תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
אלסקה ממלכת הקרחונים - שומרי מסורת
מספר ימים: 17
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
צפון אמריקה
מערב קנדה ואלסקה משופעות בנופים אשר נחשבים בקרב רבים ליפים ביותר בעולם. הרי הרוקי המושלגים, הקרחונים, המפרצים התלולים הפיורדים והיערות המאכלסים מגוון בעלי חיים מרשים ובעל ערך אקולוגי עצום הם המאפיינים את חבלי הארץ הללו. הם, ומזג האוויר הקיצוני המכסה במעטה לבן את האדמה חודשים רבים בשנה ומאפשר טיול נינוח לתקופות קצרות בלבד. מערב קנדה היא ארץ בראשית קסומה ושוממה מאנשים מלאה באגמי טורקיז, בעלי חיים מופלאים ומרחבי אין קץ. אלסקה, אולי יותר מכל מקום אחר, היא מקום של עימות בין שוחרי הטבע ובין חברות הנפט והתעשייה הגדולות. עימות שיש עדיין סיכוי שיסתיים לטובת הדובים והאיילים ולא לטובת משאבות הנפט הענקיות. השייט בחלקו השני של הטיול יהיה עם Celebrity Solstice – אחת מהאניות המפנקות בצי אניות הפאר של חברת סלבריטי.
היתרון של דרכים TRAVEL
קרחון האברד
קטצ'יקן
אייסי סטרייט פוינט
ונקובר איילנד
פארק ג'אספר
7 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: יום א': תל אביב – טורונטו – קלגרי

נצא בטיסה מת"א לטורונטו ממנה נמשיך בטיסה לקלגרי, העיר הגדולה ביותר במחוז אלברטה בקנדה. לינה קלגרי.

יום 2: יום ב': באנף

לאחר ארוחת הבוקר נצא מקלגרי בנסיעה לכיוון צפון מערב לעבר הרי הרוקי. מעבר למישורי אלברטה, בדרך מערבה אל קולומביה הבריטית והאוקיינוס השקט, מתרומם לו מחסום אדיר באורך של מעל 4,800 ק"מ ובגובה של מעל 3,000 מטרים ומהווה את קו פרשת המים של אמריקה הצפונית, מחופי אלסקה בצפון ועד ניו-מקסיקו בדרום. האינדיאנים שחיו למרגלותיהם כינו אותם "ההרים הנוצצים" בשל יופיים וצפונותיהם נשארו במשך מאות שנים סמויות מעין האדם הלבן עד שהגיעו הסיירים ומשרטטי המפות, אחריהם הסוחרים, ציידי הפרוות והחוקרים ולבסוף אנשי היוזמה והפיתוח שהביאו את התיירים. למרות שהם מהווים שרשרת הרים המשכית, שונים הרי הרוקי הקנדיים מהאמריקניים. השוני מתבטא בסוגי המסלע השונים מהם בנויים ההרים, שוני המשפיע על התבליט ועל חדות הנוף ולכן גם על הצמחייה המכסה אותו. הצד הקנדי הוא הצד המרשים והפוטוגני ביותר בכל רכס ההרים. הרוקי'ס הקנדיים מורכבים מארבע שמורות, בהן שתיים גדולות ומפורסמות: באנף בדרום, וג'אספר בצפון. בין שתי השמורות מפרידה ערבת-הקרח הידועה בשם ערבת קולומביה. העיירה הציורית באנף שוכנת בגובה של 1,463 מ' מעל פני הים והיא המרכז השוקק של השמורה. ביום זו נצא נצא בנסיעה לאגם לואיז – כפי הנראה האגם היפה ביותר בכל צפון אמריקה, נבקר באגם מוריין שצבע מימיו הוא כחול זך במיוחד, בקניון ג'ונסטון על מפליו המרשימים, אם יתמזל מזלנו נוכל לראות איילים קנדיים מוגנים מציד המסתובבים חופשי ואולי אף דב גריזלי או דב שחור. נבלה את הלילה בעיירת הנופש ההררית – באנף.

יום 3: יום ג': שדה הקרח קולומביה – ג'ספר

בבוקר נצא בנסיעה דרומה על אחד מהכבישים המרהיבים ביותר בצפון אמריקה, ויש כאלו שאומרים – בעולם כולו – "דרך הקרחונים", העוברת בין פסגות הרים משוננים, קרחוני עד וכמובן אגמים בכל הצורות הגוונים והגדלים האפשריים. נעצור ליד קרחון האטבסקה, נטפס על רכב השלג המיוחד ונצא לטיול על הקרחון, נקבל הסברים ונוכל להתרשם בצורה בלתי אמצעית בהשפעת התחממות כדור הארץ על שטח הקרחונים ועל עתיד מאגרי המים הלכודים בהם, נמשיך בדרך המרהיבה לג'ספר. לינה – ג'ספר.

יום 4: יום ד': ג'אספר - קאמלופס

ביום זה נשלים את ביקורנו בג'אספר. שמורת הטבע הלאומית ג'ספר, בזכות רבגוניותה, הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו והיא השמורה הגדולה ביותר ברוקיס הקנדיים. שטח השמורה כמעט חצי מדינת ישראל (מעל 10,000 קמ"ר) ובתוכו יש עמקים תלולים, הרים נישאים, קרחונים, יערות, אחו אלפיני ונהרות שוצפים. נצא ונתרשם מההוד וההדר של הטבע הצפון אמריקאי, נבקר באגם מלין, בקניון מלין, נתצפת על אגם פירמיד ואגם פטרישיה. לאחר מכן, נצא לכיוון דרום מערב דרך נתיב מחפשי הזהב הקדום – נבקר בכפר "הנהר הכחול" שעצם קיומו הוא מזכרת לימי ההרפתקאות הגדולים של גילוי מעברי ההרים, נתעכב לביקור בפארק וול-גריי ונראה את המפלים האדירים, נעבור דרך שמורת רובסון (בה נמצא הגבוה בהרי הרוקים הקנדיים – הר רובסון 3,950 מ') ונגיע ללינה לקאמלופס.

יום 5: יום ה': קאמלופס – ונקובר

נצא בנסיעה ארוכה מערבה, לאורך דרכנו ילווה אותנו נהר "פרייזר" היפה. נעצור בעיירה הופ המעוטרת בפסלי ענק פרי עבודתם של אמני גילוף בעץ. בהמשך (בהתאם לזמן) ניכנס ל"שער הגיהנום" – רכבל המחבר מצוק מעל נהר "פרייזר" עם גדת הנהר. כאשר הראות בנהר טובה והעונה מתאימה ניתן לראות במים את דגי הסלמון שוחים במעלה הזרם. בהמשך היום נגיע לעיר וונקובר, הגדולה שבמחוז בריטיש קולומביה, ונסייר בנופים עוצרי נשימה בין הרי החוף והאוקיאנוס השקט. וונקובר הינה כור היתוך של תרבויות ונמל חשוב ממנו מפליגות ספינות רבות אל הקרחונים של צפון המחוז. לעת ערב בהתאם לשעת ההגעה נצא יחד לסיור רגלי בעיר העתיקה. לינה בוונקובר.

יום 6: יום שישי: ונקובר

הבוקר נצא ליום סיור מלא בוונקובר, נבקר בסטנלי פארק, המפרץ האנגלי, צ'ינה טאון וגסטאון – מרכז הבידור והבילוי. נבקר בשמורת גשר קפילנו ונחצה את הגשר התלוי המרשים שבמקום, נראה את מדגרות דגי הסלמון ונבקר בגרנוויל, הנמל הישן של העיר, אשר כיום הינו שוק צבעוני ותוסס. לקראת כניסת השבת נחזור למלון להכנות לשבת, קבלת שבת וסעודת ליל שבת חגיגית. לינה בונקובר.

יום 7: יום שבת: שבת בוונקובר

לאחר התפילה וסעודת שבת, נצא לסיור רגלי (תחום שבת) בעיר המרשימה וונקובר. לינה בונקובר

יום 8: יום א': וונקובר – תחילת השיט 1

בבוקר נעלה על האונייה המדהימה והמפוארת בה נבלה את הימים הקרובים. האונייה גדולה ומרווחת ומאפשרת מבט לא אמצעי ומרתק על נופי אלסקה. באנייה מסעדות, ברים, ספא ומרכז כושר מודרניים, סיפון שיזוף ועוד... נתיב השייט ייחודי, יוצא דופן, עובר, ביון חופים מיוערים, ארכיפלג איים, קרחונים מדהימים בעוצמתם. בדרך נעצור בעיירות שיזכירו לנו את תקופת הבהלה לזהב והמערב הפרוע כולל שייט מדהים אל מפרץ הקרחונים אחד המקומות היפים בעולם. כל מהלך השייט ילווה בהסברים על הטבע ובעלי חיים שנפגוש בדרכנו. על האוניה Celebrity Solstice האוניה סלבריטי סולסטיס, המפליגה באלסקה, היא אחת מהאוניות הכי מעוטרות של חברת השייט סלבריטי Celebrity Cruises תמצאו בה חדשנות וייחודיות שפשוט לא ניתן למצוא באוניות שייט תענוגות אחרות. האוניה יוצאת למסעות שייט באלסקה ומציעה לכם שני אירועי "ערב פורמלי" חגיגיים מדי שבוע. בכל ערב כזה תוכלו ללבוש בגדים אלגנטיים שלכם - ויש נוסעים שאפילו מופיעים לאירוע בטוקסידו ושמלות ערב. מה עוד אפשר לבקש כשאתם נופשים באונייה אשר מציעה מסעדות ברמת מישלין, מופעי מוזיקה בסגנון ברודווי, ספא מפנק ומתקנים אשר מתחרים עם המלונות הטובים ב יותר בעולם. האוניה Century איננה אוניה רגילה זהו חלום על המים וחוויה בלתי נשכחת. האונייה הינה 122,000 טון של "עיר על המים" ואחת מהאוניות המפנקות של החברה. באוניה 9 חדרי אוכל יפיפיים קלאסיים, תיאטרון, בארים, אולמות קולנוע, ספא מפנק עם כל המתקנים המודרניים וטיפולים. חדר כושר משוכלל, סאונה, ג'קוזי, 3 בריכות שחייה, מגרש כדורסל. בספינה מטבח כשר המספק ארוחות כשרות. להתרשמות ופרטים נוספים ניתן לבקר באתר האינטרנט של חברתCelebrity Cruises: http://www.celebritycruises.com/home.do

יום 9: יום ב': "המעבר הפנימי" (שייט 2)

ביום שייט זה נכנס לאזור הקרוי 'המעבר הפנימי' של אלסקה שעוצב לפני מיליוני שנים על ידי קרחונים. זהו אזור מופלא של יערות גשם ופיורדים דוממים, איים רבים ויערות עד. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות דובי גריזלי, דולפינים ואפילו לווייתנים עצומי ממדים. לינה באוניה.

יום 10: יום ג': עגינה בנמל אייסי סטרייט פוינט (שייט 3)

ICY STRAIT POINT ממוקמת בסמוך לעיירה הונה, היישוב הגדול ביותר של ילידי אלסקה - בני שבט הטלינגיט האינדיאנים ובקרבת הפארק הלאומי גליישר ביי. למטיילים ניתנת כאן הזדמנות ייחודית להכיר את ההיסטוריה והתרבות העשירה של בני המקום, החופים היפהפיים והטבע העשיר בחיות בר. לינה באוניה.

יום 11: יום ד': תצפיות בקרחון האברד (שייט 4)

קרחון האברד הוא נהר הקרח הארוך ביותר בצפון אמריקה והוא גם אחד הקרחונים הפעילים מסוגו באלסקה. רוחבו עולה על 10 ק"מ והוא ממוקם בקצה הצפוני של מפרץ יוקטאט. האוניה תשוט סמוך לקרחון במים מלאים גושי קרח צפים. זהו גם מקום מעולה לראות בעלי חיים כמו לווייתנים גדולי - סנפיר, כלבי - ים, דולפינים ולוטרות. לינה באוניה.

יום 12: יום ה': עגינה בנמל ג'ונו (שייט 5)

הבהלה לזהב בשנת 1880 הפכה את ג'ונו לעיר כורים משגשגת ובשנת 1900 היא אף הוכתרה כבירת אלסקה. עם העגינה בנמל ג'ונו נצא לסיור רגלי בעיר הצבעונית באזור המזח השוקק, בניין הקפיטול ועוד. את הלילה נבלה על האוניה.

יום 13: שישי: עגינה בנמל קטצ'יקן (שייט 6)

הכפר הציורי והצבעוני קטצ'יקן, הוא המקום בו נמצא אוסף הטוטם הגדול בעולם, אין דרך טובה מזו להכיר את תושביה הראשונים של אלסקה, את תקופת הבהלה לזהב ואת הסימביוזה המוזרה לעיתים בין התרבויות העתיקות לבין החיים המודרניים, גם אזור זה היה מהמרכזיים בזמן הבהלה המפורסמת לזהב. לינה באוניה.

יום 14: שבת: המעבר הפנימי (שייט 7)

יום מרהיב נוסף במעבר הפנימי המפורסם של אלסקה. הזדמנות אחרונה לנסות לראות לוויתנים, דולפינים או דובים.

יום 15: יום א': חזרה לוונקובר (שייט 8) - ונקובר איילנד (האי ונקובר)

בשעת בוקר נחזור עם האוניה לוונקובר היפה. עם הגעה נעלה על המעבורת לוונקובר איילנד ונגיע לעיר הגדולה על האי – ויקטוריה. את היום נקדיש לטיול בעיר היפה ויקטוריה - בירתה של בריטיש קולומביה (אוכלוסייה של 150,000 תושבים) נבקר בין היתר בגני בוצ'ארד המפורסמים הנחשבים בקרב רבים לגנים היפים בעולם! נוסיף ונבקר באתריה היפים של העיר. לינה בויקטוריה.

יום 16: יום ב': ונקובר - תל אביב

בבוקר נעבור עם מעבורת בחזרה לונקובר העיר ובהתאם לשעת הטיסה נעשה את דרכנו לנמל התעופה ונתחיל במסענו הארוך חזרה הביתה. הערה: יתכן והחזרה תהייה מסיאטל.

יום 17: יום ג': נחיתה בתל אביב

נחיתה בתל אביב

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2024).
* מלונות מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון / אפשרות להכנת כריכים/ פיקניקים לארוחת צהריים / בשייט פנסיון מלא.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, ימי סיור מלאים.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שייט באנייה מפוארת מונקובר לחופי אלסקה כולל עגינות (פנסיון מלא) תאים פנימיים.
* תוספת לתא עם חלון לים – החל מ 190 דולר לאדם בחדר זוגי
* תוספת לתא עם מרפסת – החל מ 690 דולר לאדם בחדר זוגי
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 250 $.

המחיר לא כולל

* טיפים לצוות הספינה כ- 100 $ לאדם (משולם מראש).
* ויזה לקנדה – ניתן לעשות בלינק הבא- http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp
* ויזה לארה"ב – ניתן לעשות בלינק הבא- https://il.usembassy.gov/he/visas-he/
* סיורי חוף במהלך השייט ופעילויות המוגדרות כ-"אקסטרה" שמוצאים בספינה לבודדים.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* בדיקות קורונה במידה ויידרש
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת כ 5 דולר ליום לאדם)

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 250 $, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 250 $ שלא יוחזרו. מ 61-90 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 15% מעלות הטיול מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
דמי ביטול טיסות ושייט: בהתאם לדמי הביטול של חברות התעופה וחברת השייט. חב' דרכים תעדכן בנידון כשיתקבל המידע.
הספינה: ספינת Celebrity Solstice בצי של חברת השייט סלבריטי. ספינה שקובעת סטנדרטים חדשים של איכות ונוחות. או ספינת Statendam של חברת Holland America - או דמה להן
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* בין 20-24 נוסעים תחול תוספת של 159 $ לנוסע.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 2,589 $ דולר ארה''ב

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אלסקה ממלכת הקרחונים - שומרי מסורת

לפרטים נוספים על הטיול