך ליבש יותר. באזורים נרחבים שכוסו ג'ונגלים עבותים החלה להופיע צמחייה שונה הסוואנה. בעלי חיים ביניהם קופי אדם אולצו לצאת מהיער המצטמצם אל הסוואנה תוך שינויים אבולוציוניים משמעותיים מאוד. בעלי חיים שלא הצליחו להסתגל, נכחדו ולעומת זאת עוצבו בעלי חיים חדשים שהטיבו לנצל את הסוואנה. הפילים שרדו שת השינוי בסוואנה, רוב מיני האנטילופות החלו מופיעים, בעקבותם עלו הטורפים, אריות, צבועים וכך הסוואנה הפכה ססגונית. לפני שישים וחמש שנים יצא החוקר האנטרופולוג לואיס ליקי עם אשתו מארי לתור בערוץ אולדובאי כדי למצוא הוכחות לכך שבתקופת המיוקיני נולד גם האדם המודרני. 25 שנים של חיפושים בערוץ לא הניבו שום ממצאים חשובים למעט כלים פרימיטיביים, אך ללא מאובנים של ממש. בשנת 1959 התגלתה ההוכחה בדמות חלק מגולגולת (לסת) של קוף/אדם קדמון אשר זכה מאוחר יותר לכינוי האוסטרלופטיקוס ("הקוף הדרומי"). ערוץ אולדובאי נמצא במחצית הדרך בין שתיים מהשמורות המרתקות ביותר בחלקה הצפוני של טנזניה: הלוע המפורסם של הנגורונגורו ושמורת הסרנגטי. טנזניה היא יעד מבוקש לכל שוחרי הטבע, בעלי החיים, השבטים ובעיקר מישורי האין קץ של מזרח אפריקה; טיול בטנזניה הינו חווית חיים שתיחקק בראשכם ובעיקר בלבכם לאורך שנים ארוכות.
היתרון של דרכים TRAVEL
שמורת טרנגירי
שמורת ארושה
ביקור בכפר מסאי
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – ארושה – ספארי בשמורת ארושה

נצא בטיסה מתל אביב לשדה התעופה של ארושה (טנזניה). לאחר הסידורים הדרושים בשדה התעופה, נפגוש את רכבי הספארי המיוחדים והחדישים, נכיר את המדריכים המקומיים ונצא לדרך... ניסע למרגלות הר מרו הגבוה לספארי ראשון רכוב בשמורת ארושה (Arusha) הקטנה והמעניינת – מפגש ראשון עם חיי הבר של מזרח אפריקה. השמורה בתוך יער גשם סבוך ובתוכו מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו) בו נוכל לראות עדרי באפלו ומינים סוגים של אנטילופות, אם יתאפשר נעלה לאגמי מומלה (בצפון) שם נוכל לראות להקות פלמנגו ואין ספור עופות מים, אם יתמזל מזלנו נוכל לראות על שפת האגם זברות וג'ירפות. לקראת ערב נצא אל אגם מניארה/ טרנגירי לארוחת ערב. לינה – אזור אגם מניארה/ טרנגירי.

יום 2: מרחבי הסוואנה ועצי הבאובב של שמורת טרנגירי

בבוקר נצא אל חווית ספארי בשמורת הפרא המיוחדת טרנגירי. השמורה המאופיינת בסוואנה רחבת ידיים, משובצת בעצי שיטה ובמאות עצי באובב אדירים בני מאות בשנים. השמורה מפורסמת בעיקר בעדרי הפילים הענקיים שבה שבה ואין זה נדיר לראות עדרים של מעל 200 פילים! לאורך השמורה עובר נהר הטרנגירי שהוא מקור המים המרכזי והחשוב ביותר של חיות השמורה. מה שמאפשר ספארי נוח עם אפשרות טובה לראות את שפע חיות הבר. במרחבים האדירים של השמורה נוכל לראות מאות מינים שונים של עופות, אריות, צבועים, נמרים, זאבים טלואים, אין ספור סוגים שונים של אנטילופות כולל האיילנד הענקיים הגנו, האימפלות, זברות לרבות ג'ירפות והיפופוטמים. לינה – אזור אגם מניארה.

יום 3: אגם מניארה

היום אנו יוצאים מערבה לאחד מאגמי השבר הסורי אפריקאי המרתקים – אגם מניארה (Manyara). זוהי שמורה קטנה שבליבה אגם סודה – כמו רבים מאגמי השבר, המשופעת באזורי גידול שונים ומגוונים - מה שמאפשר לאוכלוסיות רבות של בעלי חיים ממינים שונים לשהות ולשגשג בתחומה. לאחר ארוחת הצהרים נקדיש את היום לסיורים, ביקורים ותצפיות על החיות הרבות באזור האגם. נוכל לראות נציגים מאוכלוסיית הפילים הגדולה של השמורה, נמרים, צ'יטות ואם יתמזל מזלנו ניתקל בתופעה המפורסמת של אריות המתמקמים על העצים כדי שלא להיתקל בעדרי הפילים והבופלו, וכן כנקודת תצפית טובה לטרף אפשרי ומקלט מטפילי קרקע אחרים. לינה – אזור אגם מניארה.

יום 4: שבטי הלקטים על שפת אגם אייסי – ההדזבה דטוגה ואירקו

הבוקר ניסע אל אזור השבטים. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול ספארי בטנזניה. באזור זה חיים בני שבטים מקומיים ששמרו על אורח חיים מסורתי, עם ההגעה נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה, שבט של לקטים וציידים, שם נוהגים עד עצם היום הזה בני השבט לצאת אל מסעות צייד יומיים. כיום נותרו עצה מאות מבני השבט החיים בקבוצות של 20-30 איש. בעונה הגשומה מוצאים בני השבט מסתור במערות סלע ובחללים של עצי באובב גדולים או שהם בונים סוכות מצמחים מקומיים. לא נוותר גם על ביקור בכפר של בני שבט הדטוגה, החי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי המצלקים את עור פניהם בצורות סימטריות מיוחדות כסימני יופי ושומרים על לבוש העור המסורתי. בעברם היה זה שבט נוודים, אך כיום עוסקים מפרנסיו בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות. שבט האירקו הוא שבט של בנאים המתמחה בייצור לבני בוץ, אותן הם שורפים בתנורים ענקיים, הבנויים מאותן לבנים. מקורם הרחוק של בני השבט מצפון קניה ואתיופיה נדדו לאזור אגם אייסי בעקבות גירושם בסכסוכים על אדמות מרעה, עד היום הם סובלים מבני שבט המסאי. בסיום היום נמשיך ללינה באזור מכתש הנגורונגרו. לינה – אזור מכתש הנגורונגורו.

יום 5: קלדרת נגורונגורו – שבט המסאי – שמורת הסרנגטי

אנו יוצאים מהאגם לעבר אחת מתופעות הטבע המופלאות של מזרח אפריקה – הלוע הכבוי של הנגורונגורו (Nagorongoro); קלדרת נגורונגורו הינו האתר הידוע ביותר ב"אזור השימור נגורונגורו" והוא שהעניק לו את שמו. מכתש זה, שהוא הקלדרה השלמה הגדולה בעולם, נוצר עם קריסתו של הר געש לפני כ-2 מיליון שנים. עומקו 610 מ' ושטחו 260 קמ"ר. מורדותיו התלולים יוצרים מתחם סגור, ובעלי חיים כמעט שלא נכנסים ויוצאים ממנו. בשטחו הקטן יחסית של מכתש נגורונגורו חיים כ-25,000 בעלי חיים גדולים, וניתן למצוא בו את רוב בעלי החיים המאפיינים את מזרח אפריקה. עם בעלי החיים הנמצאים במכתש נמנים קרנפים, גנו, זברות, תאואים ועוד. אוכלוסיית הטורפים כוללת בין היתר אריות, נמרים וצבועים כמו כן יש במכתש פילים והיפופוטמים. הירידה אל תחתית הלוע מרגשת שנוף קירות המכתש נראים מכל עבר. הספארי בשמורת הנגורונגורו מרתק וייחודי מאין כמוהו. בשעות הצהריים המאוחרות נטפס חזרה לשפת המכתש בדרכנו אל שמורת הסרנגטי. בדרך נעצור לביקור בכפר מסאי (מאניאטה) ללמוד את אורך חייהם ולהכיר את התרבות המקומית. שבט המסאי הוא שבט של רועי בקר נוודים למחצה. הם חיים בצפון קניה ובטנזניה ומונים בקרוב כמיליון נפש. חלקם הגדול בחר להמשיך את חיי המסורת הפשוטים והעתיקים, לגור בכפר המסורתי בבקתות בוץ. ממשיכים ללבוש את השאל האדום המסורתי המאפיין אותם. בהמשך היום ניכנס לשמורת הסרנגטי, שם נבלה את הימים הבאים. ארוחת ערב ולינה בשמורת הסרנגטי. לינה – שמורת הסרנגטי.

יום 6: שמורת הסרנגטי

סרנגטי היא סוואנה אפריקאית גדולת ממדים המשתרעת על כ-60,000 קילומטרים רבועים. האזור מכיל מספר פארקים ואזורים הנתונים תחת פיקוח, בהם הפארק הלאומי סרנגטי אליו מועדות פנינו המשתרע על שטח של יותר מ-14,000 קילומטרים רבועים. השם "סרנגטי" מקורו בשפת המסאים ופירושו "ערבות אין-סופיות". הסרנגטי מוכרת בעיקר בגלל "הנדידה הגדולה" הדו-שנתית של אוכלי עשב, שהיא אחת מהנדידות היבשתיות הגדולות ביותר של בעלי חיים בכדור הארץ. בסביבות שני מיליון פרסתנים אוכלי עשב נודדים מהגבעות הצפוניות של הסרנגטי אל עבר הערבות הדרומיות, תוך כדי חציית נהר המארה המפריד בין שמורת הסרנגטי ולבין שמורת המסאי מרה וגם בין קניה לטנזניה. הנדידה מעמידה לבעלי החיים תלאות רבות, וחלק ניכר מהם לא שורד אותה. כ-250,000 גנואים מתים מדי שנה במהלך המסע המתארך עד למרחק של כ-800 קילומטרים. המוות נגרם בדרך כלל כתוצאה מפציעות, אפיסת כוחות, או טריפה על ידי אחד ממיני החתולים הגדולים המצויים בסרנגטי. שמורת הסרנגטי, הינה מהשמורות המפורסמות והמתוירות ביותר במזרח אפריקה; מרחבים אינסופיים של מישורי סוואנה בהן רועות מיליוני חיות; סוגים רבים של פרסתנים, משפחות שונות ורבות של אנטילופות, פילים, טורפים שונים, דורסים, מגוון רחב של ציפורים ועוד ימים מרתקים של טבע וחוויות. לינה שמורת הסרנגטי.

יום 7: שמורת הסרנגטי – צפון מערב נהר המארה

היום נסיעה לחלקה המרוחק והפראי של שמורת הסרנגטי, על גבול קניה, אל נהר המרה החוצץ בין המדינות. בדרך נוכל לראות את נפלאות חיי הפרא של אפריקה, מטורפי דרך אוכלי עשב לזוחלים וציפורים שיפליאו בתצורות אוויר מרשימות. כאן הטבע בשיא הדרו. שיא היום יהייה הגעה לגדת נהר המרה בעונת הנדידה נוכל לראות מיליוני עדרים (בעיקר גנו וזברה) החוצים את הנהר בדרך לאזורי המרעה הירוקים. החצייה מופלאה ומסוכנת שהרי תניני היאור הענקיים אורבים לטרף... מחזה מופלא ומרתק... בערב נחזור ללודג' המפנק שלנו עייפים אך מרוצים ומרוגשים... לינה שמורת הסרנגטי.

יום 8: שמורת הסרנגטי – ארושה – תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש לספארי אחרון בשמורת הסרנגטי הענקית; אולי הזדמנות אחרונה לראות להקה של כלבי בר במרדף אחר טרף מזדמן, צ'יטות או אריות. בהמשך נארוז את המזוודות ונצא אל שדה התעופה בשמורת הסרנגטי לטיסה חזרה לארושה ומשם נצא בטיסה חזרה לישראל

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
04-07-2022 11-07-2022 $4289 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
05-09-2022 12-09-2022 $4289 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
10-10-2022 17-10-2022 $4289 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסת בינלאומית תל אביב – קלימנג'ארו – תל אביב.
* טיסה פנימית סרנגטי - ארושה
* מיסי נמל, דלק ובטחון כידוע ביום פרסום ההצעה (מרץ 2022).
* אכסון בלודג'ים מקסימים מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים.
* ארוחות: פנסיון מלא - שלוש ארוחות ביום (מארוחת ערב ביום הראשון ועד צהריים כולל ביום האחרון). חלק מארוחות הצהריים – Picnic Boxes (הארוחות אינן כוללות שתייה).
* תחבורה: רכב ספארי/שטח מיוחד לביצוע כל ההעברות והסיורים.
* נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "דרכים Travel" בטנזניה.
* מים מינרלים ברכב, במהלך סיורי הספארי, צ'ופארים ופינוקים.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים והשמורות כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* מדריך/ה ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים.
* מפה איכותית לכל זוג/משפחה.
* הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים.
* טיפים לנותני שירותים בחו''ל.
* שירותי סבלות.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* אשרת כניסה לטנזניה שמקבלים עם הנחיתה במדינה ועלותה 50$ לאדם.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הביטול לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 $ דולר ארה"ב.
* המחיר לא כולל אשרת כניסה לטנזניה שמקבלים עם הנחיתה במדינה ועלותה 50$ לאדם.
* הנחה לילד עד גיל 12 שלישי בחדר: 450 $ דולר ארה''ב
* הנחה לילד עד גיל 12 שני בחדר: 190 $ דולר ארה''ב
* הנחה לילד עד גיל 14 שלישי בחדר: 190 $ דולר ארה''ב
* הנחה לילד עד גיל 14 שני בחדר: 100 $ דולר ארה''ב
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 $ דולר ארה"ב.
* יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול ספארי בטנזניה - המסלול קלאסי בדגש שמורות טבע

מספר ימים: 8, מספר לילות: 6
החל מ-$4289
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול